vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Magma rda (κλώνοι)

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 21:45 »
Ok, τώρα έχει νόημα :Ρ Πάντως δεν είχα κανένα θέμα με μυρωδιές κλπ, ούτε κανείς άλλος από ότι βλέπω στο νήμα. Έπεσες στην περίπτωση.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #61 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 22:53 »
γιατι ειμαι αθηνα και το καταστημα ειναι θεσσαλονικη...αν δω οτι δεν φευγει αυτη η σιδεριλα το πολυ πολυ να τον χαρισω για τιποτα ανταλακτικα αν τον θελει κανεις.Το κοστος ειναι μικρο,περισσοτερη ειναι απογοητευση.
Παντως δικε μου πραγματικα μονο σε σενα παιζει να κατσε και εγω που τον αγορασα απο e-smokers δεν ειχα κανεναν θεμα,μα κανεναν ομως!

Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #62 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 23:08 »
αυτο ειναι δυστυχως το ρισκο με τους κλωνους  :(

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #63 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 23:15 »
Καλησπέρα σε όλους.

Ο magma εχει μικρή τρύπα για να στηθεί με μονή αντίσταση για mouth inhale ή κανει μονο για τετρακόλια και συνεφοκυνηγους?

Η καμπάνα κλείνει αεροστεγώς? Δηλαδή αν κλείσεις με τα δάχτυλα την τρύπα αέρα και ρουφήξεις, θα παρει αέρα απο αλλού ή δεν θα μπορείς να ρουφηξεις?

Αυτό κατα τη γνώμη μου είναι το αδύνατο σημείο στος ατμο με δαχτυλίδι όπως στρικερ τριντεντ ατομικ κτλ.

Παιρνουν αέρα (οχι ολοι αλλα κάποιοι ψιλοελατωματκοι) απο τα δαχτυλίδια και δεν κάνουν για mouth inhale γιατί γίνεται πολύ αερατη η τζουρα.
Στο lounge inhale δεν έχει σημασία.

Μπορεί κάποιος να δοκιμασει αβ κλείνει αεροστεγώς?

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #64 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 23:24 »
Για λόγους ευκολίας δοκιμών γεύσεων κουβαλάω πάντα μαζί μου τον magma με μόνη αντίσταση και βαμβάκι οπότε σε 2 λεπτά αλλάζω το βαμβάκι και είναι έτοιμος για νεα δοκιμή. Μια χαρά σφίγγει η τζούρα αν κλείσεις , αν θες κλείνει και τελείως.
Τον πήρα από e-smokers και δυστυχώς έβαλα στην άκρη τον Dripper που λατρεύω λόγω της πολύ γρήγορης  εναλλαγής υγρών.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 23:26 »
Mια χαρα κλεινουν οι τρυπες.
Ειδικα εαν βαλεις κ το ο-ring που αναφερθηκε παραπανω, δεν περναει τπτ.  :thumpup:


Απο την αλλη, μπορεις ανετα να κανεις lung inhales, αλλα δεν ειναι το ιδιο με zenith/plumeveil που εχουν
τρελες τρυπες για αερα..


Mouth inhale μπορεις να κανεις κανονικα. Υποτιθεται οτι για mouth inhale βγηκε & οχι για cloud chasing.
Και με μονη & με διπλη αντισταση. Με μονη, ακομη καλυτερα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #66 στις: Οκτωβρίου 22, 2014, 23:41 »
θα συμφωνησω με τον φιλο μαντο,δεν ειναι ο magma για cloud chasing,αλλα δεν στερει και σε ντουμανι!

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 00:38 »
Ξέρει κάποιος συνατμιστής εάν υπάρχει κάπου διαθέσιμος εγχώρια ?

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 00:41 »
Σιγουρα στο e-smokers (tobeco), atmokipos (hcigar) & πολυ πιθανο κ καπου αλλου που να μη γνωριζω..

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 09:10 »
Αν και δεν ειμαι φαν των κλωνων τσιμπησα τον συγκεκριμενο και εγω απο e-smokers γιατι εχω ακουσει καλα λογια για τον συγκεκριμενο ατμο.Τον επλυνα στην αρχη με λιγο σαπουνονερο γιατι ηθελα να τον στησω αμεσως.Εφτιαξα αντισταση 1ωμ..καλο ντουμανι και χτυπημα αλλα τρομερη σιδεριλα!
Τον ελυσα αμεσως και τον εβαλα σε ενα ποτηρι με σαπουνονερο και μπολικο ξυδι για καμια ωρα..τον εβγαλα τον ξεπλυνα τον εστησα και παλι η σιδεριλα εκει!
Τωρα τον εβαλα απο εχθες το βραδυ παλι σε σαπουνονερο με μπολικο ξυδι και τον εβγαλα πριν λιγο..(δλδ καμια 20αρια ωρες)..τον εστησα και η σιδεριλα δεν λεει να φυγει.Ειναι τοσο εντονη που νομιζω οτι τον δαγκωνω και μου ερχεται η γευση στο στομα  ;D Και μονο που τον μυριζω εσωτερικα πριν τον στησω μυριζει εντονα σιδεριλα  :(
Εχω διαβασει και για βρασιμο σε γαλα (!!!) θα το δοκιμασω και θα δω τι παιζει..κριμα παντως γιατι μπορει να ειναι κλωνος αλλα δουλευει μια χαρα...αλλα δεν αντεχεται αυτη η σιδεριλα.
Πόσο βαμβάκι έβαλες?

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 09:45 »
Υπάρχει και στο vapeclub.gr - Νεάπολη - Θεσσαλονίκη

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 10:20 »
Το υψος της αντιστασης παιζει ρολο στην ποσοτητα του ατμου ή οχι?
Παντως το σιγουρο ειναι οτι ο θορυβος στην εισαγωγη του αερα ειναι αρκετα εντονος... :eleos: :eleos:

Αποσυνδεδεμένος teo

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 10:34 »
Αθηνα ξερει κανεις που θα τον βρουμε;

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 10:36 »
Το υψος της αντιστασης παιζει ρολο στην ποσοτητα του ατμου ή οχι?
 :eleos:
Οσο χαμηλότερα τοσο πιο πολυ ντουμανι οσο ψηλοτερα τοσο πιο πολυ κτυπημα στο λαιμο

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 10:44 »
Αθηνα ξερει κανεις που θα τον βρουμε;

Δε φαινεται (στο internet) να τον έχει φερει καποιος. Δε χανεις τπτα να ρίξεις κανα pm ή τηλ, όλο και καποιος θα τον περιμενει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 21 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 86 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix