vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

446 επισκέπτες, 5 χρήστες
lounik, ZoeM, manoslykos, Jorge, Xxristos

Twitter

Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Μασονικά συμφέροντα και μονο και μπεεεεε τα πρόβατα!!

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
το μεσημερι παιρνω ενα ταξι και λεει ο ταξιτζης να το πεταξω..οχι του λεω θα κανω κ εγω κι αρχιζω ν ατμιζω
βλεπει το ητ και μου λεει.. ειχα μια συζητηση πριν κανα μηνα για το ητ με εναν Ελληνοαμερικανο πνευμονολογο και μου ειπε..
οτι εκει εχει παραψαχτει και τ αποτελεσματα θα φανουν με τα χρονια..τωρα το μονο που ξερουμε ειναι για υγρο στον πνευμονα
δεν εδωσα σημασια ουτε επιασα κουβεντα γιατι σχεδον ειχα φτασει στο μαγαζι της φιλης μου
μπαινοντας μεσα ειχε εναν πελατη καμια 60ρια χρονων και αφου του εδωσε την παραγγελια
τον ακουω να της λεει.. και μην τολμησεις να ρθεις σε μενα ασε που θα σου φερω 5-6 ακτινογραφιες να στης κολλησω δω μεσα να της βλεπεις
φευγει και την ρωταω ποιος-τι ειναι αυτος ? πνευμονολογος καθηγητης στο Σωτηρια και με εχει φαει.. για το ητ μου λεει χαμογελοντας
εγω τερμα απο κεινη την ωρα  :)) τι αληθεια τι μυθος και ξεμυθος
αυτο που ξερω ειναι οτι απ το μεσημερι εχω ενα βαρος στο στηθος  :)) μαζεψα ολες της παλιες ακτινογραφιες
κι αυριο παω για καινουργια και κατευθειαν στον πνευμονολογο
εχω δεν εχω υγρο..εγω θα ζητησω να μου βγαλει  ;D ;D
ασε που εχω χαλασει ενα ρολο χαρτι κουζινας φυσωντας και ξαναφυσωντας για να δω αν υγροποιειτε  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
ρε τι σου ειναι αυτοι οι γιατροι :confused1:η σε κανουν καλα η σ αρρωσταινουν.. :tongue_smilie:


 

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Φίλε agiala αν μάζευαν υγρό οι πνεύμονες με το η.τ.,με τόσα λίτρα που έχουμε ατμισει θα είμασταν σαν ποτιστηρια σε κάθε φτέρνισμα.
Άλλα ή αλήθεια είναι ότι πολλούς (και εμένα) με ανησυχεί λιγααακι το θέμα και συγκεκριμένα επειδή εκπνέω από την μύτη και μετά από απανωτές τζούρες βλέπω αυτά τα "σταγονίδια".
Πάντως καλύτερα να ρίξεις μια ματιά και να σου φύγει η ιδέα, παρά να γυρίζει στο μυαλό σου.
Θα περιμένουμε ενημέρωση για την δεξαμενή :-D

Sent from my C1605 using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος PerChi

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Είχα πάει στο χωρίο το 4ημερο τώρα με το Η.Τ. μου και με άρχισαν οι φίλοι,
ρε αυτό που κάνεις είναι χειρότερο από το κανονικό,
ρε βάζεις υγρή νικοτίνη μέσα σου,
ρε αυτό προκαλεί υγρό στους πνεύμονες.
Δεν με πείραξαν τόσο οι ασφαλτόδρομοι με αυτά που έλεγαν εκτός από το υγρό στους πνεύμονες.
Κάθισα και σκέφτηκα λίγο και το έψαξα άλλα το συμπέρασμα που έβγαλα μετά από λίγη ώρα ήταν το εξής.


Ναι, δεν ξέρουμε ακόμα αν το Η.Τ. είναι τόσο υγιεινό όσο νομίζουμε γιατί δεν μπορούν να γίνουν μακροχρόνιες μελέτες, άλλα το υγρό στους πνεύμονες δεν είναι κάτι το μακροχρόνιο.
Υπάρχουν πολλά άτομα που ατμιζουν 2+ χρόνια, δεν έχω διαβάσει κάπου μια σοβαρή μελέτη να λέει για υγρό στους πνεύμονες...
Και όταν λέμε για υγρό στους πνεύμονες, μιλάμε για κάτι το οποίο είναι πολύ σοβαρό παιδιά, δεν θα το ακούγαμε από τον ταξιτζή που του το είπε ένας φίλος του ούτε από τον φίλο μου στο χωρίο που του το είπε ο ξάδερφος του.,
Θα το ακούγαμε από τους ίδιους τους γιατρούς πάνω σε μελέτες που έχουν ήδη γίνει....


Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Πολλα αρνητικα εχουν αρχισει να ακουγονται απο δω και απο εκει.
Ελπιζω τελικα να μην ισχυουν και να μην κοψαμε το κτ και πηγαμε σε κατι που ειναι εξισου βλαβερο για την υγεια μας.  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Καλημερα σας.

Πολυς κοσμος ειναι επηρεασμενος απο τα παραπανω αρθρα που αναφερθηκαν σχετικα με τη δηλητηριαση ( :idiot1: :idiot1: ) που ανεφεραν οι ΝΥΤ. Χτες σε ενα καταστημα ο ιδιοκτητης μου εκανε κουβεντα ενω ο ιδιος ειχε το τσιγαρο στο χερι, μυριζε το τασακι, ο ιδιος ολοκληρος αλλα επειδη επρεπε να φανω ευγενικος ως πελατης και να μην δωσω δικαιωμα δεν πεταξα το καρφι αμεσως :laugh1: , στο τελος θα πονουσε περισσοτερο.

Αφου τον αφησα να πει οτι ειχε, του ανεφερα τα εξης: Πρωτον δεν μυριζουμε ασχημα, δευτερον οι πελατισες μας μπορουν να μας πλησιαζουν ανετα (ενω εσενα οχι <-καρφι) τριτον δεν μυριζει το περιβαλλον μας και δεν κινδυνευουν τα παιδια διπλα μας. Εσυ ομως βγαζεις τα δικα σου εξω οταν φουμαρεις με καμαρι στο σαλονι σου και μυριζουν ακομα και οι πολυθρονες και η LED τηλεοραση σου......   και φευγω  :))

ΥΓ. Παιδια, μυριζει το σπιτι μας? ΟΧΙ.
                 μοσχομυριζουμε εμεις? ΝΑΙ
                 μετα την πρωτη εβδομαδα ξυπνησαμε χωρις να εξερχονται δεκαρικα απο τα πνευμονια μας ? ΝΑΙ
                 ομαλοποιηθηκε η αναπνοη, η γευση, και επανηλθαν οι αντοχες μας (μερικως) ? ΝΑΙ
                 με βαση τις ερευνες μεχρι τωρα κινδυνευουν τα παιδια γυρω μας απο τον ΑΤΜΟ? ΟΧΙ
                 Μολυνουμε το περιβαλλον? ΟΧΙ
                 Αυτοι βηχουν εμεις αναπνεουμε!!! Εμεις τρεχουμε αυτοι κανουν βαδην γιατι δεν αντεχουν!!

Συμπερασμα : Αφηστε τους να πιστευουν οτι θελουν!! Οπως ειπε και καποιος συνφορουμιτης πριν, αν ειχαμε υγρο στα πνευμονια θα ημασταν ποτιστηρια. Με το ιδιο σκεπτικο, η Ελλαδα ως τουριστικη χωρα εχει ξενοδοχεια, αρα μαγειρες, συνεπως απο τους ατμους θα ειχαν πεθανει πρωτοι εκεινοι και μετα εμεις. Ακουσατε κανεναν μαγειρα να εχει υγρο στα πνευμονια του? ΟΧΙ !!!

Με αγαπη προς φιλους καπνιστες και ατμιστες !!!   (Παραφερθην λιγο αλλα πολλα μπορω να αντεξω, την μ@@@@α του εγκεφαλου ορισμενων που αν και δεν εχουν δοκιμασει εχουν γνωση και αποψη, Ε Δεν την αντεχω!!!!!!


Καλημερα σας
(λιγο οφφ τοπικ αλλα πιστεψτε με τα αρθρα αυτα εχουν κανει πολυ ζημια. Σε απαντηση το καλυτερο ειναι οπως εκεινοι καπνιζουν, ετσι και εμεις με περηφανεια να ατμιζουμε μπροστα τους!!!!!!!)

2 1/2 χρόνια τώρα έχω πιάσει τόσο νερό στους πνεύμονες που πλέον σκέφτομαι σοβαρά
την εμφιάλωσή του και εμπορία. Σε ποιον πνευμονολόγο θα πρέπει να αποτανθεί κάποιος
για έκδοση αδείας εμφιαλωτηρίου ?  :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Το καλό με τους τόσους εχθρούς που έχει το ΗΤ είναι ότι αν υπάρχει κάποιος πραγματικός κίνδυνος θα το μάθουμε αμέσως με κάποια έρευνα που θα κάνουν. Αν το υγρό στους πνεύμονες δεν ήταν ανέκδοτο - αστικός μύθος θα είχε αποδειχτεί ήδη από εχθρούς και φίλους του ΗΤ. Προς το παρόν όμως το μόνο που κάνουν οι εχθροί του ΗΤ είναι να παρουσιάζουν έρευνες που να ψαίνονται κάπως. 100 πλάσιοι σε σχέση με αυτους που έπαθαν δηλητηρίαση από ΗΤ είναι αυτοί που έπαθαν από μαλακτικό ρούχων. Άρθρο για την σατανικότητα που κρύβει το αρκουδάκι του gasoline δεν είδα...

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Γιατί παραπληροφορείς τον κόσμο;


Δεν λέγεται Gasoline, αλλά  Casoline ! ! !


Σοβαρά τώρα,

αγαπητοί συνατμιστές και συν-φορουμίτες, κάντε έναν κόπο και διαβάστε απ'την αρχή το νήμα.

Ξεκινάει απ'το Φεβρουάριο του 2010 !!!

Τέσσερα χρόνια και 1063 απαντήσεις πίσω, με την επιτυχία και την ευρεία χρήση που γνώρισε το η.τ., το φαιδρό αναπόδεικτο επιχείρημα του υγρού στους πνεύμονες σταματάει ακριβώς στο σημείο που δεν απαντάται ποτέ η ερώτηση:

"Ποιός (ονοματεπώνυμο) εμφάνισε την Χ επιπλοκή λόγω του η.τ. και σε ποιο νοσοκομείο νοσηλεύεται;"

Ο πασίγνωστος "φίλος του ανηψιού της ξαδέρφης του κουνιάδου της κουμπάρας του συμπέθερου του γαμπρού της μάνας που απλώνει τα ρούχα της στον ίδιο ήλιο με τη δική μου",
σαν γεγονός καταντάει πλέον κουραστικό αφού είναι πάντα ένας ανώνυμος που τυγχάνει να μην υπάρχει καν σαν περιστατικό σε οποιοδήποτε νοσοκομείο έχει γίνει η στοιχειώδης έρευνα για την διαπίστωσή του...


Προσωπικά, σε όποιον έχει την ευγένεια να με "σώσει απ'το άτμισμα" λέγοντάς μου διάφορα τέτοια παρωχημένα, απλά πετάω ξερό ένα "ενημερώσου, έχεις μείνει πολύ πίσω..." και τέρμα.

Δεν ξέρω γιατί αλλά, ίσως οφείλεται και στο ύφος μου, πάντα σταματάει εκεί η συζήτηση... ;D



Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Eγω άρχισα το η.τ. οταν έμαθα πως κάνει κακό στην υγεία απο τα μμε.
Και ηρέμησα.
Τωρα αν εσεις εχετε αμφιβολίες ειτε δεν εχετε κάνει sex (και η μπιπ κανει :P )  απο τότε που αρχίσατε το άτμισμα ειτε ξεχάσατε να ανασάνετε το καθαρό αέρα (αν εξαιρέσουμε ψεκασμούς,αστρική σκόνη και καυσαέριο) απο τα καθαρά ρουθούνια σας που δυστυχώς έπαψαν να βγάζουν καθημερινά μυξούλες και μυρίζει το σουβλάκι απο χιλιόμετρα..... τοτε τι να πω;


Υ.Γ. Ευχαριστώ το Κινέζο που έσωσε εμενα,τα πνευμονία μου, τα πόδια μου ,τον οργασμό μου,το σπίτι μου τους γυρώ μου,ισως και τα μελλοντικά παιδιά μου.


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Τι εγινε? Εχουμε καποιον συντακτη του zougla.gr στο φορουμ μας?
Καιρο εχω να δω τετοια υπερασπιση του η.τ. απο τα μεσα.
Μπραβο στο συντακτη του αρθρου. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ πάντως κοινοποίησα το άρθρο του zougla στο fb δίνοντας και τα εύσημά μου

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Τι εγινε? Εχουμε καποιον συντακτη του zougla.gr στο φορουμ μας?
Καιρο εχω να δω τετοια υπερασπιση του η.τ. απο τα μεσα.
Μπραβο στο συντακτη του αρθρου. :thumpup:


Έχει να κάνει που πουλαγε και η.τ στο eshop τους, αλλά τώρα τους τελείωσε το stock...
http://www.zougla.gr/eshop/products/ilektronika/e-cigarette/main


Όπως και να 'χει, μπράβο τους πάντως! :thumpup: 


EDIT: Το έβαλα και εγώ το fb ;) 


EDIT 2: Το άρθρο προήρθε απο το site του ΣΕΕΗΤ:  http://seeht.org/index.php/news/122-neesanypostateskathgories

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2014, 01:50 από joyeman »


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias