vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, camber, giorgos1999, tony1976, Ribot, manoslykos, yorgoss

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 16:10 »
Όχι γεμίζουν κανονικά. Για τον Delta δεν γνωρίζω να σου πω ακριβώς, απλά ξέρω ότι δουλεύει σε ψηλά ρεύματα για καλύτερη απόδοση. Ο Nautilus που έχω εγώ, τον ρυθμίζω στα 8 watt στο iStick και είναι όπως θέλω. Και απόδοση γεύσης άριστη, και ντουμάνια μεγάλα.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 16:23 »
Tα 8W στο iStick με 1.6Ω αντισταση στον Ναυτιλο στην πραγματικοτητα ειναι σαν να ατμιζεις στα 13W στα υπολοιπα mods.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 15:53 »
Ένα μήνυμα που αφορούσε ερώτηση για V/W, μεταφέρθηκε εδώ

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 16:49 »
Παιδια βοηθεια!Εχω μια kangertech 650 mah με ενα Τ2 ατμοποιητη με πανω την αντισταση οπως ξερετε!Πηρα το istick και δεν ξερω με τι ατμοποιητη να το κανω πακετο!Εχουν μεγαλη διαφορα οι ατμοποιητες με κατω την αντισταση,θα μπορεσω να συνηθισω τον πιο κρυο ατμο?Ψηνομαι για τον emow της kanger!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 16:53 »
O emow είναι πολύ καλός. Και μη φανταστείς βέβαια ότι ο ατμός του είναι κρύος.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 16:54 »
Θα σου πρωτινα τον mas20 καθοτι τον πρωτινει κ η ενολογο εταιρια,κ σαν δευτερη σκεψη τον mini nautilus.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 16:22 »
Γνώστες των clearo θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Η κοπέλα μου έχει ένα istick με έναν aspire bdc. Το θέμα είναι ότι στα χαμηλά watt (6-7) της κάνει υπερτροφοδοσία (μπουρμπουλήθρες, διαρροές στον πόλο κτλ) και όταν ατμίζει στα ψηλά (9-10) φέρνει καμένο. Στα 8-9 δείχνει να λειτουργεί όπως πρέπει, αλλά μου παραπονιέται ότι της φαίνεται πολύ έντονο το άτμισμα και ότι της κάνει βήχα. Χώρια που μία στις 4 κεφαλες θα της βγει προβληματική και στις 2 μέρες θα θέλει αλλαγή. Είχε δοκιμάσει και τις bvc κεφαλές, αλλά μου έλεγε ότι είχε πολλά προβλήματα κι ότι είναι χάλια.

Σκέφτομαι λοιπόν να της πάρω άλλον clearo. Το ερώτημα είναι ποιον; Σκεφτόμουν για ναυτίλο, είτε τον κανονικό είτε τον μινι, αλλά εφόσον κι αυτός παίρνει τις ίδιες κεφαλές δε θα έχει τα ίδια προβλήματα; Άλλη λύση που μου ήρθε στο νου είναι ο aerotank, αλλά δεν ξέρω κατά πόσον είναι καλές οι κεφαλές και αν έχει σωστή σταθερή λειτουργία. Θα της έπαιρνα τη σταθερή αξία gemini mini, αλλά έχει συνηθίσει τους bottom coil, συν το ότι λόγω διπλής αντίστασης πάλι θα της κάνει υπερτροφοδοσία στα χαμηλά watt, άσε που χωράει και πολύ λίγο υγρό.

Γενικά ψάχνω να της βρω άτμο με τα εξής χαρακτηριστικά (σε σειρά προτεραιότητας):
Σωστή, απροβλημάτιστη λειτουργία στο εύρος watt 7-9.
Αξιόπιστες ανταλλακτικές κεφαλές
Μεγάλη χωρητικότητα
Να δένει αισθητικά με το istick.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 16:27 »
το ειπα επανελλημενα ...  gemini μινι  πολυ αξιοπιστος σχετικα ομορφος μικρος και δενει με istick .. κεφαλες απροβληματιστες  εγω τους δοκιμασα εδω

δεν θα απογοητευτεις :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 16:33 »
Αν ειναι να παει σε αυτον,αλλη μια φθηνη λυση ειναι ο mini protank 3 bdc  αλλα σιγουρα δεν θα δωσει την πραγματικη δυναμη του istick,ο nautilos ειναι μια καλη λυση.


Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 16:40 »
Μια πολύ καλή και οικονομική λύση είναι ο K1 της Aspire. http://www.e-smokers.gr/product/apsire-k1-bvc/
Έχει πολύ καλή απόδοση κατά τη γνώμη μου. Χρησιμοποιεί τις καινούριες κεφαλές (BVC) και από προσωπική εμπειρία σε αυτές με αντίσταση 1.8, δουλεύει πολύ καλά.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 16:41 »
Θα το φωνάζω και θα το λέω. Joyetech Delta 16 ή 19. Για τα βατ που θελει να της πάρεις dual coil κεφαλές.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 17:54 »
aerotank δουλεύει απροβλημάτιστα χωρίς διαρροές κλπ φαινόμενα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 18:31 »
...............Γενικά ψάχνω να της βρω άτμο με τα εξής χαρακτηριστικά (σε σειρά προτεραιότητας):
Σωστή, απροβλημάτιστη λειτουργία στο εύρος watt 7-9.
Αξιόπιστες ανταλλακτικές κεφαλές
Μεγάλη χωρητικότητα
Να δένει αισθητικά με το istick.

Νομίζω ότι ο Delta 19 συγκεντρώνει τα χαρακτηριστικά αυτά....

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 22:32 »
Καλησπέρα κ καλή χρονιά σε όλους εύχομαι!
 Καινούριος στο φόρουμ κ στο άτμισμα με nobaco mas & epsilon bcc. Όπως καταλαβαίνετε αντιμετοπίζω τα γνωστά θέματα κυρίως από τον ατμο.
 Επειδή κάτι κολπάκια μου κάνει κ το mas θα το αντικαταστήσω με provari p3 γιατί βλέπω αξιοπιστία κ είμαι υπέρ των έξυπνων αγορών όπως των λίγων κ καλών.
 Δε ξέρω όμως ατμοποιητές που θα κάνουν.
Σκέφτομαι έναν επισκευάσιμο κ έναν εργοστασιακό. Επισκευάσιμο,σύμφωνα με βιντεάκι, σκέφτομαι τον kayfun lite που πιστεύω θα ταιριάζει. Από εργοστασιακό σκέφτομαι Atlantis αλλά δε βλέπω να κάνει λόγω των χαμηλών αντιστάσεων... Οι άλλοι που έχω στο μυαλό μ είναι ο aerotank mega & nautilus mini ή ο κανονικός. Δε ξέρω αν θα αντέχουν ή θα δένουν όμορφα με το p3 ή αν θα αλλάζω συνεχώς αντιστάσεις σαν αυτό που έχω. Κάθε γνώμη κ πρόταση δεκτή.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 22:38 »
για αλλη δουλεια ειναι ο atlantis και για αλλη δουλεια οι αλλοι,οσο για τους αλλους προτεινω για τους λογους που εχω αναρτησει aerotank mega και οχι ναυτιλο mini..o atlantis θελει αλλα mods με υψηλα watt,το ποσο συχνα θα αλλαζεις αντιστασεις εξαρταται και απο εσενα αναλογα την χρηση,το πως θα δενουν ειναι καθαρα πως εσυ το προτιμας (ολα τα παραπανω προσωπικες εκτιμησεις) και ο atlantis δεν ειναι για ολοημερο ατμισμα,φερει κοπωση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180499 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237316 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10195 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12