vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Jorge, Tem, th3ofilos, camber

Twitter

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 25, 2014, 17:32 »
Δεν το λες και χαλαρό, απλά το περίμενα πιο σφιχτό :P Τελικά το συνήθισα, απλά στο βίδωμα και το ξεβίδωμα της καμπάνας πρέπει να το ξαναρυθμίζω :P


Τέσσερις μέρες τώρα με περίπου 18ml και κανένα απολύτως πρόβλημα! Ατμίζω συνήθως στα 4.65V/12.5W και συχνά-πυκνά ανεβαίνω λίγο παραπάνω, στα 15W έτσι για Σήμερα το μεσημέρι είχα ένα ίχνος υπερτροφοδοσίας (ίσως), τράβαγα τζούρες και άκουγα μπουρμπουλήθρες χωρίς όμως να μου έρθει υγρό στο στόμα. Έβγαλα το επιστόμιο και σκούπισα τον εσωτερικό σωλήνα αλλά ήταν καθαρός. Άνοιξα την καμπάνα και καθάρισα την υποδοχή της κεφαλής γύρω γύρω και όλα οκ, μάλλον δυό σταγόνες που είχαν παγιδευτεί εκεί έκαναν τη «ζημιά».

Το μόνο που πρόσεξα είναι ότι σε υψηλά W, από 15-16 και πάνω παρέα με τον θερμό ατμό έρχεται και μια, ερμ «υποψία» καμένου. Όχι γεύση καμένου ακριβώς, απλά το υγρό μάλλον ζεσταίνεται υπερβολικά και βγάζει μια εντελώς «ξερή» γεύση, που θα την παρομοίαζα άνετα με αυτή του τσιγάρου. Αυτό κυρίως σε απανωτές ή μακρόσυρτες τζούρες. Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται καθαρά στα υψηλά W  (καίγεται το υγρό δηλαδή), στην σύσταση του (PG) ή στον αριθμό των αντιστάσεων ή αν απλά είναι ιδέα μου λόγω του μεγαλύτερου χτυπήματος.

Και μια επιεικώς ηλίθια ερώτηση, αλλά μιας και δεν είχα ασχοληθεί ξανά με ρυθμιστές τζούρας, ας την κάνω  :idiot1:

Πέρα από την προσωπική μας άνεση, ο ρυθμιστής παίζει κανένα ουσιαστικό ρόλο στην αγία τριάδα του ατμίσματος (γεύση/χτύπημα/ντουμάνι); Προσωπικά έκανα κάποιες δοκιμές αλλά δεν είδα σημαντική διαφορά, ίσως βέβαια κάνω κάτι λάθος  :-[

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 25, 2014, 19:23 »
Παιζει ρολο στην τροφοδοσια... Αμα βαλεις υγρο με πολλη vg (παχυρευστο υγρο) μπορει να χρειαστει να βαλεις μικροτερη τρυπα για να λειτουργει καλυτερα ή οταν νιωσεις οτι δε τροφοδοτειται καλα... Αν παλι βαλεις λεπτορευστο υγρο και γεμισει η αντισταση μπορει να χρειαστει να βαλεις μεγαλυτερη τρυπα για να υπαρξει ισορροπια. Ελπιζω να καταλαβες τι ειπα, δε το εχω το λεγειν σημερα :P

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 01, 2014, 16:50 »
Δε βλέπω κίνηση εδώ και πρέπει να πω πως ΧΑΝΕΤΕ όσοι δεν τον έχετε δοκιμάσει... :P

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 01, 2014, 18:53 »
Απ'οτι διαβάζω από τους συμφορουμίτες πρέπει να είναι πολύ καλός ατμοποιητής, όμως μ'έχει προβληματίσει η ισχύς που θέλει για ν'αποδώσει, απ'ότι λένε όσοι τον έχουν δοκιμάσει.

Από ηλεκτρονικό mod κατέχω μόνο... kick που φτάνει ως τα 12W και προβληματίζομαι.

Είναι τόοοοοοσο καλός που αξίζει να μεταβώ σε κάποιο provari ή DNA ή Supreme και να ξεχάσω τα σύρματα, τα φυτίλια, τα βαμβάκια και τα λογής λογής τανκάκια;;;;

 :confused1:


Υ.Γ. Γνωρίζει κανείς εάν "διατίθεται" προς δοκιμήν σε κάποιο μαγαζί της Θεσσαλονίκης;

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 01, 2014, 19:24 »
Θασου απαντήσω εγω μιας και τον έχω με παρόμοιο εξοπλισμό σαν τον δικο σου.
Δυστυχώς τον έχω παροπλίσει μέχρι να παραλάβω την Τρίτη το dna30 που περιμένω. Με kick ίσα ίσα που ακούει και με πρόβατο απλά ΔΕΝ θα ακούει μιας και το πρόβατο δεν θα του δώσει πολλα ρεύματα
Ναι δυστυχώς θέλει πολλαααααααααααα ρεύματα αλλά έτσι και τα έχει...... ΚΟΛΑΣΗ!!!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 01, 2014, 20:25 »
Το μοναδικό "κακό" του, ναι είναι πως θέλει πολύ ρεύμα. Και η τιμή των κεφαλών του φυσικα. 2 εβδομάδες όμως που χρησιμοποιώ αυτόν, τολμώ να πω πως ο καυφούν δε μου έχει λείψει καθόλου...

Αποσυνδεδεμένος ajglad

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 08, 2014, 19:29 »
Εχει κανεις αλλος την εντύπωση, εκτος απο εμενα ότι στα τελειώματα (οταν έχει κοντά στο 1 ml mέσα) δεν τροφοδοτείτε σωστά? Νομίζω πως για να δουλεψει καλα πρεπει να μειώνεις την παροχή αέρα αν και παλι δεν μου φενεται πως βγαζει το ντουμανι που έχει όταν είναι απο την μέση και πάνω το τανκάκι

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 08, 2014, 21:03 »
Δεν ειναι εντύπωση αδελφέ. Πραγματικότητα ειναι. Εγω μόλις το υγρο φτάσει στο ύψος της αντίστασης τον γέμιζω εκ νεου


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος ajglad

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 09, 2014, 12:02 »
και εγω αναγκαστηκά το ιδιο κάνω. Κρίμα παντως ειναι το μοναδικό κουσουρι που του εχω βρει ως τώρα

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 28, 2014, 23:05 »
Αγαπητοί συνατμιστες, διαβάζοντας το νήμα ειπα και εγω να δώσω μια ευκαιρία , ομολογώ τελευταία, στην πάλαι ποτέ αγαπημένη μου εταιρεία Joytech δοκιμάζοντας τον  Delta, και φυσικά μετα τα καλά λόγια που ειχαν γραφεί .
Αποκάλυψη. Ειναι εξαιρετικός ατμοποιητής, τρελλο ντουμάνι και γεύση κατώτερη μεν των κορυφαίων επισκευάσιμων, αλλά οχι και καμιά τεράστια διαφορά. Επίσης καλύτερος κατά την άποψή μου απο τις Aspire BVC  καινούργιες κεφαλές των Nautilus και  Mini.
Αξιόπιστη επιλογή, μεγάλη χωρητικότητα, καμία διαρροή, ποιοτικότατος.
Η επιστροφή της Joytech. Μπράβο.
 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 29, 2014, 00:56 »
Μέχρι στιγμής γύρω στίς 10-12 κεφαλές έχω αλλάξει. 0 σκάρτες ως τώρα. Μου άρεσαν πολύ και οι BVC κεφαλές, αλλά του Delta δεν τις φτάνουν.

Πραγματικά πιστεύω πως πλέον υπάρχουν 3 είδη ατμοποιητών. Αυτοί με τις ανταλλάξιμες κεφαλές, οι DELTA και οι επισκευάσιμοι...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 29, 2014, 04:21 »
Καθε ποσα μλ τις αλλαζεις;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 29, 2014, 07:12 »
Κάθε 40-45μλ περίπου. Αλλά όχι γιατί δεν ατμίζονται άλλο. Απλά θέλω να αλλάζω κεφαλή μια φορά την εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 29, 2014, 08:55 »
Τον εχω παρει και ειναι ακομα στο κουτακι του . Σε περιπτωση κρισης ή αναγκης θα τον δοκιμασω. Προς το παρον τα εχω βρει καλα με εναν eviva

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 29, 2014, 18:19 »
Σχετικά με τις "out of life" κεφαλές.....
Διαπίστωσα πως, με έναν περίεργο τροπο, ΟΛΕΣ οι κεφαλές με έχουν προειδοποιήσει λίγο προτού χαλάσουν. Η "ενημέρωση" που μου κανουν ειναι η εξής....
10-15 μλ πριν παραδώσουν πνεύμα ανεβάζουν την ωμική αντίσταση κατά περίπου 0,1-0,2 Ωμ όπως επίσης και -ανεπαίσθητα βέβαια- κανουν λίιιιιιιγο σφιχτότερη την τζούρα...
2-3 μλ προτού το τετέλεσθαι σε κάθε πάτημα του κουμπιού είτε στο supreme είτε στο DNA, δείχνουν ωμικές αντιστάσεις "ότι ναναι" της τάξης των 2,5 Ωμ
Ε μετά αρχίζουν και πετάνε καμμένο.....

Και πάντα όλα αυτά μετά από τουλάχιστον 50 μλ υγρού (όχι και τουβκαλύτερου της αγοράς απο θέμα συμπεριφοράς στην αντίσταση) ry6 natura


Sent from my iPad using Tapatalk HD

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237686 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 601 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12