vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

248 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, I.P, camber, gioupi, grag

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
...Integra(κακή κατασκευή=διαρροή...)

Μη μου κατηγορείς τους Integra μου!  :angry_orange: , αυτόν ατμίζω τώρα (με mesh) :laugh1: . Το μόνο τους πρόβλημα ήταν ότι δεν πρόκαμα της Copervape αλλά τους της SXK που είχαν το θεματάκι τους με το χοντρό o ring που δυσκόλευε το άνοιξε-κλείσε των υγρών, που λύθηκε εύκολα (αν & το ίδιο πρόβλημα το άκουσα & για παρτίδες γνήσιων).

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Αρα το συμπερασμα ειναι οτι ο κλωνος του sputnik και συγκεκριμενα της ulton εχει καποιες αστοχιες κατασκευαστικα,αλλα η γευση και η αποδοση της τζουρας παραμενουν σχετικα οι ιδιες  σε σχεση με τον αυθεντικο, οποτε μια αλλη επιλογη ειναι ο κλωνος της sxk?
Δεν έχω ιδέα για τον sputnik και τις εκδόσεις του και συγγνώμη αν δεν έγινα αντιληπτός. Αυτό που λέω είναι ότι στη γεύση και την απόδοση της τζούρας, δεν γίνονται αντιληπτές, αν υπάρχουν, οι διαφορές ανάμεσα σ' έναν γνήσιο και 1:1 κλώνο. Αν υπάρχουν κατασκευαστικές αστοχίες σε κάποιο κλώνο, τότε φυσικά και βλέπεις τη διαφορά παντού. Για τον sputnik ειδικά, μόνο κάποιος που θα είχε και τους δύο στη διάθεσή του θα μπορούσε να μας διαφωτίσει.
Μη μου κατηγορείς τους Integra μου!  :angry_orange:
Πάψε ρε παρεξηγιάρη! :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Δεν εννοούσα τα λάστιχα, αλλά την ανοχή-gap που είχε το δισκάκι που βιδώνει στην καμινάδα σε πολλούς κλώνους(δε θυμάμαι ποιας ή ποιών εταιρειών), με αποτέλεσμα να μην κλείνουν ουσιαστικά ποτέ τα υγρά για να τον γεμίσεις και τα έπαιρνες στο χέρι.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Παράθεση
ULTON Tripod 2 Style 316SS 22mm RTA Rebuildable Tank Atomizer 2.8ml - Silver

Estimated Shipping Date: December 30th,2022

https://www.2fdeal.com/ulton-tripod-2-style-316ss-22mm-rta-rebuildable-tank-atomizer-28ml-silver_p20473.html

Αργεί λίγο αλλά έρχεται.. 8)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Τί αργεί;;;!!!  ;) . Εδώ καλά-καλά δεν έχουν παραλάβει οι reviewrs τον γνήσιο....  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Εσύ φταις βρε  :)) που δεν βρίσκω το εκστένσο του Caspardina σε ασημί; Ηθελα να μου τον κάνω χριστουγεννιάτικο δώρο, αλλά το ασημί εκστέσιο είναι σολδ άουτ. οπότε το έβαλα σε αναμονή (συνολικά το πακέτο).


Μα καλά τόσα λίγα βγάλαν οι τσίπιδες για τους άλλους τσίπιδες..?  :confused1:  και για ένα εξουτένσιον αξίζει να περιμένεις το υπόλοιπο σύνολο? (πάρτον μαυρούκο). Εγώ το extension δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμη γιατί γεμίζει πανεύκολα.


Όσο για τον τρίποδα βερσιόν του, φρονώ ότι θα είναι η πλήρη συσκευασία με ΟΛΑ τα πινάκια και τα δυο drip tips, καθόσον στην περιγραφή της 2fdeal δεν αφήνει να εννοηθεί αυτό (στον caspardina το έγραφε ξεκάθαρα). Καλού κακού θα τους στείλω μήνυμα.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Δεν βρίσκομαι πάντα σε συνθήκες γραφείου ή σπιτιού, οπότε 2ml ατμοποιητή δεν είχα ποτέ. Δεν θα έλεγα ότι είναι θέμα ευκολίας αναπλήρωσης υγρού όσο το ότι δεν με βολεύει να κουβαλάω μαζί μου υγρά, που επιπλέον θα πρέπει να μπαίνω σε διαδικασία "εμφιάλωσης" καθώς τα φτιάχνω σε ποσότητες...χονδρικής.  :laugh1:
Οι "μαυρούκοι" στο πυρ το εξώτερο.  :nope: Εδώ καλά καλά έχουμε ερωτηματικά για την ποιότητα των chinesium ατσαλιών, πόσο μάλλον να τα ατμάμε & με άγνωστης προέλευσης china βαφών!  :yes:
ΙΜΕΟ Γιώργος & δεν με χαλάει να περιμένω & λίγο για τον πρώτο ΙΜΕΟκλώνο της ατμιστικής ζωής μου (συγκαλυμμένη σπόντα).  :)
Για τον Tripod 2 είναι πολύ νωρίς ακόμα. Τόσο νωρίς που οι κινέζοι τον περιγράφουν ως...bottom filling!!!! Θα περιμένω να διαβάσω έναν ικανό αριθμό κριτικών πρώτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2022, 13:11 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας

Καλού κακού θα τους στείλω μήνυμα.
Μου απάντησε η Doris..  :love_hearts:


"Hi, Nicholas,
Yes, including  set all airflow pins and the two drip tips (MTL & RDL)."

Αλλά pre sale για 30 Δεκέμβρη. ο caspardina .? :WhatHeMeans:

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Παίδες ευχαριστώ σε όσους προτείνατε τον bishop πραγματικά ήταν οτι ακριβώς έψαχνα σφιχτή τζούρα, τρομερή γεύση και πανευκολος στο στήσιμο,μου θύμισε σε γεύση τον κορυφαίο gem rta

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
 ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Μου απάντησε η Doris..  :love_hearts:
Και στην top fill έκδοση; Η μόνο για την bottom filling που έβγαλαν presale;  ;D
Παράθεση
ULTON Tripod 2 Style 316SS 22mm RTA Rebuildable Tank Atomizer 2.8ml
 
 Parameter

 Diameter 22mm
 
 Features
 510 threading;
 316ss material;
 2.8 ml capacity;
 Single coil build deck;
 Bottom Filling
 Multiple air settings from MTL to RDL.
Παράθεση
Αλλά pre sale για 30 Δεκέμβρη. ο caspardina .? :WhatHeMeans:
30 Δεκέμβρη ο Tripod 2. Στους Caspardina μοιάζει να τους έχει αποσυντονίσει ακόμη περισσότερο η zero covid πολιτική. Εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης παραμένει στις 4 Νοεμβρίου. Στην αναζήτηση τους δίνει pre-sale. Οταν ανοίξεις την σελίδα τον μεν ss τον δίνει 24 HOURS SHIPPING, τον δεν μαύρο με κανονική αποστολή.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2022, 15:23 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Κανε ενα τηλ στη Nexxton


Είχες πολύ δίκιο τελικά το παραδέχομαι μετά από τηλεφώνημα που έκανα σήμερα με πήραν τηλέφωνο πίσω μετά από 20 λεπτά βρέθηκε ένα κομμάτι το έκλεισα κιόλας το αργότερο μέχρι την Πέμπτη θα είναι στα χέρια μου, να σαι καλά και ευχαριστώ για τη βοήθεια εντυπώσεις για τον Sputnik θα γράψω την επόμενη εβδομάδα αφού τον παραλάβω και ασχοληθώ μαζί του.

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παιδιά, αξίζει η αγορά του Hussar Project X by Coppervape??

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας

Καλή εβδομάδα σε όλους, σήμερα άρχισα τις δοκιμές με το sputnik απο sxk, λοιπόν είναι θετικότατες οι εντυπώσεις που μου έχει αφήσει μέχρι στιγμής, όντως η τζούρα του δεν μπορώ να το εξηγήσω είναι το κάτι άλλο, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με διαρροές, στην αρχή χωρίς να τον στήσω δοκίμασα με το δισκάκι το 1,2 mm και μου φάνηκε αρκετά σφιχτός και είπα να δοκιμάσω το 1,5 με το στήσιμο για τα γούστα τα δικά μου τελικά αποδείχτηκε ότι ήτανε πολύ αέρατος έκανα κατευθείαν αλλαγή στο 1,2 Και όντως είναι αυτό που ζητούσα.
Δεν ξέρω παιδιά μου άρεσε πάρα πολύ, αν τύχωn σε περίπτωση έχετε κάποιες ερωτήσεις και μπορώ να βοηθήσω μη διστάσετε να με ρωτήσετε, για γεύση τώρα τι να πω είναι εντελώς υποκειμενικό αν το συγκρίνω με fev,bishop, millennium προσωπική άποψη πάντα είναι μισό κλικ παραπάνω και μιλάω πάντα για κλώνους δεν έχω στην κατοχή μου ακόμα κάποιον αυθεντικό.

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Τι υγρά κάνεις και με τι αντιστάσεις στον Sputnik;

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Καπνικά κάνω αλλά όχι net από αντίστασης απλό kanthal μέχρι στιγμής

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1687 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12