vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, dkostas, camber, Jorge, manoslykos, th3ofilos, pngtszs1976

Twitter

GIANTOMIZER

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 16, 2011, 17:50 »
από γεύση πρέπει να υστερεί σε σχέση με τον Τ ατμοποιητή

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 16, 2011, 18:13 »
Δεν χρειάζεται σύριγγα. Έχει στο κουτί ένα λεπτό πλαστικό, σαν σωληνάκι με κεφάλι, με το οποίο γεμίζει. Είναι το ευκολότερο γέμισμα που είδα ποτέ. Πιέζεις το κεφάλι του πλαστικού,  το βάζεις στο μπουκάλι με το υγρό, αφήνεις το κεφάλι και καθώς το αφήνεις, γεμίζει με υγρό. Δουλεύει όπως ο δοσομετρητής των φαρμάκων. Μετά βάζεις το σωληνάκι του πλαστικού στην τρύπα του ατμοποιητή, πιέζεις το κεφάλι του πλαστικού και η αποθήκη του ατμοποιητή γεμίζει με υγρό ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ. Δεν υπάρχει περίπτωση να υπερχειλίσει, επειδή βλέπεις πόσο βάζεις.
Γεύση καμένου δεν μου έβγαλε σε καμιά περίπτωση. Τον χρησιμοποιώ εδώ και 6 ώρες περίπου, αν θυμάμαι καλά, πήγα γήπεδο και από το άγχος δεν τον άφησα από το στόμα μου και ακόμα έχει υγρό και δουλεύει όπως δούλευε στο πρώτο λεπτό. Απόψε θα δοκιμάσω και την αντοχή του βλέποντας ποδόσφαιρο ΠΑΟΚ-ΑΕΚ και θα σας πω αύριο πότε χρειάστηκε γέμισμα.
Έχω αγοράσει 5 Ego-T και 2 Ovale. Προσωπικά ψηφίζω υπέρ του Giantomizer μονοκούκι, έστω κι αν ακόμα 5-6 ώρες έχει που τον χρησιμοποιώ. Το ξεκίνημα του T και του Giantomizer είναι σαφώς υπέρ του δεύτερου.

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 16, 2011, 18:27 »
κατι μου λεει οτι και με την πλαστικη του funstore mporeis να το γεμισεις το λεω γιατι αν ειδα καλα εχει μεγαλη τρυπουλα  kikis πες μας εντυπωσεις και μετα απο ωρες πως συμπεριφερεται το giantomizer 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 16, 2011, 19:51 »
...............Έχω αγοράσει 5 Ego-T και 2 Ovale. Προσωπικά ψηφίζω υπέρ του Giantomizer μονοκούκι, έστω κι αν ακόμα 5-6 ώρες έχει που τον χρησιμοποιώ. Το ξεκίνημα του T και του Giantomizer είναι σαφώς υπέρ του δεύτερου...
Από θέμα γεύσης πως τα πάει σε σχέση με τον eGo-Τ ?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 17, 2011, 12:42 »
Δεν χρειάζεται σύριγγα.
...
Γεύση καμένου δεν μου έβγαλε σε καμιά περίπτωση.
...

Άψογα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 17, 2011, 13:04 »
Από χτες που το ατμίζω, υγρό συμπλήρωσα σήμερα κατά τις 11 το πρωί. Η αυτονομία του είναι άπαιχτη.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 17, 2011, 14:11 »
Αραγε ο Βασιλης θα τα φερει?Βασιλλλλ

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 19, 2011, 16:53 »
Ξεπούλησε κιόλας!
http://www.ecoesmoking.com/site-store-item-231-en.php


ευτυχώς πρόφτασα και πηρα μια πεντάδα να δω τι παίζει!!!!


Ο κόσμος ψοφά για atomizer με διάρκεια και καλή απόδοση....

Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 21, 2011, 16:18 »
Και τελικά μέχρι στιγμής όλα οκ με τον νέο? Μια ενημέρωση ακόμη είναι αναγκαία νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 23, 2011, 11:23 »
Μου ήρθαν χθες.
Πρώτες εντυπώσεις.
(Υπόψιν ένα μόνο τεμάχιο δοκίμασα, δεν βιάζομαι να βγάλω συμπεράσματα, το επόμενο μπορεί να έχει άλλη συμπεριφορά.)


-Πολύ κομψός επάνω στις μπαταρίες eGo ειδικά τις 650.
-Γεμίζει πολύ πιο εύκολα από τους ce2r4 με πιπετα που περιέχεται στη συσκευασία.
-Παίρνουν μεγάλη ποσότητα υγρού.
-Το φιτίλι τους είναι χοντρό.


Έχουν το χούι τους στο άτμισμα.
Αρχικά για μια ώρα περίπου βγάζουν μια περίεργη γεύση, όχι σαν καμένο κάτι απροσδιόριστο αλλά αισθητό, μετά υποχωρεί αρκετά.
Πήγα να τον ατμίσω όπως ατμίζω τους πειραγμένους eGoT (αρειμανίως και χωρις διάλειμμα) και μου έδωσε καμμένο πολύ γρήγορα.
Με ρηχότερες και αργές τζουρες γενικά ήταν ΟΚ αν και ο ατμός ορισμένες φορές μειωνόταν απροειδοποίητα και αν επέμενα αντί να κάνω διάλειμμα ερχόταν καμένο
Με ρηχές και αργές τζούρες το κτύπημα είναι πολύ καλό, έχει πάντως κάποια σκαμπανεβάσματα.


Διαρροές δεν παρατήρησα τίποτε απο την πλευρά της μπαταρίας, είχα μια ελάχιστη απο το "τζαμάκι" που παρατηρείς τη στάθμη του υγρού
όμως μπορεί να οφείλεται στο συγκεκριμένο τεμάχιο ή κατά λάθος να πίεσα το τζαμάκι όπως τον βίδωσα στην μπαταρία και να ξεκόλλησε λίγο.
Μια υποψία υγρού μου ήρθε 1-2 φορές στο στόμα αλλά αυτό αφού άνοιξα την τάπα που σφραγίζει τον ατμ, οπότε είναι υπό παρακολούθηση.

Θέλει πολύ σφικτό βίδωμα στην μπαταρία (να μην έχει υπερβολικά άνετη τζούρα) αλλιώς μου δίνει πιο εύκολα καμένο.
Η τζούρα του γενικά είναι πολύ άνετη.


Θέλει χαλαρό άτμισμα με κάποιες διακοπές. Οχι 2-3 απανωτές τζούρες


Άνοιξα την τάπα σιλικόνης που σφραγίζει την αντίσταση του ατμ και μου φάνηκε ότι η αντίσταση είναι πολύ σφικτά τυλιγμένη στο φιτίλι.
Θα δοκιμάσω να την "αραιώσω" κάπως.
Οι εγκοπές που περνά το φιτίλι (πού ήταν πονοκέφαλος στους ce2r4) μου φαίνονται πιο ευρύχωρες αναλογικά πάντα.


Αυτές είναι οι πρώτες ανολοκλήρωτες εντυπώσεις μου. Θα επανέλθω όταν δω κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 23, 2011, 11:38 »
Αρχικά για μια ώρα περίπου βγάζουν μια περίεργη γεύση, όχι σαν καμένο κάτι απροσδιόριστο αλλά αισθητό, μετά υποχωρεί αρκετά.

Το πιό πιθανό είναι,  να είναι απο το φιτίλι.. 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 23, 2011, 11:47 »
Λογικά απο το φιτίλι υποθέτω και εγώ.


Για να επανέλθω, μόλις φάρδυνα και βάθυνα τις εγκοπές της τάπας.
Επίσης αράιωσα το φιτίλι κάτω απο την αντίσταση με μια καρφίτσα.
Η κατάσταση φαίνεται καλύτερη τώρα (πιο συχνές και βιαστικές τζούρες απο πρίν χωρίς γρήγορο καμένο, πιο δυνατό κτύπημα) θα δούμε πως θα πάει...

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 23, 2011, 12:14 »
Αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει τα giantomizer θα βρει

από Kύπρο
http://www.ecoesmoking.com/site-store-item-231-en.php
όταν ξαναφέρει γιατί τώρα λέει sold out.

από Κίνα
1. http://www.ecigfair.com/index.php?main_page=product_info&cPath=5&products_id=25
με λογικά ταχυδρομικά
2. http://www.e-liquid.cn/catalog/product_info.php?products_id=348&osCsid=7a4b4b18ad0573288e8c980571e4bab5
με πολύ ακριβά ταχυδρομικά.


Σε Ευρώπη δε βρήκα ενώ από Αμερική πάει 10+$ το ένα και δε συμφέρει.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 23, 2011, 12:43 »
Η επέμβαση φαίνεται να πέτυχε.
Με το που φάρδυνα (και βάθυνα) τις εγκοπές και τσίμπησα με καρφίτσα το φιτίλι κάτω απο την αντίσταση, και αραίωσα λίγο και τις σπείρες
της αντίστασης, δεν έχω καμένο έχω πολύ ατμό και καλό κτύπημα εδώ και μια ώρα περίπου.


Υπόψιν η σιλικονένια τάπα όταν βγεί δεν μπαίνει πολύ εύκολα στη θέση της.


Περισσότερες εντυπώσεις αργότερα...

Απ: GIANTOMIZER
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 23, 2011, 12:53 »
Έχω κάνει κι εγώ παραγγελία από ecigfair.com και τα περιμένω πως και πως. Βέβαια αρχίζω να απογοητεύομαι γιατί αν και αυτό χρειάζεται πείραγμα, ε τότε τι να πω. Είμαστε 3 άτομα που προσπαθούμε να βρούμε μια φόρμουλα να ατμίζουμε. Ο καθένας έχεις τις δικές του ιδιαιτερότητες σύμφωνα με την προσωπικότητά του, την δουλειά του και τον τρόπο που ζει, αλλά εκτός από μένα που δεν έχω πρόβλημα με το dripping, οι άλλοι 2 είναι αδύνατο να ατμίζουν με dripping. Το πρόβλημα δηλαδή παραμένει, θέλουμε ένα tank σωστό και απροβλημάτιστο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8459 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180860 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537158 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59991 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16214 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136238 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10400 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12