vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Lazy Dog, kurtz, kyrgiannis, aalex

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #315 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 13:44 »
καλησπερα, γνωριζετε καποιο site με οικονομικα bottom dual coil  για το vivi nova 3,5ml ?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2014, 13:50 από Georgio »

Αποσυνδεδεμένος Amcm

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #316 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 15:59 »
Κάποιες φορές η διαρροή στην μπαταρία οφείλεται σε συσσώρευση υδρατμών στο κεντρικό καλαμάκι.
Για να αντιμετωπίσεις, ως ένα βαθμό, το πρόβλημα με τους υδρατμούς (αν είναι αυτό το πρόβλημα), δοκίμασε τα παρακάτω.

1. Οι τζούρες σου να είναι απαλές και μακρόσυρτες.

2. Πάτα το κουμπί της μπαταρίας 1-2 δευτερόλεπτα πριν ξεκινήσεις την εισπνοή και συνέχισε την εισπνοή και 1 δευτερόλεπτο αφότου το έχεις αφήσει.

3. Σε αραιά διαστήματα, κυρίως όταν βλέπεις πολλούς υδρατμούς στο κεντρικό σωληνάκι (ή όταν δεν μπορείς να δεις το σωληνάκι της αντίστασης όταν το κοιτάς από το drip), στρίψε ένα κομματάκι χαρτομάντιλο και καθάρισέ το.

Φυσικά μπορεί να οφείλεται σε υπερτροφοδοσία (είναι το πιο πιθανό).
Σε αυτή την περίπτωση και αφού εφαρμόζεις και τα παραπάνω, δοκίμασε και τα ακόλουθα:

1. Αν έχεις vv μπαταρία (αν δε έχεις, ίσως δεν είναι κακή ιδέα να πάρεις), ανέβασε τα volt που ατμίζεις και ιδιαίτερα όσο θα πέφτει η στάθμη του υγρού σου.

2. Άνοιξε την κεφαλή και πρόσθεσε επιπλέον νήματα πάνω από την αντίσταση για να περιορίσεις την υπερτροφοδοσία. Πρόσεξε μην βάλεις πολύ, γιατί μετά θα έχεις υποτροφοδοσία και καμένο (πειραματίσου λίγο και θα το βρεις - σε συνδυασμό με το ανέβασμα των volt όσο πέφτει το υγρό)

3. Όταν φυσάς για να φύγει το επιπλέον υγρό από την αντίσταση, θα πρέπει ο ατμοποιητής να κοιτά προς τα πάνω, δηλαδή η κεφαλή να μην είναι βυθισμένη στο υγρό. Σε αντίθετη περίπτωση, φυσώντας, σπρώχνεις περισσότερο υγρό στην αντίσταση.

Καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #317 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 18:28 »
Ξέρετε μήπως γιατι δεν μπορω να ευχαριστηθω κανένα ατμοποιητη αυτές τις ημέρες? Την πρώτη εβδομάδα που ξεκίνησα το ατμισμα όλα ηταν καλά αλλά τις τελευταίες μέρες συνεχώς "τρώω καμμένο" . Τι αντιστάσεις εχω αλλάξει, τι ατμοποιητές με κάτω αντίσταση, με πάνω αντίσταση, όλα τα ίδια... Για μερικές ώρες όλα καλά και μετά αρχίζουν τα "καμμένα". Ειναι τοσο, μα τοσο σπαστικό να συμβαίνει αυτό, που αν δεν το έψαχνα το θέμα μπορεί και να το είχα παρατήσει. Λοιπόν παιδιά, ακούω τις απόψεις σας κι αν συναντήσατε κι εσείς παρόμοια προβλήματα στην αρχή της ατμιστικης σας πορείας.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #318 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 18:36 »
Καμένο συνήθως παίρνεις:

ή όταν έχει βουλώσει για κάποιο λόγο (π.χ. από υγρό) η οπή της κεφαλής...

ή όταν δίνεις περισσότερα Volts απ' αυτά που σηκώνει η αντίσταση της κεφαλής...

ή όταν είναι ελαττωματική η κεφαλή...

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #319 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 18:40 »
Σ´ευχαριστω zacharis για την απάντηση σου! Και σε παρόμοια ερώτηση που είχα κανει και μου είχαν απαντήσει πολλά παιδιά,μεταξύ άλλων κι εσύ, τα ίδια είχαν αναφερθεί. Μπορεί όμως να ειναι όλες οι αντιστάσεις που εχω αγοράσει ελλατωματικες? Κι αν ναι, κάθε φορά θα πρεπει να ελπίζω στη "θέα τύχη" για το τι αντιστάσεις θα μου δώσουν?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #320 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 18:44 »
καλησπερα, γνωριζετε καποιο site με οικονομικα bottom dual coil  για το vivi nova 3,5ml ?
Στα περισσότερα καταστήματα οι τιμές των bdc είναι περίπου στα ίδια επίπεδα (2-2.5 €). Από Κίνα μπορεί να βρείς κάτι φθηνότερο αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο για κάτι που πωλείται ούτως ή άλλως σε χαμηλή τιμή.

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #321 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 20:27 »
Ξέρετε μήπως γιατι δεν μπορω να ευχαριστηθω κανένα ατμοποιητη αυτές τις ημέρες? Την πρώτη εβδομάδα που ξεκίνησα το ατμισμα όλα ηταν καλά αλλά τις τελευταίες μέρες συνεχώς "τρώω καμμένο" . Τι αντιστάσεις εχω αλλάξει, τι ατμοποιητές με κάτω αντίσταση, με πάνω αντίσταση, όλα τα ίδια... Για μερικές ώρες όλα καλά και μετά αρχίζουν τα "καμμένα". Ειναι τοσο, μα τοσο σπαστικό να συμβαίνει αυτό, που αν δεν το έψαχνα το θέμα μπορεί και να το είχα παρατήσει. Λοιπόν παιδιά, ακούω τις απόψεις σας κι αν συναντήσατε κι εσείς παρόμοια προβλήματα στην αρχή της ατμιστικης σας πορείας.


Sent from my iPad using Tapatalk


Ποιο υγρο κανεις;
Σε κεφαλες protank/evod δοκιμασε να βγαλεις το 1 απο τα 2 φυτιλακια πανω απο την αντισταση και δες αν διορθωνεται καθολου το προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #322 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 21:17 »
Απο υγρά κανω το "Αγρίνιο" και το "Cuban supreme" . Εχω κανει δοκιμή αυτό με τα φυτιλακια αλλα τίποτα...


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #323 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 23:12 »
ή συμβαινει και με παλμικα μοντς να δινουν καμμένο σε ατμο εμποριου με χαμηλες αντιστασεις

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #324 στις: Φεβρουαρίου 17, 2014, 07:54 »
Σ´ευχαριστω zacharis για την απάντηση σου! Και σε παρόμοια ερώτηση που είχα κανει και μου είχαν απαντήσει πολλά παιδιά,μεταξύ άλλων κι εσύ, τα ίδια είχαν αναφερθεί. Μπορεί όμως να ειναι όλες οι αντιστάσεις που εχω αγοράσει ελλατωματικες? Κι αν ναι, κάθε φορά θα πρεπει να ελπίζω στη "θέα τύχη" για το τι αντιστάσεις θα μου δώσουν?


Sent from my iPad using Tapatalk
Nαι μπορεί να πέσεις σε ελλατωματική παρτίδα. Πολλοί το έχουν πάθει. Στη θεά τύχη κάποιες φορές ελπίζω και εγώ όταν είναι να πάρω αντιστάσεις. Δυστυχώς τις χαλασμένες δεν τι δέχονται συνήθως πίσω και έτσι πετιούνται 2ευρω και 3ευρα....

Αποσυνδεδεμένος alfagamma

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #325 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 01:31 »
Από σήμερα το μεσημέρι άλλαξα επίπεδο :)
ατμιζω πλέον με τον Aspire Nautilus  που πήρα από το http://www.vaporsolutions.gr/ (για την άψογη εξυπηρέτηση του εν λόγο καταστήματος δεν χρειάζεται να αναφερθώ... πιστεύω οτι την γνωρίζετε)
Έπαθα πλάκα ρε παιδιά (και κοριτισα :) ) με το πόσο καθαρή γεύση μου δίνει ο Nautilus πραγματικά καμιά σχέση με ότι εχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα, δεν μιλάω για τα 5+ ml  πραγματικά το κάτι άλλο σε αυτονομία.
ένα πρόβλημα όμως το εχω και δεν ξέρω αν έτυχε και σε άλλους. όταν τον ανοίγω για να τον γεμίσω και τον κλείσω πάλι βλέπω υγρό από έξω σαν να έτρεξε από κάπου... δεν κατάλαβα γιατί....

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #326 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 08:46 »
Τσέκαρέ τον πριν το επόμενο γέμισμα, πριν τον ανοίξεις, στην βάση του drip tip μήπως θέλει σκούπισμα εκεί. Υγροποιήσεις ατμού πρέπει να είναι που ξεμένουν εκεί πέρα.

Αποσυνδεδεμένος alfagamma

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #327 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 16:01 »
τελικά θέλει σκούπισμα αλλά όχι στην βάση του drip tip αλλά στην βάση που ξεβιδώνω για να γεμίσω, έχει αυτό το λάστιχο που κρατάει υγρό και στο βίδωμα βγάζει λίγο αν δεν το καθαρίσω.
το κακό είναι άλλο, μου έβγαλε και εμένα την γεύση πλαστικού αλλά μόνο όταν ανέβασα τα βολτ πάνω απο 4,2.... με χάλασε αυτό, έφυγε όλη η μαγεία.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #328 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 16:46 »
Δεν υπάρχει μαγεία, πολλές φορές μια παρτίδα κεφαλών συμπεριφέρεται διαφορετικά από μιά άλλη προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο...

Αποσυνδεδεμένος alfagamma

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #329 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 18:42 »
Αυτό το γνωρίζω (δεν τράβηξα και λίγα κατά καιρούς) αλλά με την πρώτη? με την κεφαλή που ήταν πάνω? την μαμά? από την άλλη η γεύση πλαστικού δεν είναι κάτι που δικαιολογείται ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364