vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

309 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, tony1976, camber

Twitter

Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 12, 2011, 13:17 »
Εμένα πάλι μου αρέσει που αλλάζουν χρώμα και πιστεύω  ότι έχει σχέση και με το άρωμα και το επι τοις % που βάζεις.

Έχω φτιάξει την ίδια στιγμή διάφορες γεύσεις, τα αποθηκεύω με τις ίδιες συνθήκες και η αλλαγή χρώματος είναι διαφορετική.
Πχ, έχω φτιάξει βανίλια και σιγά σιγά γίνεται απο σχεδόν ανοικτό κίτρινο, κόκκινο σκούρο.
Το tuscan έχει πάρει ένα ωραίο κίτρινο χρώμα, ενώ το hypnotic mist, παραμένει σχεδόν διάφανο.
Τα maxboro και espresso, σχεδόν έχουν πάρει ανοικτό κίτρινο χρώμα.

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 12, 2011, 20:02 »
Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ με Janty Redd Bull υγρό ( πορτοκαλί χρώμα ),
κατά τη διάρκεια ατμίσματος μαυρίζει ελάχιστα !!

Όταν βγάζω το φιλτράκι για να συμπληρώσω εκ νέου υγρό,
έχει μαζευτεί αρκετό στο καπάκι του φίλτρου,
καθώς επίσης το φιτίλι του ατμοποιητή περιβάλλεται από μαυρισμένο ( ελαφρώς ) υγρό.

Έχει καεί το φιτίλι;
Χάλασε ο ατμοποιητής;
Να πάρω άλλο υγρό;
Να πάρω ατμοποιητή;
Να πάρω τα βουνά;  ::)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 12, 2011, 20:22 »
Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες για το είδος ατμοποιητή
το φιτίλι πως το βλέπεις ? αφού είναι εσωτερικά
τι εννοείς "έχει μαζευτεί αρκετό στο καπάκι του φίλτρου" ?
Τα βούνά είναι ωραία αν τα πάρεις  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 12, 2011, 20:23 »
Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ με Janty Redd Bull υγρό ( πορτοκαλί χρώμα ),
κατά τη διάρκεια ατμίσματος μαυρίζει ελάχιστα !!

Όταν βγάζω το φιλτράκι για να συμπληρώσω εκ νέου υγρό,
έχει μαζευτεί αρκετό στο καπάκι του φίλτρου,
καθώς επίσης το φιτίλι του ατμοποιητή περιβάλλεται από μαυρισμένο ( ελαφρώς ) υγρό.

Έχει καεί το φιτίλι;
Χάλασε ο ατμοποιητής;
Να πάρω άλλο υγρό;
Να πάρω ατμοποιητή;
Να πάρω τα βουνά;  ::)
Αν έχεις ego-t μάλλον έχει καεί το εργοστασιακό φυτίλι. Μην τον αλλάξεις, απλά άλλαξε φυτίλι ;)

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 12, 2011, 20:53 »
Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες για το είδος ατμοποιητή
το φιτίλι πως το βλέπεις ? αφού είναι εσωτερικά
τι εννοείς "έχει μαζευτεί αρκετό στο καπάκι του φίλτρου" ?
Τα βουνά είναι ωραία αν τα πάρεις  :laugh1:

eGo-Τ
Εννοώ εκεί που "κουμπώνει" το φιλτράκι με το φιτίλι.
Συσσωρεύεται κάποια ποσότητα στο καπάκι αφού τελειώσει το υγρό.

Είμαι Λάρισα...ταξίδι.
Στο επόμενο που θα πάω Μαγνησία...θα το κοιτάξω για Βόλο !!!   ;)


Αν έχεις ego-t μάλλον έχει καεί το εργοστασιακό φιτίλι Μην τον αλλάξεις, απλά άλλαξε φιτίλι ;)

Καλή ιδέα φίλε μου zalare,
αλλά μία φορά που δοκίμασα να βγάλω το ρημάδι το εξάρτημα, δεν τα κατάφερα !!  :idiot1:
Πρέπει να μελετήσω ξανά την ενότητα "Αλλαγή φιτιλιού eGo-T"....
Παρατηρείται σε 2 άτμο. Τι στο λύκο ; Και τα 2 φιτίλια κάηκαν ; ( Υπογραφή..ο Σαββατογεννημένος !! )
Έχω παραγγείλει 2 άτμο απλούς και 2 LR από Κίνα..

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 12, 2011, 21:04 »
Καλή ιδέα φίλε μου zalare,
αλλά μία φορά που δοκίμασα να βγάλω το ρημάδι το εξάρτημα, δεν τα κατάφερα !!  :idiot1:
Πρέπει να μελετήσω ξανά την ενότητα "Αλλαγή φιτιλιού eGo-T"....
Παρατηρείται σε 2 άτμο. Τι στο λύκο ; Και τα 2 φιτίλια κάηκαν ; ( Υπογραφή..ο Σαββατογεννημένος !! )
Έχω παραγγείλει 2 άτμο απλούς και 2 LR από Κίνα..
Το εργοστασιακό φυτίλι το βρήκα καμμένο σε 2 ατμοποιητές (δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα άλλον) στην 2η μέρα χρήσης :angry_orange: Στον 2ο το άλλαξα (λεπτομέρειες στο  "Αλλαγή φιτιλιού eGo-T") και δουλεύει τέλεια. Διάβασε με προσοχή όλες τις σελίδες του θέματος και θα καταλάβεις πως βγαίνει πανεύκολα ;) Ότι χρειαστείς.... εδώ είμαστε :D

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 12, 2011, 21:07 »
Το εργοστασιακό φυτίλι το βρήκα καμμένο σε 2 ατμοποιητές (δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα άλλον) στην 2η μέρα χρήσης :angry_orange: Στον 2ο το άλλαξα (λεπτομέρειες στο  "Αλλαγή φιτιλιού eGo-T") και δουλεύει τέλεια. Διάβασε με προσοχή όλες τις σελίδες του θέματος και θα καταλάβεις πως βγαίνει πανεύκολα ;) Ότι χρειαστείς.... εδώ είμαστε :D

+1  ;)

Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 13, 2011, 10:06 »
Αν εχω καταλαβει καλα, τα εχεις αγορασει  'έτοιμα΄; Ειχα παρει κι εγω στις αρχες, αλλα δεν το ξανα τολμησα. Προσωπικη μου συμβουλη ειναι να τα φτιαχνεις μονος σου
Τι διαφορά θα έχει εάν τα παίρνω έτοιμα και εάν τα φτιάχνω μόνος μου για το κιτρίνισμα???Η μήπως εννοείς για γενικά καλύτερα να τα φτιάχνω εγώ???

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 13, 2011, 13:34 »
Οσα εχω φτιαξει μονος μου, ουτε κιτρινιζουν ουτε πρασινιζουν. Τα περισσοτερα βεβαια δεν προλαβαινουν ετσι και αλλιως, μιας και σε λιγες μερες τα καταναλωνω. Το 'καλυτερα' το λεω με την εννοια, οτι ξερω τι βαζω μεσα. Ειχε τυχει να αγορασω 'ετοιμα΄ που ηταν εκπληκτικα σε γευση, τοσο που ελεγα οτι δεν θα ασχοληθω ξανα με υγρα, αλλα μετα απο καποιες..αστοχιες που μου ετυχαν, προτιμω να τα φτιαχνω μονος μου.

Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 13, 2011, 15:51 »
οκ,κατάλαβα τι εννοείς.Σ'ευχαριστώ για την διευκρίνηση. :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 13, 2011, 22:02 »
Αν σκεφτεις και το κοστος ακομη καλυτερα !!!

Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 17, 2011, 22:53 »
βρε παιδια με βαζετε σε σκεψεισ και εγω ετοιμο υγρο παιρνω και μαλιστα το τελευταιο ειναι πολυ κιτρινο και ηταν ετσι απ οταν μου το φερανε τι γινεται ειναι κακο αυτο????

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 18, 2011, 00:35 »
βρε παιδια με βαζετε σε σκεψεισ και εγω ετοιμο υγρο παιρνω και μαλιστα το τελευταιο ειναι πολυ κιτρινο και ηταν ετσι απ οταν μου το φερανε τι γινεται ειναι κακο αυτο????

Τα υγρά όταν είναι φρέσκα είναι αχρωμα ή ανοιχτόχρωμα ανάλογα με τα αρώματα παρασκευής.

Με τον καιρό ωριμάζουν και είναι σε γεύση καλύτερα και πιο σκούρα σε χρώμα ή κιτρινίζουν.

Αυτό όχι μόνο δεν είναι κακό αλλά υπάρχουν και οδηγίες πως θα γίνει καλύτερα η ωρίμανση.

Εγω τα υγρά που φτιάχνω (200ml τη φορά) τα αφήνω πάνω από μήνα να ωριμάσουν και είναι πολύ σκούρα.

Greetings!!

Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 18, 2011, 00:37 »
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση τωρα μαθαινω μιασ και καινουργια ατμιστρια!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Tsikis

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 18, 2011, 02:03 »
Aυτό όχι μόνο δεν είναι κακό αλλά υπάρχουν και οδηγίες πως θα γίνει καλύτερα η ωρίμανση.

Που υπάρχουν οι οδηγίες αυτές;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 44 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238462 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro