vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

262 επισκέπτες, 3 χρήστες
agelosd, manoslykos, mathimatikos1966

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva RTA By Atmistique [Επίσημο]
« Απάντηση #2265 στις: Μαΐου 16, 2017, 14:09 »
Nαι μ'αρέσει που το παίζει και ανίδεος στο στήσιμο, μας έπεισε τώρα..  :laugh1:

:respect:

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Eviva RTA By Atmistique [Επίσημο]
« Απάντηση #2266 στις: Μαΐου 16, 2017, 14:22 »
Eπειδή η δοκιμή των υπολοίπων μάλλον δεν θα έρθει ποτέ (επαρχία γαρ ) αν θέλεις κάνε το λίγο πιο ξεκάθαρο. Εννοείς ότι:

- ο eviva δεν δίνει τη δυνατότητα στο κεραμικό να "ποτιστεί" με υγρό με αποτέλεσμα να ενισχύει περισσότερο τη γεύση (αρνητικό στοιχείο του eviva )
- o eviva δεν αφήνει "μυρωδιές" του ζεσταμένου κεραμικού να αναμειχθούν με εκείνες του ατμού (θετικό στοιχείο του eviva )

Συγνώμη για το "σπαστικό" αλλά δεν με βοηθάει ο γραπτός λόγος στο "o Εviva δεν αποδίδει τη γεύση του κεραμικού" να καταλάβω.  ;)
Μάκη, μην ζητάς συγνώμη. Απλά δεν μπορώ να σου εξηγήσω τι ακριβώς συμβαίνει, είναι σαν να τρώς μπακλαβά Τούρκικο και μπακλαβά Ελληνικό, ας έχουν και τα ίδια υλικά μέσα :D.
Άσχετο με εσένα αλλά βαρέθηκα τους τύπους που τους βρίσκεις συνέχεια σε κάθε θέμα με διαφορετικούς ατμοποιητές και να λένε ότι είναι ο καλύτερος.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2267 στις: Μαΐου 16, 2017, 14:25 »
[justify]@cloak, καλησπέρα. Ναι, είναι σχεδόν ενωμένες οι σπείρες, [μάλιστα ευκαιρία να πω, στα 8 βατ, πυροβολεί ασταμάτητα, αρπάζει άμεσα και είναι από τις περιπτώσεις που βλέπεις ξεκάθαρα πως ένας συνδυασμός κορυφαίου επισκευάσιμου με συγκεκριμένα στησίματα όπως εδώ, κάνουν τα ελάχιστα βατ να αποδίδουν όπως άλλα που δίνουν τεράστια ισχύ / μαγεία]. Θα τα δεις όλα όσα δίνει ο Eviva, είμαι βέβαιος. Κανένας δεν ήρθε έτοιμος, κι ούτε είναι. [/justify]

[justify]@arathorngr, καλησπέρα. Το υγρό είναι φρουτένιο, κλωνοσυνταγή με σωστή αναλογία μενθόλης (άλλου βέβαια, εγώ δεν μπορώ ούτε το καπάκι ν’ ανοίξω...).[/justify]



[justify]_____________________________________________[/justify]


[justify]Γεια σου dikos αιχμηρέ. Δεν σε είδα σε πολλά νήματα να τους ξεμπροστιάζεις τους παρόλες. [/justify]


[justify]Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων[/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2017, 14:30 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2268 στις: Μαΐου 16, 2017, 14:28 »
Εγώ νομίζω ότι το κεραμικό θέλει μια στροφή αριστερά κατά 60-70 μοίρες ώστε να αλλάξει η διαγώνιος. Έτσι όπως το βλέπω, βιδώνοντας το σύρμα, αντί να σφίγγει η αντίσταση, την πετάει προς τα έξω. :hmmm:
Αν πάλι σε βολεύει με αυτόν τον τρόπο Τζο και γίνεται η δουλειά, όλα καλά. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2269 στις: Μαΐου 16, 2017, 14:31 »
[justify]@Ribot, καλησπέρα. Ειδικά στον Eviva, τις εισόδους του κεραμικού τις βάζω όπως ξυπνήσω..., ποτέ δεν προσάρμοσα κάτι επάνω σε αυτό, αρκεί βέβαια να είχα πάντα σωστή κυκλοφορία υγρού μέχρι επάνω. Τίποτε συγκεκριμένο δεν ακολουθώ.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva RTA By Atmistique [Επίσημο]
« Απάντηση #2270 στις: Μαΐου 16, 2017, 14:35 »
...δεν μπορώ να σου εξηγήσω τι ακριβώς συμβαίνει, είναι σαν να τρώς μπακλαβά Τούρκικο και μπακλαβά Ελληνικό, ας έχουν και τα ίδια υλικά μέσα :D.

Τώρα μάλιστα, πιο φραγκοδίφραγκα δεν γινόταν  :))
Το υπόλοιπο το αφήνω να περάσει, για εμένα τουλάχιστον (παρ'όλο που ενθουσιάζομαι εύκολα και το δείχνω εντονότερα απ'όσο πρέπει πολλές φορές ) δεν έχει σημασία τι πιστεύει και τι παρουσιάζει ο καθένας, δεν θα έμπαινα στη διαδικασία. Σε προσωπικό επίπεδο ο eviva είναι κάτι όμορφο και ναι, θα έλεγα και μοναδικό με βάση πάντα όμως αυτά που έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα. Σίγουρα όχι το καλύτερο αλλά σίγουρα κάτι ξεχωριστό από τα υπόλοιπα, κάτι που έρχεται περνάει και μένει δηλαδή.
Καλά να είμαστε να δοκιμάζουμε όσο περισσότερα σ'αυτή τη ζωή.. :)

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2271 στις: Μαΐου 16, 2017, 14:44 »

[justify]Γεια σου dikos αιχμηρέ. Δεν σε είδα σε πολλά νήματα να τους ξεμπροστιάζεις τους παρόλες. [/justify]


[justify]Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων[/justify]
Δουλειές φίλε μου, δουλειές.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2272 στις: Μαΐου 16, 2017, 14:46 »
Μιλάς με γρίφους, σοφέ γέροντα. 

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2273 στις: Μαΐου 26, 2017, 11:26 »
αφού απέκτησα τον eviva σε ταξίδι μου σε τρίτη χώρα... 8) Πέρασα από το atmistique να μου δείξουν πως προτείνουν το στήσιμο. Σχετικά με τα παιδιά εκεί ένα θα πω, μακάρι να υπήρχαν περισσότεροι τόσο όμορφοι άνθρωποι εκεί έξω. και δεν εννοώ φάτσα.

στα περί ατμοποιητή και στησιμάτων δε θα πω τίποτα, είμαι νέος, είναι νωρίς, δεν έχω λόγια και έχω ακόμα το στήσιμο που μου έκανε η Ειρήνη. Το έχω κάνει πιπίλα.

Αυτό που θα πω είναι πως ο eviva και το evic primo mini είναι μαλωμένοι και δεν κουμπώνουν. Δεν πατάει η βίδα του eviva στον πόλο του mod παρά μόνο αν την ξεβιδώσεις σε σημείο που να φεύγει όταν ξεβιδώσεις μετά τον ατμοποιητή. ΝΟΤ ΒΕΡΙ ΣΕΪΦ. Με το nx75 μου δεν έχω κανένα πρόβλημα, ακόμα και με "χωνεμένη" τη βίδα μέσα στον eviva, το modάκι διαβάζει αντίσταση μισή+ βόλτα πριν τερματίσει ο eviva.

Είναι θέμα του mod και όχι του eviva.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2274 στις: Μαΐου 26, 2017, 11:48 »
vassilisk 
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ με τον νέο μου εβίβα.
Ο παλιός κούμπωνε σε όλα τα mod μέχρι κάτω ενώ ο καινούριος στα δυο μου ηλεκτρονικά mod αφήνει κενό ενώ στα μηχανικά κουμπώνει μέχρι κάτω!
Δεν έχω αποφασίσει αν είναι θέμα mod η εβίβα....

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2275 στις: Μαΐου 26, 2017, 12:13 »
Εγώ στο βιδάκι του πόλου τοποθέτησα ένα μικρό oring (συγκεκριμένα ένα από αυτά που βρίσκονται στο πάνω μέρος του τανκ ενός cloud one ) κι έτσι το βιδάκι ακόμα κι αν χρειάζεται να χαλαρώσει για να πατήσει σε κάποιο πόλο, αυτό το κάνει πλέον σταθερά χωρίς να μετακινείται στο βιδωμα/ξεβιδωμα του ατμοποιητή σε κάποιο mod.

Για την ακρίβεια εκεί που αρχίζει να "ανοίγει" το oring όσο βιδώνει το βιδάκι, εκεί αρχίζει και να σφίγγει το βίδωμά του. Εκεί ακριβώς λοιπόν το αφήνω (το βιδάκι δεν μπαίνει τόσο μέσα όσο θα έμπαινε χωρίς το oring ;) ) και δεν ασχολούμαι καν μαζί του ξανά. Εννοείται κανένα πρόβλημα με μετρήσεις αντιστάσεων από το mod κλπ αφού το βιδάκι έχει μπει τόσο όσο χρειάζεται για να μη δημιουργούνται προβλήματα τέτοιου τύπου.

Ψάξτε για κανένα τέτοιο μικρό oring (ίσως ταιριάξει κι από αυτά που έχουν τα κεραμικά του eviva.. ;) ), δοκιμάστε και μας λέτε. :)

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2276 στις: Μαΐου 26, 2017, 12:22 »
Μα με το ρινγκ στο βιδακι του πολου θα σηκωθεί ακόμη περισσότερο ο εβιβα!
Εμάς η απροία μας είναι γιατι δεν εφαπτεται στα mod?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2277 στις: Μαΐου 26, 2017, 12:29 »
αφού απέκτησα τον eviva σε ταξίδι μου σε τρίτη χώρα... 8) Πέρασα από το atmistique να μου δείξουν πως προτείνουν το στήσιμο. Σχετικά με τα παιδιά εκεί ένα θα πω, μακάρι να υπήρχαν περισσότεροι τόσο όμορφοι άνθρωποι εκεί έξω. και δεν εννοώ φάτσα.

στα περί ατμοποιητή και στησιμάτων δε θα πω τίποτα, είμαι νέος, είναι νωρίς, δεν έχω λόγια και έχω ακόμα το στήσιμο που μου έκανε η Ειρήνη. Το έχω κάνει πιπίλα.

Αυτό που θα πω είναι πως ο eviva και το evic primo mini είναι μαλωμένοι και δεν κουμπώνουν. Δεν πατάει η βίδα του eviva στον πόλο του mod παρά μόνο αν την ξεβιδώσεις σε σημείο που να φεύγει όταν ξεβιδώσεις μετά τον ατμοποιητή. ΝΟΤ ΒΕΡΙ ΣΕΪΦ. Με το nx75 μου δεν έχω κανένα πρόβλημα, ακόμα και με "χωνεμένη" τη βίδα μέσα στον eviva, το modάκι διαβάζει αντίσταση μισή+ βόλτα πριν τερματίσει ο eviva.

Είναι θέμα του mod και όχι του eviva.
Aρχίζεις να καταλαβαίνεις γιατί το FIATακι δεν θα γίνει ποτέ Ferrari σιγά σιγά...
Στο πρόβλημά σου τώρα...Όπως πολύ σωστά σου γράφει και ο makis206 προσπάθησε να βρεις ενα μικρό oring αλλιώς πέρνα μια βόλτα απο atmistique

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2278 στις: Μαΐου 26, 2017, 12:34 »
Μα με το ρινγκ στο βιδακι του πολου θα σηκωθεί ακόμη περισσότερο ο εβιβα!
Εμάς η απροία μας είναι γιατι δεν εφαπτεται στα mod?
Δεν θα σηκωθεί γιατί όσο εσύ θα βιδώνεις το βιδάκι το oring θα ανοίγει, δεν θα μείνει στην ίδια διάμετρο ώστε να αφήνει τη βίδα ξεβίδωτη. Δοκίμασέ το και θα δεις :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2279 στις: Μαΐου 26, 2017, 13:08 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Δεν έχω γνώμη για το συγκεκριμένο πρόβλημα, όμως θα τολμήσω να γενικεύσω το όλο ζήτημα. Προσωπικά, έχω αντιμετωπίσει αρκετές φορές τέτοιο πρόβλημα, όπου μοντ και ατμοποιητής δεν έχουν επαφή. Κατέληξα, σε δικό μου πάντα συμπέρασμα, πως σχεδόν πάντα η ευθύνη ήταν στο μοντ, (έχω σχετικά πολλά παραδείγματα όμως δεν θέλω να επεκταθώ για να μην παρεξηγηθώ). / (με λίγα λόγια, δεν θέλω να προσαρμόζω ποτέ τους ατμοποιητές επάνω στο μοντ, θέλω πρώτα το μοντ να δέχεται και τον πιο ιδιαίτερο επισκευάσιμο, μετά όλα τ’ άλλα θα έχουν την όποια ευθύνη στην επαφή).  [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14369 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias