vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

419 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, panoskapa, Sergios, Jorge, camber, Milarepa

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze

Αποσυνδεδεμένος Nektar Botrini

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 06, 2014, 18:10 »
 8) Eγώ πήρα το Εarth Brother...μπορώ να πώ οτι μου θύμισε αρκετά το Guevara απο EL TORO...συν μια αισθηση δροσιάς απο Μενθόλη...πάντως μου αρέσει γιατί εμένα δεν με κούρασε καθολου :dontknow: και στα συν επιπλέον οτι δεν άφησε κατάλοιπα στον Dripper..!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος komber

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 06, 2014, 19:48 »
καλησπερα και απο μενα

χτες το απογευμα ειχα την χαρα να τα δοκιμασω κ τα 4 σε επισκεψη μου σε γνωστο μαγαζι (κοντα στο ΟΑΚΑ).

Gin's Addiction δεν μου εκανε μου εφερε στο μυαλο ουζο.
Earth Brother δεν ηρθε καθολου καλα στα γουστα μου.Venus in Vapes μου πηγαινε σε γευση Sweet Prudence μου πηγαινε σε γευση Ειναι υγρα για αυτους που πραγματικα ψαχνουν εντονες γευσεις & αρωματα και κατι διαφορετικο μεχρι σημερα.

αν ηταν λιγο πιο οικονομικα θα επερνα τα 2 στα σιγουρα.

Αποσυνδεδεμένος Stavros 66

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 06, 2014, 21:23 »
Δοκιμασα σημερα κ τα τεσσερα.. Αγορασα το earth.. Νομιζω οτι πιο αξιολογο εχω δοκιμασει σε υγρα..  :thumpup:Εντονες, υπεροχες πολυσυνθετες γευσεις κ στα τεσσερα..
Απιθανο χτυπημα.. Συνηθως ατμιζω στα 12.. Χαλαρα πηρα το 6..

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 07, 2014, 05:25 »
Μόνο House Of Liquid άτμιζα μέχρι τώρα, τους 11 μήνες που ατμίζω, μη μπορώντας να αντέξω τη συντριπτική πλειοψηφία από αυτά που παίζουν εκεί έξω, τα πιο πολλά δηλαδή από αυτά που έχω δοκιμάσει.

Τα 2 υγρά της Halkyon Haze που πήρα σήμερα, Venus in Vapes +  Earth Brother, φάνηκαν ποιοτικά και δεν μου βγάζουν αυτή τη χημεία που με χαλάει σε άλλες μάρκες. Δείχνουν σαν να παράγονται από φυσικές πρώτες ύλες, αν και αυτό είναι πιο πολύ η εντύπωση που μου δίνουν στη γεύση, παρά γνώση. Χαίρομαι που προστέθηκαν νέες εμπειρίες στον ορίζοντα μου! Στα συν ότι δεν φάνηκαν να βγάζουν πολύ κατάλοιπο, αν και δεν τα ατμίζω παρά μερικές ώρες.

Κατοχυρώθηκαν! :thumpup:


 

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 07, 2014, 13:02 »
Εκανα λαθος στην παραγγελια και αντι για το καπνικο το earth brother εβαλα το gins addiction.....
Με διαφορα οτι χειροτερο εχω κανει, καμια απολυτως σχεση με την περιγραφη του.
Οπως ειπε και ο @komber σκετο ουζο, με λιγο mucosolvan για να σου φτιαχνει και τον λαιμο..


Θα δοκιμασω βεβαια και το earth brother την επομενη φορα..
Παντως η συσκευασια ειναι φοβερη!

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 07, 2014, 17:17 »
Εγώ πάλι δοκίμασα το gin addiction και είναι ό,τι λέει. Addiction
Δεν μυρίζει ούζο αλλά αψέντι. Και μάλιστα όπως πρέπει να το πίνει κανείς. Με λεμόνι. Υπαρχει καπου μαλλον γλυκανισος αλλα αν δεν το ελεγε καποιος δεν θα το καταλαβαινα. Εγώ παιδια ενθουσιάστηκα. Αυριο θα περασω απο replace smoke μια και θα βρεθώ αθήνα να δω και το καπνικό

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 09, 2014, 15:51 »
Update..


Όσοι ενοχλούνται απο τα υγρά που αφήνουν κατάλοιπα στις αντιστάσεις, να έχετε υπ'όψη ότι το Earth Brother το αφήνει το κατάλοιπο του, φυσικό καπνικό γαρ. Άτμισα 7 ml περίπου μέχρι να παραδώσει η αντίσταση, αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για το νούμερο.
Συγκριτικά τώρα με τα HOL και τη φθορά που προκαλούν, δεν είναι τόσο έντονο το φαινόμενο από όσο με το Μινώταυρο,  καμία σχέση θα έλεγα, αλλά είναι μάλλον χειρότερο από ότι με το Puros ...

Αποσυνδεδεμένος gkolokot

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 12, 2014, 22:23 »
Απο το πρωι ατμιζω το Earth Brother και στα 5 ml αλλαξα καινουργια αντισταση στον NAUTILUS. Καρβουνο ειχε πιασει. Και απο γευση δεν ειναι κατι το φοβερο. Με απογοητευσε γενικος

Στάλθηκε από το C6833 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TheGreatDalmuti

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 12, 2014, 22:46 »
Δοκίμασα και τα 4 υγρά και εδώ και μια βδομάδα με τα δύο την έχουμε βρει.
Το καπνικό μου φάνηκε πολύ flat και ουδέτερο. Το Gins addiction ενώ είχε αρκετά ωραία γεύση άφηνε στο τέλος αυτήν την δροσεράδα της μενθόλης που δεν μου αρέσει οπότε δεν.
Το Sweet Prudence είναι αρκετά γλυκό και κρεμώδες. Ώρες ώρες μου βγάζει λίγο γαλατίλα όμως και το αφήνω. μέχρι να συμβεί αυτό είναι σαν να τρώω κρεμούλα.
Το Venus in Vapes είναι μια μίξη τσιχλόφουσκας με ζαμπούκα. Πολύ πολύ περίεργο. Δεν μπορώ να το κάνω συνέχεια αλλά κανά ml την μέρα τουλάχιστον το βραδάκι το κάνω οπωσδήποτε.
Αυτό που παρατήρησα είναι πως σε εμένα τουλάχιστον σε BDC ατμοποιητές και με μακρόσυρτες τζούρες οι γεύσεις ήταν πολύ πιο έντονες από ότι με τους top coil του μαγαζιού.

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 13, 2014, 05:10 »
εχω μεινει εκπληκτος με αυτα τα υγρα προσωπικα...
μου αρεσουν να μην ειναι καπνικα τα υγρα σε σημειο τασακιου , οποτε και πηρα τα 3 απο τα 4 (gin's addiction,sweet prudence , venus in vapes).
- gins addiction εντονο αψεντι,λεμονακι,μενθολη (9/10)
- sweet prudence γλυκο αρκετα (7/10)
- venus in vapes τσιχλοφουσκα με σαμπουκα οπως ο πρωλαλησαντας διατυπωσε (9/10)

Για μενα το μεγαλου ατου αυτων των υγρων ειναι οτι ειναι αψογα σε μιξεις μεταξυ τους (με εξαιρεση το sweet prudence) η και με αλλα(π.χ bebeca,halo) οταν αρχιζεις να βαριεσαι με μια γευση.
εχω κανει μιξη (gins addiction+sweet prudence=τελειο) - ( gins addiction+venus in vapes=τελειο) - (gins+bebeca=πολυ κομπλε δροσεραδα και μια δοση απο τσιγαρο μπεμπεκα)
Δινουν απιστευτο αρωμα στην ατμοσφαιρα, σε σημειο να μου λενε...πεταξε μια ντουμανια προς τα εδω.
ΑΛλο ενα πολυ θετικο ειναι οτι δεν αφηνουν καταλοιπα σαν το earth brother. στις φωτο η αντισταση ειναι 2 ημερων.
Στα plus και οι συσκευασιες!

Ολες οι δοκιμες γινονται σε dripper σε σταγονες.
Ολα ειναι με 60%pg 40%vg
αγοραστηκαν στα 6mg νικοτινης( στον dripper ισως δεν σας φανει εντονο το χτυπημα στο λαιμο)
Gins addiction + venus in vapes προσωπικα θα αγοραζονται οποτε αδειαζονται απο δω και στο εξης.






« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2014, 05:15 από xoxlasae »

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 13, 2014, 11:44 »
Ειχα και εγω την τυχη να δοκιμασω τα υγρα αυτα χτες και μπορω να πω οτι ειναι απο τα πιο δεμενα υγρα που εχω δοκιμασει.Συνθετες γευσεις οι οποιες ομως κατα το ατμισμα δεν ξεχωριζουν μεταξυ τους και δινουν μια ενιαια γευση.Ακομα και το καπνικο το οποιο δεν μου αρεσε καθολου πιστευω οτι ειναι με διαφορα το πιο κοντινο σε αισθηση τσιγαρου που εχω δοκιμασει οποτε για καποιους θα ειναι ιδανικο.
Γενικα πολυ ποιοτικα υγρα με γλυκο χτυπημα (κανω 9 νικοτινι και το 12 δεν με πεθανε) με ενα νεο επιπεδο γευσεων.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 13, 2014, 22:14 »
13 ημερων Ατμιστης σημερα πηρατο EARTH.
Π
ραγματικα αισθηση τσιγαρου ,παροτι κανω 6 mg το πηρα στα 12.
Δυνατο κτυπημα για μας που ακομα ειμαστε στα καπνικα.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 14, 2014, 17:45 »
Λοιπον... αγορασα και εγω το sweet prudence και η δοκιμη εγινε σε kanger protank 2., εντυπωσεις :




Μια απο τα ιδια!!

Ακομα ψαχνω να βρω τι ειναι αυτο που κανει την διαφορα. Σιγουρα δεν ειναι ασχημο υγρο, σιγουρα ειναι αρκετα καλο, ομως που ειναι αυτο το εξωτικο, περιεργο, πολυπλοκο κτλ κτλ

Ειναι ενα ακομα αρκετα καλο υγρο οπως και πολλα αλλα!!

Οσον αφορα την γευση, σιγουρα 90% κρεμωδες με μια ωραια απαλη γευση φρουτου, πολυ καλο υγρο για ολη την μερα, απο εκει και περα ομως στην τιμη που το πουλανε... δεν νομιζω να υπαρξει συνεχεια.

Σιγουρα αξιζει να το δοκιμασετε, ομως μεχρι εκει κατα την αποψη μου.

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 14, 2014, 17:59 »
Λοιπον...! Μετά από μιάμιση εβδομαδα που ατμιζω μονο το Venus In Vapes, δοκίμασα την σκέτη βάση που ατμιζω μήνες και καπια DIY.  :lipssealed: 
Αμεσος σκεφτηκα: τι στο καλό ατμιζα τόσο καιρό?!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2014, 18:05 από Netonavt »

Αποσυνδεδεμένος Geothing

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 15, 2014, 04:10 »
Παιδια γεια σας, ατμιστης εδω και 2 μήνες με επι το πλείστον bdc ατμοποιητές! Πήρα πριν λίγες μέρες το gins addiction και πραγματικά μου αρέσει πάρα πολύ! Να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που αγορασαν και τα άλλα. Το prudence και το venus είναι και αυτά ανοιχτόχρωμα υγρά; Μου έχει κάνει εντυπωση ότι με το gins addiction δεν έχω δει κατάλοιπα και η αντίσταση τραβάει σαν να είναι καινουργια! Το χρώμα του απο την άλλη κρύσταλλο! Στα άλλα υγρά που κάνω είτε μαυρίζουν όταν μένει λίγο στον ατμοποιητη είτε βλέπω απο τις τρυπιτσες των bdc να βγαίνει σκουροχρωμο υγρο(μοίαζει με μακα)! Στο gins όμως δεν έχω παρατηρησει το παραμικρο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172368 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10866 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364