vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

422 επισκέπτες, 7 χρήστες
stsoulos, Tem, ahill2, camber, panoskapa, Mimhsdr, Jorge

Twitter

mini tankomizer.

Αποσυνδεδεμένος oko

mini tankomizer.
« στις: Μαΐου 11, 2011, 16:53 »
καλησπερα παιδες μετα απο πολυ διαβασμα :idiot1:  :hapy_crazy: (οσο προλαβα σε 3 μερες)  θελω την βοηθεια σας να ξεκινησω απο καπου. Εχω καταληξει στα tank. Κυριως στο 510. Ομως προτου μπω στα βαθια ηθελα μια πρωτη εμπειρια και λεω να παραγγειλω αυτο :http://www.vapourettes.com/mini_tankomizer.html λετε να ειναι πεταμενα λεφτα; Εχω χαθει στα βασικα (δεν εφτασα ακομη στα υγρα, φυτιλια κ.τ.λ.π) μπαταριες, αντοχη ατμο. Θελω την βοηθεια σας να ξεκινησω αμεσα με μια συσκευη, το τι χρειαζομε απο εκει και περα εχω βρει ενα μπουσουλα σε αλλο θεμα φιλου απο την Γερμανια, οποτε θα σας ζαλισω μονο για την συσκευη.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 11, 2011, 17:16 »
Δεν νομίζω να το έχει δοκιμάσει κανείς.
Αλλά, φίλε, αντί να προσπαθείς να βρείς κάτι εξωτικό, ξεκίνα από κάτι που έχουν δοκιμάσει οι άλλοι και ξέρεις πως, για αρκετούς ανθρώπους, είναι καλό.

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 11, 2011, 17:56 »
η μπαταρία φαίνεται πολύ μικρή δεν ξέρω αν αξίζει σε σχέση με τις ego  , πιστεύω καλύτερα να πας  σε ego T  - ego510T

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 11, 2011, 20:39 »
καλησπερα παιδες μετα απο πολυ διαβασμα :idiot1:  :hapy_crazy: (οσο προλαβα σε 3 μερες)  θελω την βοηθεια σας να ξεκινησω απο καπου. Εχω καταληξει στα tank. Κυριως στο 510. Ομως προτου μπω στα βαθια ηθελα μια πρωτη εμπειρια και λεω να παραγγειλω αυτο :http://www.vapourettes.com/mini_tankomizer.html λετε να ειναι πεταμενα λεφτα; Εχω χαθει στα βασικα (δεν εφτασα ακομη στα υγρα, φυτιλια κ.τ.λ.π) μπαταριες, αντοχη ατμο. Θελω την βοηθεια σας να ξεκινησω αμεσα με μια συσκευη, το τι χρειαζομε απο εκει και περα εχω βρει ενα μπουσουλα σε αλλο θεμα φιλου απο την Γερμανια, οποτε θα σας ζαλισω μονο για την συσκευη.

Καλησπέρα φίλε μου.
Κάτι παρόμοιο είχα πάρει πριν 2 χρόνια (όπως το βλέπω στην φωτο)...... μάπα το καρπουζι.
Η μπαταταρία ειναι το πολύ για μισή ώρα λειτουργίας, και το φίλτρο ουτε για δεκα τζουρες.
Και εγω θα συμφωνήσω να πάρεις καποιο η.τ. με ego μπαταρία.
Ο ατμοποιητής ειναι της επιλογής σου.

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 12, 2011, 00:18 »
Επειδή είμαι κι εγώ καινούργιος - όπως κι εσύ - αλλά εγώ ξεκίνησα ανάποδα κι αυτό αποδείχτηκε μια χαρά τελικά, θα σου πρόετιενα να πάρεις το eGo 510 (που έχω κι εγώ) το οποίο έχει χίλιους τρόπους να προσαρμόσεις τις ατμιστικές σου ορέξεις. Εγώ πρώτα πήρα την συσκευή, την λειτούργησα, μου άρεσε με τρέλα κι όταν μου αμφισβήτησαν την αξία της άρχισα να ψάχνομαι και έπεσα πάνω στο φόρουμ. Η αλήθεια είναι πως αρχικά πήγα να τρομάξω, γιατί έβλεπα εξαιρετικά προχωρημένα πράγματα, διάβαζα ακαταλαβίστικα περί GG, 910, LR κτλ και ένιωθα τελείως εκτός νερών αλλά και εν μέρει φοβισμένος γιατί έβλεπα και "πάθος" με τα ντουμάνια και αυτό με παρεξένευε. Τελικά όσο χρησιμοποιούσα το 510 μου, ΧΩΡΙΣ πλέον να καπνίζω τον θάνατο, κατάλαβα ότι το πάθος αυτό είναι απολύτως δικαιολογημένο αν αναλογιστεί κανείς ότι χωρίς καθόλου κόπο και με σχεδόν μηδενικές παραχωρήσεις έκανα τελικά ένα τεράστιο βήμα προς την επιβίωση...
Σου προτείλω το 510 γιατί θα καταλάβεις αμέσως τι πρέπει να κάνεις και πως. Μην ψάχνεσαι άλλο, πάρε τελικά ότι θές, αλλά ΞΕΚΙΝΑ!
Ξεφορτώσου το κωλοτσίγαρο...
Υ.Γ. Ελπίζω οι παλαιότεροι να μην με παρεξηγήσουν που μόλις 7 μέρες "καθαρός" άρχισα να δίνω και συμβουλές... ;)

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 12, 2011, 03:10 »
.............Εχω καταληξει στα tank. Κυριως στο 510. Ομως προτου μπω στα βαθια ηθελα μια πρωτη εμπειρια και λεω να παραγγειλω αυτο :http://www.vapourettes.com/mini_tankomizer.html λετε να ειναι πεταμενα λεφτα;......................
Αφού έχεις καταλήξει στο tank , τότε πάρε κάτι με ατμοποιητή eGo-T ή 510-T  ;)

Αποσυνδεδεμένος oko

Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 12, 2011, 09:23 »
Παιδες καλημερα ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σε μια χαζη ερωτηση (Το καταλαβα αργα). Θελω μια τελευταια διευκρινηση για να παραγγειλω αμεσα την συσκευη μου. Θελω να παρω τον 510Τ αλλα θελω και η διαρκεια της μπαταριας να ειναι 5-6 ωρες παιζει αυτο ή να παω στον ego;

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 12, 2011, 09:33 »
Φίλε εξαρτάται από το πόσο ατμίζει κάποιος. Με φυσιολογικό άτμισμα, μόνο EGO για τέτοια διάρκεια.

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 12, 2011, 09:42 »
Παιδες καλημερα ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σε μια χαζη ερωτηση (Το καταλαβα αργα). Θελω μια τελευταια διευκρινηση για να παραγγειλω αμεσα την συσκευη μου. Θελω να παρω τον 510Τ αλλα θελω και η διαρκεια της μπαταριας να ειναι 5-6 ωρες παιζει αυτο ή να παω στον ego;
Οποτε παραγγελνεις ego μπαταρια, κωνο για ego, 510 Τ και εισαι οκ

Αποσυνδεδεμένος oko

Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 12, 2011, 09:59 »
Αν καταλαβα καλα φιλε μου μπορω να το αντιστρεψω αυτο που ειπες και να  παραγγειλω το ego Τ που εχει δυο μπαταριες και να παιξω μετα με ατμοποιητες 510 Τ; ή θα χρειαστω και καποιον ανταπτορα; Και για υγρο σκεφτομαι να ξεκινησω με το ecopure regular.

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 12, 2011, 10:15 »
Αν καταλαβα καλα φιλε μου μπορω να το αντιστρεψω αυτο που ειπες και να  παραγγειλω το ego Τ που εχει δυο μπαταριες και να παιξω μετα με ατμοποιητες 510 Τ; ....
Nαι, σωστα. Απλα θα χρειαστεις και ενα κωνο οταν θα χρησιμοποιεις τον 510Τ πανω στην ego

Αποσυνδεδεμένος oko

Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 12, 2011, 10:21 »
Eυχαριστω εφυγα για την παραγγελια

Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 12, 2011, 15:45 »
Έχω παρατηρήσει πρόβλημα με τις eGo μπαταρίες με T ατμοποιητές. Έχει άλλος αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα? ( πχ. γεύση καμένου)

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 12, 2011, 16:37 »
γεύση καμένου δεν είναι πρόβλημα μπαταρίας , γεύση καμένου --> ατμοπ.  λογικά δεν τροφοδοτεί σωστά και καίει το φιτίλι δες για αλλαγή φιτιλιού η να δίνεις περισσότερο υγρό τραβώντας 2-3 χωρίς να πατάς κουμπί

Απ: mini tankomizer.
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 12, 2011, 17:22 »
Αν έχεις για τεστ ego μπαταρία και ατμοποιητή T, κάνε μια δοκιμή για 1 ημέρα, και δώσε μου feedback. Το αναφέρω εδώ διότι διάβασα ότι ο άνθρωπος θα παραγγείλει egoT με ego μπαταρίες και θέλω να πω την δικιά μου εμπειρία. Αν κατάλαβα λάθος, ας σβηστεί.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11029 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364