vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

272 επισκέπτες, 4 χρήστες
Aoratix, manoslykos, bloodlessz, Tazz

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Λεω να τσιμπήσω έναν κλωνο κ γω μετα απο καιρο ετσι για την δοκιμη.επειδη εχει μπόλικο πράγμα κ δεν εχω δοκιμασει κ καποιον κλωνο εκτός απο παλιο φεβ κ εναν dwarv εχετε καμια προταση για κανεναν σφιχτο γευσατο μτλ να τσεκαρω;φρουτενια υγρα κατα κυριο λογο

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
...με τραβάει ο Tripod 2...με φρενάρει κάπως, αυτή του η πολυπλοκότητα ...


Μην τον φοβάσαι. Πραγματικά πρόκειται για έναν πολύ καλό, φθηνό & πλήρη ατμοποιητή που το χρειάζεται το learning curve του (που λέμε εδώ στο κωριό). Ενα-δύο βιντεάκια να δεις στο youtube, τον "έχεις" άνετα.  :yes:


...να ρωτήσω, παρατήρησες το μονωτικό στον πόλο του να είναι λίγο παραπάνω παχουλό με αποτέλεσμα να αφήνει λίγο κενό στο μοντάκι (όχι σε όλα τα μοντάκια).
Οχι, αλλά ΟΜΩΣ στο homework που έκανα από το βίντεο του ΙΜΕΟ, τονίζει ότι τα 2 μονωτικά (του 510 & θετικού πόλου) είναι πρεσαριστά & ΔΕΝ θα πρέπει να επιχειρηθεί η εξαγωγή τους. Ε, στον δικό μου, με το που λύνω το αεροπινάκι, το μεν μονωτικό του βγήκε μαζί του, το δε μπλοκ θετικού πόλου/μονωτικού προσγειώθηκε στο τραπέζι. Λειτουργικά, αυτό δεν δημιουργεί πρόβλημα, ίσως σε κάποιους να αρέσει μάλιστα αφού αποσυναρμολογείται πλήρως στα κομμάτια του. Από την άλλη, δημιουργεί μία επιπλέον, αχρείαστη προσπάθεια. Με το ένα χέρι να κρατάς στη θέση του & ευθυγραμμισμένο το μπλοκ μονωτικού/θετικού πόλου & με το άλλο να προσπαθείς να "πιάσουν" οι πρώτες βόλτες του αεροπινανίου. Είπαμε, το συνηθίζει πολύ συχνά η SXK να τα κάνει ρόϊδο & τουλάχιστον εδώ δεν τα κατάφερε να κάνει τον ατμοποιητή μη λειτουργικό. :)) .



- Τον τρίποδα δεν είπες θα περιμένεις πρώτα να δεις ρεβιους..?  :yes:

Είμαι ανήρ αδυνάτου χαρακτήρος. Δεν άντεξα μάναμο & από την άλλη έχω & μία εμπιστοσύνη στην Ulton... Πάντως & για τον Caspardina είχα πει πως αφού υπάρχει μόνο σε μαύρο δεν τον αγοράζω επειδή δεν εμπιστεύομαι τις κινέζικες βαφές, ΑΛΛΑ... τον αγόρασα, :laugh1: Νομίζω ότι έχω όλα τα προαπαιτούμενα αναξιοπιστίας για να γίνω ατμογιουτιουμπΡηβΓιούτερ-ινφλουένσερ.   ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2023, 03:34 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Γιώργο με τον Μενέλαο τι νέα έχουμε ?? παρέλαβες ή αναμμένεις από Φεβρουάριο.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Στην αναμονή, Μπίλλυ. Η παραγγελία του έγινε 3-1 αλλά είχε μέσα & διάφορα Bishoptankάκια για να αλλάζω στον Kuma μου, που δεν ήταν 24 hours shipping.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος chris4

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Όπως ανέφερε και ο φίλος παραπάνω όντως το μονωτικό στον κεντρικό πόλο του caspardina είναι πιο χοντρό και στο δικό μου. Δοκίμασα και σκέτο τον πόλο πινακι και τερμάτισε πιο βαθειά, οπότε είναι θέμα μονωτικού

Αποσυνδεδεμένος chris4

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Δε μπορώ να βρω επιστόμιο μικρότερης διαμέτρου από της συσκευασίας για τον 2μελο caspardina εξίσου κοντό. Καμμιά ιδέα, πρόταση;;

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Στον iatty μου είναι πιο στενό, ενώ στους Περσέες είναι το ίδιο ανοιχτό σαν του κασπαρντίνα. Στείλε μήνυμα στο ΙΜΕΟ Θανάση.

Αποσυνδεδεμένος chris4

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Σ'ευχαριστώ πολύ, όντως του ιαττι φαίνεται πιο στενό, να δούμε που θα το βρούμε διαθέσιμο..

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Το exit pin του σου παραείναι στενό; Εγώ, εννοείται, πως ήταν το πρώτο πράγμα που του φόρεσα μόλις τον παρέλαβα (μαζί με το 0,8 mm πινάκι).  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος chris4

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Το δοκίμασα το exit pin αλλά για τα δικά μου γούστα είναι πολύ στενό..
Με το insulator του πόλου δεν είχες θέμα, γιατί σε εμένα είναι αρκετά χονδρό και αφήνει απόσταση από το mod. Μπορώ να το φάω λίγο με κάνα γυαλοχαρτο;;

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Επειδή μου το είπατε 2, το έκανα μιά περατζάδα από όλα τα μάχιμα mods μου. Σε 6 mods δεν υπάρχει πρόβλημα. Σε 3 όμως, ναι, ο ατμοποιητής αφήνει κενό. Προτού κάνεις το οτιδήποτε, καλό θα ήταν να μάθουμε αν το ίδιο θεματάκι ισχύει & για τον γνήσιο. Εγώ δεν θα πείραζα τίποτα, επειδή ο ΙΜΕΟ δεν φημίζεται για την συνέπεια στα στοκ του & από ότι βλέπω, το συγκεκριμένο μονωτικό δεν υπάρχει ως ανταλλακτικό στο site του. Οπότε αν το σπάσεις... :fight_hammered2:

EDIT
Αφήνω πίνακα (ίσως ενημερωτικό για κάποιον) σε ποιά mods μου "κάθεται" & σε ποιά "δεν μου κάθεται".

 :yes:
Eleaf: Invoke,
Geek Vape: Aegis Solo/Max/Legend (& & τα 3 τα παλιά μοντέλα),

Lost Vape: Grus,

Dicodes: Dani Box 21700

 :nope:
Aspire: Mixx
Eleaf: Pico 75w
Voopoo: 217x
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2023, 03:42 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Το δοκίμασα το exit pin αλλά για τα δικά μου γούστα είναι πολύ στενό..
Με το insulator του πόλου δεν είχες θέμα, γιατί σε εμένα είναι αρκετά χονδρό και αφήνει απόσταση από το mod. Μπορώ να το φάω λίγο με κάνα γυαλοχαρτο;;
Αν θυμάμαι καλά στη σελίδα του στο Facebook είχε πει ότι οποίος έχει θέμα με το insulator μπορεί να το φάει λίγο με γυαλόχαρτο. Αν έχεις Facebook ψαχτο !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Ψάχνοντάς το, βρήκα πως έχει ανεβάσει στο κανάλι του στο youtube σχετικό θέμα. Και εδώ παρατηρώ πως η εξυπηρέτηση πελατών παραμένει στα ΙΜΕΟ standards. Δηλαδή, ΤΡΑΓΙΚΗ. Το βίντεο κυκλοφόρησε πριν πέντε (5) μήνες, ΠΡΟΦΑΝΩΣ επειδή υπήρξαν μπόλικα παράπονα. Αναρτά ένα βίντεο που δείχνει πώς να "φας" το μονωτικό με γυαλόχαρτο. Του ζητούν να φτιάξει & λεπτότερα ανταλλακτικά & απαντά πως το δουλεύει. Πέντε (5) μήνες μετά όχι απλώς δεν έχει παρουσιάσει τίποτα, αλλά δεν έχει ούτε καν στοκ το standard μονωτικό σε περίπτωση που κάποιος το καταστρέψει "τρώγωντάς" το. Δυστυχώς το γνωστό, ΟΦΑ, high end, Customer Care by Golden Greek.
*** Οποιος το επιχειρήσει, ας ρίξει μιά ματιά & στα σχόλια. Σε μία συζήτησή του με έναν ιταλό. δίνει κάποιες διαστάσεις σε χιλιοστά. Εχοντας κατά νου πάντα ότι (τουλάχιστον αυτήν την στιγμή) ανταλλακτικό σε στοκ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.
     

Αποσυνδεδεμένος Kostik1982

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Προ ημερών έφτασε στα χέρια μου ο ulton tripod v2. Από σχεδιαστική και κατασκευαστική άποψη είναι κόσμημα. Με 2 καμπάνες, 2 τζαμάκια αρκετά ανθεκτικά, full air flow pins κλπ. Το βασικό: από γεύση δεν τρελάθηκα ιδιαίτερα, δεν πήρα εντάσεις. Δοκίμασα διάφορους συνδυασμούς αντιστάσεων+ pins και μερικές φορές δεν ένοιωθα γεύση (σε υγρό μπισκότο κιόλας). Θα του δώσω 1-2 ευκαιρίες αλλά εκ πρώτης χρήσης δεν μου φάνηκε το κάτι διαφορετικό όπως ο kuma. Εάν τον έχει άλλος εδώ μέσα θα ήθελα μια γνώμη

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Σήμερα πήρα και εγώ στα χέρια μου τον tripod2 ulton αλλά τον έχω βάλει για μπανάκι από αύριο λογικά θα είμαι έτοιμος να σου πω και εγώ εντυπώσεις και η γνώμη μου είναι ότι αν από την αρχή δεν μου δώσει αυτό που θέλω κάποιος ατμοποιητής δύσκολα θα μου αρέσει μετέπειτα, φυσικά παίζουν και άλλοι παράγοντες ρόλο όπως στήσιμο Βάμβακόμα κλπ. μία ερώτηση σε όλους τους κατόχους στο κάτω μέρος του deck πού είναι το 510 pole είναι αφαιρούμενο γιατί το δικό μου έχει βγει και από ότι είδα έχει κάτι σαν insulator αλλά δεν κουμπώνει απλώς κάθεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2023, 17:36 από xloupas »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1684 180226 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:30
από Xxristos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8250 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59695 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12