vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

551 επισκέπτες, 7 χρήστες
mathimatikos1966, krmhlds, Jorge, manoslykos, yorgoss, camber, infernity

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1110 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 10:29 »
Έχω ανοίξει 2 tickets στην FT, το πρώτο όταν βγήκε & το δεύτερο πριν κανα μήνα.
Η απάντηση ήταν πως προς το παρόν δεν τον έχουν στις προτεραιότητές τους...

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1111 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 11:36 »
μου ήρθε και ο κλώνοarmed από την coppervape. 
Εμφανισιακά σε σύγκριση με τον κλώνο της fasttech , τα σύγκρινα κομμάτι κομμάτι  , δίπλα δίπλα και είναι πανομοιότυπα, εκτός από το λογότυπο και το ντρπ τιπ. 
Μου φάνηκε λίγο πιο ελαφρύ το κομμάτι που έχει το τανκάκι και το μεταλλικό κάλυμμα. Τα ζύγισα και της fasteck είναι μισό γραμμάριο πιο βαρύ. Μετά τους ζύγισα ολόκληρους και της coppervape είναι 49,7 γρ έναντι 50,1 γραμμάρια της fasttech. Να οφείλεται στο λογότυπο που λείπει λίγο μέταλλο , να οφείλεται σε κατασκευαστική διαφορά , δεν ξέρω.
Πάντως μάλλον είναι και τα δύο coppervape. 
Της fasttech θα τον βάλω το απόγευμα αγγελία , στα 20 ευρώ , για όποιον ενδιαφέρεται. 

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1112 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 11:39 »
Κανε μου μια χαρη σε παρακαλω. Το AFC τερμα ανοιχτό είναι σαν να είναι κλειστό, ενω αν το βαλεις στη μεση δουλευει κανονικά? Ειναι δλδ ανάποδα απ οτι πρεπει? Στον δικό μου πάνως έτσι είναι. Οχι οτι υπάρχει προβλημα αφου δεν τον πολυχρησιμοποιω απλά για το ορθο του πράγματος :D

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1113 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 11:50 »
Τα τσέκαρα , όχι δουλεύουν και τα δύο όπως πρέπει. Στην μέση έχουν περίπου τον μισό αέρα από ότι ανοιχτό. Της fasttech  κάνει λίγο παραπάνω θόρυβο η ροή του αέρα όπως την κλείνεις αλλά η ποσότητα του αέρα είναι ολόιδια. Φαντάζομαι για τον αέρα μιλάς. Αν μιλάς για το υγρό δεν σε καταλαβαίνω , γιατί όσο ξεβιδώνεις μεγαλώνει η ροή , δεν γίνεται αλλιώς.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2017, 12:00 από flavorslut »

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1114 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 11:57 »
Ναι για τον αερα μιλάω. Προφανώς ο δικός μου μαστροΤσαν που τον έφτιαξε βίδωσε αναποδα την τερματική βίδα του AFC :))

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1115 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 12:01 »

Έχει ένα βιδάκι που μπαίνει σε μια εγκοπή όταν βγάζεις το δαχτυλίδι του αέρα. Η εγκοπή στο δαχτυλίδι  που περνάει το βιδάκι , πρέπει να είναι στην άκρη της οπής του αέρα στο δαχτυλίδι. Και το βιδάκι πρέπει να είναι στην άκρη της οπής του αέρα στο ντεκ. Μήπως από κατασκευαστικό λάθος στον δικό σου , δεν είναι στο σωστό σημείο?

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1116 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 12:02 »
Αυτό λέμε. Οχι στον δικο μου δεν είναι στο σωστό σημείο με αποτέλεσμα οταν έχω τερμα ανοιχτο τον αερα να είναι σαν να το έχω λίγο πριν το τερμα κλειστό. Αν το παω 1 ποντο πιο κλειστο δουλευει σωστα. Go figure κινεζιες. Σαλτα και στολισου που λένε :))

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1117 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 12:04 »
και να βγάλεις τελείως την βίδα πάντως μια χαρά θα λειτουργεί.

λοιπόν ίσως φτιάχνεται το δικό σου . 
Έβγαλα το δαχτυλίδι ,ξεβίδωσα το πιν , ξεβίδωσα και το ντεκ και στο κομμάτι που μένει με τις οπές του αέρα και το βιδάκι , έχει ενα ορινγκ εξωτερικά ανάμεσα στο βιδάκι και την οπή του αέρα. Αν κοιτάξεις μέσα με τον φακό του κινητού , θα δεις ότι αυτό το ορινγκ δεν είναι μόνο για να κρατάει σφικτά το δαχτυλίδι , αλλά σφραγίζει  και ένα διαμπερές χώρισμα. Δηλαδή αυτό το κομμάτι είναι φτιαγμένο από δύο τμήματα , βιδωμένα πολύ σφικτά ή κολλημένα. Δοκίμασα να τα ξεβιδώσω και να τα χωρίσω αλλά δεν μπόρεσα , αλλά ίσως με επιμονή και κάποια κατάλληλα εργαλεία να τα καταφέρεις. Οπότε μήπως αν καταφέρεις να στρίψεις λίγο το ένα τμήμα σε σχέση με το άλλο , θα έρθει η βίδα στην σωστή της θέση.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2017, 01:50 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1118 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 12:23 »
Τωρα εχει μέσα Over The Rainbow. Δεν είναι εποχες να αδειαζουμε υγρά :))

Οταν τον ξαναλύσω για πλύσιμο θα το τσεκάρω, αν και δεν καίγομαι να το διορθωσω.

Ευχαριστω παντως οπως και να χει μονο και μονο για τον χρόνο που διέθεσες για να βρεις λύση :thumpup:

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1119 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 12:32 »
τίποτα , τα γουστάρω αυτά  :))

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1120 στις: Φεβρουαρίου 22, 2017, 13:27 »
Ρε παιδιά που μπορούμε να βρούμε τις coppervape αλλά με το λογότυπο όμως;(έτσι για ομορφιά ρε παιδί μου)

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1122 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 03:09 »
τρεις κλώνοι μου ήρθαν σήμερα 

Quasar coppervape : δεν θα τον πουλήσω για ένα μόνο λόγο , ντρέπομαι να τον φορτώσω σε άλλον . εντελώς μάπα κατασκευή , οκ καλή γεύση αλλά όχι κάτι εξαιρετικό , τρομέρες διαρροές κατά το γέμισμα λόγο του ότι ελευθερώνεται τα τζαμάκι από την κάτω πλευρά, το έψαξα στο ιντερνετ και δεν είναι δικό μου λάθος. Μεγάλη μαλ@@ία. Έχει πολύ παρόμοιο σύστημα με το ντεκ των hurricane αλλά πολύ χειρότερο.

Split atty coppervape : καλούλης! ωραία γεύση , είναι για μικρά κόιλ αλλιώς ζεσταίνεται , αλλά γενικά σαν ένας μικρός avocado με πιο καλή γεύση και πολύ ωραία εμφάνιση.

O-atty coppervape : μοιάζει τρομερά με τον narda στα πάντα , θα έλεγα είναι σχεδόν ίδιος , αλλά λίγο καλύτερος. Τους έστησα και τους δύο με ίδιο setup και ο o-atty ήταν καλύτερος. Πιστεύω αυτό οφείλεται στον λίγο καλύτερο τρόπο εισαγωγής αέρα,  που στον o-atty κατευθύνεται προς την κάτω μεριά του κόιλ οπότε μαζεύει το σύνολο του ατμού. Αρνητικό του ότι ενώ έχει τεράστιες πλάκες για να πιάνεται το σύρμα , έχει τόσο χοντρή βίδα που τελικά δεν περνάει χοντρό σύρμα. 

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1123 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 09:52 »
Συμφωνω απολύτως για τον O-Atty. Αλλα ρε αδερφέ Kanthal 24awg που του έβαλα μια χαρά το πιάνει, αν εξαιρέσεις φυσικά τον ηλίθιο τρόπο πιασίματος. Από γεύση πάντως σπέρνει.

Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1124 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 11:26 »
για πιο χοντρό σύρμα μιλάω , γαϊδούρι . Μου το κάνανε δώρο με μια παραγγελία από xsmokers. Ούτε ξέρω τι έχει μέσα , νομίζω 6 πολύ λεπτά σύρματα μέσα και δύο πάραλελ απο έξω. Κανονικά με πλάκα , έπρεπε να το πιάνει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix