vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

599 επισκέπτες, 5 χρήστες
Ηρακλης, marauder800, SEB, bloodlessz, mathimatikos1966

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #615 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 14:31 »
Παιδια βοηθεια!Εχω μια kangertech 650 mah με ενα Τ2 ατμοποιητη με πανω την αντισταση οπως ξερετε!Πηρα το istick και δεν ξερω με τι ατμοποιητη να το κανω πακετο!Εχουν μεγαλη διαφορα οι ατμοποιητες με κατω την αντισταση,θα μπορεσω να συνηθισω τον πιο κρυο ατμο?Ψηνομαι για τον emow της kanger!

Αποσυνδεδεμένος zmy5710

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #616 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:02 »
γεια σασ παιδια.εχω τον nautilus mini και εχει αρχισει να σφιγκει η τζουρα ενω το εχω στο πιο ελευθερο.τι μπορει να συμβενει?στην προηγουμενη αντισταση δεν το ειχα αυτο.ειναι η δευτερη αντισταση τωρα αυτη .

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #617 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:09 »
Άλλαξε αντίσταση αδερφέ..!!

Αποσυνδεδεμένος zmy5710

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #618 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 20:12 »
τοσο νωρισ? δεν εχει μια εβδομαδα επανω :wall:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #619 στις: Δεκεμβρίου 08, 2014, 23:54 »
Γενικά, οι αντιστάσεις τόσο κρατάνε, βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλά τόσο κρατάνε.
Εγώ κάθε βδομάδα την άλλαζα και ποτέ δεν πέρασε από το μυαλό μου η υποψία ότι κάτι δεν πάει καλά με την αντίσταση, τόσο σε θέμα γεύσης όσο και σε θέμα τζούρας! ;)

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #620 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 23:57 »
τον εχει καποιος ? εμενα η ειναι ζαβος η δε ξερω
μολις χαμηλωνει λιγο η σταθμη του υγρου αρχιζουν οι κουφιες ρουφιξιες , και να σκαει υγρο στη γλωσσα μου . Μετα απο λιγο , σαν να ανοιγει τρυπα απο κατο και τρεχει το υγρο ολο! το υγρο εχω δει ομως οτι τρεχει απο τις τρυπιτσες για τον αερα..
 εχω κανει μπανιο ετσι 2 ego . Φοβαμαι να το βαλω πανω στο istick μου , μη το κανει μπανιο


Η βαση του ειναι καλα βιδομενη . Εχω δοκιμασει και αλλες κεφαλες τα ιδια μετα απο λιγο .


τι κανω λαθος ? αν κανω κατι που δε νομιζω ..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
απο οσο βλεπω και αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα
 
προε ενημερωση λοιπον..
 
 
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/clearomizers/626027-et-s-mini-vivi-nova-s-bvc-couple-istick-questions.html
 
 
 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 19, 2014, 09:33 από dimgr »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #621 στις: Δεκεμβρίου 19, 2014, 14:15 »
dim τον ειχα εγω

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
δεν ειχα διαρροες αλλα προβληματα υπερτροφοδοσιας αφου τον παλεψα αρκετα εφαγε σουτ με δυσαρεστησε πολυ σε αντιθεση με τον mini s που ειναι κορυφη

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
σε σενα μαλλον εκατσε να ειναι ελαττωματικος μην το βαλεις πανω στο istick που ειναι και πιο ακριβο

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #622 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 22:07 »
καλησπερα παιδια,
εχω εναν davide και μου εσπασε η βαση εκει που βιδωνη πανω στην μπαταρια και δεν μπωρο να βρω πουθενα,
εχει κανενας στο ντουλαπι του τιποτα Η ξερει κανενας που να ψαξω?
ειναι ωραιος ατμοποιητης και τον εχω!!!!
 :D :D :D 2 χρονια
χριστουγεννα ηταν οταν τον πηρα
αν εχει καποιος καμια λυση ας πει!!!

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #623 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 22:11 »
Όντως καλός άτμο.. κι εμένα μου άρεσε πολύ, αλλά τώρα τον έχω συρτάρι. Αν θέλεις μιας που είσαι από Θεσσαλονίκη στον δίνω να πιάσει τουλάχιστον τόπο. Στείλε πμ

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #624 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 22:46 »
Παιδια βοηθεια!Εχω μια kangertech 650 mah με ενα Τ2 ατμοποιητη με πανω την αντισταση οπως ξερετε!Πηρα το istick και δεν ξερω με τι ατμοποιητη να το κανω πακετο!Εχουν μεγαλη διαφορα οι ατμοποιητες με κατω την αντισταση,θα μπορεσω να συνηθισω τον πιο κρυο ατμο?Ψηνομαι για τον emow της kanger!
Μην περιμενεις να δεις τεραστια διαφορα στην θερμοκρασια του ατμου. τουλαχιστον εγω δεν καταλαβα κατι το ιδιαιτερο.
Εχω τον kanger emow και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος ΑΛΛΑ σε σχεση με τον μινι ναυτιλο και τον nobacco mas 20w ειναι σαφως κατωτερος. οι δυο τελευταιοι  ειναι εξαιρετικοι ατμοποιητες με τον δευτερο να ταιριαζει καλυτερα οπτικα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #625 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 22:48 »
τον emow τον μεγαλο ή τον μικρο εχεις?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

περασα απο ολους αυτους και να σας πω τι εμπειρια εχω:καλοι οι kanger (βασικα ολοι aerotank ειναι με μικροδιαφορες) ολοι παιρνουν τις ιδιες αντιστασεις για τις νεες εκδοσεις μιλω παντα,καλοι και οι aspire μεχρι που βγηκε ο ναυτιλος καλος και αυτος με την μεγαλη αυτη αντισταση και τον ξεχωριστο ατμο,αναλογα βεβαια και τι μπαταρια εχεις και εδω που τα λεμε ολοι αυτοι θελουν και αντεχουν ρευματα υψηλα (οι kanger διπλες ειναι) αλλα σε ολους μπορει να σου κατσει στραβη,οι πολλοι λενε τα καλυτερα για τον ναυτιλο και ετσι αυτο μας μενει και αυτοματα ολοι οι αλλοι δευτεροι..ομως ο ναυτιλος πινει πολυ υγρο για να εχει και την αναλογη αποδοση σωστα? και αν εχεις ομως πολλα υγρα στο στομα απο σκασιματα που δεν σταματουν οτι και να κανεις? αρα λοιπον ειναι και πως θα σου κατσει και ας ακουγεται καπως αφηρημενο αυτο το καλο δηλ ειναι σχετικο και υποκειμενικο και το κρινουμε αναλογα με τις αναγκες μας
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2014, 22:58 από pngtszs1976 »

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #626 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 22:59 »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #627 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 23:05 »
μια χαρα ειναι και αυτος και ο aspire mini vivi nova s glass πιο φθηνος και χωρις airflow καλος και τιμιος (αλλα με πλαστικο επιστομιο που αλλαζει οπως και στον emow)

Αποσυνδεδεμένος trn600

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα τραγουδια μου
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #628 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 10:38 »
Οτι γραφει κι ο τιτλος...

Θα θελα τα φωτα και την γνωμη σας .

Εχω εναν Iclear 30s απο τον οποιο ειμαι πολυ ικανοποιημενος ομως επειδη ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο θα θελα να ρωτησω αυτους που εχουν δοκιμασει και τους 2 , αν αξιζει να αγορασω τον Nautilo.

Πληροφοριακα ατμιζω στα 8 με 12 Watt (αναλογως ωρας κι ορεξης) με ατμιστικη βαση 50/50 χωρις αρωμα περιπου 5 -7 ml την ημερα.

Πριν ειχα εναν mini protank 3 αλλα δεν μου αρεσει καθολου τελικα η αισθηση που αφηνει.

Επισης να πω οτι o Iclear 30s με αντισταση 1,5 Ω μου βγαζει 5 μερες ενω με αντισταη 1,8 Ω μου βγαζει 12 με 15 μερες.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #629 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 14:24 »
Ο Ναυτιλος mini με τις BVC κεφαλές είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε εργοστάσιο ατμοποιητη.
Πιστεύω θα δεις διαφορά με τον iclear ειδικά στα 10-12w που γράφεις ότι φτάνεις να ατμιζεις.
Αλλά θα μπορούσες να κάνεις μια βόλτα στα καταστήματα της πόλης σου να βρεις κάπου να τον δοκιμάσεις και μόνος σου, ώστε να έχεις και προσωπική άποψη πριν την αγορά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364