vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 6 χρήστες
tasos1976, vasim, pngtszs1976, dkostas, Lazy Dog, camber

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #450 στις: Μαΐου 07, 2014, 15:01 »
Ξεκίνησα τα Bottom coil πριν ένα μήνα με  Evod της Delirium, έμεινα πολύ ικανοποιημένος (πέρα από κάτι Μπουρμπουλήθρες.) είπα να το πάω στο  ποιο ποιοτικό κ πείρα ένα mini protank 3, καμία σχέση στο ντουμάνι κ στο χτύπημα κ ας έχει BDC, μου φαίνεται καλύτερα έπαιζε ο παλιός μου Evod, ακούω κ διαβάζω παντού τα πολύ καλά σχόλια για Aspire, παίρνω εχθές τον Aspire ET-S BDC Glassomizer, πολύ καλύτερη γεύση κ ντουμάνι αλλά ένα/δυο κλικ κάτω σε χτύπημα από τον mini protank 3 με ίδιο υγρό κ μπαταρίες.
Μετά απ όλα αυτά λέω αύριο, να πάρω τον mini protank 2, τις ίδιες κεφαλές με τον Evod δεν παίρνει?

Ο protank 3 παίρνει και μονές και διπλές κεφαλές. Παίρνει δηλ και τις κεφαλές του προτανκ 3, και τις κεφαλές που είναι για τον 1 & 2.
Σίγουρα πράγματα, τον έχω, τον δουλεύω.

Οι κεφαλές του evod με το κοντό σωλήνα καταργούνται και ήδη κυκλοφορούν κεφαλές που είναι για evod & protank 1 & 2, με μακρύ σωλήνα. (Αυτές που ήταν παλιότερα για τους προτάνκ 1&2 είναι δηλαδή).
Αν πάρεις αυτές, λογικά θα παίζουν και στον μίνι προτανκ 3 που έχεις. Δεν πιστεύω ότι ο μίνι 3 έχει τέτοιου είδους διαφορές από τον μεγάλο 3.
Ουσιαστικά, αυτή ήταν η διαφορά του 3 από τον 2. Ότι δηλ ο 3 δουλεύει και με μονές και με διπλές κεφαλές, έναντι του 2 που δουλεύει μόνο με μονές.

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #451 στις: Μαΐου 08, 2014, 00:00 »
Από εκεί που ψώνιζα κεφαλές για το Evod πάντα μου δίνανε με το ψιλό σωληνάκι.
Να κ μερικές φώτο για να καταλάβετε καλύτερα.

 




ίσως παίζουν κάποιες άλλες Bcc κεφαλές για τον mini protank 3 όπου δεν τις έχω βρει ακόμα.
πάντως με αυτές δεν παίζει καλά... μπουκώνει συνέχεια κ αρχίζουν οι διαρροές απ το πιπάκι

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #452 στις: Μαΐου 08, 2014, 00:09 »
Ναι, γι' αυτές λέω.
Ο προτανκ 3 παίρνει αυτές είτε με μονή είτε με διπλή αντίσταση.
Ο evod παίρνει μόνο αυτές με τη μονή αντίσταση.


Διαρροές γιατί έχεις όμως....  :hmmm: :hmmm: :hmmm:


Μου επιτρέπεις και μια άλλη ερώτηση; Ο delirium, μήπως σου ράγισε στο πλαστικό τανκάκι στο σημείο εκεί που ενώνεται με την κάτω μεταλλική βάση;

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #453 στις: Μαΐου 08, 2014, 01:31 »
Δεν ήξερα πως υπάρχουν με μονή αντίσταση για τον mini Protank 3, δοκίμασα τις μονές που βλέπεις αριστερά απ τον Evod κ επειδή όλη η κατασκευή πάνω απ τα φιτίλια είναι ποιο κοντή, περνάει από εκεί μέσα υγρό κ καταλήγει κατευθείαν στο στόμα μου κ πολύ μπουρμπουλήθρα.
Τες πα! αύριο θα παίξει Mini protank 2 οπότε θα είναι όλα στα μέτρα μου νομίζω!

Όσες ερωτήσεις θες, δεν υπάρχει πρόβλημα,

Ναι ο Evod έχει σπάσει ακριβώς σε αυτό το σημείο που λες κ έχει ξεκολλήσει κ από το πιπάκι όλο το σωληνάκι πού υπάρχει εσωτερικά!
τον σακάτεψα, τρυπιοχέρης βλέπεις  :D

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #454 στις: Μαΐου 08, 2014, 11:36 »
Δεν είναι ότι είσαι "τρυπιοχέρης"  :laugh1: 
(Φοβερός χαρακτηρισμός! Πού το σκέφτηκες;  :)) :respect:  )
Δε φταις εσύ. Πιστεύω πως ο delirium είναι ένας πανέμορφος ατμο, αλλά έχει μια υπέρ-ευαισθησία στο συγκεκριμένο σημείο!
Είχα πάρει μετά αυτόν
http://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/bcc-bottom-coil-cartomizers/evod-mt-bcc-metal-bottom-coil-changeable-kanger-detail.html
που μου είχε φανεί πιο γερή κατασκευή, και πράγματι έχει αντέξει τα ... πάνδεινα!

Μίνι προτανκ έχω μόνο τον πρώτο. Δεν έχω τους μινι 2 και μίνι 3.
Αλλά έχω τους μεγάλους 1, 2 και 3.
Ο 3 μ' έχει βολέψει πιο πολύ από τον 2, ακριβώς για το λόγο ότι δουλεύει και με μονές και με διπλές αντιστάσεις. Και βάζεις ότι θέλεις σε αντίθεση με τον 2 μου μόνο μονές παίρνει.
1. Λογικά το ίδιο ισχύει και για τους mini (όπως έγραψα και πριν)
2. Με το 2 είχα θεματάκια, και ίσως να μην ήμουν η μόνη.... Μπορεί και να έτυχε... :dontknow:
3. Συμπερασματικά, εγώ στη θέση σου, ή γενικά αν αγόραζα κι άλλον, θα έπαιρνα τον 3 κι όχι τον 2.


Για να μη μπερδευόμαστε, κι επειδή εδώ που είμαι τώρα δε μπορώ να δε τις φωτό σου...  :eyesplash: , οι κεφαλές αυτές
http://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/bcc-bottom-coil-cartomizers/5-%CF%84%CE%B5%CE%BC-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-kanger-protank-bottom-clearomizer-detail.html
είναι που βάζω και στον evod και σε όλους τους προτανκ (και τον 3)
Οι κεφαλές αυτές
http://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/bdc-bottom-dual-coil-clearomizers/kanger-aerotank-bdc-air-adjust-5-pcs-coils-detail.html
είναι μόνο για τον 3 προτανκ και μίνι 3, καθώς και για αεροτανκ.


Για το θέμα της διαρροής.... πόσα ωμ ήταν η αντίσταση; Αλλά αφού σου δούλευε στον evod....
 Με τη βάση του προτανκ την έβαλες, έτσι; Όχι του delirium...  :hmmm: :-\
....  :hmmm:  σπάω το κεφάλι μου.....  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #455 στις: Μαΐου 08, 2014, 22:21 »

Για πάμε λίγο, παιδιά.
Που βρίσκουμε τους συγκεκριμένους ατμοποιητές, με τα μακριά φυτίλια?
Χρειάζονται για την νέα μελέτη του κ. Φαρσαλινού.

Το βάζω εδώ γιατί δεν ξέρω που αλλού να το βάλω.  Αν είναι λάθος, ας το μεταφέρει η Σ.Ο. 

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #456 στις: Μαΐου 08, 2014, 22:28 »
Επειδή είναι παλιοί Διονύση, τα μόνα μαγαζιά που τους βρήκα είναι αυτά:
http://www.dotshop.gr/sv4-crystal-2.0-clearomizer.html
http://www.funstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=661
http://www.shopping.ae.gr/p.php?id=309505&%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CE%BF%CF%82=SV4%20CRYSTAL%202.0%20CLEAROMIZER#.U2vbF4F_uj8
αλλά είναι με τιμές Αμερικής...

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #457 στις: Μαΐου 08, 2014, 22:44 »
Ευχαριστώ, Κώστα  :thumpup:

Και από εξωτερικό αν έχουμε τίποτα. Από usa ακόμα καλύτερα, πιστεύω.
Το ανέβασε ο Αγραφιώτης στο Facebook κ' είπα να βοηθήσω στο που μπορούν να τους βρουν :)

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #458 στις: Μαΐου 09, 2014, 01:07 »
Δεν είναι ότι είσαι "τρυπιοχέρης"  :laugh1: 
(Φοβερός χαρακτηρισμός! Πού το σκέφτηκες;  :)) :respect:  )
Δε φταις εσύ. Πιστεύω πως ο delirium είναι ένας πανέμορφος ατμο, αλλά έχει μια υπέρ-ευαισθησία στο συγκεκριμένο σημείο!
Είχα πάρει μετά αυτόν
http://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/bcc-bottom-coil-cartomizers/evod-mt-bcc-metal-bottom-coil-changeable-kanger-detail.html
που μου είχε φανεί πιο γερή κατασκευή, και πράγματι έχει αντέξει τα ... πάνδεινα!

Μίνι προτανκ έχω μόνο τον πρώτο. Δεν έχω τους μινι 2 και μίνι 3.
Αλλά έχω τους μεγάλους 1, 2 και 3.
Ο 3 μ' έχει βολέψει πιο πολύ από τον 2, ακριβώς για το λόγο ότι δουλεύει και με μονές και με διπλές αντιστάσεις. Και βάζεις ότι θέλεις σε αντίθεση με τον 2 μου μόνο μονές παίρνει.
1. Λογικά το ίδιο ισχύει και για τους mini (όπως έγραψα και πριν)
2. Με το 2 είχα θεματάκια, και ίσως να μην ήμουν η μόνη.... Μπορεί και να έτυχε... :dontknow:
3. Συμπερασματικά, εγώ στη θέση σου, ή γενικά αν αγόραζα κι άλλον, θα έπαιρνα τον 3 κι όχι τον 2.


Για να μη μπερδευόμαστε, κι επειδή εδώ που είμαι τώρα δε μπορώ να δε τις φωτό σου...  :eyesplash: , οι κεφαλές αυτές
http://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/bcc-bottom-coil-cartomizers/5-%CF%84%CE%B5%CE%BC-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-kanger-protank-bottom-clearomizer-detail.html
είναι που βάζω και στον evod και σε όλους τους προτανκ (και τον 3)
Οι κεφαλές αυτές
http://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/bdc-bottom-dual-coil-clearomizers/kanger-aerotank-bdc-air-adjust-5-pcs-coils-detail.html
είναι μόνο για τον 3 προτανκ και μίνι 3, καθώς και για αεροτανκ.


Για το θέμα της διαρροής.... πόσα ωμ ήταν η αντίσταση; Αλλά αφού σου δούλευε στον evod....
 Με τη βάση του προτανκ την έβαλες, έτσι; Όχι του delirium...  :hmmm: :-\
....  :hmmm:  σπάω το κεφάλι μου.....  :hmmm: :hmmm: :hmmm:


χαχα παίζει λίγο τρυπιοχέριασμα, έφαγε απίστευτα πεσίματα, αλλά όντως , οι ποιο πολλοί ατμοποιητές  αυτού του τύπου είναι ευαίσθητοι σε αυτό το σημείο!

1 Τελικά δεν ισχύει αυτό στους μίνι, σήμερα από ηλεκτρονικοτσιγαράδικο μου είπαν μόνο διπλής αντίστασης παίρνει ο mini3
2 -
3 με αυτό το σκεπτικό κ εγώ πείρα τον 3 αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος απ το χτύπημα του ( κατέληξα τελικά στον 2, χάνει λίγο σε γεύση αλλά μου βγάζει καλύτερο throat hit) :cigar:

Με το θέμα μπουκώματος / διαρροής η αντίσταση ήταν 1,8 Ωμ,
με τη βάση του προτανκ την έβαλα κ δούλεψε όπως δούλεψε :wall:, με την βάση από delirium δεν κούμπωνε

 :hapy_crazy:  :hapy_crazy:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #459 στις: Μαΐου 09, 2014, 01:19 »
 :hmmm: :dontknow: :dontknow:
Tι να πω... για να το λες έτσι θα ναι...
Εγώ πάντως τον μεγάλο pro 3 τον δουλεύω κι έτσι κι αλλιώς χωρίς κανένα πρόβλημα, και θυμάμαι από την αρχή το έλεγαν ότι δουλεύει και με τα δύο είδη αντιστάσεων.
Δε μου αρέσει που δεν κρατήσαν αυτή τη λογική στο mini. Είναι πολύ βολικό....
Και δεν έχω ιδέα γιατί το κάναν αυτό.....  :hmmm:
 :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #460 στις: Μαΐου 09, 2014, 01:53 »
Οχι, δεν είναι έτσι.....
Ο mini Protank3 δουλεύει κανονικά και με κεφαλές μονής αντίστασης. Το αναφέρω και εδώ :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,21809.msg736258.html#msg736258

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #461 στις: Μαΐου 09, 2014, 16:23 »
Απ ότι φαίνεται δεν πρέπει να δουλεύει με μονές αντιστάσεις ο mini protank 3 !

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,21809.msg736368.html#msg736368

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #462 στις: Μαΐου 11, 2014, 01:27 »
Δεν ισχύει αυτό. Το μόνο που ισχύει είναι ότι οι dual coil κεφαλές δεν είναι συμβατές με τους mini protank 1 και 2.

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #463 στις: Μαΐου 17, 2014, 10:17 »
Καλησπερα.Θελω μια βοηθεια για να μη δινω τζαμπα χρηματα για ακομα μια φορα.
Θελω μια γνωμη για αγορα ατμοποιητη bcc με μεγαλο δοχειο.απο 2.5-3ml και ανω με σπειρωμα 510 αν γινετε.
Εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης τους protank και mini αλλα η τζουρα τους ειναι πολυ αερατη και στο τελος
καταληγω να ατμιζω σε εναν evod (να νε καλα ο καημενος) και εχω πεταξει στο συρταρι ηδη κοντα στα 30 ευρω.
Υπαρχει καποιος ατμοποιητης με τζουρα σαν του evod η και πιο σφιχτη αλλα να περνει πολλα ml?
Να στε καλα.

Αποσυνδεδεμένος keepthefaith

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #464 στις: Μαΐου 29, 2014, 16:17 »
Καλησπερα σε ολη τν παρεα!!Οταν τελειωνει το υγρο παρατηρω συνηθως μια αλλοιωση γευσης, και πρεπει να ξαναγεμισω με υγρο.Αυτο που αποδιδεται ??Ειναι φυσιολογικο ? :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364