vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #240 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 08:30 »
εγώ έχω vivinova kai i clear 30 όσον αφορά τους με πάνω αντίσταση και δεν είχα πρόβλημα με διαροές ποτέ στους 4 μήνες που τους χρησιμοποιώ. Για κάποιον που θέλει ντουμάνι και ζεστό ατμό είναι καλή επιλογή ο iclear30 αν και εγώ δεν βρήκα διαφορά με vivinova αν φορέσει διπλή αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #241 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 09:22 »

@συμπολίτισσα danai:Εγω δεν αντεχω και θα την κανω την ερώτηση ευθέως: Γιατι μετά από τις πρώτες αστοχίες του Vivi Nova, συνέχισες να επιμενεις ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ (28 τεμάχια), χωρίς να ψάξεις την τύχη σου και σε κάποιο άλλο μοντέλο (όπως σου προτείνουν και τόσοι άλλοι συνατμιστές)?
Ο δικός μου ο Νοβα δεν είχε ποτε διαρροή, αλλά είχε μονιμα καμμένο και κακή γεύση (υποτροφοδοσία), προσπάθησα μία (recoil), προσπάθησα δύο (ψαλίδισμα σιλικονάκια), έιδα και αποείδα και.... μπάϊ μπάϊ!! Πήρα CE 5 (αυτον με το κεραμικό). ΤΡΕΛΗ γευση, έχει τα καλά του, αλλά έχει και αυτος τα θεματάκια του και πήγα παρακάτω.
Ξέρεις, όταν παρατηρείς ένα μοντέλο να πιάνει ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ την χρυσή τομή, το sweet point που λένε και που δεν είναι άλλο από την απλή απροβλημάτιστη και ικανοποιητική λειτουργία, πρόκειται εν γένει για πρόβλημα σχεδιασμού του ατμο και θα έχεις συχνά απογοητεύσεις. Εσύ με τόσο ταλαιπωρία που έφαγες, θα είχες πάει ως τώρα σε original Ιθάκη (τα λεφτά είναι τα ίδια με 28 Vivi Nova πάντως) και θα είχες ήδη και.... 3 dan στο τύλιγμα αντίστασης NR-R και θα ένοιωθες και πού λιγότερο καταπονημένη ρε κορίτσι.....
Τεσπα, δοκίμασε όσους μπορείς παραπάνω ατμο και κάτσε σε αυτόν που θα... σου κάτσει και τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #242 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 09:57 »
 :hmmm:  Εγώ και με τον iclear 30 (όχι τον καινούριο) και με τον έψιλον XL είχα θεματάκια!  :dontknow:
Κατ' εμένα σταθερή αξία παραμένει ο protank ο πρώτος. Όχι ο δεύτερος! Αν μπορείς να τον δοκιμάσεις σε κάποιο κατάστημα, δώσε του μια ευκαιρία!

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #243 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 13:12 »
Οχι, δε ζητάς κάτι περισσότερο από αυτό που κάποιοι ατμιστές ακόμη και μετά από 4 χρόνια στον ατμό κάνουν. Σε νιώθω όσο δε φαντάζεσαι όταν αναφέρεσαι στα συρματοτσουμπλέκια κλπ κλπ  :))
Προβλήματα με διαρροές στα κλιαρομάιζερ είναι κάτι που συχνά θα συναντήσεις. Συνήθως με μικρό βαθμό και ελεγχόμενο.
Μια και έχεις ήδη μοντ, μπορείς να δοκιμάσεις όποιον θέλεις, χωρίς να ανησυχείς μήπως δεν σου φτάνει η ισχύς της μπαταρίας τους.
Από όσους έχω δοκιμάσει ως τώρα, με διαφορά κορυφαίο σε αποδοση ΚΑΙ ΑΝΤΟΧΗ θεωρώ τον gemini mini, με top coil διπλή αντίσταση στα 2.2 ομ και άτμισμα στα 4.8 βολτ.
Εχω 3 κομμάτια από τις αρχές Ιουνίου και τα χρησιμοποιώ εναλλάξ. 7,5 μήνες μετά, δεν έχω διαρροές από κανέναν στις συνδέσεις πλαστικού με μέταλλο, ή στα κουμπώματά του. Μόνο τα πλαστικά επιστόμια αλλάχτηκαν. Για να είμαι εντελώς ακριβής, από τον πόλο έχουν ελάχιστο δάκρυσμα, κάτι που απαιτεί 2-3 φορες τη μέρα σκούπισμα του πόλου της μπαταρίας με χαρτοπετσέτα. Οτιδήποτε άλλο είχα, σε πολύ λιγότερο χρονικό διάστημα έσπαζε ή είχε αποκολλήσεις, με αποτέλεσμα να αχρηστεύεται από διαρροές.


Εξίσου καλή ποιότητα κατασκευής μου έχουν αφήσει και οι aspire, αλλά με μικρότερη διάρκεια ζωής των κεφαλών.


Βέβαια ισχύει αυτονόητα το ότι καλό είναι αυτό που σου ταιριάζει, οπότε μάλλον θα πρέπει να δοκιμάσεις από μονη σου.
Αλλος χρυσός κανόνας είναι οτι αν δε σου κάτσει κάτι για δεύτερη φορά, προσπερνάς και πας στο επόμενο μοντέλο. Το καλύτερο να είναι για όλο το φόρουμ, αν δοκίμασες δυο κομμάτια και δε σε βόλεψαν, τότε για σένα είναι το χειρότερο

Πέτρα σ'ευχαριστώ πολύ για την εμπεριστατωμένη απάντηση σου.

Μιλάμε για αυτόν εδω αν κατάλαβα καλά? 

http://www.free-smoke.gr/home/153-gemini-mini-clearomizer.html

Αυτός έχει χωρητικότητα 2ml και φαντάζομαι στο provari θα κάτσει σαν φτωχός συγγενής.  :)

Αυτό φυσικά δεν έχει και τόση σημασία αν πρόκειται να γλυτώσω από τις διαρροές!

Ξέρουμε ποιο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη τους έχει?

Σ' ευχαριστώ και πάλι  ;D



@συμπολίτισσα danai:Εγω δεν αντεχω και θα την κανω την ερώτηση ευθέως: Γιατι μετά από τις πρώτες αστοχίες του Vivi Nova, συνέχισες να επιμενεις ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ (28 τεμάχια), χωρίς να ψάξεις την τύχη σου και σε κάποιο άλλο μοντέλο (όπως σου προτείνουν και τόσοι άλλοι συνατμιστές)?
Ο δικός μου ο Νοβα δεν είχε ποτε διαρροή, αλλά είχε μονιμα καμμένο και κακή γεύση (υποτροφοδοσία), προσπάθησα μία (recoil), προσπάθησα δύο (ψαλίδισμα σιλικονάκια), έιδα και αποείδα και.... μπάϊ μπάϊ!! Πήρα CE 5 (αυτον με το κεραμικό). ΤΡΕΛΗ γευση, έχει τα καλά του, αλλά έχει και αυτος τα θεματάκια του και πήγα παρακάτω.
Ξέρεις, όταν παρατηρείς ένα μοντέλο να πιάνει ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΑ την χρυσή τομή, το sweet point που λένε και που δεν είναι άλλο από την απλή απροβλημάτιστη και ικανοποιητική λειτουργία, πρόκειται εν γένει για πρόβλημα σχεδιασμού του ατμο και θα έχεις συχνά απογοητεύσεις. Εσύ με τόσο ταλαιπωρία που έφαγες, θα είχες πάει ως τώρα σε original Ιθάκη (τα λεφτά είναι τα ίδια με 28 Vivi Nova πάντως) και θα είχες ήδη και.... 3 dan στο τύλιγμα αντίστασης NR-R και θα ένοιωθες και πού λιγότερο καταπονημένη ρε κορίτσι.....
Τεσπα, δοκίμασε όσους μπορείς παραπάνω ατμο και κάτσε σε αυτόν που θα... σου κάτσει και τίποτα άλλο.


Ε αφού δεν αντέχεις και την κάνεις την ερώτηση, ας σε βγάλω από την απορία!  :)

Ξεκίνησα το άτμισμα πριν από ένα χρόνο και όταν αγόρασα το πρώτο μου provari από το κατάστημα που το πήρα (fabvape.gr) μου σύστησαν τον vision vivi nova σαν τον καλύτερο.

Οκ μέχρι εδώ. Οταν αυτός άρχισε να δακρύζει και μετά να ...κλαίει πήγα σε ένα μαγαζί στη θεσσαλονίκη και αυτοί μου είπαν ότι συμβαίνει αυτό αλλά ίσως και να ήταν ελαττωματικός ο συγκεκριμένος. Ετσι αγόρασα άλλους 2. Φίλοι και γνωστοί ενθουσιασμένοι που σταμάτησα το κάπνισμα άρχισαν να μου φέρνουν δώρο ατμοποιητές και βρέθηκα με μπόλικους αλλά με κανέναν σωστό. Τους έσφιγγα, τους καθάριζα μήπως είχε τίποτε βρωμίτσες στο κάτω δακτυλίδι, αλλά εις μάτην.
Ξαναπήγα σε άλλα 2 μαγαζιά που έπεσα σε ξερόλες μαγαζάτορες, που ο μοναδικός σκοπός τους δεν ήταν να μου λύσουν το πρόβλημα αλλά να μου πουλήσουν κατά προτίμηση επισκευάσιμους.
Σε αντιρρήσεις μου του στυλ "δεν θέλω να μπλέκω με συρματάκια και σκατουλάκια" οι απαντήσεις ήταν "μα δεν είναι τίποτε, τσακα τσακα θα το κάνεις".
"Μα ΔΕΝ θέλω επισκευάσιμους."
"Ε τότε μόνο vivi nova θα πάρεις"
"Μα δεν υπάρχει κάτι άλλο"
"Οτι άλλο και να σου πω να πάρεις θα είναι ακριβώς το ίδιο"
"Μα δεν υπάρχει κάτι χωρίς διαρροή?"
"Τι περιμένεις, όλα αυτά είναι κινέζικα ποιοτικά προιόντα!" ηταν η αποστομωτική απάντηση που πήρα.
Εννοείται ότι παράλληλα προσπαθούσαν να με πείσουν ότι τα υγρά της Halo που ατμίζω δεν είναι τόσο καλά όσο αυτά που έχουν εκείνοι. Τέλος πάντων, μια απογοήτευση οι καταστηματάρχες.

Οι τελευταίοι 10 ατμοποιητές ήρθαν από παραγγελία σε μαγαζί της Κίνας, αφ' ενός για να δοκιμάσω μήπως έπεφτα σε καλή παρτίδα και αφ' ετέρου γιατί η σημαντική διαφορά τιμής άξιζε τον κόπο.

Ετσι βρέθηκα με ένα σωρό ατμοποιητές και έναν σκασμό αντιστάσεις  :) .

Δυστυχώς δεν έχω καθόλου ελεύθερο χρόνο για να πάω και σε άλλα μαγαζιά. Ισως τότε να έπεφτα σε κάποιον αληθινό επαγγελματία. Ομως πραγματικά ζορίζομαι πολύ από χρόνο. :-\

Τώρα θα δοκιμάσω τον Gemini που προτείνει η Πέτρα κι ελπίζω να ησυχάσω. :)





Ο iclear 30 με ενοχλεί σε δύο πράγματα, αισθητικά τουλάχιστον. 1) Το επιστόμιο που δεν αλλάζει2) Το επιστόμιο που είναι μεταλλικό
:hmmm:   Εγώ και με τον iclear 30 (όχι τον καινούριο) και με τον έψιλον XL είχα θεματάκια!  :dontknow:  Κατ' εμένα σταθερή αξία παραμένει ο protank ο πρώτος. Όχι ο δεύτερος! Αν μπορείς να τον δοκιμάσεις σε κάποιο κατάστημα, δώσε του μια ευκαιρία!


συγχώνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2014, 14:27 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #244 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 13:48 »
Υπάρχει και ο iclear 30s του οποίου το επιστόμιο αλλάζει αν θες να έχεις πάνω την αντίσταση.
Υπάρχει αντίστοιχα και ο 30b με κάτω διπλή αντίσταση και πολλοί άλλοι bdc. Αν για κάποιο λόγο δεν θες κάτω την αντίσταση απλά τους προσπερνάς.

Και ο gemini mini που σου πρότεινε η petra είναι πάρα πολύ καλός αρκεί να μην τον δουλεύεις σε πολύ χαμηλά volts. Αλλά για να είσαι με provari προφανώς δεν έχεις σκοπό να κάνεις κάτι τέτοιο. Υπάρχει και ολόκληρο νήμα για τον gemini mini που μπορείς να δεις πολλά πράγματα και να βγάλεις τα συμπεράσματά σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2014, 13:57 από metmat »

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #245 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 13:57 »
Διευκρίνιση. Το επιστόμιο του iclear30s δεν αλλάζει. Είναι το ίδιο με του iclear30. To μεταλλικό, στριφογυριστό. Το επιστόμιο του 30b είναι που αλλάζει.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #246 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 14:01 »
gemini mini στη Θεσσαλονίκη έχουν σίγουρα τα 2 vapeclub, Π.τσαλδάρη 1 στη Νεάπολη και Μ.Αλεξάνδρου 15, Αμπελόκηποι. Δε γνωρίζω μήπως έχει ο dr.antismoke ή κάποιοι άλλοι ακόμη. Τηλεφωνάκι και ρωτάς.



Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #247 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 14:02 »
Φίλε renesis νομίζω ότι έχεις άδικο.
Κοίτα την φώτο παρακάτω

http://altsmoke.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/i/c/iclear30s-clear.jpg

Αποσυνδεδεμένος danai

  • *
  • 60
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #248 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 14:26 »
Ευχαριστώ πολύ

Ξέρουμε κανένα μαγαζί ανατολική Θεσσαλονίκη ή έστω κέντρο?

gemini mini στη Θεσσαλονίκη έχουν σίγουρα τα 2 vapeclub, Π.τσαλδάρη 1 στη Νεάπολη και Μ.Αλεξάνδρου 15, Αμπελόκηποι. Δε γνωρίζω μήπως έχει ο dr.antismoke ή κάποιοι άλλοι ακόμη. Τηλεφωνάκι και ρωτάς.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #249 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 15:03 »
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τον Epsilon XL της Nobacco. (και να πάρεις κεφαλές με τη διπλή αντίσταση όχι με τη μονή)
Ταιριάζει καλύτερα πάνω στο provari (από άποψη διαμέτρου) και παίρνει 5 ολόκληρα ml.
Διαρροές δεν είχα ποτέ μου, σε χτύπημα και γεύση είναι εξαιρετικός. Τώρα είμαι με επισκευάσιμους αλλά είναι ο μόνος που έχω κρατήσει από εργοστασιακούς.


Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #250 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 16:08 »
Εννοούσα ότι δεν δέχεται τα απλά 510 επιστόμια. Το επιστόμιο ξεβιδώνει και αλλάζει, αλλά παίρνει συγκεκριμένα.
http://www.innokin.com/iclear-30s.html

Λάθος διατύπωση. Ζητώ συγγνώμη.

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #251 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 19:40 »
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τον Epsilon XL της Nobacco. (και να πάρεις κεφαλές με τη διπλή αντίσταση όχι με τη μονή)
Ταιριάζει καλύτερα πάνω στο provari (από άποψη διαμέτρου) και παίρνει 5 ολόκληρα ml.
Διαρροές δεν είχα ποτέ μου, σε χτύπημα και γεύση είναι εξαιρετικός. Τώρα είμαι με επισκευάσιμους αλλά είναι ο μόνος που έχω κρατήσει από εργοστασιακούς.


συμφωνω να δοκιμασει και αυτον η danai για ολα που λες και γιαυτο εκανα την αναλυση πιο πανω για τον epsilon. επισης θα εχει ηδη τη μονη κεφαλη μεσα οταν τον αγορασει οποτε παιρνοντας και την διπλη εξτρα με 11 ευρω συνολικο κοστος θα δει και τις δυο οψεις λειτουργειας του ατμοποιητη για να βρει τι της ταιριαζει απο θερμοκρασια και ποσοτητα ατμου. πιστευω οποιος θελει top coil και χλίαρο - ζεστο ατμο πρεπει να τον δοκιμασει....
εοισης η danai ειχε προβληματα με διαροες αυτος ο ατμοποιητης θα εξαλειψει αυτο το φαινομενο εκτος και αν εχει πεσει κατω και εχει στραβωσει ο κεντρικος αξονας.. μονο ετσι θα εχει διαροη αυτος ο ατμοποιητης επειδη δεν θα παταει καλα το επιστομιο πανω στο λαστιχακι της κεφαλης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2014, 19:46 από ΑΕΤΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #252 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 23:07 »
Ρωταω εδω γιατι δε νλεπω αναλογο θεμα. Σκεφτομαι να παρω τον Aspire BDC Vivi Nova (η το μινι) αλλα βλεπω στα reviews οτι παραπονιουνται για τις κεφαλες ή για διαρροες στα λεπτορρευστα υγρα... Εχει καποιος aspire να μου πει τη γνωμη του;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #253 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 23:09 »
Πάρε έναν aspire bdc να βρεις την υγειά σου βρε Δανάη!  :dontknow:
Το ίδιο ισχύει και για τον φίλο ακριβώς απο πάνω! aspire bdc ή protank-davide και καθαρίσατε!  ;)

Αποσυνδεδεμένος alfagamma

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #254 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 17:01 »
για τον nobaco Ωmega  τι γνώμη έχετε? μου αρέσει γιατί έχει μεγάλη χωρητικότητα και είναι (όπως δείχνει) καλής ποιότητας...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364