vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Tem, maprix, camber

Twitter

Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 03, 2009, 21:28 »
Που κράταγε η μπαταρία 4 ώρες και νομίζαμε πως ήταν πολύ;

4 ωρες!! θα έκανα πάρτυ!

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 05, 2009, 11:13 »
Χθες βράδυ είπα να κάνω ενα πείραμα και να δοκιμάσω πως θα είναι το αναλογικό τσιγάρο μετα από τόσο καιρό αποχής...

Παίρνω λοιπόν τα χαρτάκια μου, βάζω τον (επί πολλά χρόνια) αγαπημένο μου καπνο, φιλτράκι, στρίβω και ανάβω.
Τραβάω τζούρα και.......

 :P :P :P  ΑΗΔΙΑ!
Ξέρασμα λέμε! Μου ήρθε μια απαίσια γευση, και το throat hit ήταν τόσο έντονο που μου εγδαρε τον λαιμό!!!
Με την δευτερη τζουρα, το τσιγάρο εσβυσε στο τασάκι και εβαλα φρέσκο υγρο στην mini pipe μου για να ευχαριστηθώ άτμισμα!!!
Δεν φαντάζεστε πόσο καλύτερα ένιωσα μόλις μου ήρθε αυτη η δροσιά της VG στον λαιμό μου!

Συμπέρασμα: Αν σε ένα επί 18ετίας καπνιστη του μισου με ένα πακέτου καπνού την μέρα η αποχή (με χρήση e-cig) προξενεί τέτοια αηδία, μπορούμε να φανταστούμε το πόσο βοηθάει σε άτομα που πραγματι θελουν κάποια στιγμή να το κόψουν!

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 05, 2009, 11:19 »
Ναι οντως ετσι ειναι  :)
Η πεθερα μου 45 χρονια καπνιζε 1,5 - 2 πακετα την ημερα και το εχει κοψει απο την 1η ημερα με το η.τ. :o
Εγώ ακομα το παλευω 4 περιπου κ.τ. την ημερα :-[
Αναμενω τα υγρα της τζαντυ μηπως με σωσουν εντελως :)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 05, 2009, 11:30 »
Yπάρχει κάτι που δεν ξέρω πως να το εξηγήσω και θα ήθελα να ξέρω αν το παθαίνετε κι εσείς,με ενοχλεί ο καπνός όταν κάποιος άλλος καπνίζει.20 χρόνια καπνίστρια δεν το ένιωσα ποτέ και καθόμουν άνετα με άλλους καπνιστές,και φοβάμαι μήπως με περάσουν για σνόμπ,δεν είναι έτσι όμως,πραγματικά δεν αντέχω τον καπνό άλλο.Χτες κρατούσα την ανάσα μου για να μη σκάσω αλλά και να μη μιλήσω.Το παθαίνετε κι εσείς αυτό?????? :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 05, 2009, 12:07 »
Εμενα ο καπνος με ενοχλουσε παντα σε κλειστους χωρους, ομως χθες που περπατουσα και αναψε καποιος μπροστα μου ενα κ.τ., μου φανηκε η μυρωδια ανυποφορη :confused1:
Τι να πω... :o

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 05, 2009, 13:16 »
ακριβως ετσι και εγω fairy.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 05, 2009, 14:19 »
Αυτο ειναι φυσιολογικο.Η πρωτη φορα που το επαθα ηταν μετα απο 2 βδομαδες που ημουν μονο με το η.τ.
Η μυρωδια της καπνιλας ηταν απλα ανυποφορη και αηδιαστικη.Τοτε καταλαβα τι περνα ο παθητικος καπνιστης

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 08, 2009, 20:37 »
Εγώ πάντως βλέπω τον εαυτό μου ύστερα απο 2 μήνες περίπου άτμισμα να μην έχει σχεδόν καθόλου ανάγκη το κανονικό τσιγάρο...Βέβαια είναι νωρίς ακόμη για τον οργανισμό μου (αν και έκανα παρασπονδίες) για να πω οτι ξέφυγα τελείως ...Αλλά και 15 τσιγάρα λιγότερα να καπνίζει κάποιος την ημέρα νομίζω είναι πολύ σημαντικό !!!

Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 09, 2009, 12:01 »
Καλημερα σας.
Ειμαι και εγω πλεον ενας καινουργιος στην παρεα σας.Αγορασα χθες το Green cigarette απο φαρμακειο χωρις νικοτινη με γευσεις μεντα -κερασι κτλ.
 Το πρωτο που με τρομαξε ηταν η μπαταρια που τελειωσε γρηγορα.... το δευτερο ,η αισθηση οτι δεν μου ερχετε αρκετος ατμος,,η μαλλον μπορει να ειναι στο μυαλο μου αυτο μιας και εκοψα την νικοτινη μαχαιρι.
Τελος παντων εδωσα το λογο μου στο εαυτο μου να το κοψω μαχαιρι...ευχομαι να μου γινει και μενα συνηθεια του ατμου...

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 09, 2009, 12:06 »
Στο ευχόμαστε όλοι μας αυτό ...Βασικά όλα στο μυαλό μας είναι !   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 09, 2009, 15:11 »
Εγώ έχω να καπνίσω από την περασμένη τετάρτη το πρωί, είπα να πάρω e-cig για τη δουλειά, μετά το κράτησα το απόγευμα, την άλλη μέρα το πρωί κλπ κλπ.
Πλέον δεν νιώθω την ανάγκη να καπνίσω, και το κυριότερο, χτες έμεινα από μπαταρία την ώρα που έπινα καφέ σε μαγαζί και ΔΕΝ λύσαξα να βρώ τσιγάρο, η μπαταρία, ή ότι άλλο.
Ξαναάτμισα ύστερα από 1 ώρα.....

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 09, 2009, 22:21 »
Πριν να πάρω την ταμπακιέρα,αν μου τελείωνε η μπαταρία και επειδη δεν ήθελα να ανάψω τσιγάρο με καμιά δύναμη,δάγκωνα το ηλεκ. και όλοι γελούσαν :)) :)) :))
Πάντως για κανονικό δεν με τραβούσε με τίποτα..

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 10, 2009, 10:15 »
Θα το αποβάλουμε τελείως ...Που θα πάει ..

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 10, 2009, 10:21 »
Παιδια να σας πω εγω τη δικη μου περιπτωση.
Το η.τ. δεν με γεμιζει τελειως (προς το παρον) κανω 3-5 κ.τ. την ημερα :thumpdown:
Ακομα και ετσι ομως εχω δει διαφορα στην αντοχη μου τη γευση και την οσφρηση. Να σκεφτειτε οτι εκανα 15 με 18 κ.τ. πριν αρχισω το η.τ. δεν ειμουν και τοσο μεγαλος "θεριακλης" που λενε... και ομως εχω δει και εγω βελτιωση με το η.τ. και τη μειωση του κ.τ.
Ισως το κοψω καποια στιγμη και μεινω μονο με το η.τ. να δουμε :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοηθάει στη διακοπή του καπνίσματος;
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 10, 2009, 11:01 »
Kαι η δική μου περίπτωση είναι παρόμοια. Ατμίζω όλη μέρα όταν όμως βάλω 2 ποτά το βράδυ καπνίζω 2-3 τσιγάρα   >:(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172292 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364