vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
και o kgotech kayfun 4  μια χαρα ειναι ειναι και αυτος 316 ατσαλι
http://www.desire-ecig.com/Kayfun-V4-1-1-Clone

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Δε θα τον προτεινα τον kgotech να σου πω την αληθεια.
Σε kgotech φιλου, εκτος απο το 7 που ειναι λιγο πιο ψηλο απ' οτι θα επρεπε, εχει θεμα και το αυλακι στο 3 στο οποιο καθεται το 7 και ειναι πιο ρηχο απ' οτι θα επρεπε.
Δοκιμασα στον εν λογω kgotech το δικο μου 7 απο τον Ivogo που ειναι κομπλε και παλι ειχε προβλημα.
Επειδη τα λαθος κομματια 7 & 3 σηκωνουν ψηλοτερα απ' οσο θα επρεπε ολοκληρο το deck, αυτο δημιουργει θεμα στο βιδωμα του πολου, στο βιδωμα του 9,
στο ανοιξε-κλεισε των υγρων καθως και πιθανοτητες διαρροων απο την παροχη υγρων.
Αν ειναι να παραγγειλει ο φιλος απο Κινα, καλυτερα ο Ivogo.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Ivogo με ΚΛΕΙΣΤΑ τα μάτια..!!!

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
https://www.fasttech.com/products/2296300 Αυτόν τον έχει πάρει κανένας; Ξέρουμε τι λέει; :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Αυτός μια χαρά δουλεύει, τον έχω κάποιους μήνες και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα εκτός από ένα αλλά σημαντικό για μένα.
Είναι αδύνατον να λύσω τον θετικό πόλο γιατί σε αντίθεση με τον γνήσιο που φοράει βιδωτό μονωτικό peek, το μονωτικό του κλώνου είναι σιλικονούχο και σφηνωτό στην τρύπα του 510 :wall:

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Εκτος απο αυτο, απο υλικα γευση κτλ αξίζει;

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Αυτός μια χαρά δουλεύει, τον έχω κάποιους μήνες και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα εκτός από ένα αλλά σημαντικό για μένα.
Είναι αδύνατον να λύσω τον θετικό πόλο γιατί σε αντίθεση με τον γνήσιο που φοράει βιδωτό μονωτικό peek, το μονωτικό του κλώνου είναι σιλικονούχο και σφηνωτό στην τρύπα του 510 :wall:


τον βαράς από πάνω και βγαίνει μαζί με την σιλικόνη.
Παίρνεις τον original και το γνήσιο peek.
Αγοράζεις και  ένα κολαούζο 5χ0,5 mm
ανοίγεις πάσο εκεί που ήταν η σιλικόνη, βιδώνεις peek και πόλο και είσαι τζάμι.


Πανεύκολο   :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Εκτος απο αυτο, απο υλικα γευση κτλ αξίζει;

Δεν είμαι ειδικός επί των υλικών, ούτε έχω δοκιμάσει τον αυθεντικό για να συγκρίνω. Σε σύγκριση όμως με expromizer, taifun gt2(κλώνος), kayfun4(κλώνος), subtank mini και magma(κλώνος), η γεύση του είναι σκάλες παραπάνω. Και σε TC δουλεύει επίσης πάρα πολύ καλά.
Ψιλοδιαρροές είχα μέχρι να μάθω να στήνω mesh, μετά όλα καλά. Τα μαύρα orings είναι κομπλέ, τα κόκκινα δεν χρειάστηκε να τα δοκιμάσω ακόμη αλλά δεν διάβασα καλά λόγια γι' αυτά στη FT.

@netsplit
Μωρέ πήγα στο Ατμόραμα και τον κοπανάγαμε με βαριοπούλες όσοι βρισκόμασταν εκεί για να βάλω τον αυθεντικό πόλο αλλά δεν... κι έτσι παραιτήθηκα. Άσε που όσο να πεις είναι μπελαλίδικο το mesh και τον στήνω αραιά και που με κανα σπέσιαλ υγρό.

Αποσυνδεδεμένος MrExo

https://www.fasttech.com/products/2296300 Αυτόν τον έχει πάρει κανένας; Ξέρουμε τι λέει; :dontknow:
@ribot
Τον θεωρείς καλύτερο στην γεύση απο τον Ivogo ?

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Καλά προφανώς δεν είμαι και εγώ κανένας ειδικός.  :))  Στην αίσθηση πιο πολύ πως είναι με νοιάζει! Ήθελα κατι που να αποδίδει καλή γεύση σε mouth to lung γιατί ο subtank (με τη νέα βάση) σε είναι πολύ ψόφιος για τέτοιο στυλ ατμισματος!! Τον κλωνοεβίβα της ft τον τσέκαρε κανένας; https://www.fasttech.com/products/0/10015058/2741900-eviva-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2015, 00:34 από kaozgoat »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
@MrExo
Φυσικά και όχι μόνο απ' τον ivogo αλλά γενικά. Αθόρυβος, απαλός, ρουφάς αβίαστα και γεμίζεις με πλούσιο ατμό με πολλή γεύση.
Αυτό παίρνω εγώ απ' αυτόν παιδιά, αλλά όπως είπα, κάτι ότι θέλει το χρόνο του ν' ασχολείσαι μαζί του, κάτι τα dry burn και γενικά τα φλόγιστρα στα ατσάλια που θέλω να τα αποφεύγω, μ' έχουν κάνει να τον χρησιμοποιώ πιο αραιά, αλλιώς θα ήταν η βασική μου επιλογή και πιθανόν θα σκεφτόμουν σοβαρά και την αγορά του γνήσιου.

@kaozgoat
καλά ο subtank μπροστά του είναι γατάκι :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2015, 00:38 από Ribot »

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Ε μιλάμε ο subtank σε mouth to lung δεν κάνει τιποτα! Τον πήρα μετά απο εναν ερλπρινζ που έχασα και απογοητευτηκα! Απο σκουριές και τετοια δεν θα έχει θέμα ε;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Όχι, ούτε σκουριές είχα ούτε κάτι άλλο περίεργο και το τζαμάκι του είναι μια χαρά.Τα μέταλλά του δείχνουν πολύ καλά και οπτικά δεν τον ξεχωρίζεις από τον γνήσιο. Και το τηλεσκοπικό ντριπτιπάκι είναι επίσης σούπερ. Όταν δεν χρησιμοποιώ τον άτμο, το φοράω στον Κ4 που του πάει πολύ και τον μικραίνει :yes:

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
ξερετε κανενα ελληνικο καταστημα να εχει billow v2? στον γοογλη δε βρικα τιποτα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8866 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538542 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238917 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1652 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12