vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 8 χρήστες
Ducati.Jimakos, Mimhsdr, Milarepa, bloodlessz, 42kr, Harris, manoslykos, zalaros

Twitter

OVALE 510 TANK SYSTEM

Αποσυνδεδεμένος Baltasaru

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke reflects your desire for freedom
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #60 στις: Ιουνίου 07, 2011, 18:57 »
Βγαινει και σε φθηνοτερη εκδοση όπως το eGo-T της joytech?? θέλω να μοιαζει και με τσιγάρο και να μην πουλησω νεφρο!!

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 04, 2011, 15:46
απ´ο την άλλη, μήπως μου σπάσει τα νεύρα η μικρή αυτονομία του original?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2011, 15:46 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος groupieris23

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #61 στις: Αυγούστου 09, 2011, 04:27 »
Καλημερα παιδια,

ειμαι και εγω κατοχος εδω και τρεις ημερες ενος 510 μινι. Σαν πρωταρης του Η.Τ δεν μπορω ακομα να σας πω τις εντυπωσεις μου...τουλαχιστον ακομα. Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την γνωριμια μου με το Η.Τ και η αποδειξη ειναι οτι ειμαι απο την πρωτη μερα που το αγορασα χωρις κ.τ!!!! Θα ηθελα να ευχαριστησω ολα τα παιδια του forum γιατι φυσικα με βοηθησανε σε ολους τους τομεις για το Η.Τ!!!!

Στο σημειο αυτο θα ηθελα να με βοηθησετε με καποιες αποριες που εχω....

1. Μερικες φορες τραβαω μαζι με την τζουρα και υγρο...τι φταιει; (δεν τραβαω τζουρα αποτομα ποτε)

2. Θα ηθελα περισσοτερο ατμο κατα το ατμισμα

3. Τελικα Lionor και Tem δεν καταθεσατε τις τελικες σας αποψεις για το συγκεκριμενο Η.Τ σιγουρα κατι χρησιμο θα ειχατε να μας πειτε σχετικα για το συγκεκριμενο συστημα.

Αυτα για το πρωτο μου ποστ...και σας χαιρετιζω σαν ακομα ενας νεος ατμιστης στην μεγαλη παρεα σας!!!

Ευχαριστω!!!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 09, 2011, 08:37 »
Καλωσήλθες στο e-kapnisma.gr groupieris23  :thumpup:
Προφανώς ο ατμοποιητής είναι μπουκωμένος και υπολειτουργεί με αποτέλεσμα να σου φέρνει υγρό στο στόμα. Προσπάθησε να τον καθαρίσεις με φύσημα. Επισης καθάρισε το φίλτρο-tank αποσυναρμολογώντας το. Εναλλακτικά χρησιμοποίησε νέο φιλτράκι ή νέο ατμοποιητή. Πάντως αυτά που αναφέρεις δείχνουν ότι δεν γίνεται σωστή ατμοποίηση.
Αυτό που με εντυπωσίασε στο συγκεκριμένο mini είναι η απόλυτη στεγανότητα (μηδενικές διαρροές). Η περιορισμένη αυτονομία είναι κάτι αναμενόμενο αφού η συσκευή είναι μικρών διαστάσεων. Επίσης ο 510-T LR υστερεί σαφώς έναντι του  eGo-T LR σε ότι αφορά το χτύπημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2011, 08:58 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος groupieris23

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 09, 2011, 15:24 »
Φιλε Tem σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση! Αλλα θα σε κανω να γελασεις σιγουρα οταν σου πω οτι πως να μην ρουφηξω υγρο αμα η μπαταρια ειναι στα τελευταια της μετα απο ωρες χρησης :idiot1:

Θα παρω παντως να δοκιμασω και με εναν 510 LR! Απο χτυπη
μα και με τους απλους 510 ειμαι οκ γιατι ημουνα των ελαφρων κ.τ

Τα φιλτρακια πως τα καθαριζω;

Ευχαριστω... καλως σας βρηκα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #64 στις: Αυγούστου 09, 2011, 18:29 »
......
Τα φιλτρακια πως τα καθαριζω;

................
ανοίγεις το καπάκι που είναι στο επιστόμιο και το καθαρίζεις ή το πλένεις αφήνοντάς το να στεγνώσει

Αποσυνδεδεμένος nassoulini

  • *
  • 30
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #65 στις: Αυγούστου 25, 2011, 12:17 »
καλημερα σε ολους.πρωτα θα ηθελα να ευχαριστησω ολα τα παιδια του φορουμ που με βοηθησανε να διαλεξω το πρωτο μου ητ  :respect: μια εβδομαδα τωρα ειμαι και εγω κατοχος ενος 510 τανκ system.ενα εχω να πω -ΣΩΘΗΚΑ!!! :thumpup:με βολεψε παρα πολυ,ουτε διαρροες,ουτε καμμενο,τπτ λεμε :thumpup:και το καλυτερο?....δεν αγγιξα κτ,και ουτε το θελω :nope: :nope: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος transporter

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 25, 2011, 19:37 »
πωωωω!παιδια νιωθω απιστευτα θυμα!σημερα βρηκα το  φορουμ κ με λυπη ειδα τη διαφημιση για το ego-t.το αγορασα προχθες ο μπουφος χωρις να ψαχτω καθολου,85 ευρωπουλα.....(@#$%^&*&^%$#!@#).τελοσπαντων,εχετε να προτεινετε κανενα υγρο αναπληρωσης?δε θα αντεξω να με ξαναπιασουν θυμα.για την ωρα εχω ενα natura e-liquid το οποιο δεν ειναι καθολου ασχημο.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 25, 2011, 19:45 »
Καλως τον transporter  :bye:
Δες για αρχη και ξεκινα απο εδω....καλυτερο μια καλημερα απο κραξιμο με το καλημερα  :yes:   :D

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #68 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 22:28 »
Ενδιαφέρεται ο αδελφός μου να ξεκινήσει μαζί με την γυναίκα του το ηλεκτρονικό τσιγάρο και του άρεσε πολύ το συγκεκριμένο Ovale Mini 510-T. Θα μπορούσε να μου πεί κάποιος μια μέση διάρκεια ατμοποιητή και πόσες περίπου ώρες κρατά η μπαταρία?

Αποσυνδεδεμένος nassoulini

  • *
  • 30
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #69 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 11:29 »
Ενδιαφέρεται ο αδελφός μου να ξεκινήσει μαζί με την γυναίκα του το ηλεκτρονικό τσιγάρο και του άρεσε πολύ το συγκεκριμένο Ovale Mini 510-T. Θα μπορούσε να μου πεί κάποιος μια μέση διάρκεια ατμοποιητή και πόσες περίπου ώρες κρατά η μπαταρία?
μετά από ένα μηνα ξύπνησα και εγώ. :idiot1: :idiot1:...αλλα μπορεί να βοηθήσει άλλους χρηστες που γλυκοκοιτάζουν το 510 mini.η αγορά του έγινε στις 18/8,και μέχρι και σήμερα όλα λειτουργούν ρολοι :respect: :respect:.έχω μείνει άφωνη από αυτο το μικρο tsigaraki :yes: :yes:.to έχω πιπίλα όλη μέρα :)) :)),το μονο αρνητικό του είναι η μπαταρίες του που κρατάνε περίπου 2 ώρες :( :(,μπορεί και κάτι παραπάνω,dld για ζευγάρι δεν το συνιστώ :nope: :nope:,σίγουρα θα μείνουν από μπαταρια στην διάρκεια της ημέρας.. από θέμα αντοχής ατμοποιτι και μπαταρίας,τι να πω?σε λίγες μέρες κλείνει 1 μηνα και δεν με έχουνε προδώσει. :respect: :respect:.άλλο που κάηκε ο φορτιστής μου χθες :wall: :wall: και τωρα το έχω  πάνω σε μια μπαταρία Εgo του Μιχάλη(να ειναι καλά ο άνθρωπος :bye: :bye:)και να σας πω την αλήθεια δίνει καλύτερη και πιο γεμάτη τσούρα.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 17:29
:doh3: :doh3: :doh3:καλά που το φυμήθηκα για να μη παρεξηγηθώ. :idiot1: :idiot1:..μια μέρα μονο μου βγάλανε λίγο καμένο oi ατμοποιτες και ψαχνόμουν για αγορά καινούριων,αλλα ευτυχώς βρήκα την λύση εδώ μέσα...(μπανάκι και όλα καλά μέχρι σήμερα)φτου μη τοuς ματιαξω. :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 17:29 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #70 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 18:18 »
Να προσθέσω και εγώ ότι οι μπαταρίες του OVALE 510 TANK SYSTEM έχουν πολύ καλή , απροβλημάτιστη πραγματικά συμπεριφορά. Η διάρκειά τους βέβαια είναι λόγω mah(220) περιορισμένη (περίπου δύο ώρες). Yπάρχουν όμως και οι μεγαλύτερες των 280 mah. 

Αποσυνδεδεμένος nassoulini

  • *
  • 30
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #71 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 18:49 »
Να προσθέσω και εγώ ότι οι μπαταρίες του OVALE 510 TANK SYSTEM έχουν πολύ καλή , απροβλημάτιστη πραγματικά συμπεριφορά. Η διάρκειά τους βέβαια είναι λόγω mah(220) περιορισμένη (περίπου δύο ώρες). Yπάρχουν όμως και οι μεγαλύτερες των 280 mah.
  :yes: :yes: :yes:εγώ σε εμπιστευτικά και πραγματικά καλά έκανα :yes: :yes:!!!!και επί τις ευκαιρίας μιας και τότε δεν καταλάβαινα και πολλά :idiot1:,αλλα τώρα ξεστραβώθηκα λιγάκι :idiot2: θέλω να σε συγχαρώ για την ωραία παρουσίαση που έκανες.τώρα καταλαβαίνω ποσο καλή δουλειά έκανες,δεν σου ξέφυγε τίποτα... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος progressevakos

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Aut viam inveniam aut faciam
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #72 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 19:24 »
ξερει κανεις αν ταιριαζει ο Φορτιστής πρίζας τοίχου με έξοδο USB του ego-t με τον ανταπτορα usb του mini-t??

Αποσυνδεδεμένος nassoulini

  • *
  • 30
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #73 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 22:04 »
ξερει κανεις αν ταιριαζει ο Φορτιστής πρίζας τοίχου με έξοδο USB του ego-t με τον ανταπτορα usb του mini-t??
μόλις έκανα μια δοκιμη και ταιριάζει...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE 510 TANK SYSTEM
« Απάντηση #74 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 22:24 »
  :yes: :yes: :yes:εγώ σε εμπιστευτικά και πραγματικά καλά έκανα :yes: :yes:!!!!και επί τις ευκαιρίας μιας και τότε δεν καταλάβαινα και πολλά :idiot1:,αλλα τώρα ξεστραβώθηκα λιγάκι :idiot2: θέλω να σε συγχαρώ για την ωραία παρουσίαση που έκανες.τώρα καταλαβαίνω ποσο καλή δουλειά έκανες,δεν σου ξέφυγε τίποτα... :)) :)) :))
:thumpup: nassoulini
Βγαίνω λίγο off topic για να αναφέρω ότι το τελευταίο διάστημα χρησιμοποιώ αρκετά το G6 της Halocigs. Εχω ανοίξει σχετικό θέμα εδώ :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2797.0.html
Είναι και αυτό σε σχήμα κανονικού τσιγάρου αλλά θα έλεγα τελικά ότι υστερεί σε σχέση με το 510 mini-T. Δεν έχει ούτε την απόλυτη στεγανότητα του mini-T και οι μπαταρίες του παρουσιάζουν συχνά προβλήματα. Αυτές οι μπαταρίες της Ovale είναι κατά την προσωπική μου εκτίμηση οι καλύτερες μικρές μπαταρίες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός παρασκευής υγρών ατμίσματος (D.I.Y.) Ιδιοκατασκευές υγρών 40 38052 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από Jamesvep
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem