vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 6 χρήστες
treloneritis, nuts, manoslykos, Jorge, th3ofilos, panoskapa

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Eviva
« Απάντηση #45 στις: Απριλίου 27, 2014, 21:40 »
Σορυ :hmmm: ειδα τωρα τα μηνυματα σου, εσυ λες οτι δεν μοιαζει του taifun (σωστα - δεν ειπα εγω ποτε οτι βγαινουν εξω τα φυτιλια). Καποιος ελεγε οτι δεν κλεινουν τα φυτιλια την οπη τροφοδοσιας, αλλά δεν το βρισκω...
Μπερδευτηκαμε ολοι με το τι ειπε ποιος.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Eviva
« Απάντηση #46 στις: Απριλίου 27, 2014, 21:45 »
Αυτό που εννοεί αν κατάλαβα καλά (και μπορεί όπως πάντα, να μην) στον kayfun πολύ πριν ακόμα γίνει διάσημος υπήρχε ένας κανόνας ΜΗΝ μπλοκάρεις τα κανάλια τροφοδοσίας με φιτίλι (ότι φιτίλι). Εδώ ειπώθηκε το ακριβώς αντίθετο, όπου και να βάλετε ή να μη βάλετε, φροντίστε να μπλοκάρεται τις τρύπες. Άρα μιλάμε για ταϊφουνοειδές με κεραμικό (ή χωρίς  :D ) με δυνατότητα dripping. Το οποίο dripping παρά το ότι συζητήθηκε λιγότερο από όλα, μπορώ να πω πως με βάζει σε πειρασμούς. Περνάω σχεδόν μαλαισιανές τάσεις, και όταν τον δοκίμασα στο μαγαζί (με τέρμα ανοιχτό τον αέρα) ήταν ακριβώς μετά από τον tridentοκλώνο. Πολύ μικρή διαφορά στο τράβηγμα, και γλυτώνεις πιθανόν, λόγω του αντί κεραμικού/καλαμακίου (/σουβλάκι για τους θεσσαλονικούς του φόρουμ) τα γουργουρίσματα και πλαϊνά σταξίματα.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Eviva
« Απάντηση #47 στις: Απριλίου 27, 2014, 21:52 »
Οντως, η αληθεια ειναι οτι η dripping μορφη του Eviva, δε συζητηθηκε.
Αναμενουμε εντυπωσεις απο οσους τον εχουν δοκιμασει σε αυτη τη μορφη!!


Κ μενα αυτο με ψηνει ασχημα!!




Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #48 στις: Απριλίου 27, 2014, 23:14 »
Bρε παιδια , το ειπε ο Κωστας ........ - η τροφοδοσια ειναι σαν του Diver V2 , σταθερη και συνεχομενη/αδιακοπη - .......

Και σε dripping και σε τανκ , το στησιμο ειναι το ιδιο........
Καθονται τα φιτιλι/βαμβακι μπροστα στις τρυπες και τις φραζουν και ετσι περναει το υγρο που χρειαζεται ωστε να εχει τροφοδοσια η αντ/ση......απλος ειναι

Και να πω και την γνωμη μου , ειτε τα βαλεις ετσι οπως ειναι στο βιντεο , ειτε αφησεις και λιγο φιτιλι/βαμβακι μεσα στην τρυπα , εμενα το ιδιο μου φαινεται....δεν βλεπω λογο για λαθος λειτουργια και με τις δυο εκδοχες......


Τωρα , τι σχεση εχει με Taifun/Kayfun κλπ. κλπ. κλπ........δεν μπορω να καταλαβω.  Αληθεια ομως , γιατι σας αρεσει να μπλεκετε τους ατμ/τες μεταξυ τους.....πραγματι δεν το καταλαβαινω.
Ο Taifun ειναι αυτος που ειναι,ο Kayfun το ιδιο.........ο DID ειναι Genesis και ο Trdent dripping.....
Eτσι οπως το παμε θα μπλεξουμε και τον Spheroid γιατι ο αερας ειναι απο κατω.... :confused1: :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2014, 23:23 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 27, 2014, 23:18 »
Σορυ :hmmm: ειδα τωρα τα μηνυματα σου, εσυ λες οτι δεν μοιαζει του taifun (σωστα - δεν ειπα εγω ποτε οτι βγαινουν εξω τα φυτιλια). Καποιος ελεγε οτι δεν κλεινουν τα φυτιλια την οπη τροφοδοσιας, αλλά δεν το βρισκω...
Μπερδευτηκαμε ολοι με το τι ειπε ποιος.
ok τωρα συνενοηθηκαμε  για τον ατμοποιητη τωρα ...αυτο που μου εκανε εντυπωση απο την πρωτη στιγμη ειναι οτι απο   την αρχη δεν βγαζει καθολου φυτιλιλα κατι που δεν εχω συναντηση σε κανενα ατμοποιητη που εχω δοκιμασει μεχρι σημερα :o

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 27, 2014, 23:23 »
Τώρα που το λες το παρατήρησα και εγώ, όταν μου ήρθε ήταν ήδη στημένος έβαλα υγρό χωρίς να βρέξω τα φιτίλια και πράγματι από την πρώτη τζούρα δεν είχε ίχνος φιτιλίλας απευθείας γεύση.

Αποσυνδεδεμένος takisme

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 27, 2014, 23:50 »
Φαίνεται πολλα υποσχόμενος ατμοποιητης. Μπορεί να μοιαζει με τον kayfun αλλα νομιζω πως ΙΣΩΣ δεν έχει πετυχει την ιδια ακρίβεια υπόσυμπίεσης(το λεω σωστα?) για αυτό το λόγο και το κλείσιμο των οπών με το φιτιλι. για να αποφεύγεται η υπερτροφοδοσια. Στα + πιστευω το μεγαλυτερο deck που ποτιζει τα φιτιλια-βαμβακι. Ωπος και να έχει  συντομα θα το χτυπήσω για να δοκιμασω και εγω πως ειναι πια αυτο το κεραμικό! 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Eviva
« Απάντηση #52 στις: Απριλίου 28, 2014, 00:20 »
Βρε παιδια ΔΕΝ μοιαζει με τον καηφουν. Αυτο λεω απο τη αρχη και μαλλον πιο πολυ κακο εκανα παρα καλό. Και το οτι δεν μοιαζει με τον καηφουν δεν σημαινει οτι ειναι χειροτερος ή καλυτερος. Εγω το θεμα παρομοιωσης το αφηνω.

Πολυ θετικο το στησιμο χωρις νον σε κεραμικο - υπαρχουν παρα πολλοι φιλοι που "ορκιζονται" στο κεραμικο, και η απλουστευση του στησιματος θα τους ελκυσει παρα πολυ. Και ο μεγαλος χωρος για φυτιλι-βαμβακι οπως τονιστηκε πιο πανω.

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #53 στις: Απριλίου 28, 2014, 02:24 »
Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα ενός forum είναι η ανταλλαγή απόψεων. Λάθος εντυπώσεις και συμπεράσματα σίγουρα θα υπάρχουν και πόσο μάλλον για ένα προϊόν που θα κυκλοφορούσε και το είχαμε δει σε φωτογραφίες και σχεδιαγράμματα. Ευτυχώς υπάρχει η δυνατότητα της απάντησης και όλα τακτοποιούνται. Άρα λέξεις όπως παραπληροφόρηση που αναφέρθηκε κάπου δεν νομίζω ότι έχουν νόημα.
Η σύγκριση με άλλους ατμοποιητές δε νομίζω ότι είναι κατ' ανάγκη κακή, και γίνεται με σκοπό να καταλάβουμε, στη συγκεκριμένη περίπτωση, την αρχή τροφοδοσίας για διάφορους λόγους (κυρίως γιατί είχαμε προβλήματα και είχαν σπάσει τα νεύρα μας με κάποιους ατμοποιητές)

Από τη στιγμή τώρα που κυκλοφόρησε το προϊόν: Το video ήταν κατατοπιστικότατο! Εξαιρετική ιδέα, κατά τη γνώμη μου, το σύστημα τροφοδοσίας (πιστεύω ότι επιτρέπει διάφορους πειραματισμούς) συν το γεγονός ότι προσαρμόζεται πολύ εύκολα σε κάθε ατμιστικό στυλ (tank, driping).
Βέβαια στην πράξη και στην καθημερινότητα θα δούμε το αποτέλεσμα αλλά αν διαβάσει κάποιος τις κριτικές όσων τον έχουν στην κατοχή τους, σε αυτό το νήμα, φαίνεται να υπάρχει εδώ ένα best seller!
Αν δηλαδή στην ψηφοφορία, στο τέλος του περασμένου έτους, σε αντίστοιχο αλλοδαπό μεγάλο forum, οι απόψεις ήταν μοιρασμένες ανάμεσα στον Kaifun και τον Rose της Eden, και τα δεδομένα έμεναν τα ίδια, εδώ φαίνεται να έχουμε ένα νικητή: τον Eviva.
Ένα μεγάλο μπράβο στη σχεδιαστική ομάδα και στην ομάδα υλοποίησης.
Το μόνο αρνητικό που φαίνεται, τουλάχιστον μέχρι στιγμής, είναι ότι πρέπει να βάλουμε το χέρι πάλι στην τσέπη.


Εύχομαι καλές πωλήσεις και διακρίσεις!

Αποσυνδεδεμένος ymc

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #54 στις: Απριλίου 28, 2014, 21:52 »

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλη την παρέα του  Atmistique εύκολος στο στήσιμο ντουμάνι, γεύση,  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #55 στις: Απριλίου 28, 2014, 21:55 »
Tο ντριπ τιπ είναι το μεγάλο ή το μικρό;
Πάντως με αυτόν το ατμοποιητή μπορείς να κάνεις πολλά και διαφορετικά στησίματα.


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2014, 23:23 από christos520 »

Αποσυνδεδεμένος ymc

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #56 στις: Απριλίου 29, 2014, 09:27 »
καλημέρα, το μεγάλο drip tip είναι.


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2014, 12:02 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #57 στις: Απριλίου 29, 2014, 19:06 »
Λοιπόοον, κάτοχος κι εγώ από σήμερα. Τελικό συμπέρασμα δεν έβγαλα ακόμη, λόγω του ότι κάνω το πρώτο γέμισμα.

Στην αρχή, υποτροφοδοσία, μου είχε ξεφύγει κάτι, διόρθωση, ξαναγέμισμα και πάμε.

Πολύ, μα πάρα πολύ καλή γεύση, βλέπω να έχω λιγότερη ημερήσια κατανάλωση με αυτόν, λόγω της πλούσιας, γεμάτης γεύσης του.

Αλλο συν που το είδα στην διάρκεια της αρχικής υποτροφοδοσίας και μέχρι να ξεβαρεθώ να τον διορθώσω: άνετα, στάζεις από πάνω 30 σταγόνες και dripάρεις. Δηλαδή και να σου αδειάσει το τανκάκι και να είσαι σε χώρο που δεν μπορείς να γεμίσεις, δεν τρέχει τίποτα. Στάζεις από πάνω και ρίχνεις τζούρες.

Α, λάβετε υπόψη ότι και τα καινούργια drip tip που βγήκαν με τον eviva ταιριάζουν απίστευτα με τα καπάκια των kayfunηδων.

Προσωρινό συμπέρασμα: συνεχίζω ακάθεκτος, για να δω αν θα εκτοπίσει τους kayfunηδές μου. Οχι σε ταξίδι λόγω χωρητικότητας (Αθήνα - Λάρισα θέλω 4-5 ml, που να γεμίζεις στον δρόμο), αλλά σε καθημερινή χρήση άνετα.

Επιφυλάσσομαι για φωτό, δίπλα δίπλα με kayfun και μάλιστα με το νέο eviva drip tip ο kayfunης, και πάνω σε ίδια mod και οι δύο δίπλα δίπλα. Προς το παρόν δεν τον βγάζω από το στόμα...


edit: προσωπικά δεν βλέπω κάτι το μεμπτό αισθητικά από το γεγονός ότι είναι 23άρης πάνω σε 22άρι μοντάκι.

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #58 στις: Απριλίου 29, 2014, 19:12 »
Καλησπερα,ακουγετα πολλα υποσχομενος.Βγαινει μονο σε γυαλιστερο η και σε ματ;
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2014, 19:48 από EΡΕΒΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #59 στις: Απριλίου 29, 2014, 19:45 »
vagskram καλησπέρα να ρωτήσω τι έφταιγε για την υποτροφοδοσια? να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15764 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12