vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

359 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Doubt, Jorge

Twitter

Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #270 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 16:10 »
ειδα το βιντεο και τσιτωσα....μιλαμε για τελειωμενη κατασταση κοπανου ...Σε γονιδιακο επιπεδο δηλαδη  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #271 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 16:19 »
Μια φιλη μου εχει υποθυρεοειδισμο. Δεν καπνιζει.. δεν ατμιζει.. ΑΛΛΑ πινει νερο.

Χμμμ......

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #272 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 16:20 »
Παντου φανταζει η περιφημη αυτη προπαγανδα που ολα τα ισοπεδωνει με παραδειγμα το σπασιμο της σιωπης του Rip

Αποσυνδεδεμένος havales

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #273 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 21:26 »
Σε χαμηλά μορφωτικού επιπέδου κοινωνικά στρώματα ναι θα έχει αντίκτυπο, αλλά επί της ουσίας όχι.Τέτοιου είδους βιντεάκια τα θεωρώ υπέρ της ατμιστικής κοινότητας και όχι κατά.Η κατάφορη υπερχειλίζουσα και πασιφανέστατη ηλιθιότητα, τους γυρίζει μπούμεραγκ.Πολύ ποιο επικύνδυνη θεωρώ μία πνευμονολόγο που δίνει συνέντευξη για τις επιπτώσεις του τσιγάρου και σε ερώτηση της δημοσιογράφου για το ηλ.τσιγάρο να της απαντάει ότι είναι το ίδιο ακριβώς τοξικό και καρκινογόνο όσο και το κανονικό.(Αληθινό γεγονός σε τοπικό κανάλι της Κέρκυρας.Το είδα  τα μάτια μου και το άκουσα με τα αυτιά μου.Έφαγα όλο το διαδίκτυο να βρω την εκπομπή αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα.)Πριν 2 εβδομάδες πάλι στο τοπικό κανάλι "έπαιξε" η είδηση: " συνελήφθη 30χρονος για κατοχή και χρήση ναρκωτικών ουσιών.Απάνω του βρέθηκαν 2 σακουλάκα με ηρωίνη και μία συσκευή ηλ.τσιγάρου".

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #274 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 10:43 »
Πάρτε κι άλλο ένα (πιο light):

Έκρηξη ηλεκτρονικού τσιγάρου τον έστειλε στο νοσοκομείο με βαριά εγκαύματα



Γι' αυτό το θέμα υπάρχει ήδη συζήτηση εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6563.msg962369.html#msg962369

Παρακαλώ να συνεχιστεί εκεί η συζήτηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 27, 2016, 15:23 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #275 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 11:11 »
Σε χαμηλά μορφωτικού επιπέδου κοινωνικά στρώματα ναι θα έχει αντίκτυπο, αλλά επί της ουσίας όχι.Τέτοιου είδους βιντεάκια τα θεωρώ υπέρ της ατμιστικής κοινότητας και όχι κατά.Η κατάφορη υπερχειλίζουσα και πασιφανέστατη ηλιθιότητα, τους γυρίζει μπούμεραγκ.Πολύ ποιο επικύνδυνη θεωρώ μία πνευμονολόγο που δίνει συνέντευξη για τις επιπτώσεις του τσιγάρου και σε ερώτηση της δημοσιογράφου για το ηλ.τσιγάρο να της απαντάει ότι είναι το ίδιο ακριβώς τοξικό και καρκινογόνο όσο και το κανονικό.(Αληθινό γεγονός σε τοπικό κανάλι της Κέρκυρας.Το είδα  τα μάτια μου και το άκουσα με τα αυτιά μου.Έφαγα όλο το διαδίκτυο να βρω την εκπομπή αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα.)Πριν 2 εβδομάδες πάλι στο τοπικό κανάλι "έπαιξε" η είδηση: " συνελήφθη 30χρονος για κατοχή και χρήση ναρκωτικών ουσιών.Απάνω του βρέθηκαν 2 σακουλάκα με ηρωίνη και μία συσκευή ηλ.τσιγάρου".

η πνευμονολογος μαλλον ειναι απο τις περιπτωσεις εκεινων των γιατρων που πρωτα βαζουν τις προσωπικες τους ανασφαλειες και το ανθρωπινο στοιχειο τους και μετα την επιστημονικη τους ταυτοτητα.
ας πουμε και εμενα η καρδιολογος μου, οταν με ρωτησε αν καπνιζω και της ειπα οτι εδω κ 1,5 χρονο κανω η.τ. μου ειπε οτι εγω σαν γιατρος θα σου προτεινω να το δεις σαν μια μεταβαση απο το κανονικο καπνισμα στο μη καπνισμα.
εμεις οι γιατροι μου ειπε οταν δεν γνωριζουμε απολυτα τις παρενεργειες που μπορει να προκαλει το η.τ καθως δεν εχει δοκιμαστει και αναλυθει ακομα επαρκως δεν μπορουμε να το προτεινουμε.το βλεπουμε μονο σαν επιβλαβες μεχρι να αποδειχθει το αντιθετο.
τη θεωρησα τιμια τη σταση της.σε αντιθεση με αυτην της πνευμονολογου που αναφερεις η οποια μαλλον ξεχασε οτι ειναι γιατρος κ μιλησε σαν μανα ξερωγω.καμια τεκμηριωση κανενα μετρο.τελειως αντιεπιστημονικη τοποθετηση που την εκθετει.ειδικα τη συγκεκριμενη ειδικοτητα που ισως εχει και τα πιο απτα μεχρι στιγμης αποτελεσματα  των διαφορων κτ με ητ.ενα σπειρογραφημα ατμιστου της δινει αποτελεσμα μη καπνιστη.

Αποσυνδεδεμένος havales

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #276 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 10:25 »
Η μόνιμη απάντηση που δίνω πλέον σε όλους όσους "μου την λένε" για το η.τ., είναι ότι ούτε ψάχνω ούτε θέλω σε καμία περίπτωση να  κόψω, ούτε καν να  ελαττώσω το κανονικό τσιγάρο, απλώς να το αντικαταστήσω με κάτι πιο ασφαλές.Εκεί όλοι κολλάνε και δεν βρίσκουν τι να πουν και έτσι τελειώνει εκεί η κουβέντα.Πιο βλαβερό απ'τον καθαρό αέρα, ναι είναι.Πιο βλαβερό όμως απ'το κανονικό τσιγάρο δεν μπορεί να είναι.Το καταλαβαίνει και ένα παιδί 7 χρονών αυτό το πράγμα.Οπότε δεν έχουν τι να πουν και ξεμπερδεύω άμεσα.

Τα γράφω αυτά γιατί με κάποιο περίεργο τρόπο, με κάποιο περίεργο συνειρμό, όλοι από φίλους,συγγενείς,γιατρούς, θεωρούν ότι διάλεξα το η.τ. για να κόψω το κάπνισμα..Όχι, μαρέσει το κάπνισμα, οι συνέπειες του είναι που δεν μου αρέσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2016, 10:31 από havales »

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #277 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 14:09 »
havales ακριβώς το ίδιο λέω και εγώ. Και είναι η αλήθεια για να είμαι ειλικρινής. Δεν ξέκίνησα το ΗΤ για να το κόψω. Δεν μπορώ να το κόψω και το ξέρω. Το αντικατέστησα όμως με κάτι λιγότερο επιβλαβές. Έτσι το νοιώθω τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #278 στις: Μαρτίου 02, 2016, 21:43 »
Έλα τα νέα για το η.τ. :
http://www.madatoforos.gr/2016/03/blog-post_2.html?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork

Παιδιά προσέχτε, μπορεί να βγάλουμε και ουρά στο τέλος απο τη η.τ. Αρχίζει η μετάλλαξη σιγά σιγά, ας μας διαφωτίσουν οι παλαιότεροι...  :dontknow:
Δε νομίζω να έχει ξανα αναφερθεί το ίδιο ε... :confused1:

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #280 στις: Μαρτίου 02, 2016, 22:58 »
Ναι ρε μαμώτο...δε θυμόμουν με τίποτα πως λεγόταν το νήμα...λέξη κλειδί "παραπληροφόρηση" που δεν έβαλα όμως στην αναζήτηση... :eyesplash:
Μέχρι και το όνομα της δόκτορος έβαλα αλλά τίποτα... :tongue_smilie:  Η οποία είναι γυναίκα και στο "άρθρο" ούτε καν αυτό διασταύρωσαν...
Το συνεχίζω εκεί που πρωτοαναφέρθηκε! :thumpup:


Το παρόν θέμα έχει κλειδώσει. Επειδή στο παρελθόν με τα πολυσυλλεκτικά θέματα πολλών σελίδων "χάνονταν" σημαντικές δημοσιεύσεις ή έρευνες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο μέσα στο πλήθος των σελίδων του κάθε θέματος καθώς και ο αντίλογος σ' αυτές που είναι πολύ σημαντικός, στο εξής κάθε δημοσίευση ή έρευνα θα έχει το δικό της θέμα όπου θα γίνεται συζήτηση γι' αυτή. Θα τις βρείτε στον πίνακα "Έρευνες και δημοσιεύσεις για το ηλεκτρονικό τσιγάρο"
 :locked:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 19, 2016, 15:39 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias