vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

267 επισκέπτες, 7 χρήστες
vasim, dkostas, Milarepa, Xxristos, JohnDag, lagoudakis, manoslykos

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2505 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 12:47 »
Οποιος αγοραζοντας του τον εστησε ο Τασος και εγραψε στην μνημη του την εικονα δεν χρειαστηκε να ασχοληθει ή πειραματιστει ποτε. Αυτο ειναι το στησιμο για τον εβιβα και τελος, οτι αλλο στησεις ειναι υποδεεστερο σε αποδοση. Απλο και ευκολο. Το θεμα του εβιβα δεν ηταν η δυσκολια στησιματος αλλα η ξηροτητα του ατμου σε συνδυασμο με το χαμηλο ευρος αερα. Αυτα ερχεται να διορθωσει - βελτιωση η νεα βαση. Η μεγαλη μαγκια ειναι πως απο οσο εχω δοκιμασει το καταφερνει χωρις να χασει ουτε χιλιοστο στην αποδοση γευσης.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2506 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 13:10 »
[member=16872]mfk[/member] με όλο το σεβασμό , νομίζω κάνεις λάθος. ;)
Το αρχικό στήσιμο του Τάσου ήταν η "βάση" .....
Απο εκεί και μετά ο εβίβα μπορούσε να διαφοροποιηθεί σημαντικά και να δώσει "αλλα" πράγματα.
Χαρακτηριστικά θα σου μεταφέρω μια συζήτηση με τα παιδιά στο ατμιστικ όπου δοκιμάζουν ένα στησιμο μου με λεμονάδα και μου λέει ο Τάσος : αυτό δεν βγαζει μόνο λεμόνι αλλά και το ανθρακικό :laugh1: :laugh1:
Ο εβίβα έιναι ατμο με τεράστια περιθώρια και "μεταφέρει" την γέυση πολύ μακριά από τις συχνές "μεταλλίλες" άλλων ατμο.
Πάντα βέβαι η γεύση, η ξηρότητα, η ποσότητα ατμού είναι θέμα υποκειμενικό αλλά η νέα βάση κατά την γνώμη μου δεν θα "διορθώσει" κάτι. Θα παραδώσει στην αγορά έναν άλλον εβίβα , μια άλλη βερσιόν.
Δεν σημαίνει ότι θα "βελτιώσει" τον τωρινό εβίβα. Αυτός καλύπτει ενα συγκεκριμένο εύρος απόλαυσης στο οποίο η νέα έκδοση δεν θα βρίσκεται....
Ο καθένας βέβαια και τα γούστα του :respect:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2507 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 13:11 »
[justify][member=16872]mfk[/member], καλημέρα. Αν μου επιτρέπεις να πω ως διαφωνία πως, στον Eviva επιβάλλεται και αξίζει να ασχοληθείς, δεν έχεις μία μόνο επιλογή σε στήσιμο, (π.χ. προσωπικά έχω στήσει χωρίς πειραματισμούς με πάνω από 5 βασικά διαφορετικά στησίματα μόνο με το κεραμικό του, και χωρίς αυτό έχουμε ακόμα περισσότερα και με τελείως διαφορετικό γευστικό προφίλ, ή π.χ. χωρίς να υπολογίσουμε καν έλεγχο θερμοκρασίας ή σημαντικές διαφορές σε εύρος ισχύος ενός mtl επισκευάσιμου όπως ο Eviva / π.χ. άλλο το 7 κι άλλο το 15 βατ που από μόνα τους δεν τρέχουν), πυρήνες, όπου αν και μικροί είναι με πάνω από μία επιλογή, σύρματα, βαμβάκωμα, ύψος αντίστασης, επιλογή ακόμα και με φουλ vg κ.ο.κ. Όλα αυτά δεν είναι μέσα σε 1 και μόνο στήσιμο, απλώς, το κλασικό στήσιμο όπως αυτό του αγαπητού Τάσου είναι η βιτρίνα του Eviva. Προσωπικά πάντα, επιμένω σε κάτι ακόμα βασικό, πως αν δεν έχω ώρες πτήσης δεν μπορώ να πάρω πουλάδα σαν Joe, μέχρι σήμερα τουλάχιστον ακόμα δεν τον ξέρω ως επισκευάσιμο, όχι όσο θέλω και με όσα έτυχε να δω από σταθερούς φίλους του Eviva. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2508 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 13:19 »
...για να μην πούμε για μερικούς τρελούς που με το ss cap βάζανε mesh μέσα :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2509 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 13:39 »
[member=16872]mfk[/member] με όλο το σεβασμό , νομίζω κάνεις λάθος. ;)
Το αρχικό στήσιμο του Τάσου ήταν η "βάση" .....
Απο εκεί και μετά ο εβίβα μπορούσε να διαφοροποιηθεί σημαντικά και να δώσει "αλλα" πράγματα.
Χαρακτηριστικά θα σου μεταφέρω μια συζήτηση με τα παιδιά στο ατμιστικ όπου δοκιμάζουν ένα στησιμο μου με λεμονάδα και μου λέει ο Τάσος : αυτό δεν βγαζει μόνο λεμόνι αλλά και το ανθρακικό :laugh1: :laugh1:
Ο εβίβα έιναι ατμο με τεράστια περιθώρια και "μεταφέρει" την γέυση πολύ μακριά από τις συχνές "μεταλλίλες" άλλων ατμο.
Πάντα βέβαι η γεύση, η ξηρότητα, η ποσότητα ατμού είναι θέμα υποκειμενικό αλλά η νέα βάση κατά την γνώμη μου δεν θα "διορθώσει" κάτι. Θα παραδώσει στην αγορά έναν άλλον εβίβα , μια άλλη βερσιόν.
Δεν σημαίνει ότι θα "βελτιώσει" τον τωρινό εβίβα. Αυτός καλύπτει ενα συγκεκριμένο εύρος απόλαυσης στο οποίο η νέα έκδοση δεν θα βρίσκεται....
Ο καθένας βέβαια και τα γούστα του :respect:
Συμφωνω πως ισως κανω λάθος. Πολυ σωστα το γραφεις αλλωστε πως πολλα πραγματα ειναι υποκειμενικα. Στον χρονο ενασχολησης μου με τον εβιβα εκανα επισης πολλους πειραματισμους με υλικα και τροπους στησιματος αλλα την αποδοση του κλασσικου 0.32 6 σπειρες ανοιικτες χαμηλα στο κεραμικο δεν την ξεπερασα. Για εμενα και τα υγρα που συνηθως ατμιζω μιλαω καθως κάποιος άλλος φιλος με καλυτερο χερι ή φαντασια στα στησιματα και κυριως γουστο μπορει να εχει αλλη αποψη. Απολυτα δεκτή και σεβαστή.
Οσο σε αφορα το ρημα "διορθωσει" και πάλι σωστος εισαι. Λαθος μου. Δεν διορθωνει οπως καλα λες εφοσον ο εβιβα δεν εχει σφαλμα προς διορθωση, πιο σωστα θα επρεπε να πω "αναβαθμιζει" για να ειμαι απολυτα δίκαιος.
Joe σε χαιρετω και λεω πως και εσυ δεν εχεις αδικο. Ολα τα εργαλεια που πιανουμε αξιζουν πειραματισμου και περαν ενασχολησης καθως μονο μεσω αυτών τα ανακαλυπτεις μαθαινεις και εκτιμας. Και εγω φυσικα εριξα πολλες ωρες ή μερες πειραματισμων και κατεληξα πως για τα δικα μου γουστα ο εβιβα θελει απλα πραγματα. Τωρα αν καποιος τον απολαμβανει λογου χαρη με συνδυασμο βαμβακι και mesh μεσα στο coil και παλι του βγαζω το καπελο και το δεχομαι αφου ολα ειναι υποκεινενικα.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2018, 13:49 από mfk »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2510 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 15:57 »
[justify][member=16872]mfk[/member], ίσως τελικά κάθε φορά κάπου όλοι να συμφωνούμε κι απλώς δεν το βλέπουμε πεισματικά. Άκου ένα ωραίο. Τον Eviva, όταν εγώ τον είχα πρωτοπιάσει (και δεν έχω δα και τόσο άξιο παρελθόν), φρόντισα να προμηθευτώ αρκετές πληροφορίες, όσο το δυνατόν, για απροβλημάτιστη λειτουργία αλλά και παράλληλα δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να μου στήσουν άλλοι το νέο μου απόκτημα, ούτε ο ίδιος ο δημιουργός, (πράγμα που κάνω πάντα, από ξεκάθαρο χαζοεγωισμό). [/justify]

[justify]Είχα λοιπόν, δάκρυα στις μικρές του εισαγωγές, είχα απλόχερα καμένες τζούρες, ξανά δάκρυα ξανά καμένα διαλείμματα. Στην πορεία, κι όταν πλέον ένιωθα ως Μπάτμαν σε χρυσή υπερωρία, είχα βεβαιωθεί και περί ξηρότητας και περί ήπιας αραιής γεύσης, και μικρό διάφανο ντουμάνι, μικρό χτύπημα, μάντρωμα πυρήνα, και και και, συν όσα άκουγα από το γενικότερο παρελθόν περί αμφισβήτησης των κεραμικών, περί αυστηρών περιορισμών και χίλια άλλα ίσως παλαβά. Και όλα αυτά μέσα από τη μεγάλη μας κοινή πορεία κάποιων εβδομάδων... / Μετά, κι αφού ποτέ δεν πίστευα στο “υποκειμενικό”, δοκίμασα έτοιμο στημένο Eviva. Πήρα την πρώτη καλή σφαλιάρα. Αμόκ δέος και μανία, (θα έλεγα μέσα στην υπερβολή μου), και, “μα καλά, δεν είναι π.χ. Pheno, αλλά κι ο Pheno δεν παίζει έτσι, εδώ βλέπω κάτι άλλο. Τι στην οργή;” [/justify]

[justify]Άρχισα τότε να τον χρησιμοποιώ καθημερινά, τρέλα αλλά και συντήρηση δυνάμεων. Όταν πια ψυλλιάστηκα πόσο ξεχωριστός είναι σαν επισκευάσιμος, τον έπλυνα τον στέγνωσα τον αποστείρωσα και τον κλείδωσα στο πιο σκοτεινό αμπάρι παρέα με μερικούς ακόμα ισοβίτες, δεν ήταν πρώτη φορά. Έκτοτε τον χρησιμοποιώ λίγο, σχεδόν πάντα με συγκεκριμένο στήσιμο και ισχύ, όπως αυτό που αναφέρουμε παραπάνω, και πάντα σε ήμερο μηχανικό. Έφτασα μέχρι εδώ που μιλάμε, με τον συγκεκριμένο δρόμο που ακολουθώ, ακόμα δεν τον ξέρω, ψέματα να πω; αλλά και παράλληλα, χωρίς κανένα μα κανένα πειραματισμό, είδα και κάποια πραγματάκια που για μένα είναι δυνατά χτυπήματα ευτυχίας, π.χ., να επιλέγεις ακόμα κι από υγρά τύπου Ripe Vapes και να ξεφεύγει η κατάσταση. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2511 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 16:00 »
πήρα στα χέρια μου τον πρώτο εβίβα μόλις κυκλοφόρησε. Για την ακρίβεια 3 μέρες πριν κυκλοφορήσει...
Προσέθεσα στην συλλογή μου άλλους 4 από τότε. Ξεκινώντας απο τα κανθαλάκια έστησα με ότι σύρμα μπορούσε να σηκώσει (και ότι δεν μπορούσε.. ). Ανακάλυψα απίθανες γεύσεις και το ίδιο υγρό να ξεδιπλώνει αλλες νότες ανάλογα το στήσιμο, το βαμβάκι κτλ. Βρήκα στον εβίβα ότι ήθελα και με κράτησε μακριά απο το τσιγαρο αυτός ο εκπληκτικός ατμο. Για μένα θα παραμένει η σταθερή μου επιλογή όσες βάσεις και ταβάνια και αν αλλάξουν οι τεντυμπόιδες της Πανόρμου. . Φυσικά και θα δοκιμάσω την νέα έκδοση όποτε βγεί. Το πρότυπο που μουδωσε ο Τάσος και άτμισα τα "σπάει". Εχει περάσει πολύς καιρός και πιστεύω θα έχει κι αλλες βελτιώσεις. Ιδωμεν

Sent from my SM-G3815 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος papaki89

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2512 στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 16:54 »
Καλησπέρα σε όλους!Έχουμε κανένα νέο για τη βάση?? Πάμε για τον επόμενο μήνα??    ??? 8)

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2513 στις: Μαρτίου 03, 2018, 15:15 »
Ακουσα και θελω να πιστευω πως μεσα στο μηνα αυτο θα μας ερθει. :)

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2514 στις: Μαρτίου 03, 2018, 15:28 »
ξυλο στον κωστα και τον τασο  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2515 στις: Μαρτίου 03, 2018, 15:45 »
Aγαπη μονο στα καλυτερα παιδια....αν περασει ομως και αυτος ο μηνας το συζηταμε το ξυλο....:)

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2516 στις: Μαρτίου 03, 2018, 16:09 »
Aσ μην την  εχουν ετοιμη 15/3ου..............

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2517 στις: Μαρτίου 03, 2018, 16:21 »
..... 15/3ου..............
Δηλαδή... σε 2 βδομάδες!! :laugh1: :laugh1:

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2518 στις: Μαρτίου 03, 2018, 18:31 »
Aγαπη μονο στα καλυτερα παιδια....αν περασει ομως και αυτος ο μηνας το συζηταμε το ξυλο....:)

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
τα καλυτερα παιδια.... :)) :)) :)) :)) μην τρελαθουμε :)) :))

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2519 στις: Μαρτίου 03, 2018, 18:40 »
Τους καλοπιανω βρε Γιαννη μπας και τελειωνουμε μια ωρα αρχιτερα....:)

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310548 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278817 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93032 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias