vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

198 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, costasibiza84, manoslykos, Jorge, thanos1071, gigelis78, ramon

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #480 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 23:00 »
νομιζω απο προσωπικη εμπειρια ο πολος χει το θεμα εκτος και αν δεν εχει κατσει η αντισταση στις βιδες

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #481 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 23:06 »
Κάτω από τον εβίβα έχει μια βίδα μπρονζέ χρώματος, που μπαίνει μέσα στον πόλο.
Με το νύχι την ξεβιδώνεις λίγο, να βγει πιο έξω.
short μου εμφανίζει σε μοντάκια χωρίς ρυθμιζόμενο πόλο, ενίοτε και σε αυτά με ρυθμιζόμενο, αν έχει μπει η βίδα πολύ μέσα.
Είναι πολύ μαλακιά και βιδώνει-ξεβιδώνει πανεύκολα.


Αν δεν είναι αυτό, τότε δες την αντίστασή σου.


Teo...
το βαμβάκι πάντα μαυρίζει λίγο περισσότερο από την μια πλευρά.
Για διαρροές, ελέγξτε πρώτα αν πατάει καλά το κεραμικό (κι όταν λέμε καλά, εννοούμε πολύ καλά, διότι έχει μια αμυδρή ελαστικότητα)
Μετά ελέξγτε τυχόν φαγωμένα ορινγκ


Το πλαστικό τανκ δε χρειάζεται να βιδώνει μέχρι τέρμα κάτω, όπως το ss. Από τη μεταλλική βάση μπορεί να αφήνει μια φυράδα, ίσα ίσα να νιώθεις ότι μπορεί να μπει μέσα της το νύχι σου. Το πάνω καπάκι μην το βιδώνεις πολύ σφιχτά, δε χρειάζεται.


Τέλος, με έλεγχο θερμοκρασίας ο εβίβα λειτουργεί τέλεια.


Αν συνεχίσεις να έχεις θέματα, τότε μίλα με την ομάδα του atmistique. Εχουν το καλύτερο after sales service από τους Ελληνες κατασκευαστές και επαρκές στοκ ανταλλακτικών.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #482 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 23:33 »
πετρα εχεις δικιο διαβασα στο νημα αρκετο καιρο και τα ειχα τσεκαρει ολα και το θεμα που ειχες γι αυτο προσθεσα οριγκακι στο πολο και το ξεβιδωνο με το χερι και εχει ρυθμιζομενο πολο και τα 2 μου μοντ istick,evic min.το σκεφτικα με το κεραμικο του αλλαξα επισης οριγκακια το στριφογυριζω να πατει καλα και εδω και μερικα σεταπ δεν εχω διαρροες ουτε πανω με διαφανο τανκ διοτι δεν το ξανασφιξα πολυ καποιες σταγονες οταν τον εχω μπρουμιτα αλλα και παλι ειναι κομπλε μονο οταν ειναι ζεστος τον αφηνω ενα λεπτακι μηπως απο την θερμοτητα κατι παιζει και μου τσιμπαρι το οριγκακι και ειναι κομπλε.το μονο που εχει μεινει ειναι που συνεχιζει μερικες φορες να εχει θεμα με τον πολο.εννοειται ισχυει εξερετικη εξυπηρετηση.θα τσεκαρω μελεγχο καθως εχω τιτανιο και θα πω εμπειριες.αλλα η ατιμη η γευση του δεν με αφηνει σε ησυχια..!!αν και οντος εχει λιγο σφιριγματακι αλλα δεν τρεει τιποτα ειναι υπερχος ατμο ωραια τζουρα και γευση αν και αραιομενες πολλες φορες δινει ρεστα!μονο στις vg  καπως ζοριζεται ισως λογο της μιας τροφοδοσιας αλλα και παλι αξιζει ο ατμο και με το παραπανω δεν το περιμενα..!

Απ: Eviva
« Απάντηση #483 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 23:54 »
Εντάξει ήτανε μάλλον υγρός ο πόλος γι'αυτό δεν έπιανε καλά. Με το τιτάνιο τί παίζει; Δοκίμασα γενικά από 2 μέχρι 6-7 σπείρες και συνήθως το koopor μου λέει ohms too high, ή δεν αναγνωρίζει την αντίσταση. Αλλά θα το δοκιμάσω πάλι, ίσως να ήταν θέμα πόλου.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #484 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 00:05 »
αναλογα σταθη ποιο συρμα εχεις τι διαμετρου και αν ειναι οντος grade 1,αλλα αυτο ειναι off  topic στο νημα με τιτανιο(http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22550.0.html) εχω γραψει καποιες εντυπωσεις καθως χρησιμοποιω ηδη σε δυο ατμο τιτανιο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #485 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 00:11 »
αν και οντος εχει λιγο σφιριγματακι αλλα δεν τρεει τιποτα ειναι υπερχος ατμο


Βρε... τον φάγατε τον κακομοίρη τον εβίβα... μόνο επίτιμους τροχονόμους της Πανόρμου δεν ορίσατε την ομάδα του ατμιστίκ  :))
Πολλοί ατμοποιητές σφυρίζουν!
Μήπως ο καυφούν λαιτ δε σφυρίζει;
Ο ερλ είναι ακόμη πιο θορυβώδης.
Ο δε Φαινόμενον... σε νεκροταφείο να τον ατμίσετε, αναστάσεις θα προκαλέσετε!!!


Είναι όμως όλοι τους αυτό που λέμε...
-είναι καλό;
-Μόνο καλό; Σφυρίζει!!!  :) ;)


Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #486 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 01:25 »
χαχαχα πετρα σορρυ αλλα το φαινο δεν σφυραει κλεφτικα...! ;) αλλα ο καθενας εχει τις χαρες του!

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #487 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 01:37 »
Ο Phenomenon ειδικά έχει ως βασικό ατού του την αθόρυβη και βελούδινη τζούρα....

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #488 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 02:11 »
Αν τον ατμίζεις με ανοιχτό μόνο το 1/3 της μιας τρύπας αέρα, μια χαρά σφυράει. Και το βελούδο καλό μεν, αλλά εχει τα όριά του... βουτάς κάποια στιγμή τον εβίβα ή τον ερλ (ανάλογα με τις ανάγκες) να νιώσεις λίγο χτύπημα παραπάνω.
ή αλλάζεις τανκ στον εβίβα να ντριπάρεις λίγο (μην το ξεχνάμε αυτό)


Οντως, ο καθένας έχει τις χάρες του.







Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #489 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 02:26 »
Το θέμα δεν είναι πώς θα τον κάνεις να σφυρίζει. Είναι κατασκευασμένος να λειτουργεί σε 1, 2 ή 3 τρύπες ανοιχτές. Εκεί δεν σφυρίζει . Σε αντίθεση με τον Eviva που με ανοιχτές τρύπες σφυρίζει κλέφτικα!
Γούστα είναι αυτά, εγώ δεν αντέχω να σφυρίζει και να κάνει θόρυβο ο ατμοποιητής. Και το χτύπημα θέλω να προέρχεται από την ίδια τη σύσταση του υγρού ή τη ρύθμιση του ύψους της αντίστασης. Και όχι λόγω της μη ομοιόμορφης ροής του αέρα που γδέρνει τον λαιμό....


Sorry για το offtopic. :-[

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2015, 02:37 από johnnypatras »

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #490 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 22:29 »
ένα από τα όμορφα στησίματα των τελευταίων ημερών είναι

κάνθαλ 0,30mm σε 2mm τρυπάνι 4 στροφές ,,όχι micro coil,, που σου δίνει μια αντίσταση κοντα στο 1 ωμ

χωράει στο κεραμικό , αλλα και χωρίς το κεραμικό έχει πολλή καλή απόδοση

Υ.Γ
τώρα θα μου πείτε ότι έχω φαγωθεί να στήνω χωρίς κεραμικό ( λόγω των ποιο πάνω πόστ )
δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου ,,ακόμα το ψάχνω ,, αλλά νομίζω ότι χωρίς το κεραμικό έχω ποιο καθαρό βαμβάκι στην αλλαγή από την μεριά που δεν έχει την σχισμή της τροφοδοσίας 


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #491 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 23:44 »
Και όχι λόγω της μη ομοιόμορφης ροής του αέρα που γδέρνει τον λαιμό....
Παρντόν;
Θέλεις να μας εξηγήσεις τι είναι η μη ομοιόμορφη ροή αέρα (σε ένα εξ ορισμού χαοτικό σύστημα όπως είναι κάθε ροή αέρα, όσες οπές και αν έχει ο άτμο) και από πού και ως πού αυτό "γδέρνει τον λαιμό";

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #492 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 01:13 »
χαχαααα... τον εβίβα εννοεί; ή μήπως τον ερλ; Ξέρεις, ο ερλ έχει το χούι να γδέρνει το λαιμό αν δεν τον στήσεις σωστά. Οχι, κάποιο τραγικό λάθος αν κάνεις, αλλά αν δε σηκώσεις αρκετά την αντίσταση από την είσοδο του αέρα.... Δε χτυπάει τότε... κλωτσάει.  :))  Ο εβίβα όσο κι αν τον προσπαθήσεις, λίγο δύσκολο να σου γδάρει το λαιμό.

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #493 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 04:26 »
Παρντόν;
Θέλεις να μας εξηγήσεις τι είναι η μη ομοιόμορφη ροή αέρα (σε ένα εξ ορισμού χαοτικό σύστημα όπως είναι κάθε ροή αέρα, όσες οπές και αν έχει ο άτμο) και από πού και ως πού αυτό "γδέρνει τον λαιμό";


Η αίσθησή μου ήταν αυτή. Δεν είχα δηλαδή το ξερό, άγριο χτύπημα (συγκριτικά) που έχει ο Erl π.χ., όπως σωστά γράφει η petra. Και επιβεβαιώθηκε αυτό όταν άνοιξα τη βάση του Eviva, η ροή του αέρα μέχρι να φτάσει το κάτω μέρος της βαμβακοαντίστασης δεν είναι και τόσο ομαλή. Με αποτέλεσμα το σφυριγματάκι + την αίσθηση ενός διαφορετικού χτυπήματος στον λαιμό. Παρόμοιο effect έχω και στον KFL+. Γενικότερα έχω διαπιστώσει ένα pattern μεταξύ σφυρίγματος->διαφορετική αίσθηση χτυπήματος. Τουλάχιστον έτσι το έχω αισθανθεί εγώ. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Makisss

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #494 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 12:43 »
Για οποιον δουλευει κ γνωριζει... μεχρι.ποσους βαθμους ειναι."safe" να δουλευουμε τον eviva με ni200 στο κεραμko?? Aπ οσο εχω ακουσει, δεν θελει.πολυ ζεστη...για πειτε??😃😃

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173333 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310923 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207070 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias