vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 3 χρήστες
andreashadji, dvelev, paiktaras

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #855 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 17:13 »
Μου έτυχε και τον τύλιξα με πανί για να το ξεσφηνώσω με κάβουρα. Είναι φαρδύ για την πένσα.

Αυτό που ειπώθηκε από πάνω μου.
Δε θέλει βίδωμα μέχρι κάτω στη βάση. 1-1.5 σπείρα πιο ψηλά κάθεται. Ενω, αντίθετα, τα bell tank του καυφούν (για ντρίπερ καταστάσεις) φτάνουν χαλαρά ως κάτω.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #856 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 17:53 »
Ερωτηση :


Σας κολλαει στη βαση του ατμοποιητη ή σας κολλαει το καπακι ;;;;

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #857 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 17:57 »
.. εμένα σπάνια, αλλά έχει τύχει να με παιδέψει λίγο το καπάκι  …

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #858 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 17:59 »
Ειστε αδιαβαστοι........ ;D


Εχω γραψει και σε προηγουμενο ποστ , οτι με το διαφανο τανκ , δεν χρειαζεται το O-ring...... ;D

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #859 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:01 »
ΩΩΩ, μου διέφυγε!






… σίγουρα;  :hmmm: :laugh1:    .. το εφαρμόζω ταχέως!  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #860 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:09 »
Mπορει να ειναι υπεύθυνο το στησιμο που κανω , αλλα με τον τροπο αυτο δεν χρειαζεται να τον γυρισεις αναποδα για να σφιξει το καπακι.
Ενδεχομένως αφου δεν εχει το O-ring , ο αερας να εχει διαφυγή μεχρι το τελος του σπειρωματος και ετσι να μη σπρωχνει ο αερας το υγρο μεσα στο deck , οπως γινοταν με το O-ring που σφραγιζε και επρεπε να τον γυρισεις αναποδα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #861 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:10 »
Στη βάση έχει κολλήσει, Βασίλη, από υπερβολικό βίδωμα. Στο καπάκι ποτέ!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #862 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:11 »
Δοκιμασε το χωρις O-ring.
Μπορει να σφραγιζει λογο του οτι ειναι πλαστικο.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Aκομα ενα κολπακι , ειναι να ανοιγετε τα ''κολλημενα'' κοματια , με γαντια χειρουργικα.
Το λαστιχο με το μεταλλο κολλαει και ανοιγει για πλακα.
Ακομα καλυτερη λυση , ειναι τα γαντια με καουτσουκ στο αδαχτυλα , αλλα ειναι λιγο ακριβα.   Καπου στα 5 €.... ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:25 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Eviva
« Απάντηση #863 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 18:46 »
Καλησπέρα
Μετά από 2 βδομάδες και πολλά διαφορετικά στησίματα με τον Eviva, μόνο καλά λόγια έχω να πω.
Γεμίζει πανεύκολα από πάνω και δεν χρειάζεται καν γύρισμα όπως είχε αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες.
Παίρνεις απανωτές τζούρες κι έχουν όλες την ίδια βελούδινη γεύση.
Γεύση πολύ καλή, και λειτουργία συνεχόμενη και απροβλημάτιστη.
Στήνω σε κεραμικό με 2άρι ανοικτό coil, Kanthal 0,25 ή 0,28, με 5-6 σπείρες και βαμβάκι KGD.
Οι αντιστάσεις βγαίνουν από 1,3 - 1,6 Ohms.
Τις τελευταίες μέρες στρίβω μερικά MC πάνω σε Kuro Coiler, τα τραβάω λιγάκι από εξωτερικά για να ανοίξουν οι σπείρες,
περνάω το βαμβάκι από μέσα και μετά το περνάω στο κεραμικό όπως είναι με το βαμβάκι και το βιδώνω.
Έχω ετοιμάσει αρκετά coils με τα βαμβάκια μέσα και τα έχω σε ένα κουτί έτοιμα για να βιθωθούν στο deck.
Μεγάλη ευκολία ;)



Απ: Eviva
« Απάντηση #864 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 19:27 »
Ερωτηση :


Σας κολλαει στη βαση του ατμοποιητη ή σας κολλαει το καπακι ;;;;
Στη βάση μου κολλάει.Ενδιαφέρουσα πάντως η λύση με το κατσαβιδάκι που πρότεινε ο φίλος.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #865 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 19:40 »
Δε χρειάζεται καμιά τέτοια λύση, διότι είναι λύση θεραπείας. Καλύτερη είναι η λύση πρόληψης.
Οταν βιδώνεις το τανκ, σταματάς το βίδωμα εκεί που σταματάει να γυρίζει με ευκολία. Αν βάλεις δύναμη για να βιδώσεις, τότε το έχεις σφηνώσει.
ΝΑ θυμάσαι ότι το SS tank βιδώνει χαλαρά μέχρι κάτω. Το clear tank βιδώνει χαλαρά μέχρι ένα σημείο. Σ΄εκείνο το σημείο σταματάς να βιδώνεις.

Απ: Eviva
« Απάντηση #866 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 21:45 »
Δε χρειάζεται καμιά τέτοια λύση, διότι είναι λύση θεραπείας. Καλύτερη είναι η λύση πρόληψης.
Οταν βιδώνεις το τανκ, σταματάς το βίδωμα εκεί που σταματάει να γυρίζει με ευκολία. Αν βάλεις δύναμη για να βιδώσεις, τότε το έχεις σφηνώσει.
ΝΑ θυμάσαι ότι το SS tank βιδώνει χαλαρά μέχρι κάτω. Το clear tank βιδώνει χαλαρά μέχρι ένα σημείο. Σ΄εκείνο το σημείο σταματάς να βιδώνεις.
Δεν το βιδωνω τέρμα από την αρχή.Απλά πολλές φορές βιδώνοντας τον ατμο στο mod ξεχνιέμαι και το κρατάω από το tank με αποτέλεσμα να συμβαίνει αυτό που προανέφερα.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #867 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 22:30 »
Όταν μου έδειξε ο Τάσος το γέμισμα μου είπε πως όταν νιώσω στο καπάκι την "κόντρα" του o-ring γυρνάω ανάποδα, περιμένω να κάτσουν τα υγρά και να ανέβει ο αέρας πάνω και γυρνάω λίγο ελαφρά.
Όταν το κάνω αυτό, δηλαδή όταν νιώσω την κόντρα του o-ring και γυρίσω ανάποδα δεν έχω χάσει σταγόνα.
Άρα αν κάνουμε το ίδιο και με το tank στην βάση δηλαδή μόλις νιώσουμε το o-rink να γυρίσουμε λίγο απαλά την στροφή χωρίς να σφίξουμε τέρμα δυνατά, ούτε διαρροές έχουμε, ούτε και πρόβλημα στο ξεβίδωμα.
Με λίγα λόγια ότι είπαν τα παιδιά παραπάνω.
Όχι τρελά σφιξίματα.


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #868 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 00:55 »
Παρολο που πολλοι μιλανε για στιβαρες κατασκευες και διάφορα αλλα παχια λογια , ερχεται ο EVIVA και βαζει πραγματικα τα γυαλια σε πολλες '' στιβαρές '' κατα τα αλλα κατασκευες.
Ακομα και το διαφανο τανκ ειναι '' μεταλλο ''..........


Η εργασια μου απαιτει δυσκολες και επώδυνες πολλες φορες μεθοδους. 
Σε καμια των περιπτωσεων που μεχρι σημερα χρειάστηκε να αποδείξει τη στιβαρότητά του ο ατμοποιητης , δεν ''εκλαψε'' , δεν ''λερώθηκε'' , δεν ''κουράστηκε'' , δεν '' διαμαρτυρηθηκε ''......δεν......με πρόδωσε.


Αυτο για 'μενα σημαινει ποιοτητα και στιβαροτητα.
Αν ειναι να ψαχνω τα κομματια του μεσα στο τσαντακι και να βαζω το τσαντακι στο πλυντήριο μετα την υπηρεσια , τι διαολο στιβαρη κατασκευη ειναι ;;;;
Το οτι ειναι απο μεταλλο ;;;;   Το οτι ειναι απο ατσαλι ;;;;
Δεν λεει κατι........


Εγραψα πιο πανω οτι δεν χρειαζεται O-rings με το διαφανο τανκ.
Δοκιμαστε το.....   Μπορει να δουλευει και σε 'σας...... ;)


Το πλαστικο ειναι τοσο χοντρο , που σηκώνει σφίξιμο τοσο ωστε να σφραγισει.
Καθεται ακριβως στη βαση και στο καπακι και ετσι σφραγιζει.


Δοκιμαστε το.

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva
« Απάντηση #869 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 09:58 »
φίλε shadocan μια ερώτηση...
στο διάφανο τανκ είσαι χωρίς οριννγκ μόνο κάτω ή και πάνω στο καπάκι ; :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias