vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

427 επισκέπτες, 3 χρήστες
zamploutos, camber, Jorge

Twitter

Δουλεύει; Σας καλύπτει;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 26, 2009, 00:40 »
Δεν πρέπει να είναι μόνο δουλειά της νικοτίνης το throat hit. Εξαρτάται και από το υγρό.
Όπως είχα πει το Cappuccino της Janty είχε πάρα πολύ καλό throat hit στο NON νικοτίνη.

Βέβαια μετά τα τελευταία μπερδέματα που έκαναν στην παραγγελία μου με τα υγρά, αρχίζω να αναρωτιέμαι μήπως δεν ήταν ΝΟΝ τελικά εκείνο το Cappuccino.  :-\

Αλλά δεν πιστεύω! Από ό,τι φάνηκε, το μπέρδεμα πρέπει να έγινε με άλλον πελάτη και όχι με τα μπουκαλάκια. Απλά κάποιος άλλος έχει πάρει τη δική μου παραγγελία και εγώ τη δική του.


EDIT: Από ό,τι αποδείχτηκε τελικά, το Cappuccino NON πρέπει να ήταν τουλάχιστον High. Είχε γίνει λάθος αποστολή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2010, 09:28 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 26, 2009, 00:56 »
Δεν πρέπει να είναι μόνο δουλειά της νικοτίνης το throat hit. Εξαρτάται και από το υγρό.
Μακαρι να ισχυει κατι τετοιο αλλα δεν το νομιζω...
Για να νοιωσω το παραμικρο γαργαλητο στο λαιμο πρεπει ναναι με νικοτινη...Αλλιως ειναι σαν να ρουφας αερα
Θα δοκιμασω το Capuccino που λες αλλα δεν το βλεπω να με πιανει  :-\

Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 26, 2009, 18:02 »
δεν περιεχει νικοτινη. n=no

δλδ εγω εχω κοψει και τη νικοτινη?ωραια γιατι δεν εχω προβλημα να καπνιζω μονο ατμο!!!!!ζοριστηκα ασχημα παντως την πρωτη μερα!!! :wall: :wall:

βασικα πιστευω πως ειναι απλα μια κακια συνηθεια τελικα και τπτ παραπανω αν και δεν μπορω να φανταστω ακομα τον εαυτο μου να μην βασταει τπτ!!!
οπως επισης πιστευω πως αμμα το ηξερα πως δεν εχει νικοτινη θα ειχα αγορασει τσιγαρα την πρωτη μερα!!!

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 30, 2009, 11:19 »
βασικα πιστευω πως ειναι απλα μια κακια συνηθεια τελικα και τπτ παραπανω αν και δεν μπορω να φανταστω ακομα τον εαυτο μου να μην βασταει τπτ!!!
οπως επισης πιστευω πως αμμα το ηξερα πως δεν εχει νικοτινη θα ειχα αγορασει τσιγαρα την πρωτη μερα!!!

Το βασικότερο!

Πέρασα τις τρείς πρώτες ημέρες με το black line μου πιστεύοντας πως τα φίλτρα που είχε το πακέτο μέσα περιείχαν νικοτίνη.

Αποτέλεσμα; τρία συμβατικά στριφτά σε τρείς ημέρες (εγώ που κάπνιζα 30+ την ημέρα!).

Μόλις το έμαθα βέβαια κατάλαβα γιατί είχα πονοκέφαλο κάθε πρωϊ... και τα τρία γίναν έξι... τώρα σιγά σιγά πέφτουμε :)

Όχι πως αν το ήξερα εξ'αρχής θα έπαιρνα φίλτρα με νικοτίνη, απλά θα προσπαθούσα να μειώσω τον αριθμό των συμβατικών λιγότερο... δραστικά! Καταραμένος πονοκέφαλος.

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 14, 2009, 11:50 »
Παρέλαβα τα Evo μου χθες το πρωί και από τότε έκανα 3 αναλογικά μέχρι το τέλος της μέρας.
Από σήμερα το πρωί δεν έχω κάνει κανένα!  ;D

Φυσικά βάζοντας φιλτράκι none, σε λίγη ώρα με πιάνει μια ανάγκη να καπνίσω αναλογικό, όμως όταν βάλω φιλτράκι που έχω γεμίσει με υγρό Mild Low, ή Rich Low, τότε η ανάγκη μου για νικοτίνη θαλεγα ότι ικανοποιείται.

Αυτό που σίγουρα δεν με ικανοποιεί σε σχέση με το αναλογικό είναι τό troat hit.
Ανκαι κάπνιζα πολύ ελαφρά τσιγάρα (ΒF Silver 1mg) που σε σχέση με άλλα είχαν πολύ ελαφρύ troat hit, εντούτοις με το η.τ δεν ένιωσα ποτέ δυνατό troat hit ή έστω κάτι που να πλησιάζει με το αναλογικό.

Επίσης επειδή ατμίζω και στο γραφείο, κάποιοι κολλημένοι μου λένε ότι "κάτι" τους μυρίζει σαν καμένο μαλί της γριάς, ή καμένη ζάχαρη. (Με το Eco Pure Rich Low περιρισσότερο και με το Eco Pure Mild Low κάπως λιγότερο).
Βρήκατε εσείς κάποια e-υγρά που να μη μυρίζουν καθόλου?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2009, 12:32 από Ultra-One »

Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 14, 2009, 16:07 »
Παρέλαβα τα Evo μου χθες το πρωί και από τότε έκανα 3 αναλογικά μέχρι το τέλος της μέρας.
Από σήμερα το πρωί δεν έχω κάνει κανένα!  ;D

Φυσικά βάζοντας φιλτράκι none, σε λίγη ώρα με πιάνει μια ανάγκη να καπνίσω αναλογικό, όμως όταν βάλω φιλτράκι που έχω γεμίσει με υγρό Mild Low, ή Rich Low, τότε η ανάγκη μου για νικοτίνη θαλεγα ότι ικανοποιείται.

Αυτό που σίγουρα δεν με ικανοποιεί σε σχέση με το αναλογικό είναι τό troat hit.
Ανκαι κάπνιζα πολύ ελαφρά τσιγάρα (ΒF Silver 1mg) που σε σχέση με άλλα είχαν πολύ ελαφρύ troat hit, εντούτοις με το η.τ δεν ένιωσα ποτέ δυνατό troat hit ή έστω κάτι που να πλησιάζει με το αναλογικό.

Επίσης επειδή ατμίζω και στο γραφείο, κάποιοι κολλημένοι μου λένε ότι "κάτι" τους μυρίζει σαν καμένο μαλί της γριάς, ή καμένη ζάχαρη. (Με το Eco Pure Rich Low περιρισσότερο και με το Eco Pure Mild Low κάπως λιγότερο).
Βρήκατε εσείς κάποια e-υγρά που να μη μυρίζουν καθόλου?

Την άλλη φορά που θα σου πούνε κάτι ανάλογο πες τους κι εσύ ότι σε ενοχλεί το after shave του ενός και η κολόνια της άλλης.....
Μάθανε τώρα και αρχίσανε το τροπάριο "μου μυρίζει κάτι"....

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 14, 2009, 21:53 »
Μακαρι να ισχυει κατι τετοιο αλλα δεν το νομιζω...
Για να νοιωσω το παραμικρο γαργαλητο στο λαιμο πρεπει ναναι με νικοτινη...Αλλιως ειναι σαν να ρουφας αερα
Θα δοκιμασω το Capuccino που λες αλλα δεν το βλεπω να με πιανει  :-\

Δυναμίτης το Cappuccino όντως, αλλά μετά από λίγο σε λιγώνει ρε γμτ... Δεν είναι υγρό να το ατμίζεις συνέχεια... >:(

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 15, 2009, 11:33 »
Χθες βράδυ έκανα το Ultimate-Crash-Test!

ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΠΟΤΟ!

Λοιπόν, ανκαι κάτσαμε έξω και η φίλοι μου κάπνιζαν κανονικά τσιγάρα και πουράκια, εγώ μια χαρά την έβγαλα με το EVO και με φιλτράκι εμποτισμένο σε Ecopure Mild Low.
Άκόμα και με τη μπύρα, ούτε μια στιγμή δεν ένιωσα ότι ήθελα να αφήσω το η.τ και να πάρω ένα αναλογικό!

Είμαστε σε καλό δρόμο νομίζω..... ;D

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 15, 2009, 13:30 »
Χθες βράδυ έκανα το Ultimate-Crash-Test!

ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΠΟΤΟ!

Είμαστε σε καλό δρόμο νομίζω..... ;D

Συγχαρητήρια. Εγώ με ποτό δυσκολεύομαι ακόμα και επιζητώ 2-3 Marlboro

Edit: τώρα είδα την υπογραφή σου, ούτε 2 μέρες ακόμα... Έχεις δρόμο, μην βάλεις κανονικό τσιγάρο στο στόμα σου.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 15, 2009, 13:31 »
Εμένα πάντως με έχει κερδίσει και η γεύση των υγρών και ένας λόγος που δεν θέλω να καπνίσω πια είναι ότι στο τσιγάρο ηγεύση μου φαίνεται πολύ άγρια πια.Μου αρέσει αυτή η γλυκιά γεύση .

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 16, 2009, 23:39 »
Συγχαρητήρια. Εγώ με ποτό δυσκολεύομαι ακόμα και επιζητώ 2-3 Marlboro
Και εγω το ιδιο,αν και την επομενη μερα με ποναει ο λαιμος μου,εστω κ αν καπνισα μονο ενα

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 20, 2009, 11:41 »
Λοιπον μετα απο 10 μερες αναφερω και εγω τις δικες μου εντυπωσεις.Απο την πρωτη μερα δεν ακουμπησα αναλογικο ΕΥΚΟΛΑ με η.τ EVO και φιλτρακια high.Οταν μου τελειωσαν τα high φιλτρακια και μεχρι να παραλαβω το υγρο εκανα κανα 2 τσιγαρα και μπορω να πω οτι αηδιασα.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 21, 2009, 01:30 »
Γεια χαρα παιδια.
Μετα απο 25 χρονια με 2 πακετα την ημερα εδω και 28 μερες δεν εκανα ουτε ΕΝΑ τσιγαρο.
Απ την αρχη πηρα 10 πακετακια non και ενα low.
Ειναι πολυ ευκολο να μην καπνιζεις και ΧΩΡΙΣ νικοτινη.μεχρι σημερα εχω κανει σε σοβαρες κρισεις ...νικοτινιασης...συνολικα 2 φιλτρακια Light .
Α!! στις αρχες ομως ημουνα με ενα evo στο στομα συνεχεια και ρουφαγα απελπισμενος..λολ
οταν με πιανει..στερητικο αλαζω σε νικοτινη τραβας 3-4 τζουρες και μετα παλι σε κανονικο...
Αντε και καλα ατμισματα !

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 21, 2009, 12:00 »
Kaλώς όρισες στο φόρουμ των συνατμιστών! :bye:
Συνέχισε έτσι! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Δουλεύει; Σας καλύπτει;
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 21, 2009, 13:35 »
Καλώς τον!  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364