vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

429 επισκέπτες, 10 χρήστες
panoskapa, camber, Sergios, teo77, dkostas, Milarepa, Doubt, yorgoss, ZoeM, Jorge

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Miss Maple και Grasshopper.
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 17:30 »
 Σήμερα λοιπόν πήγα από το e-tsigaro για να δοκιμάσω το Miss Maple και το Grasshopper. Ιδιαίτερα για το πρώτο είχα υψηλές προσδοκίες. Με καθαρό και άδειο ατμοποιητή, μπήκα στο κατάστημα και αφού ήρθε το εσπρεσάκι μου, γέμισα πρώτα με Miss Maple. Αφού έφερα πρώτα το μπουκαλάκι στη μύτη, αναγνώρισα την χαρακτηριστική μυρωδιά από το σιρόπι σφενδάμου και μια βουτυρίλα. Μη θέλοντας να το πιστέψω, τράβηξα τη τζούρα μου και το άφησα αμέσως στην άκρη. Ως γνωστόν, βουτυρένια υγρά και εγώ δεν πάμε πακέτο οπότε δεν θα ασχοληθώ καν να το βαθμολογήσω. Για την ιστορία, το σιρόπι σφενδάμου είναι πολύ δημοφιλές στις ΗΠΑ, τον Καναδά και τη Μ. Βρετανία, όπου συνήθως σερβίρεται πάνω σε Pancakes με βούτυρο. Το έχω δοκιμάσει στη φυσική του μορφή χωρίς βούτυρο φυσικά και εμένα μου αρέσει. Το χρησιμοποιώ και σε μία συνταγή, αλλά δεν είναι της παρούσης. Για όσους λοιπόν δεν έχουν πρόβλημα με το βούτυρο, ίσως είναι μια καλή ευκαιρία να δοκιμάσουν μια γεύση όχι και τόσο διαδεδομένη.
 
Grasshopper, 12mg
Kayfun 3.1ES Clone, MC 1.5Ω Double Twisted Kanthal A1 0.25mm, 3mm διάμετρο.
 
Αφού καθάρισα καλά τον ατμοποιητή μου έβαλα μέσα την ακρίδα. Ή όπως τις λέμε στην Κέρκυρα, «Μόστακα» «Μάστακα» ή «Πιτσίκαρο». Τι δουλειά έχει λοιπόν η ακρίδα στον ατμοποιητή υπό την απειλή μπαταρίας? Εδώ χρειάζεται να είσαι λίγο παλαιός και να γνωρίζεις κάποια vintage cocktails! Ναι νεαρέ μου ατμιστή! Η εφεύρεση των cocktail πάει πολύ πιο πίσω από το Mojito, την Caipirinha και το Cosmopolitan! Φτάνει στο Manhattan, το Brandy Alexander, στο gin fizz, την Tequila Sunrise, το Blue Lagoon (όσοι ατμίζετε Totally Wicked, δοκιμάστε και το Hawaiian Blue) και φυσικά στο Grasshopper. Το ποτό αυτό φτιάχνεται από ίσα μέρη Crème de Menthe, Crème de Cacao και φρέσκια κρέμα γάλακτος και φυσικά έχει τις παραλλαγές του. Στη μύτη λοιπόν το μπουκαλάκι άφηνε ξεκάθαρη την αίσθηση της μέντας και λίγο λιγότερο του κακάο. Γαλατίλα ευτυχώς δεν συνάντησα. Ξεκίνησα τη δοκιμή και μάλλον απογοητεύτηκα κάπως. Γεύση μέντας έντονη αλλά δροσιά πολύ λιγότερη (όπως ακριβώς το ποτό Crème de Menthe), αλλά η σοκολάτα άφαντη. Συνέχισα να ατμίζω μήπως την ανακαλύψω πιο μετά όπως και με άλλα υγρά της σειράς, πάλι τίποτα. Στα συν πάντως του υγρού, είναι η πολύ απαλή αίσθηση του ατμού, ακριβώς σαν να πίνεις ένα τόσο κρεμώδες cocktail. Στη ρινική εισπνοή, έντονη μέντα σε σημείο να σου καίει τη μύτη και κάποιες υπόνοιες κρέμας ενώ στην εκπνοή, τίποτα απολύτως. Το χτύπημα πολύ ελαφρύ για δωδεκάρι και το ντουμάνι ικανοποιητικό. Αφού άδειασε ο ατμοποιητής απογέμισα με σκέτη βάση και τα πράγματα άλλαξαν αρκετά. Η κρεμώδης υφή εξαφανίστηκε από τις πρώτες τζούρες ενώ η δροσιά και η απαλή μέντα παρέμειναν μέχρι το τέλος αρωματίζοντας ευχάριστα τη βάση μου. Εδώ είναι που μπήκα στη σελίδα της εταιρείας για να δω την περιγραφή, η οποία μας μιλάει για ένα πλούσιο και έντονο μείγμα από Crème de Menthe, Crème de Cacao, φρέσκια κρέμα και λίγη βανίλια. Πλούσιο: Όχι. Έντονο: Όχι. Κρέμα: Ίσως. Βανίλια: Όχι. Θα ήθελα σίγουρα παραπάνω σοκολάτα και λίγο ακόμα χτύπημα. 67/100. Σε αναμονή για τα τέσσερα νέα της εταιρείας!
 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Jamaican Fruits
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 13:10 »


 Jamaican Fruits, 12mg
Kayfun 3.1ES Clone, MC 1.6Ω Kanthal D 0.28mm, 2.5mm διάμετρο, Nakamichi.
 
 Κατέφθασαν και τα δύο από τα τέσσερα νέα της σειράς, το R2Y2 και το JamaicanFruits, και θεώρησα καλό να τα δοκιμάσω. Αφού τα μύρισα στο κατάστημα, απέρριψα για ξεκίνημα το R2Y2 καθώς ανίχνευσα βούτυρο στο άρωμα και δεν παίρνω τέτοια ρίσκα. Αν το δοκιμάσει κάποιος άλλος, ευχαρίστως να το βάλω στο πρόγραμμα, εφόσον φυσικά αποδειχθεί ότι δεν έχει γεύση βουτύρου. Το JamaicanFruitsόμως, είχε τελείως διαφορετική προσέγγιση! Το άρωμα στο μπουκαλάκι, ήταν βασισμένο στον ανανά. Πολύς ανανάς! Σίγουρα είχε και άλλα μέσα, αλλά ήταν τόσο έντονη η μυρωδιά του ανανά που δεν μπορούσα να ξεχωρίσω κάτι άλλο. Έβαλα λοιπόν υγρό στον ατμοποιητή και ξεκίνησα. Έντονη και γλυκιά γεύση ανανά, με την χαρακτηριστική οξύτητα και σπιρτάδα που έχει αυτό το φρούτο, αυτό που στο εξωτερικό λένε «tangy», και κάτι άλλο που ακόμα δεν μπορούσα να προσδιορίσω. Συνέχιζα να το ατμίζω, έχοντας σκοπό να αναγνωρίσω τις υπόλοιπες γεύσεις και όταν ο ανανάς στρογγυλοκάθισε στη γλώσσα μου και σταμάτησε να είναι πλέον έντονος, εμφανίστηκε και μια γεύση από ροδάκινο. Ελάχιστη μεν, υπαρκτή αισθητά δε, κάνει το συνδυασμό να θυμίζει καραμέλες TuttiFrutti. Και όμως, θα έπαιρνα όρκο ότι έχει και κάτι ακόμα, αλλά όσο και να προσπάθησα, δεν το βρήκα σε αυτή τη φάση. Στη ρινική εισπνοή μου τα χάλασε λίγο καθώς έφερε μια χημική αίσθηση, ευτυχώς όχι σε μεγάλο βαθμό. Στη ρινική εκπνοή τώρα, τα πράγματα άλλαξαν αρκετά. Ερχόταν μία αίσθηση λίγο πιο γήινη, πιο χωμάτινη, και ξέρω ένα φρούτο το οποίο έχει αυτά τα χαρακτηριστικά, το μάνγκο. Το οποίο όμως έχει και άλλα χαρακτηριστικά, τα οποία δεν μπόρεσα σε καμία φάση να βρω εδώ, οπότε δύσκολο να είναι το χαμένο άρωμα που ψάχνω. Η παραγωγή ατμού αρκετά καλή και το χτύπημα όχι όσο δυνατό όσο θα περίμενα από 12ρι. Παρόλα αυτά, η νικοτίνη άφηνε ένα χαρακτηριστικό κάψιμο στη μύτη και στη γλώσσα το οποίο δεν το θεωρώ ποτέ ταιριαστό με φρουτογλυκά. Το κακό με το υγρό είναι ότι οι γεύσεις του καταλαγιάζουν σχετικά εύκολα και συνηθίζονται, με αποτέλεσμα να κουράζει. Όχι όμως με τρόπο που να μπουχτίζεις, αλλά με αλλαγή της γεύσης σε σημείο να καταντάει χημική. Γι αυτό και δεν το άτμισα άλλο, καθώς νομίζω ότι πρόκειται για ένα ευχάριστο υγρό και δεν θέλω να χαλάσω την άποψή μου. Έριξα και μια ματιά στη σελίδα της εταιρείας και η περιγραφή μας λέει: «Θέλετε να ατμίσετε τη λιακάδα? Με ένα θεσπέσιο μίγμα χυμού ανανά, ώριμα ροδάκινα και ένα σφηνάκι Αμαρέττο, το υγρό είναι η κατάλληλη επιλογή για σας». Η πρώτη πρόταση, τα λέει όλα. Μπορώ εύκολα να φανταστώ τον εαυτό μου κάποιο καλοκαιρινό απόγευμα, κοντά στη δύση του ηλίου, με μία βότκα και αυτό το υγρό στον ατμοποιητή μου. Αλλά για λίγο μόνο, σαν ευχάριστο διάλειμμα. Το Αμαρέττο δεν το βρήκα πουθενά αλλά τώρα που το σκέφτομαι, μπορεί να είναι και καλύτερα. 80/100

Όλα τα υγρά που έχω δοκιμάσει, μπορείτε να τα βρείτε και στο http://cruiser79.blogspot.gr/

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 11, 2015, 11:06 »
Παντως εμενα το easy rider μ αρεσει πολυ!
Το εχω στην Ατλαντιδα μου αραιωμενο με μηδενικη Vg και για αλλαγη μεσα στην ημερα ειναι οτι πρεπει,μιας και την ατλαντιδα την κουμπωνω πανω στο mod για 4-5 "καλες"τζουρες 2-3 φορες την ημερα και αυτο ηταν!
Πολυ ευχαριστο θα το ελεγα σαν γεύση...

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 22:18 »
πηρα κι εγω ενα 10μελο για δοκιμη.οντως πολυ βουτυρο.ειδα κ το made in eu.και καπου πανω στο μπουκαλακι made in poland.και μου αρεσει που ρωτησα την πωλητρια τι προελευσης ειναι(δεν ειχα διαβασει το νημα)και μου ειπε ''αμερικανικα''.μπραβο της.σωστη παραπληροφορηση.

Αποσυνδεδεμένος marathess

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 23:15 »
Η καλυτερη και γευστικοτατη φραουλα που εχω δοκιμασει...μυριζει ολο το ντουλαπι που εχω βαλει το μπουκαλακι!    :D

Αποσυνδεδεμένος the ord

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 09, 2015, 14:27 »
Παιδια ξερει κανεις  μου πει τι χρωμα εχει το υγρο RED INDIANA ?

Ρωταω επειδη , μολις αγορασα ενα μπουκαλι , και εκτος απο το οτι μοιαζουν να λειπουν μερικα ml , ειναι και ΕΝΤΕΛΩΣ αχρωμο.

Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 09, 2015, 14:30 »
άχρωμο εντελώς είναι
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2015, 14:43 από Nick-The-Greek »

Αποσυνδεδεμένος the ord

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 09, 2015, 14:43 »
μερσι συνονοματε! Ασε σου λεω και ανχωθηκα γιατι ειδα οτι ελειπε και λιγο απο το μπουκαλακι.

Τελικα το καλυτερο καπνικο της σειρας ειναι μαλλον το Easy Rider ετσι ?

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 09, 2015, 14:54 »
Αν το καπάκι ήταν σφραγισμένο τότε είσαι οκ. Όσο για το Easy Rider θα έλεγα και εγώ πως το προτειμώ.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 09, 2015, 14:58 »
cruiser, όσον αφορά στο grasshoper θα διαφωνήσω για το κακάο, τουλάχιστον ως προς τη δική μου γεύση. εμένα μου φαίνεται πολύ έντονο. και είναι ο λόγος που δε μου αρέσει αυτό το υγρό, καθώς τα σοκολατοειδή εν γένει υγρά τα απεχθάνομαι. οσον αφορά το miss maple έχει έντονη τη γεύση της βάφλας, και μάλιστα είναι ακριβώς η ίδια βάφλα της tpa, για όσους την έχουν δοκιμάσει.(αρχικά η δεσποινίς σφένδαμος ήταν η αγαπημένη μου, μιας και λατρεύω το σιρόπι-δοκιμάστε αν βρείτε το βούτυρο από σφένδαμο, θα πάθετε πλάκα. σας μιλάει η απόλυτη γλυκατζού ;D ) αλλά με κούρασε στο 4 μπουκαλάκι...  :tongue_smilie:
το top υγρό της εταιρείας κατ΄εμέ είναι το nutty buddy cookie. το πιο ωραίο μπισκότο που έχω ατμίσει! τις αντιστάσεις τις γκραντινάρει λίγο γρήγορα, αλλά αξίζει γευστικά! βανίλια, λίγο κακάο-τόσο όσο- κάτι σε ξηρό καρπό, αμύγδαλο υποθέτω, και βανίλια! το νούμερο δύο για μένα είναι το blueberry cheesecake, όχι για όλες τις ώρες γιατί είναι πολύ έντονο. παρόλα αυτά καταλαβαίνεις και το cheesecake και το blueberry. και είναι αυτά, τίποτα άλλο. τίποτα μπερδεμένο, χωρίς βουτυρίλα, χωρίς γαλατίλα, χωρίς βανίλια!
και αν έχετε δοκιμάσει παγωτό από το freggio το american cheesecake και σας άρεσε πολύ, τότε μη διστάσετε να ατμίσετε το strawberry cheesecake! είναι ακριβώς το ίδιο!!!
 :D :D

Αποσυνδεδεμένος the ord

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 09, 2015, 15:30 »
Αν το καπάκι ήταν σφραγισμένο τότε είσαι οκ. Όσο για το Easy Rider θα έλεγα και εγώ πως το προτειμώ.

Διστυχως αγορασα ενα Easyrider και ενα Red Indiana και τα δυο με σπασμενες τις ασφαλειες του καπακιου.  >:(

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 09, 2015, 15:39 »
Δυστυχώς σε αυτό δε ξέρω τι να σου πω, καλύτερα να καλέσεις το κατάστημα και να τους το αναφέρεις να δεις τι θα σου πούνε.

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 09, 2015, 16:04 »
εγω ειχα κολησει με easy rider οσο επεζα με kanger aerotank και εργοστασιακους ,μετα με kayfun 4 ολα σχεδον τα υγρα της εταιριας μου φαινοντε αηδια αν δεν τα αραιωσω με λιγη βαση (1:1 δηλαδη).Πολυ εντονα αρωματα ειδικα το easy rider ,nutty cookie ,chocho κατι μονο πονοκεφαλο προκαλουν -) .οσον αφορα τα καινουργια δοκιμασα jamaican fruits kai red indiana και τα βρηκα μετρια προς μετρια (5,5/10) .αυταααα -) οσον αφορα την περιγραφη cruiser ειμαι 100% συμφωνος (περα απ τη βαθμολογια που ειναι κυριως θεμα ουρανισκου)  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 10, 2015, 01:17 »
μερσι συνονοματε! Ασε σου λεω και ανχωθηκα γιατι ειδα οτι ελειπε και λιγο απο το μπουκαλακι.

Τελικα το καλυτερο καπνικο της σειρας ειναι μαλλον το Easy Rider ετσι ?
Βασικά αν το θεωρήσεις καπνικό, έχεις δίκιο. Εγώ δεν το έχω για καπνικό.

lemy, εσύ είσαι γνωστή βουτυρατζού οπότε λογικό να σου αρέσει ο σφένδαμος της σειράς. Εγώ που δεν τα παλεύω τα βούτυρα, το βρίσκω μαρτύριο...

Όσο για την ακρίδα, τι να σου πω... Παίζει να είναι και θέμα ατμοποιητή, γιατί όπως το περιγράφεις, μου φαίνεται πολύ πιο συμπαθές!!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2015, 13:12 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος VforThanos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα πάντα για το Η/Τ, στις ποιο φθηνές τιμές.
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης "American Stars"
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 28, 2015, 00:24 »
Το Nutty Buddy Cookie που είχα πάρει πριν μισό μήνα περίπου,ένα μπουκαλάκι.
Ήταν,πολύ κοντά η γεύση του,σε αυτή του μπισκότου,και ήταν έντονη...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172370 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364