vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

206 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, treloneritis, Mimhsdr

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Σκέφτομαι να πάρω άλλον ένα επισκευάσιμο αλλά δεν θέλω πάλι kayfun, έχω 3  :D .  Λέω να πάω σε κλώνο ώστε αν δεν μου αρέσει τελικά (όπως ο Aqua) να μην κλαίω τα λεφτά μου.

Έχω βρει τους εξής από FT και θα ήθελα την γνώμη/εμπειρία σας

1) Triangle Windows RTA Rebuildable Tank Atomizer (5.0ml)
2) Rose V2 Styled Rebuildable Tank Atomizer (3.7ml)
3) EK V3 RTA Rebuildable Tank Atomizer (6.0ml) -> αν και με χαλάει που είναι 21mm
4) Flash e-Vapor V3 Styled Rebuildable Atomizer -> αν και με χαλάει που είναι 23mm

Γενικά μου αρέσει η τζούρα που έχει ο Kayfun, δεν θέλω να είναι πολύ αεράτος.  Υπάρχει και η σκέψη να πάω σε subtank mini, που τον έχω δοκιμάσει και μου άρεσε (αν του βάλεις ένα στενό drip tip και στην πρώτη τρύπα τον αέρα γίνεται πολύ ωραίος).

Εσείς τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Ως κάτοχος του rose v2 έχω να σου πω ότι τον θεωρώ πάρα πολύ καλό. Πολύ ωραία γεύση και καλή χωρητικότητα.
Έχει γίνει ο βασικός μου ατμοποιητής.
Έχει όμως και τα αρνητικά του. Είναι μεγάλος σε μέγεθος, έχει μπελαλίδικο έως σπαστικό στήσιμο, θέλει λίγη διαδικασία για το γέμισμα και δεν μπορείς να βάλεις όποιο drip tip θες εσύ. Έχει το δικό του που είναι μονοκόμματα με την καμινάδα του.
Αν θες να τον πάρεις θα σου πρότεινα να πάρεις αυτόν που δίνει μαζί και την βάση του η οποία είναι σχεδόν απαραίτητη για να μπορέσεις να τον ανοίξεις.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
και ο Kaiser ειναι ανάλογης φιλοσοφίας του rose

εντάξει ο triangle ειναι απο τον squape

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Έλεγα να πάρω τον 1:1 κλώνο για αυτό δεν επέλεξα αυτόν με την βάση.  Εϊναι απαραίτητη;


Τον kaiser τον έψαξα, καλός φαίνεται.





Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε

εγώ πήρα τον 1:1 χωρίς την βάση και μπορώ να σου πω ότι η βάση είναι απαραίτητη αν θέλεις να μπορείς να τον διαλύεις ολόκληρο γιατί είναι πολύ σφιχτό εκείνο το κομμάτι και θα σε παιδέψει αν πας να το άνοιξης και να το σφύξεις με αλλα εργαλεία
κατά τα αλλα είναι πολύ καλός ατμοποιητής με πολύ καλή γεύση λίγο δύσκολος στο στήσιμο αλλα και αυτός μέχρι να μάθεις τον τρόπο του και έχεις και πρόσβαση στο ντεκ αν κάτι δεν πήγε καλά

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
παιδια μπορουμε να βρουμε καπου ελλαδα/ευρωπη καλο deringer κλωνο ωστε να τον εχω σχετικα συντομα;; Δυστηχως δεν μπορω να απευθυνθω στους φιλτατους κινεζους γιατι μετα το πασχα ξαναμπαρκαρω  :wall:

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Έλεγα να πάρω τον 1:1 κλώνο για αυτό δεν επέλεξα αυτόν με την βάση.  Εϊναι απαραίτητη;


Τον kaiser τον έψαξα, καλός φαίνεται.

Όπως είπε και ο kotsos την χρειάζεσαι την βάση. Αν προσπαθήσεις να ξεβιδώσεις το κάτω κομμάτι με το χέρι, το πιο πιθανό είναι να μην τα καταφέρεις και απλά να καταλήξεις να γυρίζεις το δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα. Μέχρι που θα σου σπάσει τα νεύρα και θα τον πετάξεις από κανένα μπαλκόνι!  :))

Κάποιοι χρησιμοποιούν άλλε πατέντες για να τον ανοίξουν. Βάζουν πχ κανένα τσιμπιδάκι στις εσοχές που έχει από κάτω ο ατμοποιητής ώστε να κρατάνε κόντρα για να μπορέσουν να το ξεβιδώσουν. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο κάτι τέτοιο. Ειδικά αν θες να τον λύσεις και εντελώς νομίζω ότι θα δυσκολευτείς πολύ χωρίς την βάση του.
Γενικά πάντως δεν νομίζω ο 1:1 να υπερέχει σε κάτι. Επίσης η βάση θα σου φανεί και γενικότερα χρήσιμη. Θα μπορείς πχ να βιδώνεις πάνω της άλλους ατμοποιητές σου για να κάνεις τα στησίματά σου.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Θα δοκιμάσω τον rose λοιπόν, με την βάση.  Θα βάλω την παραγγελία το βράδυ και μετά αναμονή!


Ευχαριστώ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Πάντα ήθελα να δοκιμάσω ένα επισκευάσιμο carto και τώρα η FT έφερε τον κλώνο του Diver V2 (με το χείλος στη βάση). Υπάρχει επίσης και κλώνος του Bayou.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
και γω σκεφτομαι να τον πάρω να τον δοκιμάσω.. στο fasttech η σε καποιο αλλο κινέζικο υπάρχει κανα slim τανκάκι επειδή έχω ego; ή πάμε αναγκαστικά για x8 ή bayou;;

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Αν πάς σε κάποιο "παλιό" μαγαζί ατμιστικών όλο και κάποιο απλό τανκ θα έχουν απομείνει σε στοκ. Αλλιώς κάνε θέμα  ζήτησης στο πίνακα για κοντό (συμβατό με cartos 35mm) τανκ. Μήν ξεχάσεις να πάρεις σύρματα NR-R-NR έτοιμα από FT, μια 100άδα 2.5 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
και μενα θα με ενιδεφερε να το παρω,αν και νομιζω πως πεταμενα λευτα θα ειναι,δεν ξερω κατα ποσο σωστα θα δουλευει ο driver  :idiot1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Δεν καταλαβαίνω, δεν είναι κάτι περίπλοκο κατασκευαστικά ο Diver ούτε η Hotcig είναι καινούργια στους κλώνους. Εδώ διάφοροι κλωνοKayfun 4 δουλεύουν σωστά, το επισκευάσιμο carto θα μας τα χαλάσει που είναι ένας σωλήνας με 2 τρύπες στο πλάι και ένα θετικό πόλο που μπαίνει το κεραμικό μέσα;

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
αν ημουν ελλάδα αυτό θα κανα. αλλα ζω στην ελβετία.. οπότε όλες οι αγορές γίνονται απο ιντερνετ και κίνα..

Αποσυνδεδεμένος milogreen

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping is a crime... I killed tobacco...
Γεια σας παιδες! Ξερει κανενας που μπορω να βρω τα ανταλλακτικα για τον Lemo?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538515 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60540 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238895 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12