vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

416 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

Προβλημα νεου ατμιστη : καθε ποτε μειωνουμε την νικοτινη μας ?

Αποσυνδεδεμένος 11100

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Κάποιος εδώ μέσα για να μειώσει την νικοτίνη είχε 2 ατμόποιητές γεμάτους, εναν με 18(π.χ.) και εναν με 12. Έκανε όσο ήθελε απο την 12 και όταν του έλειπε μια στο τόσο απο την 18. Μόλις δεν χρειαζόταν την 18 άρχιζε το σχημα 6-12 και πάει λεγοντας. Όταν πέσεις στο 0 κόβεται απο μόνο του (η το κρατας σε όρια του χόμπι όπως πολλοί εδώ μέσα). Το σύστημα εαν δεν κάνω λάθος είναι πατέντα του "παπού"

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
εγω την μειωσα αφου ενιωθα πως ειχα πονοκεφαλο η μου χαλαγε τη διαθεση οταν ατμιζα πολυ ... απο το 9 την εριξα αμεσως στο 3 .. καμια τακτικη- τεχνικη


οταν βλεπετε πως σας χαλαει απλα κατεβαστε ... μη ξεχναμε πως η νικοτινη του Η.Τ δεν εχει καμια σχεση με αυτη του τσιγαρου, του Η.Τ ειναι πολυ πιο δυνατη ακομη και στα ιδια mg με το κανονικο

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Το αντίθετο νομιζω ισχυει στην πρόληψη της νικοτίνης απο το τσιγάρο και το η.τ. Στα τσιγάρα είναι άμεση λόγω καύσης. Σε λιγα δευτερόλεπτα φτανει το "σήμα" στον εγκέφαλο. Απλα στο η.τ. πολλοί κανουν καταχρηση και στα mg και στα ml..

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Η νικοτίνη του ΗΤ προσλαμβάνεται με πολύ αργότερους ρυθμούς από του τσιγάρου και ένα σημαντικό ποσοστό δεν απορροφάται καν. Συνεπώς όχι μόνο δεν είναι πιο δυνατή από του τσιγάρου αλλά για κάθε πρακτική χρήση ισχύει ακριβώς το αντίθετο.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Εγώ έχω φτάσει στο 6 απροβλημάτιστα. Απ'την αρχή μου φαινόταν βαρύ το 18, ήμουν στα 12, αλλά έπεσα στα 9 και στα 6 σχετικά γρήγορα. Βασικά δοκίμαζα υγρά πιο χαμηλά σε νικοτίνη και ήταν οκ το χτύπημα οπότε κατέβαζα. Επίσης, δεν είχα ποτέ στερητικό σύνδρομο για να με αποτρέψει απ'το κατέβασμα. Το δύσκολο είναι τώρα. Άντε να τη μηδενίσεις τη ρημάδα.

Αποσυνδεδεμένος Nikos47

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Πιστευω οτι το ποτε εισαι ετοιμος να "πεσεις" σε νικοτινη, θα το καταλαβεις απο μονος σου...
Εγω, 6 μηνες μετα με 18ρα νικοτινη νιωθω ετοιμος να κατεβω, αλλα και παλι θα κατεβω στα 12... αργα και σταθερα.
Να μη ξεχναμε οτι πρεπει να εχουμε γνωση και των ποσων ml υγρου ατμιζουμε, γιατι αν η πτωση νικοτινης συνδιαστει με αυξηση των ml , τοτε καναμε μια τρυπα στο νερο...

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
να ατμιζετε παντα νικοτινη μεχρι εκει που βλεπετε οτι δεν εχετε θεμα με τη υγεια σας ..


εγω ξεκινησα με 9αρα νικοτινη και για 4 μηνες ημουν μια χαρα σε αυτα τα mg με 6 μλ τη μερα, μετα ομως ενιωθα διαφορα, ζαλη , ταση για εμετο κτλ ... την εριξα στα 3 mg  και ημουν μια χαρα , εδω και λιγες μερες ατμιζω παλι στα 5-6 και δεν βλεπω να εχω θεματακια. αν επανελθουν θα τη ριξξω ξανα...


δε βλεπω το λογο να υπαρχει συγχιση για να ριξουμε τη νικοτινη ... οπως ερθουν  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
... την εριξα στα 3 mg  και ημουν μια χαρα , εδω και λιγες μερες ατμιζω παλι στα 5-6 και δεν βλεπω να εχω θεματακια. αν επανελθουν θα τη ριξξω ξανα... 
Αφού ήσουν μια χαρά γιατί ανέβηκες; δεν σε κάλυπτε η 3άρα;

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
τα ανεβοκατεβασματα συχνα πυκνα γινονται λογω με τι εργαλειο ατμιζεις ... εγω πριν καιφον ειμουν με 18αρα και ακατεβατη .. τωρα μετα καιφον (βοηθεια του να ναι καλα :laugh1: )  ειμαι σε 6αρα με 7αρα δεν μπορω παραπανω ... αν δοκιμασω με εργοστασιακο που εκανα πριν καποιες μερες το 6αρα δεν παιρνω τιποτα .. οποτε το διαχειριζομαι αναλογα εκει που με καλυπτει... οσο ειμαστε εθυσμενοι με νικοτινη πρεπει να κανουμε ανεβοκατεβασματα.. να δωσει ο θεος να παμε μηδενικη οποτε ολα θα ειναι ιδια .... :yes: :yes: :yes: ελπιζω με μιδενικη στο καιφον να δινει γκαζια

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
ολα ειναι στο μυαλο ... αν και νεος στο ΗΤ , 1 μηνα μονο , οταν αποφασισα να το ξεκινησω , προμηθευτηκα υγρο με 0νικοτινη. Ενα μηνα τωρα δεν μου εχει ληψει η νικοτινη ομολογω , και ημουν βαρυ φουγαρο 17 χρονια .
ατμιζω κοπανιστο αερα και δε με ενοχλει ..

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
αυτο που λες πιστεψε με δεν ισχυει .... γνωμη δικη μου .. ενα μηνα εισαι στον ατμο ... θελω να ερθεις νκαι να το πεις στους 2 μηνες ή στους 3 ... στο λεω γιατι καποια στιγμη το σωμα σου θα επαναστατησει και θα θελει νικοτινη .. τωρα απλα δινεις προσπαθεια ... αλλα ειπαμε ειναι προσωπικες σκεψεις που σε σενα μπορει να μην ισχυουν ... σε  μενα ετσι ηταν .. και σε καποιους αλλους που ξερω .. και εγω εκανα ακριβως το ιδιο σε  μενα κρατησε 2 μηνες και κατι μετα αρχισε να θελω νικοτινη ...


Αλλα κανε αυτο που εσυ πιστευεις ...  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Συμφωνω οτι παιζει ρολο και με τι συσκευη ατμιζεις . Εγω ξεκινησα με 12 mg με σταρτ κιτ (ego + c5). Απο τη στιγμη που πηρα το στικακι και ανεβασα τα ρευματα (ανεβηκαν μονα τους δλδ  :D ) και πηρα αεροτανκ με ρυθμιση αερα μου φανηκε πλεον πολυ, χτυπουσε στο λαιμο, και το κατεβασα στα 9 mg (DIY). Θεωρω οτι δε πρεπει να βιαζομαστε να ριξουμε τη νικοτινη, το θεριο θελει εξημερωση σιγα σιγα ;) .

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Ξεκίνησα με 12mg, μετά 9, σιγά σιγά στο 6 και τώρα που φτιάχνω τα υγρά εγώ, είμαι στο 4-5. Η μείωση αυτή έγινε σε 3 μήνες.
Δοκίμασα και 0 αλλά...δεν είμαι έτοιμος ακόμη.  :nope:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
ολα ειναι στο μυαλο ... αν και νεος στο ΗΤ , 1 μηνα μονο , οταν αποφασισα να το ξεκινησω , προμηθευτηκα υγρο με 0νικοτινη. Ενα μηνα τωρα δεν μου εχει ληψει η νικοτινη ομολογω , και ημουν βαρυ φουγαρο 17 χρονια .
ατμιζω κοπανιστο αερα και δε με ενοχλει ..
Βάζω μπράβο γιατί είναι καλά νέα και... ζηλεύω!
Όμως δεν είναι όλα για όλους στο μυαλό και έχει φανεί και από έρευνες σε ατμιστές αυτό που εμπειρικά καταλάβαμε και στο φόρουμ: λιγότεροι μένουν μακριά από το τσιγάρο αν πάνε γρήγορα σε μηδέν νικοτίνη από αυτούς που χρησιμοποιούν νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Εγώ διαπιστώνω αυξομειώσεις κατά περίοδο. Ενώ είχα κατεβάσει και τη νικοτίνη και τα ml ,τώρα έχω ανάγκη από περισσότερη νικοτίνη. Άγχος? Συμπεριφορά καπνιστή? Δεν πιέζω πάντως, γιατί βλέπω τσιγάρα στον ύπνο μου, οπότε καλύτερα λίγο παραπάνω ατμός... :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem