vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

612 επισκέπτες, 4 χρήστες
chrismet, treloneritis, fotis3d, Harris

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #705 στις: Αυγούστου 22, 2015, 11:06 »
Πηρα καινουργια μπαταρια (το istick TC 40W) και τωρα θελω να αναβαθμιστω και οσο αφορα τον ατμοποιητη.


Ειμαι αναμεσα στον nautilo mini και τον subtank nano (δεν θελω τον subtank mini γιατι δεν προκειται να ασχοληθω με επισκευασιμες κεφαλες)


Ποιον απο τους 2 μου προτεινεται? Ή μηπως προτεινεται και καποιον αλλο?


Θα πηγαινα σε subtank nano γιατι μπορεις να βαλεις και κεφαλες με ni200 (ωστε να χρησιμοποιω την λειτουργια TC) αλλα διαβασα και ειδα σε review πως εχει σχετικα αερατη τζουρα ακομα και οταν εχεις μονο την μια τρυπα ανοιχτη.


Εγω θελω ο ατμοποιητης να εχει σχετικα σφιχτη τζουρα και οχι αερατη. Ειχα ας πουμε τον kanger genitank mini και επειδη ειχε πιο αερατη τζουρα απο τον GS16S (που εχω τωρα) τον αφησα στην ακρη...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2015, 11:28 από cruskro »

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #706 στις: Αυγούστου 26, 2015, 13:24 »
Εαν θέλεις τόσο σφιχτή τζούρα απέκλεισε τον subtank δια παντώς απο τις επιλογές σου! Ο Ναυτιλάκος ειναι σταθερή αξία και με το δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα φτιάχνεις την τζούρα μέχρι πολύ σφιχτή.

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #707 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2015, 18:25 »
Εχει χρησιμοποιησει κανεις jwell Duplx?!! H το fury tank της anyvape;!! Με ενδιαφερουν γνωμες για αγορα!!

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #708 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 17:26 »
Θα ήθελα να μου πείτε, αν υπάρχει κανένας ατμοποιητής που να έχει πάνω την αντίσταση (με φιτίλια, πχ justfog 1453, gemini mini κλπ) αλλά και να έχει δυνατότητα ρύθμισης αέρα.




Αλλαγή τίτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 01:26 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #709 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 03:52 »
Κάποια απάντηση έστω και αρνητική; :)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #710 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 08:28 »
Έχω την εντύπωση μη σου πω και σιγουριά, ότι πρωτοείδαμε ρυθμίσεις αέρα μόνο σε bottom coil ατμοποιητές. Σε top coil ατμοποιητές δεν έχω δει ποτέ κάτι τέτοιο...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #711 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 09:58 »
Αν ρωτας για ατμ/τες εμπορειου , δεν μου ερχεται καποιος στο μυαλο.
Αν ομως ρωτας γενικα , υπαρχουν τετοιου ειδους ατμ/τες , αν και μπορει να πει καποιος οτι δεν ειναι ετσι ακριβως που το περιγραφεις.








 :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Αγοραζεις ενα CE4 που εχει την αντ/ση επανω και το βαζεις σε ενα μοντ με ρυθμιση αερα.
Ετσι εχεις την αντ/ση επανω και τη ρυθμιση απο κατω.......... :))
Πλακα κανω , αλλα σαν λειτουργια ετσι ειναι....... ;D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #712 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 11:06 »
Στην πράξη όμως δε θα λειτουργήσει πιθανότατα.
Οι topcoil δεν έχουν ρύθμιση αέρα, είναι μόνιμα ρυθμισμένοι στο φουλ που μπορούν να πάρουν. Οπως βιδώνουν στο μοντάκι, το μόνο που χρειάζεται είναι να μην παρεμποδίζεται η είσοδος του αέρα. Αν παρεμποδίζεται, θα σφίξει η τζούρα. Αν δεν παρεμποδίζεται, ανεξάρτητα από το πόσο κενό υπάρχει για να παίρνουν αέρα, θα τραβήξουν τον ίδιο αέρα.

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #713 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 14:09 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!





Έχω έναν justfog 1453 που είναι τέτοιου τύπου άτμο (δεν τον έχω ως βασικό) και bebeca, tribeca τα αποδίδει αρκετά καλά. Ένα άλλο όμως υγρό το έδινε αρκετά δυνατό και έντονο και πιστεύω ότι αν είχε ρύθμιση αέρα κάπου θα το ρύθμιζα για πιο καλό αποτέλεσμα, γιαυτό και ρώτησα αν υπάρχει τέτοιος άτμο με πάνω την αντίσταση αλλά και ρύθμιση αέρα.


@petra


Δηλαδή πχ αν οι 2 τρύπες που έχει ο justfog ήταν πιο μεγάλες, δεν θα είχα μεγαλύτερη εισαγωγή αέρα?




Αποσυνδεδεμένος methisos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #714 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 15:04 »
Παιδιά ενα help...

εχει καποιος τον ατμοποιητη LAMDA της NOBACCO και αν ναι πειτε μου την γνωμη σας...αξιζει?

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #715 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 17:11 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!





Έχω έναν justfog 1453 που είναι τέτοιου τύπου άτμο (δεν τον έχω ως βασικό) και bebeca, tribeca τα αποδίδει αρκετά καλά. Ένα άλλο όμως υγρό το έδινε αρκετά δυνατό και έντονο και πιστεύω ότι αν είχε ρύθμιση αέρα κάπου θα το ρύθμιζα για πιο καλό αποτέλεσμα, γιαυτό και ρώτησα αν υπάρχει τέτοιος άτμο με πάνω την αντίσταση αλλά και ρύθμιση αέρα.


@petra


Δηλαδή πχ αν οι 2 τρύπες που έχει ο justfog ήταν πιο μεγάλες, δεν θα είχα μεγαλύτερη εισαγωγή αέρα?

Ναι θα είχες, επειδή είχα και γω στα αρχικά μου στάδιο αυτό τον ατμοποιητή κάπου είχα διαβάσει ότι του έκανε πατέντα κάποιος και μεγάλωσε τις τρύπες και είδε τεράστια διαφορα.
Βρήκα το σχόλιο, το οποίο αφορά το μεγάλο του αδερφό αλλά πιστεύω ισχύει το ίδιο.

Mick Moore  on  30/10/2013 7 reviews First impressions : nasty drip tip.Where am I going to find a pretty one to fit this atty , and why do folks take something that works and replace it with an eyesore ? Still, being a diehard Justfog fan I pressed on and chucked out the factory wick/coil assembly and replaced it with a ecowool wick that reaches the bottom of the chamber.Filled it up and couldn't get a puff let alone a fog out of it so off to the workshop,  drilled out the breather holes to 1mm and also the holes on the inner pipe. Reassembled and now its vaping like a train at 10.5 Watts. Gorgeous piece of kit that takes a proper tankful,  however the boys at Justfog need to watch the video reviews and sort out the vaping issues such as the wick instead of coming up with a drip tip that feels like you're chewing a plate . I'm off to the machine shop in the morning to get me a 510 drip tip adapter made.  - See more at: http://www.my-ecigshop.com/atomizers/clearomizers/justfog-2043.html#sthash.czpTb0Gp.dpu

Αποσυνδεδεμένος stiflergr

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #716 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 17:45 »
 παιδια εγω εχω τον ostria απο nobacco τι ατμοποιητες και απο ποιες εταιριες μπορω να κανω χρηση?γιατι σαν εταιρια μου δινει απο την σειρα mas υπαρχει περιπτωσει να κανει και απο nautilus?

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #717 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 17:51 »
ο ostria ειναι ο eleaf gs-tank
αρα κεφαλες μονο της eleaf
απο nautilus δεν ταιριαζει τιποτα
mas=μεγαλη παραγελια απο eleaf της nobacco με το ονομα mas

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #718 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 18:17 »
eleaf gs air και παρόμοιοι

Αποσυνδεδεμένος asteratos89

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #719 στις: Οκτωβρίου 28, 2015, 22:24 »
παιδια καλησπερα..χρησιμοποιω μια βδομαδα τωρα istick tc 40w με gs-tank ατμοποιητη και ενω καθαριζω καλα καθε φορα που προσθετω γευση βλεπω στο στομιο πανω μερικες φορες σταγονες απο τη γευση..υπαρχει διαρροη...γιατι γινεται αυτο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172191 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364