vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Αυτος ειναι?

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
ναι αυτος ευχαριστω. τοσο καιρο τον εψαχνα.γιατι εχει μονο τον μαυρο  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2015, 04:31 από sergor »

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Παρέλαβα σήμερα από Κίνα τον ντρίπερ Stumpy (https://www.fasttech.com/products/0/10015278/2825800-the-stumpy-styled-rda-rebuildable-dripping)


Τον συστήνω ανεπιφύλακτα σε φαν του Derringer, ένα σκαλί πιο πάνω στα πάντα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Το airflow του τι λεει; Για mouth to lung το έχει;

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Έχει καταρχάς 3 τρύπες εισαγωγής αέρα (θα σε γελάσω για το μέγεθος αλλά είναι μεγαλούτσικες) και τη δυνατότητα μονής αντίσταση.


Δοκίμασα τώρα με δίπλή αντίσταση να αφήσω μισή τρύπα ανοικτή από κάθε πλευρά, άντε και λίγο παραπάνω, και παρόλο που ήταν λίγο αεράτη η τζούρα έκανε κανονικότατα mouth to lung. Όταν έβαλα την επιλογή για μονή αντίσταση η τζούρα ήταν σαφώς πιο σφιχτή. Με ένα πιο "σφιχτό" ντριπτιπάκι απ' αυτά που έχω είμαι σίγουρος ότι γίνεται να κάνεις mouth to lung και με μονή αλλά και με διπλή αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Πάντως φαίνεται ενδιαφέρων rda και για κεντρικό στήσιμο με μονή, όπως είδα σε κάποια reviews. Με σφιχτή τζούρα και τέτοιο στήσιμο παίζει να είναι αρκετός τίμιος στη γεύση του!  ;)

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ με δύο τρύπες ανοιχτές και πνευμονικές παίρνω απίστευτη γεύση να φανταστείς. Το επόμενο στήσιμο θα είναι κάθετη αντίσταση στη μέση.  ;)

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #382 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 01:46 »
Παιδες τα φωτα σας οποιος γνωριζει. Σκέφτομαι για παραγγελία dripper(s) απο ft εχω στο νου μου αυτους
Lethali rda https://www.fasttech.com/products/2084000

Aeolus rda https://www.fasttech.com/products/2324601

Mini vertex  https://www.fasttech.com/products/2556200

Κανεις που να εχει καμια εμπειρία με καποιον απο τους παραπανω υπάρχει; 

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #383 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 02:58 »
Δεν έχω πιάσει κάποιο στα χέρια μου απ' αυτά αλλά έχω ερωτευτεί τον Rogue.  Το airflow από πάνω είναι πραγματικά ότι καλύτερο υπάρχει. Τον έχω εδώ και 4 μήνες και τον χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση.

Απ' όσο έχω διαβάσει στο φόρουμ του fasttech,  o Lethali και ο Aeolus προσφέρουν ότι και ο Rogue, αλλά x10. Ήμουν έτοιμος να αγοράσω κάποιον απ' τους δύο μεχρι που βγήκε ο Sapor. Έχε το και αυτό στο νου σου. Αυθεντικό ντρίπερ από FT μόνο 13 ευρώ.

Για vertex δεν έχω γνώμη, αλλά απ' τα άλλα 3 ότι και να πάρεις θα το χαρείς σίγουρα.

Sent from my SM-T210 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #384 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 11:58 »
Εχε χάρη που δεν μου φτανει το balance της paypal αλλιώς θα τα έπαιρνα και τα τρια. Για τον sapor παρότι αυθεντικός δεν υπάρχει καποιο review.

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #385 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 13:25 »
Τι σε νοιάζει; Απ' την στιγμή που γραφεί Authentic στο Fasttech, θα σου δώσουν το πακετάκι όπως θα το έπαιρνες απ' την ίδια την Wotofo. Μπες δες ρεβιού στο youtube.


Αα, επειδή τώρα κατάλαβα ποιος είναι ο mini Vertex που μπήκα απ' το PC, τσέκαρε έναν παρόμοιου στυλ αλλά καλύτερο :
https://www.fasttech.com/products/0/10015278/2825800-the-stumpy-styled-rda-rebuildable-dripping


Είναι άψογος πραγματικά! Δεν σου λέω κάτι περισσότερο γιατί γεμίζω άνετα 5 παραγράφους. Τώρα ή σε επόμενη αγορά σου να τον πάρεις σίγουρα αν σου αρέσουν οι μικροί ντρίπερς.

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #386 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 14:41 »
Να σου πω την αλήθεια για τον τριτο ημουν αναμεσα σε vertex mini, stumpy και velocity mini οι πρωτοι δυο (Lethali και aeolus)  θα αγοραστουν πάραυτα οποτε θα ξαναψαχτω για stumpy να δω που θα καταληξω.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #387 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 15:26 »
Εγώ έκανα product request στο FT για τον Thump atty. Μέγεθος Derringer/Stumpy αλλά με top airflow.

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #388 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 16:32 »
Ακόμα πιο μικρός βασικά. Ο Rogue είναι ακριβώς ίδιο μέγεθος με τον Stumpy και έχει top ariflow (μη κοιτάξεις καν διαστάσεις, τους έχω δίπλα δίπλα). Ο Thump είναι 15.5 χιλιοστά σε ύψος. Δεν ξέρω κατά πόσο μετράει τόσο μικρό μέγεθος, παίζει να έχει απίστευτο spitback και να μη χωράει καθόλου υγρό. Από περιέργεια και μόνο, αν τον βγάλει το FT τον έχω τσιμπήσει σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #389 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 16:43 »
Με έψησες για Sapor εμένα πάντως και διαβάζοντας ΦΤ με έζησαν αυτοί και για τον Revolt... :)

Ο Thump δεν πιστεύω ότι θα έχει spitback.  Πρέπει να τον έχω μπροστά μου για να πω πως ακριβώς θα τον έστηνα αλλα έτσι όπως τον βλέπω μπορείς να στήσεις με 2mm διάμετρο κοιλ ψηλά, ίσως και λίγο πάνω από το ύψος των πόλων. Σε συνδυασμό με την ροή του αέρα από πάνω προς τα κάτω και μετά πάλι πάνω πιστεύω τα σταγονίδια θα βρίσκουν ή στο τοπ και ή στο πλάι/κάτω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix