vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, I.P, camber, gioupi, grag

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1095 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 17:53 »
ευτυχώς που δεν τον παράγγειλα !

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1096 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 18:03 »
http://www.vapor-giant.com/portfolio-item/vapor-giant-v4/
Taifun GTIII like. Στα reviews φοβερός και τρομερός. In da cart :thumpup:

Τον ατμοποιητή δεν το γνώριζα. Με το που τον είδα ενθουσιάστηκα!!! Πιο εμφανίσημος από Taifun GTIII (μη πω και από Kayfun V5).
Λέω ας δω και κανά video, μη τον βάλω mindlessly στο καλάθι... ε εκεί έφαγα τη ξενέρα του αιώνα. Τα deck των προαναφερθέντων
είναι έτη φωτός καλύτερα. Εγώ σε deck στυλ VG V4 (και Cloudone V1 που έχω σταματήσει να χρησιμοποιώ εδώ και αρκετό καιρό, α
θυμίζει ακόμη περισσότερο του Expromizer V2) δεν ξαναγυρνάω. Κρίμα γιατί φαινόταν πολλά υποσχόμενος. Α, με χάλασε και το πάνω
μέρος που ανοίγεις για αναπλήρωση υγρών και θέλει προσοχή. Πάλι καμία σχέση με των άλλων 2 αντιπάλων. Σνίφ!

Θα μου λείψεις κι ας μην σε γνώριζα.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1097 στις: Φεβρουαρίου 18, 2017, 18:37 »
Το deck του τη διάφορα έχει σε σχέση με τον gt3?Μόνη διάφορα είναι ότι ο taifun έχει 2 τρύπες εισαγωγής υγρού στη κάθε μεριά  αντί μια μεγαλη που έχει αυτός.Και η καμπάνα φαίνεται ίδια.Και η αναπλήρωση εύκολη φαίνεται,αντί να στρίβεις το drip tip για να κλείσεις τα υγρά στρίβεις το τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1098 στις: Φεβρουαρίου 20, 2017, 10:36 »
Καλημέρα παιδιά,ξέρει κανείς αν αυτοί οι κλώνοι από rainbow heaven 316l που φέρνει ένα παλικάρι αξίζουν η μακριά;Είναι καλύτερη από αυτούς από (fasttech,3fvape,gearbest); Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1099 στις: Φεβρουαρίου 20, 2017, 12:02 »
οι κάλοι κλώνοι είναι αυτοί που έχουν θετικά σχόλια απο αλλους που τα αγορασαν ηδη,  στη fasttech π.χ μπορείς να τα δεις και να αποφασίσεις. Η  rainbow heaven  ειχει πολύ κάλο κλώνο τον kayfun lite plus, άλλα από τότε δεν άκουσα τίποτα για την rainbow ουτε για τους κλωνους της. Τωρα προς το παρον κορυφή στους κλωνους θεωρούνται Tobeco,SXK.

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1100 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 01:43 »
Coppervape Hussar Single Coil Rta clone , γιατί το διπλό είναι μάπα , ελπίζω να πουλάνε το ντεκ χώρια , αλλά δεν το βλέπω. Το δίνουν με δύο ντέκ πακέτο , ένα με τρύπα αέρα 2 και ένα με 2.5 χιλ. Τιμή θα σας πω σύντομα γιατί έστειλα μέιλ.

https://www.facebook.com/coppervape/posts/1731291747185352

Τιμή 16 $ + 12 $ μεταφορικά + 1,5 paypal , σύνολο 29,5 $ , το παρήγγειλα με τον Ubertoot uta2 άλλα 20 $
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2017, 18:19 από flavorslut »



Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1103 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 17:53 »
Σήμερα παρελήφθει λοιπόν ο κλώνος του τηλέμαχου armed από ft, χωρίς τα λογότυπα φυσικά.
Πρώτη έκπληξη: έρχεται ΑΚΡΙΒΩΣ στην ίδια συσκευασία με τον original και πάλι χωρίς τα λογότυπα στο κουτί. Πλύθηκε επιμελέστατα, στέγνωσε και βουρ για το ίδιο στήσιμο με τον 23άρη που έχω και ατμίζω (ο κλώνος είναι 22 άρης).
 Κανθαλ Α1 0,32mm 1Ω. 
Υγρό ... relax και σ αυτόν που το ξέρω πια σαν κάλπικη δεκάρα.

Πριν πω τις ταπεινές μου εντυπώσεις να γράψω δυό παρατηρήσεις πριν την πρώτη τζούρα:
Τα σπειρώματά του (και δεν έχει λίγα ο armed) είναι μια χαρά και οπτικά αλλά και στην αφή η αίσθηση που δίνει δεν απέχει πολύ από εκείνη του γνήσιου. Όσο μπορώ να κρίνω φυσικά μιας και δεν έχω και τη μεγάλη πείρα.
Η καμπάνα αφ ενός δε γυρίζει εύκολα με το dtriptip αφετέρου δε μπορείς να υπολογίσεις στροφές αφού κανένα πουθενά σημάδι δεν υπάρχει.

Και... ατμίζω....
Γεύση που πλησιάζει επικίνδυνα την ανάλυση του γνήσιου. Ω ναι! Και δεν έχει καν στρώσει.
Πολύ πιο σφιχτός όμως με το μικρό pin που το ίδιο έχω και στον 23άρη. Μοιάζει μάλιστα να μην αλλάζει γυρίζοντας το δαχτυλίδι. Περίεργο!
Βάζω το μεσαίο pin και... σφυρίζει τόσο που το βγάζω με τη μία.
Το μεγάλο δε με αφορά. 
Όσοι πιστοί σφιχτοτζούρηδες θα τον ευχαριστηθούν πιστεύω.

Μάλλον μου βγήκε μεγάλο το κείμενο... Με εξέπληξε όμως η γεύση του κλωνάκου αλλά και το πόσο περιποιημένος έρχεται. 

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1104 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 19:10 »
o κλωνοskyline κοκκαλα εχει?




μαλλον ε?

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1105 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 19:32 »
Δεν πρόλαβαν να τον αγοράσουν οι Κινέζοι.

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1106 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 20:16 »
το καλό το πράγμα αργεί...

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1107 στις: Φεβρουαρίου 21, 2017, 22:58 »
o κλωνοskyline κοκκαλα εχει?




μαλλον ε?

Και 'να βγει ο skyline, προσωπικά προβληματίζομαι πολύ. Συναίβει κάτι ακούσια (ή μήπως όχι χαρ χαρ χαρ)
που θα παίξει δραματικό ρόλο στην πορεία του κλώνου αν ποτέ βγει. Ο δημιουργός έχει βγάλει τουλάχιστον
2 updates από τότε που κυκλοφόρησε, 1 νομίζω ήταν με άλλες βίδες και o-rings και ένα που πρόσθεσε χώρο
για 1 ακόμη o-ring στο deck κάπου που -απ'όσο διάβαζα- υπήρχαν προβληματάκια. Ο κλώνος άραγε αν βγει
ποτέ, θα τα έχει αυτά τα updates; Κρατώ μικρό καλάθι... (μην ξεχνάμε πως Cloud V2 δεν έχουμε δει ακόμη και
Phenomenon V2 μόλις εμφανίστηκε, που ούτε lite είναι, ούτε έχει φτάσει σε κανέναν να γραφούν εντυπώσεις).
Δεν λέω πως χωρίς τα updates δεν ατμίζεται, αν τον προσέξουν ίδιος θα είναι με τον -πρόσφατο- original στο
άτμισμα... αλλά προσωπικά πχ από το να πάρω κλώνο βασισμένο στην αρχική έκδοση πχ που οι βίδες κόβαν το
σύρμα εύκολα κ.α. και όχι στην πρόσφατη, θα προτιμούσα να μην τον πάρω καν (ώστε να μην ξέρω τι χάνω...). 
Τέλος, κρατώ μικρό καλάθι και για τα decks γιατί όπως είδαμε και πρόσφατα από άλλους γνωστούς κλώνους,
δεν βγήκαν και όλα τα deck σε κλωνο-έκδοση...

Τέλος - και κάπως off-topic - με το skyline έχω σταματήσει να ασχολούμαι εδώ και καιρό (πχ δεν γνωρίζω αν βγήκε
και άλλο update πέρα από κουστουμάκι ultem που ήταν στα σκαριά ή κάτι τέτοιο). Όταν διάβασα από κάποιους πως
τρέχουν σκουρόχρωμα υγρά από το εσωτερικό της καμπάνας που έχουν παγιδευτεί εκεί για κάποιο διάστημα, ε εκεί
έφαγα μια x ξενέρα ικανή να με κρατήσει μακριά του. Δεν είναι κάτι σοβαρό (μάλλον) ούτε κάτι άλυτο (ok, τον πλένεις
συχνά, so what), απλά εμένα δεν μου έκατσε καλά (αν βγει τελικά κλώνος και είναι "καλός" ίσως να αλλάξω γνώμη...).

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1108 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 06:52 »
Τα updates του γνήσιου Skyline ήταν 2 ουσιαστικά, το πρώτο περιελάμβανε κιτ επισκευής με νέα orings (τα πρώτα ήταν πολύ σφιχτά - ενός κλώνου οπωσδήποτε θα διαφέρουν ) και βίδες για το deck (του κλώνου θα είναι ήταν έτσι κι αλλιώς διαφορετικές - εγώ ακόμα τον δουλεύω με τις παλιές πάντως και μια χαρά διαχειρίζεται το σύρμα αν δεν τις σφίξεις υπερβολικά ) και στο δεύτερο update απλώς προστέθηκε ένα oring χαμηλά στο deck στο σημείο που πατάει η καμπάνα όταν κλείσουν τα υγρά, επειδή είχε παρατηρηθεί δύσκολο άνοιγμά της αν κάποιος την πίεζε αρκετά κατά το σφίξιμο/κλείσιμό της (ποτέ δεν έτυχε να κολλήσει σε εμένα ).

Τα υπόλοιπα (ultem tanks και drip tips ) αλλά και όσα έπονται μελλοντικά είναι απλώς αξεσουάρ, όχι updates. Ίσως δούμε και κανένα nano kit από τον Βασίλη αλλά κι αυτό "αξεσουάρ" το λες.

Δεν ξέρω αν θα βγει κλώνος αλλά αν όντως τον δούμε δεν υπάρχει και λόγος να μην δουλέψει αν έχει σωστή κατασκευή από τους κινέζους. Ακόμα κι αν είναι πιστό αντίγραφο του "πρώτου", εκεί θέλω να καταλήξω. Οι διαφορές είναι μηδαμινές - οι μισές εξ αυτών (βίδες και orings ) θα γίνονταν έτσι κι αλλιώς από την κινεζο-κλωνο-εταιρία.. ;)

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1109 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 09:06 »
θα κανω την καρδια μου πετρα και θα τον παρω :'(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12