vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 3 χρήστες
danys620, Tem, bloodlessz

Twitter

ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΟΤΙ ΑΠΟΣΚΟΠΩ ΝΑ ΔΙΑΣΠΕΙΡΩ ΖΙΖΑΝΙΑ

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"










Ηθελα να αποφυγω αυτο το θεμα,επειδη ειχα επιφυλαξεις ως προς το πως θα το εκλαβουν τα μελη του φορουμ
Ομως επειδη νομιζω οτι προτροπη του ειταν να μεταφεροντε εδω προσωπικες εμπειριες ως προς την εξελιξη της υγειας του καθε αυμιστη μετα την διακοπη του κτ,θα το τολμησω,ελπιζοντας να μην διμηουργησω φοβο και απογοητευση
Η αμφιβολιες ειναι εντελως προσωπικες,και οχι τεκμηριομενες
Οπως ξερετε τα παληα μελη ειμαι ναυτικος
Δινω μια ιδιαιτερη σημασια σε θεματα υγειας,γιατι στον χωρο της δουλειας μου αν σε βρη οτιδηποτε,δεν υπαρχει η βοηθεια νοσοκομειου η γιατρου
Πας δηλαδη οπως λενε σαν το σκυλι στο αμπελι.....
Αυτο με κανει να ειμαι λιγο σχολαστικος με εξετασεις που αφορουν καρδια χοληστερινη ζακχαρο
και ως εκ τουτου σχολαστικο με θεματα διατροφης
θα μου πειτε οτι καπνιζα πριν 1 χρονο,ναι αυτο το παραδεχομαι και αυτο ηταν που με εκανε να καταφυγω στο ητ
Πριν 1,5 χρονο εκανα εξετασεις αιματος και τεστ κοπωσεως
εκτος απο λιγο ανεβασμενη χοληστερηνη ολα τα αλα βρεθηκαν ενταξει
υπολογιζα οτι κοβοντας το τσιγαρο τα αποτελεσματα θα ειταν καλυτερα εφετος
Μου ηλθε κεραυνος αιν αιθρια κανοντας εφετος τεστ κοπωσεως οταν μπυ ειπαν οτι παρατηρηθηκε κολπικη μαρμαρυγη,και με εστειλαν να κανω σπινθιρογραφημα
Αποτελεσμα?
η  διαπιστωση,ελαφρου ευτυχως εμφραγματος κατα την περιοδο που βρισκομουν στο τελευταιο πλοιο
και ολα αυτα ενω δεν εχω αλαξει την διατροφη μου και ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ ΤΕΛΕΙΩς ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ εδω και 15 μηνες
Ρωτησα αν και κατα ποσο εχει σχεση αυτο με το ατμισμα
Τους ειπα τι περιεχει το υγρο που ατμιζω
Η απαντηση ειταν οτι
ναι μεν αποφευγω πολλα παρεμφερη με το κτ,ισως ομως
ερχομαι σε πιο αμεση επαφη με την νικοτινη που δρα συναινετικα στηνν αποφραξη ακειων
Αυτο εναι μια γνωμη καρδιολογου και τιποτα επισημο....
Το αλλο που ειπωθηκε ειναι οτι η παραλληλη χρηση ητ και κανονικου τσιγαρου ειναι καταστροφικο
Αποτελεσμα για εμενα την Τριτη στεφανιογραφια και μαλλον υστερα Μπαλονακι στα υδραυλικα.....
Οτι σας λεω δεν αποσκοπει στο να ενοχοποιησω το ητ
προσωπικα εφοσον δεν μπορω να κοψω και τα δυο θα συνεχισω να ατμιζω προσπαθοντας να το ελατωσω οσο μπορω
δεν παυω ομως να εχω αμφιβολιες......
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 20:11 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Καπετανιο,δεν εχω λογια,μονο στεναχωρια.Αλλα θα περασει Κυριακο.Θα περασει.Μια φουσκοθαλλασια ειναι.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Καπετανιο,δεν εχω λογια,μονο στεναχωρια.Αλλα θα περασει Κυριακο.Θα περασει.Μια φουσκοθαλλασια ειναι.
να εισαι καλα παντα φιλε μου
δεν θελω να στενοχωρησω κανεναν,μια α+λη επησημανση εκανα...

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε καπετάνιο υπομονή ... Μπορείς πληροφοριακά να μας πεις σε τι περιεκτικότητες νικοτίνης παίζεις και πόσα ml καταναλώνεις ανα ημέρα ?

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Περαστικά και γρήγορα φίλε μου!!! Και καλά έκανες και μας το μετέφερες αυτό που σου συνέβει γιατί πρέπει να τα χουμε όλα τα πιθανά κατά νου μας.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε καπετάνιο υπομονή ... Μπορείς πληροφοριακά να μας πεις σε τι περιεκτικότητες νικοτίνης παίζεις και πόσα ml καταναλώνεις ανα ημέρα ?
φιιλε μου η αληθεια ειναι οτι ατμιζα αρκετα.
Ειδικα οταν ειμαι στο βαπορι πηγαινα περιπου 1 μπουκαλακι
HIGH ΤΟ 6ημερο
εσεις τι λετε? το ειχα απαρακανει?

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Καπετανιο,
που και ποτε θα πας για...   ... δεξαμενισμο?

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Καπετανιο,
που και ποτε θα πας για...   ... δεξαμενισμο?
την Τριτη κανω στεφανιογραφια στο Πειραια και μετα βλεπουμε
Η ατυχια μου ειναι οτι σημερα με πηρανε για δουλεια και το ακυρωσα
Ενος κακου μυρια εποντε................................

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
την Τριτη κανω στεφανιογραφια στο Πειραια και μετα βλεπουμε
Η ατυχια μου ειναι οτι σημερα με πηρανε για δουλεια και το ακυρωσα
Ενος κακου μυρια εποντε................................

αυτο ειναι μητσοτακιαση Καπετανιο μου.

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Το σίγουρο είναι οτι η νικοτίνη μπορεί να φράξει τις αρτηρίες .. Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουνα σε καρδιολόγο για γενικό τσεκαπ και συζητήσαμε λίγο για το η.τ. ..Δεν το γνώριζε αλλά μου είπε οτι η νικοτίνη είναι ικανή να προκαλέσει καρδιακό επεισόδιο ... Γιαυτό προσπαθώ τους τελευταίους μήνες να μειώσω τα mg μπας και φτάσω σε πολύ πολύ λίγο ή ακόμα καλύτερα στο "0" ...

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Το σίγουρο είναι οτι η νικοτίνη μπορεί να φράξει τις αρτηρίες .. Την προηγούμενη εβδομάδα ήμουνα σε καρδιολόγο για γενικό τσεκαπ και συζητήσαμε λίγο για το η.τ. ..Δεν το γνώριζε αλλά μου είπε οτι η νικοτίνη είναι ικανή να προκαλέσει καρδιακό επεισόδιο ... Γιαυτό προσπαθώ τους τελευταίους μήνες να μειώσω τα mg μπας και φτάσω σε πολύ πολύ λίγο ή ακόμα καλύτερα στο "0" ...
απο περιεργεια ποσο καταναλωνεις την ημερα και τι?

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
6-7 ml υγρού/ημέρα στα 4mg μέσα στο GGTS/AVS στα 6 volt...Απο βδομάδα πέφτω στα 3mg και ελπίζω να συνεχίσω την πτώση :)

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
6-7 ml υγρού/ημέρα στα 4mg μέσα στο GGTS/AVS στα 6 volt...Απο βδομάδα πέφτω στα 3mg και ελπίζω να συνεχίσω την πτώση :)
μα ρε φιλε οπως μου το λες ,εσυ καταναλωνεις περισσοτερο απο εμενα
Εγω οπως ειπα καταναλωνω 20mg to 6ημερο,δηλαδη 3 mg την ημερα περιπου

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Καλησπέρα και εύχομαι περαστικά με όλη μου την καρδιά.

Να καταθέσω και εγώ μια μικρή εμπειρία.
Πριν 2 μήνες έκανα γενικές εξετάσεις αίματος και τα αποτελέσματα ήταν καλά
εκτός από λίγο πεσμένη hdl και αυξημένο αιματοκρίτη 51 ταβάνι χτυπούσε.
Μια φίλη ιατρός πνευμονολόγος,με το που τις είδε με ρώτησε πόσα τσιγάρα καπνίζω,και όταν τη ρώτησα πως το κατάλαβε οτι φουμάρω πολύ, μου είπε οτι οι καπνιστές έχουν αυξημένο αιματοκρίτη λόγω κακής οξυγόνωσης του αίματος.

Σήμερα λοιπόν μετά από 2μηνη διακοπή του καπνίσματος έκανα επανέλεγχο.

Πάλι ήταν καλές οι εξετάσεις ίδιες σχεδόν και η μόνη διαφορά είναι ο αιματοκρίτης που έπεσε στο 47 νομίζω είναι ένα θετικό, χωρίς να είμαι σίγουρος.
Μόλις τις δείξω σε γιατρό θα ποστάρω για νεώτερα.

ΥΓ:Κάπουα άρθρα που διαβάσαμε με έλεγχους που πραγματοποίησαν κάποια πανεπιστήμια λέγαν οτι η νικοτίνη μαλλον δεν απορροφάται όπως του τσιγάρου.
Μακάρι να συμβαίνει κατι τέτοιο για να ατμίζουμε χωρίς πολλούς φόβους.
 


Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Ναι ...δεν αντιλέγω σε αυτό που λές ...Νομίζω όμως οτι άλλο είναι να τραβάς τζούρα 20mg και άλλο 4 mg ....(προσωπική άποψη πάντα)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281995 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix