vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, vasim, camber

Twitter

Επισκευάσιμος Ατμοποιητής με Αληθινά Κρύο Ατμό ??!!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επισκευάσιμος Ατμοποιητής με Αληθινά Κρύο Ατμό ??!!
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 17, 2015, 18:48 »
Google is your friend... ;D

Eίναι και δικός σου φίλος... shado... 8)

https://www.google.gr/search?q=koolada&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=2ioxVbOeH4qrsAG2tYCACQ

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος Ατμοποιητής με Αληθινά Κρύο Ατμό ??!!
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 17, 2015, 18:50 »
http://prntscr.com/6uv61h
 :bye:


ουπς με προλαβες

Αποσυνδεδεμένος IEROFANTIS

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος Ατμοποιητής με Αληθινά Κρύο Ατμό ??!!
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 17, 2015, 18:55 »
Νομίζω ειχα βαλει λινκ σορρυ εαν σε μπέρδεψα

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος Ατμοποιητής με Αληθινά Κρύο Ατμό ??!!
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 17, 2015, 19:01 »
............τι τσακαλια ειστε εσεις βρε ;;;;
Ολοι το ξερατε εκτος απο 'μενα ;;;;     :laugh1:
Ο.Κ. παιδες . Θα ψαχνω και 'γω απο 'δω και περα..... ;D




Εσυ που ζητας συγνωμη.......απο ποιον τη ζητας ;;;   Σιγα την αμαρτια βρε...  Που να εγραφες και τιποτε...αλλο.....
Ευχαριστω κιολας




Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επισκευάσιμος Ατμοποιητής με Αληθινά Κρύο Ατμό ??!!
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 17, 2015, 19:44 »
χρησιμοποιώ μόνιμα πια koolada με τα υγρά μου, αλλά ατμίζω μόνο φρούτα.Με αυτά ταιριάζει απόλυτα έχω να πω.Δίνει αίσθηση δροσιάς ή παγετού, αναλογα με τη δόση που θα χρησιμοποιηθεί χωρίς να έχει γεύση.Επεσα πάνω του όταν άρχισε να με ενοχλεί η γεύση της μενθόλης που μου θύμιζε βίξ και έπνιγε θαρρώ τα υπόλοιπα αρώματα.Επίσης έχεις πιο έντονα την αίσθηση του χτυπήματος, όχι όμως σαν ενόχληση ή σαν γδάρσιμο.Πολύ καλό πράγμα.Βάζω μία σταγόνα ανα μλ υγρού.¨Οταν επιχείρησα να βάλω 3% που προτείνεται για λάιτ καταστάσεις, πόνεσαν τα πνευμονια μου από την παγωνιά.Μου άρεσε αλλά έβηχα και χαμήλωσα τους τόνους.Ελπίζω να βοήθησα κάπως.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2015, 19:51 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Επισκευάσιμος Ατμοποιητής με Αληθινά Κρύο Ατμό ??!!
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 18, 2015, 02:47 »
Συγχωράτε με, αλλά άλλο το ένα κι άλλο το άλλο! Δηλαδή όσοι αρέσκονται σε ζεστό ατμό να κινηθούν προς προσθετικό άρωμα tabasko;

Είμαι λάτρης του σχετικά δροσερού ατμού, αλλά νομίζω πως πλέον με τους σημερινούς επισκευάσιμους είναι πιο εύκολο. Πιο χοντρό σύρμα, αλλά βασικότερο, γεναιόδωρη παροχή αέρα στη τζούρα σου, και θα είναι δροσερός! Γενικά χαρακτηριστικά για ατμοπιητή για κρύο ατμό κατά την άποψή μου, σίγουρα αποφυγή κεραμικού (καθώς συγκρατεί θερμοκρασία), μεγάλος χώρος ατμοποίησης, και καλή τροφοδοσία αέρα. Θα έλεγα και την απόσταση του χώρου ατμοποιήσης μέχρι την άκρη του επιστόμιου, αλλά καθώς εμένα μου χαλάει τη γεύση, δεν ξέρω αν είναι σωστό να το προτείνω..

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμος Ατμοποιητής με Αληθινά Κρύο Ατμό ??!!
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 18, 2015, 05:49 »
Επειδή κι εμένα δε μου αρέσει ο ζεστός ατμος και ήμουν έτοιμος να πετάξω τον KFL στα σκουπίδια, αλλά πειραματιστηκα με διάφορα σεταπ και σαν κάτι να κατάφερα.

Είδα ότι με twisted 30ρι στις 7 σπειρες mc μου δίνει 0.8Ω και με παίρνει να χωνω ρεύματα και να έχω καλό ντουμάνι και χτύπημα.  Επειδή είναι χοντρά τα σύρματα αργούν να αρπαξουν και επειδή είναι στριμμενα έχουν μεγαλύτερη επιφάνεια ατμοποιησης και κάνουν φωλιές. Επίσης κατάλαβα ότι όσο πιο χαμηλά βάλω την αντίσταση πάνω από την τρύπα του αέρα τόσο πιο κρύος είναι ο ατμος ενώ όσο πιο ψηλά τόσο πιο ζεστός γίνεται. Τον έστησα έτσι λοιπόν ώστε στα 15w να μου φτάνει μια μακροσυρτη αρχική τζουρα και μην χρειάζεται η κλασσική δεύτερη που ως λογικό είναι πιο ζέστη.

Νομίζω πάντως ότι το πόσο ζεστός είναι ο ατμος του KFL είναι και θέμα στησιματος.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2015, 05:55 από Manos_SKG »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επισκευάσιμος Ατμοποιητής με Αληθινά Κρύο Ατμό ??!!
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 18, 2015, 10:07 »
Δεν το πρότεινα για το θέμα του νήματος!Κλασικά έκανα μια ωραία μεγάλη γυναικεία διαφωτιστική παρένθεση για τον shadocan επειδή έχω εμπειρία να μην ξημεροβραδιάζεται ψάχνοντας τον γκούγκλη... :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2015, 10:41 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμος Ατμοποιητής με Αληθινά Κρύο Ατμό ??!!
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 18, 2015, 10:34 »
Βάζω μία σταγόνα ανα μλ υγρού.¨Οταν επιχείρησα να βάλω 3% που προτείνεται για λάιτ καταστάσεις, πόνεσαν τα πνευμονια μου...

Συγγνώμη για το off-topic αλλά επειδή θέλω να δοκιμάσω κι εγώ την koolada,
αν 30 σταγόνες=1ml, τότε η 1 σταγόνα/ml υγρού είναι το 3,3% του υγρού :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Επισκευάσιμος Ατμοποιητής με Αληθινά Κρύο Ατμό ??!!
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 18, 2015, 10:39 »
Την πρώτη φορά που το δοκίμασα το έκανα με σύριγγα του ενός μλ και έβαλα 0,3 οπότε είμαι σίγουρη για το ποσοστό.Δεν έχω μετρήσει πόσες σταγόνες είναι ανά μλ στα συγκεκριμένα μπουκαλάκια τα γυάλινα, αλλά μου φαίνονταί αρκετά χοντρές οι σταγόνες,δεν ξέρω.Ίσως επειδή την πρώτη φορά το άτμισα άμεσα να μην είχε γίνει καλή ανάδευση και να είχε κάτσει η koolada πάνω και να την έφαγα όλη στη μάπα κατευθείαν!Ίσως να τη συνήθισα πια.Δοκιμή λοιπόν και θα βρεις το ιδανικό ποσοστό για σένα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10515 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364