vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

565 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, Sergios, tony1976

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #435 στις: Μαΐου 03, 2014, 20:04 »
Οποτε θα μπορουσα καλλιστα για να εχω πιο ηπιο χτυπημα στον bcc να του κατεβασω και αλλο τα v-w?
Επισης γιατι στον bdc του 5ευρου η γευση ειναι πιο καλη απο του protank 2 που τον πηρα 16 ευρω?
Τζαμπα λεφτα μου φαινετε εδωσα.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #436 στις: Μαΐου 03, 2014, 20:09 »
ναι προσαρμόζεις τα βατ ή βολτ εκεί που σε ικανοποιεί. Η γεύση φίλε είναι υποκειμενικό θέμα... δεν εξαρτάται από τα χρήματα που δίνεις.. εγώ για παράδειγμα έχω την ακριβώς αντίθετη γνώμη από εσένα .. στον προτανκ πληρώνεις το γυαλί και το όνομα κατά βάση πάντως, ο άλλος είναι πλαστικός.

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #437 στις: Μαΐου 03, 2014, 20:29 »
Σου αρεσει περισσοτερο bcc απο bdc εσενα?
Δε ξερω ρε γμτ,και εγω με ενα πακετακι evod ξεκινησα για αρχη μετα πηγα σε protank αλλα επεσε στο χερι μου ενας aspire απο ενα φιλο
και σαν να ειναι διαφορετικη η γευση.Ισως ειναι οτι συνηθισα συνεχεια evod και evod και μου αρεσε η αλλαγη μεχρι να συνηθισω-βαρεθω και αυτον,δε ξερω.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #438 στις: Μαΐου 03, 2014, 20:38 »
Ο κάθε ατμοποιητής δίνει την δική του γεύση στο υγρό. Τονίζονται διάφορα στοιχεία του υγρού. Κατά κύριο λόγο βέβαια η ίδια γεύση είναι αλλά σε άλλους είναι πιο έντονη, σε άλλους πιο υποτονική.
Παίζει ρόλο και η κεφαλή. Μπορεί αν αλλάξεις κεφαλή αν δεις κι εκεί διαφορά.
Επίσης λες ότι σου αρέσει πιο πολύ ο aspire. Με κάποιο άλλο υγρό μπορεί να σου αρέσει περισσότερο ο protank.

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #439 στις: Μαΐου 03, 2014, 20:40 »
Ναι,εχω μια εντυπωση οτι στα τσιγαρισια υπερτερει ο protank.
Τα φρουτενια ομως μου τα κανει "air wick"  :))

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #440 στις: Μαΐου 03, 2014, 20:50 »
Νομίζω όλοι πάνω κάτω τη δουλειά την κάνουν, αλλά στο θέμα της γεύσης οι παραλλαγές είναι άπειρες και υπάρχει και ο κορεσμός πιστεύω που μας κάνει να βαριόμαστε και να θέλουμε αλλαγές. Εγώ τουλάχιστον αυτό το έχω παρατηρήσει πάρα πολύ στον εαυτό μου. Το καλό είναι ότι με λίγα χρήματα υπάρχουν καλά προϊόντα με καλό αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #441 στις: Μαΐου 04, 2014, 01:15 »

Εβγαλα το ενα φυτιλι απο τον protank 2 και η γευση για καποιον περιεργο λογο απογειωθηκε.Καλυτερη απο αυτη που μου εδωσε ο aspire που ανεφερα στην αρχη.
Δε ξερω τι να πω,σαν να πηρα καινουριο υγρο.

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #442 στις: Μαΐου 04, 2014, 14:34 »
Καλησπέρα,
Ψάχνω ce4+ να είναι από ατσάλι και γυαλί, υπάρχει τίποτα στο εμπόριο γιατί από όσο έψαξα δεν βρίσκω τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος ΒΕΡΟΝΙΚΗ

  • *
  • 12
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #443 στις: Μαΐου 04, 2014, 17:45 »
Παιδιά καλησπερα και απο μένα ! Kanger mini 3!!!!!!!!!!Η αντισταση μου κράτησε 17 ημέρες με 3 γέμισματα τη μερα και με παχύ ρευστά υγρα. Η γευση που δινει επισης ειναι άριστη . Πολυ καλη επιλογή για εργοστασιακό

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #444 στις: Μαΐου 06, 2014, 22:34 »
Ξεκίνησα τα Bottom coil πριν ένα μήνα με  Evod της Delirium, έμεινα πολύ ικανοποιημένος (πέρα από κάτι Μπουρμπουλήθρες.) είπα να το πάω στο  ποιο ποιοτικό κ πείρα ένα mini protank 3, καμία σχέση στο ντουμάνι κ στο χτύπημα κ ας έχει BDC, μου φαίνεται καλύτερα έπαιζε ο παλιός μου Evod, ακούω κ διαβάζω παντού τα πολύ καλά σχόλια για Aspire, παίρνω εχθές τον Aspire ET-S BDC Glassomizer, πολύ καλύτερη γεύση κ ντουμάνι αλλά ένα/δυο κλικ κάτω σε χτύπημα από τον mini protank 3 με ίδιο υγρό κ μπαταρίες.
Μετά απ όλα αυτά λέω αύριο, να πάρω τον mini protank 2, τις ίδιες κεφαλές με τον Evod δεν παίρνει?

Αποσυνδεδεμένος Tinder

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #445 στις: Μαΐου 06, 2014, 22:48 »
 :yes:


Πάντως εγώ στον aspire και στον mini protank II έκλεισα από μία τρυπούλα και βελτιώθηκε η κατάσταση  ;) 

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #446 στις: Μαΐου 06, 2014, 23:03 »
Κ εγώ στον Evod την είχα κλείσει μόνιμα την μια, τώρα σε mini protank III κ Aspire επειδή δεν με βλέπω να μένω με αυτούς δεν έχω μπει ακόμα στην διαδικασία, δαχτυλάκι μόνο...

Συγκριτικά με τον Aspire πως τον βλέπεις σε χτύπημα τον mini protank II?

Αποσυνδεδεμένος Tinder

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #447 στις: Μαΐου 06, 2014, 23:12 »
Εχει λιγότερο χτύπημα. Τελικά δεν μου έχουν καθήσει καλά οι BC, προτιμώ TC π.χ. mini nova ή gemini mini  ::)

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #448 στις: Μαΐου 06, 2014, 23:19 »
Υπάρχει μια πιθανότητα οι κεφαλές του μίνι προτανκ 2/evod να παίζουν στον μίνι προτάνκ 3. Δοκίμασέ το πρώτα για να μη δίνεις τσάμπα τα 10ευρα

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #449 στις: Μαΐου 06, 2014, 23:29 »
Το έχω δοκιμάσει, αλλάζει το ύψος απ το σιλικονάκι στις κεφαλές του Evod, είναι ποιο κοντό κ το αποτέλεσμα είναι όταν το βάζω στον Mini Protank 3 να δημιουργείται ένα κενό στο σημείο, μετά από λίγο μπουκώνει συνέχεια κ έχει διαρροές απ το πιπάκι  :-\

Πάντως τελικά δεν πρέπει να είναι η ιδέα πως ο Evod έχει καλύτερο χτύπημα??
Μου έχει σπάσει κ δεν δουλεύει σωστά ώστε να βγάλω άκρη

Δεν βλέπω να το γλυτώνω το 10€ρο
  :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2014, 02:42 από DimRx »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172216 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10650 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364