vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

399 επισκέπτες, 3 χρήστες
Ηρακλης, stamatisgr, camber

Twitter

E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #300 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 23:29 »
Η kamry λέτε δε θα μπορεί να υποστηρίξει κάποιον?Γνωρίσω ότι παίρνουνε 18350 και οι δυο πίπες και δε πειράζει αν θα κρατάνε πολυ με επισκευάσιμο διότι η χρήση θα είναι περιστασιακή.Με ενδιαφέρει πιο πολυ να δουλεύει εντάξει και να μην εχω θέματα ασφαλείας.
Αλλά πιο πολύ θα ήθελα τη  kamry, είναι πιο όμορφη και πιο προσιτή..

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #301 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 23:37 »
(για την Guardian) Ναι για sub δεν το συζητάμε, αλλά Kayfun, Taifun, Expromizer κλπ με αντίσταση στο 1,5Ω μιά χαρά θα παίξει και άνετα. Στη χειρότερη κάνει με λιγότερες σπείρες και πιό λεπτό σύρμα να ανάβει εύκολα και no problem. Πάντως εγώ με Kayfun και αντίσταση 1,8 στα 15 βατ ατμίζω, οπότε στο 1,5 Ω μιά χαρά θα είναι πιστεύω...

Έγραφες ενώ έγραφα  :))

Η Kamry είπαμε οτι είναι μηχανική, άρα δεν παρέχει καμιά απολύτως ασφάλεια. Όσο προστατέψουν οι μπαταρίες και η εμπειρία του χρήστη στους επισκευάσιμους. Εάν κάποιος πρωτοασχολείται με επισκευάσιμους, δεν είναι καλό να πηγαίνει σε μηχανικό.

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #302 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 23:41 »
Μιλάς για τη guardian , σωστά?Τι σύστημα έχει η Guardian που θα προστατεύσει?

 Κάποιος που να έχει δουλέψει τη kamry?Τι εννοείται δεν έχει ασφάλειά, θα καεί κάτι?

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #303 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 23:48 »
Τα ηλεκτρονικά μοντ όταν αδειάσει η μπαταρία κλείνουν και δεν συνεχίζουν να της ζητάνε ρεύμα. Επίσης εάν ανιχνεύσουν βραχυκύκλωμα κλείνουν. Αυτά τα 2 τουλάχιστον θα τα προσφέρει η Guardian.


Ψάξε στις προηγούμενες σελίδες και κάνε και μια αναζήτηση στην επιλογή που σου δίνει το φόρουμ (αριστερά). Έχουν αναφερθεί κάποιοι στην Kamry.

Αλλά το ξαναγράφω 3η φορά γιατί μου φαίνεται δεν θέλεις να το διαβάσεις "η Kamry είναι ΜΗΧΑΝΙΚΗ, άρα λιγότερο εως καθόλου ασφαλής". Από ' κεί και πέρα ψάξε για αναφορά στο σπείρωμα να δεις τι έχει γραφτεί και εσύ αποφασίζεις  ;) :)

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #304 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 23:53 »
Ok φίλε μου θα το ψάξω, μάλλον με βάλατε σε έξοδα μιας και δε βλέπω αλλά λύση.Δε ξέρω για τη μεταλλική πίπα της Smoktek που νομίζω είναι ημιμηχανική τι παίζει..

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #305 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 00:30 »
Οι μπαταρίες που χρησιμοποιούμε στο άτμισμα δεν είναι αστείο. Σε ακραίες συνθήκες μπορούν να γίνουν μικρές χειροβομβίδες. Η σωστή μπαταρία, φορτισμένη σε καλό φορτιστή είναι σημαντική.
Βασίζουμε την ασφάλειά μας στην καλή λειτουργία τους.
Υπαρχουν συσκευές με ασφάλεια από κύκλωμα που φροντίζει να διακόπτεται η λειτουργία όταν οι μπαταρίες έχουν αποφορτιστεί πολύ και παρέχουν προστασία από βραχυκύκλωμα. Επιπλέον, τέτοιες συσκευές δίνουν την δυνατότητα να ρυθμίιζουμε την ένταση με την οποία ατμίζουμε. Τα μηχανικά μοντ (όπως η ηλ.πίπα που ήθελες) δεν διαθέτουν τέτοιες προστασίες. Βασίζονται στην προσεκτική χρήση και την εμπειρία του πότε θα βγάλουμε την μπαταρία. Δεν ρυθμίζουν τίποτα και η ισχύς που πέρνουμε στο άτμισμα εξαρτάται μόνο από την αντίσταση του ατμοποιητή.
Δεν είναι επικίνδυνα αλλά θέλουν σεβασμό και προσοχή.
Ένας αρχάριος ατμιστής χωρίς εμπειρία καλό είναι να αποφεύγει τέτοια μοντάκια. Ή να διαβάσει στο φόρουμ για την σωστή χρήση και φροντίδα μπαταριών και μηχανικών μοντ.

Αποσυνδεδεμένος kostas64

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #306 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 12:10 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά
Επειδή χρόνια κάπνιζα καπνοσύριγγα έψαξα να βρω κάτι ανάλογο στο η.τ και βρήκα αυτή τι καπνοσύριγγα


Είδα ότι δουλεύει με μπαταρία 18350  έψαξα και βρήκα αυτές της 2 η μια είναι 800 mAh και η άλλη 1200 mAh  και εδώ έχασα τη μπαλα που λένε γιατί μου είπε ο πωλητής δεν υπάρχουν ποιο μεγάλες από της 800 mAh


Και θα ήθελα μια συμβουλή για τη καπνοσύριγγα
Ευχαριστώ


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #307 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 12:13 »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #308 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 12:33 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά
Και θα ήθελα μια συμβουλή για τη καπνοσύριγγα
Ευχαριστώ
Καλημερα φιλε μου.
Για την μπαταρια ειδα οτι σου απαντησαν ηδη οποτε αυτο που θα προτεινω εγω ειναι οτι αν εχεις την δυνατοτητα η απλα θες κατι διαφορετικο, η απλα μεγαλυτερη χωρητικοτητα μπαταριας (18490) δες και ΕΔΩ.
Στα συν (για μενα) το οτι ειναι χειροποιητες.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #309 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 13:54 »

Και θα ήθελα μια συμβουλή για τη καπνοσύριγγα


Χρόνια πολλά σε όλους!

Αν διαβάσεις τα προηγούμενα μηνύματα θα δεις ένα διάλογο σχετικό με ηλεκτρονική ή μηχανική πίπα. Τελικά το μέλος boltsis ύστερα από πρότασή μου αγόρασε τελικά την πίπα που έχεις κι εσύ στην φωτογράφία. Επειδή μιλάω μαζί του, ξέρω οτι είναι κατενθουσιασμένος με την αυτή την αγορά. Βέβαια τα περισσότερα στον ατμιστικό χώρο είναι θέμα γούστου. Σου μεταφέρω όμως μιά εικόνα, επειδή ίσως ο ίδιος δεν έχει δει ακόμη το ποστ για να απαντήσει. Πρόκειται για καλή αγορά και παίζει μιά χαρά με τους επισκευάσιμους που αγόρασε και στήνει στα 1,7-1,8Ω. Σ' αυτό είχα μιά ανησυχία όταν του την πρότεινα, αλλά ευτυχώς είναι ικανοποιημένος από την χρήση επισκευάσιμων σε μιά ηλεκτρονική πίπα που φτάνει τα 15 βαττ. Μου είπε επίσης οτι έχει πολύ ωραίο κράτημα και ωραία αίσθηση στο χέρι. Την αγόρασε από εδώ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2015, 14:06 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος kostas64

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #310 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 14:47 »
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση  :) [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #311 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 15:09 »
Φίλε kostas64 εγω έχω τη Smok guardian και είμαι πολύ ευχαριστημένος, επίσης την έχει πάρει και ένας φίλος μου χωρις να έχεις και αυτός κάποιο πρόβλημα.Τη δουλεύω μόνο με επισκευάσιμους συγκεκριμένα με Kayfun Lite,HOTCIG GT-S V2, magma , le magister , με αντιστάσεις Kanthal D απο 1,4Ω μέχρι και 1,7Ω δουλεύοντας απο 8W μέχρι 11W άνετα.
Την έχω κάνα δίμηνο και δε μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.Το μόνο αρνητικό είναι οι μικρές μπαταρίες 18350 ,800mah και 900mah που δε κρατάνε πολύ, κανα δίωρο να υπολογίζεις στα 10W.Επίσης είναι λίγο βαριά στο χέρι αλλά πολύ καλής κατασκευής!!

Δεν νομίζω να υπάρχουνε πάνω απο 900mah ,έγω έχω τις efest τις μωβ και είμαι πολυ ευχαριστημένος!Δε ξέρω με τις κόκκινες τις AW 900mah κατα πόσο καλύτερα θα είναι αλλά πόσο να ναι πια η διαφορά?

Η γνώμη μου είναι να πάρεις κάποιο ηλεκτρονικό μοντάκι, και εγώ όπως θα δεις στην αρχή ήθελα τη Kamry Κ1000 τη μηχανική αλλά ευτυχώς με έσωσαν τα παιδιά εδω μέσα και κυρίως ο Sensk3.Με τη μηχανική πρέπει να έχεις το νού σου μη τελειώσουν οι μπαταρίες, δε θα έχεις την ίδια απόδοση όσο περνάει η διάρκεια της μπαταρίας, κλειδώματα ασφαλείας που δεν έχουνε μερικά μηχανικά κτλπ.

Κάποια στιγμή θα ανεβάσω και φώτο να τη δείτε σε διάφορα στυλ..

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #312 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 19:26 »
Μερικές φωτό απο την Smok Guardian με επισκεύασιμους άτμο και διάφορα long drips!

Αποσυνδεδεμένος kostas64

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #313 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 23:56 »
Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε boltsisόντος θα είχα ένα θέμα με τη μπαταρία γιατί δεν διαρκεί πολύ τελικά άκουσα την γνώμη σου και πήρα ένα ηλεκτρονικό μοντακι το istick 50w sub ohm και πάλι ευχαριστώ για τη συμβουλή σου
  :)

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #314 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 17:32 »
Αυτά είναι, ηλεκτρονικό μοντάκι, 18650 μπαταρία!

http://www.smoktech.com/kit/guardian-iii-kit

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64389 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias