vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

481 επισκέπτες, 5 χρήστες
vasim, John015, Lazy Dog, dkostas, dinos_74

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #210 στις: Νοεμβρίου 14, 2013, 21:47 »
Καλύτερα βγάλε την, πλύνε την, άφησέ την να στεγνώσει και αποθήκευσέ την.
Μυρωδιά από τη βάση δεν παίρνει, αλλά όσες φορές άφησα ατμοποιητή μέσα σε υγρό για καιρό, μετά μύριζε λίγο, από τα υπολείμματα στην αντισταση (πιθανολογώ) που μούλιαζαν στο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #211 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 19:48 »
Η ερώτηση που θα θέσω σίγουρα έχει πιθανότατα απαντηθεί αλλά δεν την βρήκα.
Αγόρασα δύο καινούριους ατμοποιητές με πλαστικό tank αν και προτιμώ τα γυάλινα. Έναν bdc και τον unitank.
Ξέρω ότι είναι καλό να καθαρίζουμε τους ατμοποιητές πριν από την πρώτη χρήση.
Θα χρειαστεί να τους βράσω σε νερό; Το βράσιμο μήπως μπορεί να προκαλέσει καμιά φθορά στο πλαστικό;
Επίσης χρειάζεται να αφαιρέσω πρώτα την κεφαλή με τα φυτίλια ή δεν έχει πρόβλημα κι αυτή με το βράσιμο;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2013, 20:10 από metmat »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #212 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 20:16 »
Υπάρχουν αρκετές σχολές:

Οι σαδομαζοχιστές, λάτρεις της ταινίας "Ιστορία της Ο". Βράζουν σε νερό, γάλα, ξύδι και ότι άλλο βρουν, τους βάζουν ακόμα και σε φούρνο ή τους μαστιγώνουν. Αν επιζήσει ο ατμοποιητής σίγουρα θα είναι πεντακάθαρος και αποστειρωμένος.

Οι οπαδοί της Θείας Λένας με το σλόγκαν "Είμαι πλύστρα καθαρή". Αυτοί πλένουν με απορρυπαντικό. Ποιο? Εδώ είναι η τέχνη. Επτασφράγιστο μυστικό. Αποτελέσματα κι εδώ πεντακάθαρα αλλά ίσως κάποια μικρόβια που ήρθαν από τον Άρη παραμείνουν στο τελικό προϊόν και πρασινίσουμε κατά το άτμισμα.

Οι τεμπέληδες. Ένας από αυτούς κι εγώ. Δεν κάνουν τίποτα. Γεμίζουν και ατμίζουν. Μέχρι στιγμής ζω. Εντάξει, έναν ατμοποιητή που μύριζε όταν τον παρέλαβα, τον έλυσα και τον άφησα λίγο κάτω από χλιαρό νερό οπότε δεν είμαι πολύ τεμπέλης.


Edit:
Ξέχασα τους πότες. Αυτοί θέλουν ο ατμοποιητής τους να περνάει καλά όπως και οι ίδιοι. Τους ποτίζουν με οινόπνευμα ή βότκα. Ποια βότκα? Κάποια στιγμή θα μας πουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2013, 20:34 από camber »

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #213 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 21:08 »
Ε καλά... δεν είμαι κι εγώ της υπερβολής! Ήσουν πάντως περιγραφικότατος!  :))
Για ένα απλό βρασιματάκι έλεγα με σκέτο νερό. Ίσα για να φύγει η μυρωδιά που ίσως να παρουσιαστεί στις αρχές της χρήσης του ατμοποιητή. Δεν ξέρω μόνο μην πάθουν τπτ τα πλαστικά από την μεγάλη θερμοκρασία και μετά μυρίζουν χειρότερη πλαστικούρα!!

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #214 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 21:18 »
Edit:
Ξέχασα τους πότες. Αυτοί θέλουν ο ατμοποιητής τους να περνάει καλά όπως και οι ίδιοι. Τους ποτίζουν με οινόπνευμα ή βότκα. Ποια βότκα? Κάποια στιγμή θα μας πουν.

Absolut την κοκκινη :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1:

Εντος θεματος τωρα και ερωτησουλα,θα ηθελα καποιον ατμοποιητη με διαμετρο 16 mm για να ταιριαξει σε μοντακι,κατα προτιμηση bottom coil αλλα να εχει και μια ομορφη εμφανισουλα.(μεταλικο ματ τον φανταζομαι)Υπαρχει κατι τετοιο?

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #215 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 21:27 »
Όταν έχει πλαστικά μέρη ένα πλύσιμο κατω απο την βρυση με χλιαρό νερό ειναι οτι πρεπει, (ΠΟΤΕ ζεστο).
Για αλλαγή αρωματος και ειδικα για εντονα αρωματα που παραμενουνε στον ατμο, ενα ελαφρυ σαπουνονερο με υγρο για τα πιατα και καλο ξεπλυμα, θα ειναι τέλειο!
Τις κεφαλες τον ατμο με WFI. :thumpup:

Τα γαλατα και τα ξυδια ειναι για μεταλικους ατμοποιητες για να φυγει η μεταλικη γευση  και να αναδειχθει καλυτερα το αρωμα του υγρου.

Protank II απο την Kanger 16mm Διαμετρο! :thumpup: Δες το λινκ

http://enjoye-smoke.gr/index.php/clearomizers/protank
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2013, 14:51 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #216 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 02:41 »
Ποιο clearomizer παιδια ειναι καλυτερο  σε αποδοση της γευσης ;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #217 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 03:36 »
Ποια ειναι η καλυτερη ομαδα στο ποδοσφαιρο?
Πολλα τα φαβορι, πολλες οι διαφορετικες αποψεις.

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #218 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 14:36 »
Protank II απο την Kanger 16mm Διαμετρο! :thumpup: Δες το λινκ

http://enjoye-smoke.gr/index.php/clearomizers/protank

Φίλε μου έχεις κάνει λάθος δεν είναι διάμετρος 16 mm αλλά 18.35 σχεδόν 19 mm !!!!!

Αποσυνδεδεμένος stratos25

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό Τσιγάρο  Enjoy e-Smoke
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #219 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 14:53 »
Έχεις δίκιο τελικά Gianni pap, είναι  18mm. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #220 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 14:06 »
Ποιο clearomizer παιδια ειναι καλυτερο  σε αποδοση της γευσης ;
Κατ' εμένα, ο protank.
Αλλά όπως σου έγραψε κι ο φίλος:
Ποια ειναι η καλυτερη ομαδα στο ποδοσφαιρο?
Πολλα τα φαβορι, πολλες οι διαφορετικες αποψεις.
Ο καθένας θα σου πει και διαφορετική γνώμη......
Θα πρέπει να δοκιμάσεις για να έχεις την δική σου άποψη......

Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #221 στις: Νοεμβρίου 30, 2013, 20:54 »
παλι εφτασα σε σημειο που ο ατμο μου δεν με καλυπτει.εχω το vamo με gemini και aspire bottom coil αλλα τιποτα.θελω ζεστο ατμο και αερατη τζουρα.προτεινεται κατι εκτος απο επισκευασιμο?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #222 στις: Νοεμβρίου 30, 2013, 21:19 »
Νομίζω οτι ο evod καλύπτει αυτά που ζητάς όσο πιο προσεγγιστικα γίνεται. Γενικά οι BCC είναι σφιχτοι αλλά χλιαροι, αν όμως ρυθμίσεις καλά τα βολτ, θα έχεις και θερμότητα.

Στάλθηκε από το Sony XPERIA M μου χρησιμοποιώντας TAPATALK.


Αποσυνδεδεμένος kicko

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #223 στις: Νοεμβρίου 30, 2013, 21:28 »
θα τον δοκιμασω.νομιζω οτι πρεπει να μελετησω και να αρχισω να ασχοληθω με επισκευασιμο.

Αποσυνδεδεμένος djdimitrisv

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΟΦΙΑ by Leo με Vision Spinner 1300
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #224 στις: Δεκεμβρίου 01, 2013, 13:11 »
Δοκίμασε και τους iclear16/30.Εχουν ζεστο ατμο αλλα μετρια τζουρα.Επισης εχουν πολυ καλό ντουμάνι.Αν σου αρέσουν οι top coil πηστευω θα σε ικανοποιησουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172041 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364