vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

386 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 12:17 »
το 25αρι απ οτι καταλαβα δε θα χει θερμοκρασια


Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 12:27 »
Θα έχει και θα είναι οικονομικότερο.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 12:33 »
Πολυ ενδιαφερον...
Αλλαζουν τα πραγματα...Τελικα ο ελεγχος θερμοκρασιας φαινεται να γινεται  must στην επιλογη συσκευης (τουλαχιστον εγω θα  το σκεφτομουν πολυ σοβαρα στην προσπαθεια μου να κρατω οτι πιο ασφαλες για την υγεια μου)
Νομιζω το εχει πιασει το νοημα η  evolve με θεματα ασφαλειας...


Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 13:14 »
Εγω ενα βλεπω τελικα, οταν ο γιατρος μιλησε στο τοπικ για το VIR, ανοιξατε νεο topic  ;)  ωραιοι ειστε...ο νοων νοειτω
σκαει τωρα και η ειδηση απο DNA  :))

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 13:25 »
Τα του DNA θα μεταφερθούν σίγουρα. Μη γκρινιάζεις.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 13:42 »
Eιναι ακρως θετικο νομιζω οι κατασκευαστες τα πηγαινουν προς την ρυθμιση της θερμοκρασιας...
Το θεμα τωρα που προκυπτει & μπερδευει (τουλαχιτον εμενα) ειναι οτι ο καθενας προτεινει & διαφορετικο υλικο-συρμα... :hmmm:
Αραγε πιο ειναι το πιο ασφαλες? Η μηπως εχοντας ρυθμισει την θερμοκρασια αυτο δεν εχει και πολυ σημασια  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 13:48 »
Εγω ενα βλεπω τελικα, οταν ο γιατρος μιλησε στο τοπικ για το VIR, ανοιξατε νεο topic  ;)  ωραιοι ειστε...ο νοων νοειτω
σκαει τωρα και η ειδηση απο DNA  :))

off topic
@ igatos μάλλον δεν διαβάζεις όλο το φόρουμ.
Ο Γιατρός εδώ και μέρες, πριν ανοίξει το νήμα του V.I.R., είχε αναφερθεί σε μια τέτοια συσκευή.
Όταν τα πράγματα έγιναν πιο συγκεκριμένα, άνοιξε νέο νήμα για να υπάρχουν οι πληροφορίες μαζεμένες, όπως ακριβώς έκανε ο Κώστας για το V.I.R..
Γιατί θα πρέπει να γκρινιάζεις?

Η γκρίνια θέλει γνώση, αλλά η γνώση δεν θέλει γκρίνια. ;)

Και κάτι τελευταίο.
Επειδή τα πράγματα τα παρουσιάζεις-ζεται όπως θέλετε, είναι καιρός να σταματήσει αυτό το γαϊτανάκι.
Και καθότι σχετικά νέος στο φόρουμ, κάποια πράγματα, ίσως, να μην τα γνωρίζεις σωστά ή και καθόλου.
End off topic.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 14:55 »
χαχαααα..... igatos, ξεκόλλα σε παρακαλώ. Θα ήθελες δηλαδή να συνεχίσουμε στο νήμα του VIR τα όσα κάνει το dna40 της evolv, για το οποίο μιλούσε ο γιατρός;
Ναι, ο γιατρός εδώ και καιρό μιλούσε για εναν νέο τρόπο να ατμίζουμε, σε σχέση με την ασφάλεια που προκύπτει από τις υψηλές θερμοκρασίες.
Οταν λοιπον αναφέρθηκε αντίστοιχη λειτουργία στο vir, εύλογα κάποιοι αναρωτήθηκαν αν γι΄αυτή τη συσκευή μιλούσε ο γιατρός.
Εσπευσε λοιπον ο κ. Φαρσαλινός να διευκρινήσει και έγινε αντιληπτό ότι δεν πρόκειται για ελληνικό προτζεκτ που βρίσκεται ακόμη στο σχεδιασμό, αλλά για συσκευή αμερικάνικης εταιρίας που είναι ένα βήμα πριν τη μαζική παραγωγή.
Επρεπε λοιπον να αφήσουμε τη συζήτηση στο νήμα του vir, σαν να επροκειτο για το vir?


Απορώ πραγματικά με τη λογική σου.
Κατανοώ βέβαια ότι για σένα μπορεί να μην υπάρχουν άλλα προιόντα εκτός από αυτά μιας εταιρίας, αλλά η πλειοψηφία ατμίζει με όποια συσκευή κρίνει καλύτερη τη συγκεκριμένη στιγμή που πραγματοποιεί την αγορά.
Και βέβαια το πιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχουν οι συσκευές που μπορούμε να τις παραγγείλουμε σήμερα ή σε λίγες μέρες. Οχι αυτές που ίσως/θα/όταν και αν κυκλοφορήσουν.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 15:09 »
Εγω ενα βλεπω τελικα, οταν ο γιατρος μιλησε στο τοπικ για το VIR, ανοιξατε νεο topic  ;)  ωραιοι ειστε...ο νοων νοειτω
σκαει τωρα και η ειδηση απο DNA  :))

Μπορούσες να με ρωτήσεις με ΠΜ αν ήθελες γιατί και πώς και όχι να πετάς φωτοβολίδες δημόσια.
Μπορείς σε παρακαλώ να μου υποδείξεις το μήνυμα όπου ο γιατρός μιλάει για το VIR;

Που ακόμα και έτσι να ήταν, ο λόγος ύπαρξης αυτού του θέματος είναι προφανής. Όπως βλέπεις δεν υπάρχει η αναφορά του ονόματος καμιάς συσκευής στον τίτλο.

-----------

Μαζί γράφαμε, Petra.

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 15:57 »
Πασο, για τι φωτοβολιδα, ξαναλεω και σε σενα petra, εγω ειμαι τριτος παρατηρητης, μπορει να γουσταρω τα GG αλλα γουσταρα και εσας, ουτε εχω κολλημενο μυαλο, αλλα μη κοροιδευομαστε τα σωστα πρεπει να λεγονται, ειναι οφθαλμοφανης η κακια σας. Τελεια και παυλα δε θα ξαναδημιουργησω θεμα, ας περιμενουμε.


Ο γιατρος δε μιλησε για VIR, συμμετειχε απλα ως προς τις λειτουργιες του VIR, οτι ειναι εφικτες, και αμεσως επεσε σιγη ιχθυος απο ολους εσας γιατι βλεπατε οτι λεγατε βλακειες και κοροιδευατε και να σου μετα και ο διαχωρισμος των μηνυματων κτλ κτλ. Εντελως φιλικα τα λεω

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 16:10 »
Καθένας βλέπει ό,τι θέλει, λέω εγώ.  ::)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 16:26 »
Πασο, για τι φωτοβολιδα, ξαναλεω και σε σενα petra, εγω ειμαι τριτος παρατηρητης, μπορει να γουσταρω τα GG αλλα γουσταρα και εσας, ουτε εχω κολλημενο μυαλο, αλλα μη κοροιδευομαστε τα σωστα πρεπει να λεγονται, ειναι οφθαλμοφανης η κακια σας. Τελεια και παυλα δε θα ξαναδημιουργησω θεμα, ας περιμενουμε.


Ο γιατρος δε μιλησε για VIR, συμμετειχε απλα ως προς τις λειτουργιες του VIR, οτι ειναι εφικτες, και αμεσως επεσε σιγη ιχθυος απο ολους εσας γιατι βλεπατε οτι λεγατε βλακειες και κοροιδευατε και να σου μετα και ο διαχωρισμος των μηνυματων κτλ κτλ. Εντελως φιλικα τα λεω
Ο γιατρός μίλησε ξεκάθαρα για χαρακτηριστικά με αφορμή άλλη συσκευή, προφανώς ανταγωνιστική του VIR. Θα ήταν περίεργο αντί για την συσκευή που παρουσιάζεται να μιλάμε για τους ανταγωνιστές της.
Επίσης, η ιστορία με το νέο DNA δεν ήταν τελείως άγνωστη σε όσους παρακολουθούν στενά την ατμοβιομηχανία. Αντίθετα, κάνει μπαμ πως το βίντεο για το VIR (13 λεπτά κείμενο σε μορφή... βίντεο;!) ήταν μια πρόχειρη προσπάθεια τελευταίας στιγμής να ανακοινωθεί κάτι πριν το DNA μήπως αποσπάσει τμήμα της προσοχής.
Οπότε χαλάρωσε και μην ψάχνεις φαντάσματα.
Όταν με το καλό έχουμε συσκευές στα χέρια μας θα δούμε πιο σοβαρά τι μας βολεύει και τι μας αρέσει περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 16:39 »
Οτι κάτι είναι εφικτό, δε σημαίνει ότι είναι και υπαρκτό.
Δεν έχουμε κανένα λόγο να είμαστε κακοί απέναντι σε κάτι που μπορεί να μας κάνει καλό. Το ακριβώς αντίθετο θα έλεγα. Το συμφέρον μας είναι να υπάρχει κάτι καλό και ασφαλές, να κάνει πωλήσεις ώστε και η τιμή να πέσει και μεταχειρισμένα να υπάρξουν και η τεχνολογία του να διαδοθεί.
Αλλά αυτόματα προκύπτει η εξής απορία: Αυτοί που εμμονικά υποστηρίζουν ένα προϊόν με μόνο επιχείρημα ότι οι άλλοι είναι κακοί που δεν το υποστηρίζουν (ή έπαθαν ομαδική παράκρουση και λένε βλακείες), τι συμφέρον έχουν να το υποστηρίζουν; Και προς τι η εμμονή να μας πείσουν οτι είναι το άγιο δισκοπότηρο, που μόνο καλά έχει και ούτε ένα στραβό; (όταν ακόμη και οι φανατικότεροι των προβαρι, dna και λοιπών έργαλείων, έστω 2-3 κουσουράκια βρίσκουν στα αγαπημένα τους προιόντα;)


Τελος κι από μένα, τα έχουμε ξαναπεί, είμαστε φόρουμ ελεύθερων ιδεών και το οποιοδήποτε μέλος πρέπει να νιώθει ελεύθερο να αναφέρει ελαττώματα ενός προιόντος ή να εκφράζει επιφυλάξεις, χωρίς να φοβάται ότι θα του την πέσουν τα funboys.

Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 16:39 »
ήταν μια πρόχειρη προσπάθεια τελευταίας στιγμής να ανακοινωθεί κάτι πριν το DNA μήπως αποσπάσει τμήμα της προσοχής.



Και αν το πάμε λίγο πιο πέρα.... πριν κυκλοφορήσει στην αγορά το νέο Provari....
Γιατί το λέω αυτό? γιατί αν κάποιος σκάσει 250+ euro για το νεο  ανανεωμένο Provari  που έρχεται με "χίλια" και φανατικούς οπαδούς, πολύ αμφιβάλω αν θα μπει στην διαδικασία να δώσει άλλα τόσα για το VIR. Εκτός και αν είναι πολύ Large  ;D

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέες αναμενόμενες συσκευές η.τ. με ελεγκτή θερμοκρασίας
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 10, 2014, 16:57 »
εξηγει γιατι χρησιμοποιει σαν συρμα νικελιο?δεν εχω δει ολο το βιντεο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem