vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 13 χρήστες
Jorge, evildope, Buliwyf, highland, dkostas, PsykieG, SEB, ramon, marauder800, vasim, maprix, dvelev, camber

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος lemar98

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • 23.09.2016
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2580 στις: Απριλίου 07, 2018, 12:03 »
Πολύ καλή τιμή. Όρμα του. ;D

Αποσυνδεδεμένος Johnny_B

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2581 στις: Απριλίου 07, 2018, 12:05 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα να έχουμε

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2582 στις: Απριλίου 07, 2018, 12:08 »
το "θα βγεί σε δύο βδομάδες" δεν παίζει... Είναι φήμη Θα βγεί όταν βγεί

Sent from my SM-G3815 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2583 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:16 »

Eviva (v2...) by Atmistique
 
Δεν ξέρω αν θα ονομάζεται Eviva v2 αλλά κάποια επικεφαλίδα έπρεπε να βάλω και όταν λεω v2 όλοι καταλαβαίνουν τι ακριβώς εννοώ. Αλλά ας τα πιάσουμε τα πράγματα απ’ την αρχή. Τον eviva τον πρωτοσυνάντησα ένα βροχερό απόγευμα πριν τρία περίπου χρόνια, στο Atmistique φυσικά, και το πρώτο που κατάλαβα ήταν ότι ο ατμοποιητής δεν μου έκανε. Ήταν αρκετά σφιχτός αλλά δεν ήταν αυτός ο λόγος που τον απέρριψα γιατί τότε σφιχτοτζούρης ήμουν ακόμα. Το πρόβλημα μου ήταν ότι όταν η Ειρήνη τον έλυσε για να μου τον δείξει (και μου έδειξε και την αντίσταση) νόμιζα ότι με δούλευε! Ποια αντίσταση; «Με κοροϊδεύεις ρε Ειρήνη;». Δεν είχα βλέπεις ακόμα συμφιλιωθεί με την ιδέα ότι πρέπει πάντα να κουβαλάω μαζί μου γυαλιά πρεσβυωπίας και φυσικά δεν είδα απολύτως τίποτα. Χαιρέτησα ευγενικά και έφυγα. Αρκετούς μήνες μετά ο eviva ξαναβρέθηκε στον δρόμο μου. Σε μια μεγαλειώδη ατμοσυνάντηση (κόσμος πολύς – ήταν ο BigSur, ο τρένος, ο μελλοντικός πρόεδρας, ο Σιπίς, ο Μπαρόκος, ο Σέρλοκ και άλλοι πολλοί που μου διαφεύγουν τώρα) δοκίμασα τον eviva του BigSur και ενθουσιάστηκα με την γεύση, όχι όμως τόσο με την τζούρα. Είχα αρχίσει βλέπεις να θέλω περισσότερο αέρα από τους ατμοποιητές μου κι ο eviva στο πιο αεράτο του μου θύμιζε ναυτιλάκι στο πιο σφιχτό του. Δεν ξέρω πόσο ακριβής είναι ο παραλληλισμός, έτσι πάντως μου φάνηκε εμένα τότε. Τον ξέχασα λοιπόν οριστικά τον eviva και συνέχισα την εντατική έρευνα για τον ατμοποιητή της καρδιάς μου. Τον βρήκα φυσικά στον Unfollow και αφού τον βρήκα δεν βλέπω κανέναν λόγο να συνεχίσω να ασχολούμαι με άλλους ατμοποιητές πλέον. Καληνύχτα σας!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2584 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:16 »

 .........Καλά. Πλάκα κάνω!!!  ;D

Fast forward, Χριστούγεννα του 2017. Επίσκεψη στο Atmistique Βύρωνα για δοκιμή υγρών (ωραία τα glas παρεμπιπτόντως!). Στο τραπέζι μετά τον πάγκο (στο μαγαζί που είναι φτιαγμένο για να παθαίνουν σύγχυση οι πιο ηλικιωμένοι αφού είναι ολόιδιο με το μαγαζί των Αμπελοκήπων και όταν φεύγεις χάνεις τον μπούσουλα γιατί δεν βρίσκεις την Πανόρμου...) κάθεται ένας eviva. Ο Κουνελάκης Λαγουδάκης τόσο σφιχτοτζούρης δεν είναι οπότε η ερώτηση μου ήταν αναμενόμενη. «Cloud καμουφλαρισμένος σε eviva είναι αυτός Γιαννάκη;». Δεν ήταν φυσικά cloud, αλλά ο παλιός, καλός eviva με τροποποιημένη την βάση του για περισσότερο αέρα. Πρωτότυπο κομμάτι, φτιαγμένο απ’ τον Τάσο λες και με είχε ρωτήσει πως ακριβώς προτιμάω την τζούρα μου! Ιδανικός αέρας με το πιν των 2,5mm (υπάρχει και πιν 2mm)! Τον τσέπωσα φυσικά τον Eviva (ευχαριστώ πρόεδρε!) και όταν μετά μερικές ώρες βρέθηκα επί τέλους στο σπίτι, τον έστησα μάλλον βιαστικά. Τον γέμισα και με το υγρό που χρησιμοποιώ για όλες τις δοκιμές ατμοποιητών (lemon tart της dinner lady) και πήρα την πρώτη τζούρα. Ποτέ μέχρι εκείνη την στιγμή δεν είχα δοκιμάσει ατμοποιητή τόσο γευστικό, τόσο απολαυστικό, τόσο τέλειο (για τα δικά μου γούστα) σε όλα του! (Θα μπορούσα βέβαια να είχα γράψει μόνο την προηγούμενη πρόταση αντί για όλο αυτό το κατεβατό γιατί αυτή είναι η μόνη ουσία. Δυστυχώς όμως με τις λέξεις πληρώνομαι οπότε θα με υποστείτε λίγο ακόμα). Όταν τελείωσε το τανκάκι με το lemon tart, τον γέμισα με ένα-ένα όλα τα αγαπημένα μου υγρά και το αποτέλεσμα ήταν πάντα ένα δάκρυ χαράς στο μάγουλο μου. Το μηχανάκι δεν παίζεται! Ότι στήσιμο και να του έκανα απέδιδε άψογα! Ότι υγρό και να του έβαζα (είτε παχύρρευστο, είτε λεπτόρρευστο) έμοιαζε σαν να ήταν σχεδιασμένος για αυτήν ακριβώς την ρευστότητα. Τον άτμισα και στα 10 και στα 20 και στα 40 watts και δεν ήξερα ποιο setup να πρωτοδιαλέξω! Παντού πέταγε! Με λίγα λόγια έπαθα αυτό που στην ατμιστική αργκό ονομάζεται βαρύ Endlose Liebe! Όταν καμιά δεκαριά μέρες αργότερα επέστρεψα τον πρωτότυπο eviva (στον Τάσο πλέον, στην Πανόρμου), το δάκρυ δεν ήταν πια χαράς αλλά μαύρης απελπισίας. Από εκείνη την ημέρα ζω πλέον μόνιμα στο παγκάκι στην Πανόρμου περιμένοντας πότε επί τέλους θα βγει η νέα βάση, για να προλάβω να την αγοράσω πριν ορμήσουν τα αρπακτικά και δεν μείνει ούτε κολυμπηθρόξυλο...
 
 
Namaste...
 
 
ΥΓ. Για τα διάφορα τεχνικά θέματα θα έρθουν σε λίγο οι επιστήμονες και θα σας τα πούνε όλα. Ίσως να έχουν και καμία καινούργια βάση eviva διαθέσιμη οπότε μπορεί να φιλοτιμηθούν και να ποστάρουν και καμιά φωτο. Εγώ καινούργια βάση eviva δεν έχω (ακόμα!) οπότε δεν έχει φωτο. Ακούς κύριε Αγαπούλα;  >:(
                                                                                                                                              
ΥΓ2. Χωρίς βίντεο και χωρίς φωτογραφίες ριβγιού δεν νοείται, γι’ αυτό σκέφτηκα να ποστάρω ένα βίντεο με το τραγούδι που θα τραγουδάω στον δικό μου Eviva κάθε βράδυ. Όταν επί τέλους τον αποκτήσω! Ακούς κύριε Αγαπούλα;  >:(
 
 

 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2585 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:27 »
[member=13885]cpbaroque[/member], καλημέρα. Δεσμεύσου σε παρακαλώ, αγαπητέ Κωνσταντίνε, πως θα δούμε το πιο αξιόλογο μέλος του φόρουμ να παρουσιάζει τον v2. 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2586 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:28 »
Σηκωθείτε απο καναπέδες,καρέκλες,ντιβανομπάουλα κτλ και βουρ στον πατσά :yes:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2587 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:31 »
[member=13885]cpbaroque[/member], καλημέρα. Δεσμεύσου σε παρακαλώ, αγαπητέ Κωνσταντίνε, πως θα δούμε το πιο αξιόλογο μέλος του φόρουμ να παρουσιάζει τον v2.
Mε κολακεύεις αλλά δε θα τον παρουσιασω.  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2588 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:31 »
[member=13885]cpbaroque[/member], καλημέρα. Δεσμεύσου σε παρακαλώ, αγαπητέ Κωνσταντίνε, πως θα δούμε το πιο αξιόλογο μέλος του φόρουμ να παρουσιάζει τον v2.
Μόλις τον έχω στα χέρια μου, θα τον στείλω στον Κώτσο που είναι ο ειδικός ριβγιούερ ατμοποιητών. Εγώ θα κάνω παρουσίαση κάνα κουαρτέτο εγχόρδων... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2589 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:33 »
Κοίτα να δεις που τα papagallino κάνανε και franchise...


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2590 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:34 »
@cp, τώρα σοβαρά. Προσωπικά, θα ήθελα σαν τρελός να δω τον v2 από εσένα. Και το λέω ανοικτά, για μένα είσαι με διαφορά το πιο αξιόλογο μέλος, συν ο Eviva v2 στα χέρια σου. Υπέροχος συνδυασμός! 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2591 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:37 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2592 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:51 »
Μόλις τον έχω στα χέρια μου, θα τον στείλω στον Κώτσο που είναι ο ειδικός ριβγιούερ ατμοποιητών. Εγώ θα κάνω παρουσίαση κάνα κουαρτέτο εγχόρδων... :laugh1:
...πας καλα μωρε?
σε μενα τον στειλεις που χω φωνη αηδονι.. αΪντε.

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2593 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:59 »
Μόλις τον έχω στα χέρια μου, θα τον στείλω στον Κώτσο που είναι ο ειδικός ριβγιούερ ατμοποιητών. Εγώ θα κάνω παρουσίαση κάνα κουαρτέτο εγχόρδων... :laugh1:
εγώ πάλι νομίζω (από μια-δυό δοκιμές που έκανα στα πρωτότυπα μοντέλα) ριβιου δεν χρειάζεται.... :yes:
Οτι και να γράψεις αποκλείεται να περιγράψεις το "αποτέλεσμα" :respect: :respect: :respect:
εκτός αν θέλεις απλά να ποστάρεις φωτό της νέας βάσης....  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2594 στις: Μαΐου 11, 2018, 14:05 »
[justify]@cp, [member=10079]StefPasc[/member], έκλεισα απότομα σύνδεση και ξέχασα να σας καταθέσω την πρώτη μου ένσταση. Αν ποτέ με ρωτούσε κάποιος που μόλις θα πρωτογνώριζε έναν Eviva, θα του έλεγα να δει τον κλασικό Eviva -για να μην πάμε τυφλοί στον Άδη, και μετά να δει τη συνέχειά του σε v2. Αν δεν το έκανε αυτό δεν θα μάθαινε περί ανάλυσης και θα έμενε στο κλασικό ατακαδόρικο: “όλα είναι υποκειμενικά και μπλα μπλα μπλα”. [ή ακόμα καλύτερα, να αποκτούσε και τους 2]. [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2110 310830 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:02
από Buliwyf
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207022 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias