vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, dkostas, djfloor, dvelev, Stedorian93, giorgos1999, tibolaso, Jorge

Twitter

Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια

Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« στις: Απριλίου 12, 2011, 07:54 »
Παιδιά καλημέρα.Μια μικρή βοήθεια θα'θελα σχετικά με τα υγρά.Είμαι ατμιστής εδώ και 3 βδομάδες περίπου,έχω το Joyetech eGO-t,χρησιμοποιώ αυτήν την περίοδο τα latakia,ecosmoke,virginia,wild nights (όλα σε medium εκτός από το wild nights που είναι σε low) από την αρχή που το πήρα.Τον τελευταίο καιρό όμως(εδώ και 2-3 μέρες περίπου)έχω παρατηρήσει ότι τα υγρά αυτά ειδικά τα ecosmoke,virginia αλλάζουν χρώμα,δηλ.από διάφανα που ήταν στην αρχή που τα πήρα γίνονται κίτρινα(εδώ θέλω να πω ότι τα φιλτράκια τα γεμίζω με σύριγγα,την ίδια για όλα τα υγρά,μου πέρασε από το μυαλό μήπως μένει στην σύριγγα υγρό από το virginia πχ και όταν πάω να γεμίσω με ecosmoke πχ αναμυγνείονται τα υγρά και γι'αυτό δημιουργείται κίτρινο χρώμα.
Συμβαίνει σε κανέναν αυτό???Ή μήπως ξέρετε για πιο λόγο γίνετε???

Ευχαριστώ
 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 12, 2011, 08:03 »
Η φυτική γλυκερίνη αλλάζει  χρωμα με την έκθεση της στο φώς. Προσωπικά διατηρώ τα υγρά στο ψυγειο εκτός από αυτά που χρησιμοποιώ.

Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 12, 2011, 08:33 »
Να πω την αλήθεια μου δεν τα βάζω στο ψυγείο,επειδή τα χρησιμοποιώ όλα ταυτόχρονα.Με το που το είδα φοβήθηκα λίγο μήπως είναι κάτι κακό,γι΄αυτό πήρα και την απόφαση να σας ρωτήσω να με διαφωτίσετε εσείς που ξέρετε περισσότερα.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 12, 2011, 10:16 »
Φιλε notis αυτο που αναφερεις συνηθως συμβαινει στα υγρα που φτιαχνουμε μονοι μας.Οταν βαζεις το αρωμα στην ατμιστικη βαση σε δυο-τρεις μερες το αρωμα δενει με την βαση και εκει οφειλεται η σταδιακη αλλαγη χρωματος.
Αλλη εξηγηση  :nope:

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 12, 2011, 10:28 »
Συγνωμη SEB σκετη φυτικη γλυκερινη σε θερμοκρασια δωματιου κοντα σε παραθυρο μέσα σε μια βδομάδα από διαφανές υγρό  έγινε διαφανές κίτρινο.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 12, 2011, 11:13 »
Συνηθισμένο, το έχω πάθει κι εγώ. Δεν φαίνεται να επηρεάζεται η γεύση και η περιεκτικότητα σε νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 12, 2011, 11:44 »
Συγνωμη SEB σκετη φυτικη γλυκερινη σε θερμοκρασια δωματιου κοντα σε παραθυρο μέσα σε μια βδομάδα από διαφανές υγρό  έγινε διαφανές κίτρινο.
Δεν είναι ανάγκη να ζητάς συγνώμη sokin,απλα ο καθενας λεει την αποψη του.Τωρα ποιανου ειναι η σωστη κανεις δεν ξερει.
Προσωπικά επειδη εδω και 8 μηνες ατμιζω σκετη vg και εχω μαθει την συμπεριφορα της υπεθεσα οτι οφειλεται στο δεσιμο αρωματος με την βαση.
Η vg απο οτι μου εξηγησε και η HG σε e-mail που ρωτησα για παραλαβη vg περιεργου χρωματος μου εξηγησαν οτι η θερμοκρασια και το φως επηρεαζει το χρωμα και φερνει σε πορτοκαλι. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 12, 2011, 11:51 »
Εμενα παλι γιατι τα...φτιαχτα ειναι σχεδον διαφανη; Μαλιστα το ειχα και...παραπονο οτι δεν εχουν χρωμα :)
Μηπως ο φιλος μας τα ειχε αφησει να τα χτυπαει ο ηλιος και για αυτο αλλαξαν χρωμα;

Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 12, 2011, 12:06 »
lionor όχι δεν το χτυπάει ο ήλιος,σε θερμοκρασία δωματίου τα έχω.Στις αρχές τα έβαζα στο ψυγείο αλλά μετά τα έχω συνέχεια μαζί μου και εκεί που κάθομαι προσέχω να μην έχει ήλιο.Άρα παιδιά,δεν είναι κάτι το ανησυχιτικό εεε???

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 12, 2011, 12:18 »
Αν εχω καταλαβει καλα, τα εχεις αγορασει  'έτοιμα΄; Ειχα παρει κι εγω στις αρχες, αλλα δεν το ξανα τολμησα. Προσωπικη μου συμβουλη ειναι να τα φτιαχνεις μονος σου

Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 12, 2011, 12:31 »
Ναι,έτοιμα τα αγόρασα.Δεν έχω κάνει την προσπάθεια ακόμα να ξεκινήσω να τα φτιάχνω,γιατί δεν έχω βρει ακόμα τις γεύσεις μου(που μάλλον αυτές θα είναι που ανέφερα).Βέβαια μου φαίνετε λίγο μπέρδεμα να τα φτιάχνω μόνος,επειδή είμαι καινούριος ατμιστής.Μου μοιάζει λες και είμαι χημικός και δεν είμαι καλος και στη χημεία.....χαχαχαχα.Αλλά θα προσπαθήσω...

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 12, 2011, 12:41 »
δεν ειναι δύσκολο εγω  ατμιζω μια βδομαδα και απο την δεύτερη μερα ξεκίνησα να δοκιμάζω  να φτιάχνω μόνος , εχει άλλη γλύκα  το δικο σου μείγμα απο τα αγοραστά   :thumpup: :laugh1: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 12, 2011, 12:44 »
lionor όχι δεν το χτυπάει ο ήλιος,σε θερμοκρασία δωματίου τα έχω.Στις αρχές τα έβαζα στο ψυγείο αλλά μετά τα έχω συνέχεια μαζί μου και εκεί που κάθομαι προσέχω να μην έχει ήλιο.Άρα παιδιά,δεν είναι κάτι το ανησυχιτικό εεε???
    δεν εχεις προβλημα ειναι φυσιολογικο να αλλαζει χρωμα το υγρο μετα απο μερικες μερες δενει καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 12, 2011, 12:47 »
notis
Τα υγρά κιτρινίζουν όπως είπαν και οι άλλοι, αυτό είναι σίγουρο. Δεν είναι επικίνδυνο το πολύ είναι να εξασθενήσει η νικοτίνη (το high να γινει medium)
Οσο περισσότερη νικοτίνη τόσο περισσότερο κιτρίνισμα, κάποια υγρά αργούν να κιτρινίσουν και κάποια όχι.
Το καλύτερο είναι να χρησιμοποιείς μικρά μπουκαλάκια των 10μλ και το υπόλοιπο στο ψυγείο

Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Απ: Κιτρίνισμα υγρού-Βοήθεια
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 12, 2011, 12:58 »
Σας ευχαριστώ όλους που με βοηθήσατε να ξεαγχωθώ γιατί το είχα
ένα θεματάκι,με είχε αγχώσει λίγο η αλλαγή του χρώματος.

Abet τα μπουκαλάκια που χρησιμοποιώ είναι 12 ml,μάλλον θα πρέπει να κοιτάξω εάν υπάρχουν μικρότερα και να κάνω αυτό που μου είπες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238398 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137208 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro