vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, dkostas, zalaros, white varadero, Sergios, maprix

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #165 στις: Αυγούστου 22, 2013, 08:37 »
Μήπως έχει αποφορτιστεί ή μπαταρία σου ?
Με την 1.8 Ohm αντίσταση ναι μεν έχεις πιο πολύ ατμό, αλλά ξεφορτίζεται και γρηγορότερα,
ειδικά αν είναι no name 650 mAh eGo  :yes:
Αν είναι έτσι, λογικό με την 2.4 Ohm να μην "τραβάει" καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος mister s

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #166 στις: Αυγούστου 22, 2013, 08:42 »
οχι εχω ρευμα ηταν πληρως φορτισμενη δοκιμασα και κατι σε 2.4 που εχω και δουλευει καλα,το θεμα μου ειναι οτι ηταν καινουριοι και οι δυο οι 1.8 και μετα απο 4-5 τζουρες ειπαν το ποιημα και λεω μηπως θελω εναν ατμοποιητη για πιο σκληρες καταστασεις,προτιθεμαι μεχρι 100$ να δωσω συμπεριλαμβανομενης και μπαταριας αν χρειαστει,οποτε αν εχετε καμια γνωμη ριξτε την στο τραπεζι :)     :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2013, 08:47 από mister s »

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #167 στις: Αυγούστου 22, 2013, 08:47 »
"σκληρές" καταστάσεις και eGo δεν πάνε μαζί  :))
Πάλι  :hmmm: λες " clearomizer v2.0 " για τον ce4+ μιλάς ?

Αποσυνδεδεμένος mister s

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #168 στις: Αυγούστου 22, 2013, 08:51 »
ναι ετσι ακριβως,δες ξανα το ποστ γιατι εκανα τροποποιηση

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #169 στις: Αυγούστου 22, 2013, 08:52 »
οχι εχω ρευμα ηταν πληρως φορτισμενη δοκιμασα και κατι σε 2.4 που εχω και δουλευει καλα,το θεμα μου ειναι οτι ηταν καινουριοι και οι δυο οι 1.8 και μετα απο 4-5 τζουρες ειπαν το ποιημα και λεω μηπως θελω εναν ατμοποιητη για πιο σκληρες καταστασεις,προτιθεμαι μεχρι 100$ να δωσω συμπεριλαμβανομενης και μπαταριας αν χρειαστει,οποτε αν εχετε καμια γνωμη ριξτε την στο τραπεζι :)     :hmmm:

Θα μπορούσες να δοκιμάσεις έναν από τους Μini Protank, Mini BCC (Alterego-Vapeonly), Mini Davide.  Kαι οι τρείς συνεργάζονται άψογα με eGo μπαταρίες. Eννοείται βέβαια ότι η μπαταρία πρέπει να είναι σε καλή κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος mister s

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #170 στις: Αυγούστου 22, 2013, 08:59 »
την μπαταρια λεω να την αλλαξω γιατι εκλεισε και χρονο,αλλα ολως παραδοξως δουλευει ακομη καλα,ελπιζω να βρω τους ατμοποιητες που με ειπες αγαπητε tem γιατι ειμαι νεα υορκη και παραγγελνω απο σαιτ εδω που δεν τους εχουν αυτους,θα εκτιμουσα αν εχετε καποιο σαιτ που εδρευει εδω λογο συντομιας πιο πολυ γιατι αυτη τη στιγμη εμεινα ρεστος και βασικη προυποθεση να μπορει να ατμισει τη βαση velvet cloud 12ara

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #171 στις: Αυγούστου 22, 2013, 09:01 »
Κοίτα, το πιθανότερο είναι αυτό που σου είπα. Με την μπαταρία έχεις το πρόβλημα και όχι
με τον ατμοποιητή. Όλες οι eGo μπαταρίες αν δεν είναι φρεσκοφορτισμένες και με ατμοποιητές
με αντίσταση Ohm 2.4 δεν ατμίζουν σωστά, υποτονικά Ναι. Με την 1.8 Ohm πάλι αδειάζουν πολύ
γρήγορα, πιθανόν και με λίγες τζούρες να αδειάζουν, ειδικά αν δεν είναι και σε καλή κατάσταση οι μπαταρίες.

Αν θες κάτι πιο δυνατό θα πρέπει να πας σε μπαταρίες τύπου variable voltage όπως είναι η TWIST
ή Vision και άλλες vv. Μετά μόνο σε mod όπου εκεί υπάρχουν εκατοντάδες μοντέλα μηχανικά ή
μεταβλητής ισχύος τύπου vv/vw.

Οι επιλογές είναι τόσες που θα πρέπει να διαλέξεις ανάμεσα σε αυτά κρίνοντας από τον τρόπο που
εσύ ατμίζεις και την κατανάλωση που κάνεις.

Μια οικονομική λύση είναι να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε clearo με σειρά προτίμησης ProTank με κεφαλές eVod,  AnyVape Davide και mod όπως είναι το Z Max - SVD Innokin  :)

Αποσυνδεδεμένος mister s

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #172 στις: Αυγούστου 22, 2013, 09:11 »
Υπαρχουν στο σαιτ που ψωνιζω αυτα οποτε αγαπητε Γιαννη pap και tem θα αρκεστω στις συμβουλες σας και ευχαριστω.Κατι τελευταιο αν λοιπον εχουμε καλη μπαταρια κι εναν απο τους ατμοποιητες που επεσαν στο τραπεζι :) ατμιζουμε καλυτερα την βαση με 1.8 και 2.4 ωμ; τα βολτ να ειναι 3.3 μεχρι 4;τι γινεται αν η μπαταρια διαθετει και watt.Προφανως ειμαι και σε λαθος νημα για αυτο;

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #173 στις: Αυγούστου 22, 2013, 09:17 »
Όταν η μπαταρία σου δεν είναι σε καλή κατάσταση, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι ότι
ατμοποιητή και να βάλεις επάνω.
Ξεκίνα να σκέφτεσαι μπαταρία vv όπως η Twist στην οποία παρόλο που αποφορτίζεται κρατάει
την ισχύ σταθερή όσο γίνεται και ατμίζεις με περισσότερα volts από 3.2 - 4.8, πρακτικά αυτό σημαίνει πως την πτώση της μπαταρίας την ισοσκελίζεις από την αύξηση των volts που το κάνεις χειροκίνητα.

Να σκεφτείς πως με μια απλή eGo 650 no name την μέγιστη ισχύ της θα την έχεις μόνο για λίγες
τζούρες, μετά πέφτει κατακόρυφα κάπου στο 3.0-3.2 volts όπου και τελειώνει-σβήνει.
Αν είναι Joyetech κρατάει σταθερά τα volts στα 3.3 volts ή 3.4 volts αν θυμάμαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος mister s

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #174 στις: Αυγούστου 22, 2013, 09:26 »
οπως και να χει ειναι πανω απο χρονο η μπαταρια οποτε πρεπει να την αλλαξω αν θελω να ευχαριστηθω και το καινουριο υγρο.Περιφημα,ευχαριστω για ολα :thumpup: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #175 στις: Αυγούστου 22, 2013, 10:15 »
Υπαρχουν στο σαιτ που ψωνιζω αυτα οποτε αγαπητε Γιαννη pap και tem θα αρκεστω στις συμβουλες σας και ευχαριστω.Κατι τελευταιο αν λοιπον εχουμε καλη μπαταρια κι εναν απο τους ατμοποιητες που επεσαν στο τραπεζι :) ατμιζουμε καλυτερα την βαση με 1.8 και 2.4 ωμ; τα βολτ να ειναι 3.3 μεχρι 4;τι γινεται αν η μπαταρια διαθετει και watt.Προφανως ειμαι και σε λαθος νημα για αυτο;

Φίλε μου καλημέρα. Στις άλλες ερωτήσεις σου ο Γιάννης απάντησε μια χαρά. Εγώ θα ασχοληθώ με το θέμα βολτ/βατ. Τα βαττ είναι συνάρτηση των βολτ και της αντίστασης του ατμοποιητή. Μπαταρία που να έχει και τα δύο ρυθμιζόμενα, δεν θα βρεις (εκτός αν έχω χάσει επισόδια!!!), κάτι τέτοιο υπάρχει σε μοντ (ενδεικτικά Zmax, Vamo, Evic). Με εργοστασιακούς ατμοποιητές, μία ρύθμιση σε 7.5-9.0 watt κρίνεται από την πλειοψηφία ως ικανοποιητική. Για να πιάσεις τέτοιες αποδόσεις, πρέπει να ρυθμίσεις τα βολτ σου σε 3.7-4.0 βολτ για αντίσταση 1.8Ω και σε 4.3-4.7 για αντίσταση 2.4Ω. Αυτά, αν τελικά επιλέξεις είτε μπαταρία Twist-Spinner, ή μοντ που ρυθμίζει μόνο βολτ. Αν επιλέξεις μοντ που ρυθμίζει και Watt, τότε απλά επιλέγεις το νούμερο που θες και ρυθμίζει μόνο του τα βολτ, ανάλογα με την αντίσταση του ατμοποιητή σου. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις επιλέγοντας πολυβολτική λύση, είναι να ξεκινήσεις από ένα νούμερο και να φτάσεις εκεί που ικανοποιείσαι.

Κάργα off topic και ή ερώτηση αλλά και η απάντηση, αλλά έχω εμπιστοσύνη στους συντονιστές που θα τη μεταφέρουν εκεί που πρέπει, και ας τους παιδεύουμε λιγάκι παραπάνω :)

Αποσυνδεδεμένος mister s

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #176 στις: Αυγούστου 22, 2013, 10:32 »
Cruiser........ απλα respect  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :thumpup: :thumpup:

τωρα λυθηκαν ολες οι αποριες.Ευχαριστω ξανα εσενα τον pap και τον tem και αφου το παρακαναμε με το off topic κλεινω λεγοντας πως παρηγγειλα mvari stick που το ειδα ιδιο με το lambo 4 kai kanger protank 2 ατμο :)

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #177 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 08:47 »
Τι ανταλακτική κεφαλή vivi nova (fasttech) για τον smoktech  pyrex  να επιλέξη?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #178 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 10:12 »
Kοινές κεφαλές για ViVi Nova παίρνει:

http://www.fasttech.com/product/1391910

http://www.fasttech.com/product/1391911

Αποσυνδεδεμένος doli

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #179 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2013, 19:18 »
Ερώτηση μετά το dry που κανείς  βγάζει γεύση καμένου ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172253 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364