vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

525 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, bloodlessz, anetost, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5460 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 17:18 »
Καλησπέρα και σε εσένα! Σε ότι αφορά το χτύπημα, μπορείς να δοκιμάσεις σε πρώτη φάση υγρό αναπλήρωσης με περισσότερη νικοτίνη. Το μοντάκι είναι καλή επιλογή και είναι κάτι που θα σου προτείνουν και αρκετά παιδιά εδώ αλλά αν είσαι καλυμμένος με τις eGo από θέμα αυτονομίας, μπορείς να καθυστερήσεις την αγορά του. Ο ατμοποιητής που έχεις είναι καλός για τις eGo. Δοκίμασε μεγαλύτερη νικοτίνη λοιπόν για χτύπημα. Πάρε των 12mg. Γενικά ωστόσο για να ξέρεις, το θέμα ντουμάνι/χτύπημα κλπ, είναι θέμα που εξαρτάται από πολλούς παράγοντες όπως ο ατμοποιητής, η σύσταση του υγρού (περισσότερη VG- περισσότερο ντουμάνι), οι αντιστάσεις, η συσκευή και πολλά ακόμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2014, 17:25 από kostasfender »

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5461 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 17:23 »
Κατα τη γνώμη μου, αν αναζητάς το κ.τ , δοκίμασε υγρό καπνικό με 12mg και συμπλήρωσε τον εξοπλισμό σου με μια πολυβολτική μπατ. και ενα ατμοποητή aspire Ce5 .
As πουμε με αυτα εδώ:
http://www.fasttech.com/products/1411/10007497/1694700
http://www.fasttech.com/products/0/10009821/1871608-authentic-aspire-ce5-bdc-bottom-dual-coil
http://www.fasttech.com/products/0/10009138/1814101-bottom-dual-coil-bdc-clearomizer
Kai οταν σταθεροποιηθείς  βλεπεις και για mod.

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5462 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 17:24 »
Χτυπημα : οπως ειπε και ο kostasfender ,ευκολοτερη λυση ειναι η αυξηση νικοτινης .

Ντουμανι : για να επιτυχεις μεγαλυτερο ντουμανι θα χρειαστεις περισοτερα Watt το οποιο σημαινει μικροτερη αντισταση στα ιδια volt ή ιδια αντισταση περισσοτερα volt .

Θα μπορουσες πριν πας σε mod να δοκιμασεις ego vv (μπαταριες που εχουν δυνατοτητα μεταβαλλομενης τασης) ΑΛΛΑ ουτε αυτο θα σε ικανοποιησει γιατι εχουν αρκετους περιορισμους.

Για να γλυτωσεις το ταξιδι απο ego - σε ego vv - mod


Καλυτερα θα ηταν να πας κατευθειαν σε ενα ηλεκτρονικο mod το οποιο απο μονο του εχει προστασιες αλλα και σου δινει την δυνατοτητα να ρυθμισεις οχι μονο τα volt αλλα και τα watt που ατμιζεις σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο σε συγκριση με τις ego vv

Τι ohm ειναι οι κεφαλες που χρησιμοποιεις τωρα στον protank ?

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5463 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 17:27 »
Για αρχή και για να μην μπαίνεις και σε έξοδα, δοκίμασε μια κεφαλή με χαμηλότερη αντίσταση από αυτή που έχεις τώρα. Ίσως να σε καλύψει αυτή η λύση και να μην χρειαστεί να αγοράζεις από τώρα νέο εξοπλισμό.

Αποσυνδεδεμένος vasbillaros

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5464 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 17:55 »
1.8 ωhm ειναι η αντισταση με το 12αρι ειχα χτυπημα αλλα θελω να ριξω στο μηδεν. Μπορεις με 0 υγρα να εχει καλο χτυπημα. Τα liqua ειναι 60 40/. Για το ντοθμανι τι προτεινετε? Να παρω nautilus?

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5465 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 18:04 »
με μηδεν νικοτινη δεν παιζει χτυπημα , τωρα για ατμοποιητη πανε ριξε μια ματια εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/board,186.0.html . Ποσο καιρο ατμιζεις , γιατι θες να πεσεις 0 ;

Αποσυνδεδεμένος vasbillaros

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5466 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 18:14 »
3 μηνες καταλαβα απλα δεν θελω να παιρνω νικοτινη. Ηθελα μονο χτυπημα και καλο ντουμανι. Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5467 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 18:50 »
μην σε τρελενει η νικοτινη σιγα σιγα θα πεσεις , πχ εγω ατμιζω 2 χρονια περιπου ,ξεκινησα με 18αρα μετα 12 και πριν κανα μηνα επεσα 10. Αμα ο λαιμος σου θελει χτυπημα και γενικα περισσοτερη νικοτινη ΑΝΕΒΑ μην ζοριζεσαι και καταληξεις παλι στο τσιγαρο .

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5468 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 17:55 »
Χαιρετώ όλους.
Νέος στο η.τ. Μετά από ενημέρωση τόσο από το e-kapnisma όσο και από βίντεο, sites, επισκέψεις σε μαγαζιά πώλησης κλπ πριν από 10 ημέρες σταμάτησα το κ.τ. πήρα το πακέτο Epsilon 1100 και...ατμίζω περίπου 2ml ημερησίως Bebeca balanced 6mg/ml.


Το ερώτημά μου είναι το εξής: Αρκετές φορές, σε κάποιες τζούρες, νιώθω στα χείλη μου ή στο στόμα μου μια γλυκιά γεύση. Κατά το άτμισμα, αφήνω το κουμπί 1 δευτερόλεπτο περίπου πριν το τέλειωμα της τζούρας ούτως ώστε να μην έχω θέμα με διαρροή υγρού στο στόμα και δεν έχω παρατηρήσει υγρό. Μόνο αυτή η γλυκιά γεύση που σε κάποιες τζούρες είναι πιο έντονη σε κάποιες άλλες λιγότερο. Ο λόγος είναι η διαρροή υγρού;


Όταν διαβάζω στο forum για υγρό στο στόμα εννοείτε αυτή τη "γλυκύτητα";  Γιατί αρκετοί που αναφέρουν υγρό στο στόμα μιλάνε για "πικρή" γεύση.


Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.



Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5469 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 18:01 »
Υδρατμοί είναι.
Καθάριζε πιο συχνά το πιπάκι (Drip tip)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5470 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 19:18 »
H αγόρασε ένα άλλο drip tip σε σχήμα "βάζου" ώστε να ξαναρίχνει τους υδρατμούς μέσα στο τανκ...

Αποσυνδεδεμένος niki27

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5471 στις: Οκτωβρίου 26, 2014, 21:19 »
Καλησπέρα,


Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Έχω ξεκινήσει χρόνια το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Το πρώτο που είχα δοκιμάσει ήταν το Ovale e-lips. Δυστυχώς το έχασα και άρχισα πάλι το Κ.Τ. Πρίν 1,5 χρόνο περίπου ξανάρχισα με ένα ego-t και ένα ego-c με ατμποποιητή Black Mamba. Δεν έμεινα και πολύ ικανοποιημένη. Πήγα στο delirium 69 όπου με κάλυπτε αρκέτα αλλά όταν ήρθε ο καιρός να το αλλάξω στο κατάστημα μου πρότειναν το Vision Spinner II με ατμοποιητή delirium pt mini ii. Όλα πήγαιναν καλά στην αρχή (το αγόρασα αρχές Αυγούστου περίπου) αλλά είναι τώρα 2-3 εβδομάδες που κάθε 2 μέρες πέφτει αισθητά η απόδοση του μέχρι που σταματά εντελώς να λειτουργεί (δεν κάνει ούτε τον χαρακτηριστικό ήχο της καύσης του υγρού). Αλλάζω αντίσταση και λειτουργεί πάλι κανονικά. Δεν γίνεται όμως κάθε 2 μέρες να θέλει αλλαγή η αντίσταση...  :hmmm:
Στο κατάστημα δεν μπορούν να καταλάβουν γιατί συμβαίνει αυτό. Πήρα αντιστάσεις και από άλλο κατάστημα αλλά πάλι γίνεται το ίδιο...
Η μπαταρία όπως μου είπαν στο κατάστημα που την έλεγξα δεν έχει κανένα πρόβλημα. Δεν κάνω χρήση της μπαταρίας πάνω από 3,8V.
Υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται το υγρό αναπλήρωσης που χρησιμοποιώ? Ρωτάω γιατί έχω την εντύπωση πως το πρόβλημα ξεκίνησε όταν πήρα αυτό το ύγρο. Στο κατάστημα μου είπαν όμως ότι δεν παίζει ρόλο...


Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5472 στις: Οκτωβρίου 26, 2014, 21:24 »
αν κ νομιζω το τοπικ δεν ειναι το καταλληλο, πες μας τι υγρο χρησιμοποιεις και οι συντονιστές θα το μεταφέρουν στο σωστό τοπικ για να σε βοηθησουν οι πιο εμπειροι!

Από τον συντονισμό :
Έγινε μεταφορά του αμέσως προηγούμενου ερωτήματος και της παρούσας απάντησης από το θέμα της Spinner II στο παρόν θέμα
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2014, 23:54 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος niki27

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5473 στις: Οκτωβρίου 26, 2014, 21:52 »
Συγνώμη αν γράφω σε λάθος topic απλά επειδή η μπαταρία που έχω είναι η spinner ii έγραψα εδώ.
Χρησιμοποιούσα αρχικά της Natura το Τιραμισού και δεν υπήρχε πρόβλημα.
Το άλλο υγρό είναι το V-Atmo Cocopilada.

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5474 στις: Οκτωβρίου 26, 2014, 23:45 »
Μεχρι να γραψεις 5 μηνυματα θα εισαι σε αυτο το τοπικ. Της Natura τα υγρα και εμενα μου σαπιζουν τις αντιστασεις αν αυτο εννοεις. Το φουντουκι συγκεκριμενα με το που το ειχα βαλει σε dualcoil κατω αντισταση μου την σαπισε με την μια. Αν θες δοκιμασε να παρεις της kangerteck k3'D ειναι πολυ ωραιος. Α και μην βαζεις μικρα ohm με 3.8-4.3 βολτ για αυτο στα καιει. Ποσα ohm ειναι η αντισταση σου?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180613 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237455 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15628 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35413 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12