vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 3 χρήστες
vasim, Lazy Dog, camber

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #90 στις: Απριλίου 03, 2013, 00:03 »
Για να μην δουλεύει πρέπει να έχεις τραβήξει κατά λάθος τα φιτίλια και να έχει αποκολληθεί ο θετικός πόλος στην κεφαλή μέσα. Αν μπορείς να βάλεις χέρι τον σετάρεις όπως επιθυμείς

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HP9Y7tF78Yo&feature=player_embedded[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #91 στις: Απριλίου 03, 2013, 00:15 »
Γιάννης Παπ, .... Ωχ! Δύσκολα μου βάζεις.... Δεν το έχω ξανακάνει.
Ευτυχώς που μου έβαλες το βιντεάκι. Τώρα δεν έχω χρόνο. Θα πέσει μελέτη του βίντεο αύριο και θα το προσπαθήσω. Πάντα υπάρχει μια πρώτη φορά για όλα....!
Σ' ευχαριστώ πολύ!!!!!
Κόσταςσει, ... η βότκα είναι για να την πίνεις με παγάκια ... όχι με φυτιλοαντίσταση!!!!  :D
Σοβαρά το κάνεις, ή έκανες πλάκα;
Σας ευχαριστώ, κι αύριο ρίχνω μελέτη, γιατί ήταν και καινούριος.....  :(

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #92 στις: Απριλίου 03, 2013, 00:20 »
Για τον καθαρισμο της αντιστασης - ναι σοβαρα. Το πρωι αφου εχει καθαρισει η αντισταση , πινεις την βοτκα και εισαι καλα :))

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #93 στις: Απριλίου 03, 2013, 00:34 »
Εγώ για την ώρα πρέπει πρώτα να το κάνω να δουλέψει....!
Αλλιώς, τι βότκα, τι ουίσκι, τι τσίπουρα.... τίποτα δε θα γίνει εκτός απ' το να .... πάω το πρωί ιδιαιτέρως "χαρούμενη" στη δουλειά!!!
Καληνύχτα κι αύριο έχει ... μελέτη το βίντεο και δοκιμές!!!
(Δε νομίζω να τα καταφέρω πάντως, αλλά ποτέ δε ξέρεις...)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #94 στις: Απριλίου 03, 2013, 04:35 »
Εγώ μπουγάδιασα τον έψιλον και ήθελα να ρωτήσω άν έκανα χαζομάρα που μπουγάδιασα μαζί και τη φυτιλοαντίσταση...... Θυμόμουν ότι πλένεται γι' αυτό και το έκανα.
Έλα μου όμως που τώρα δε δουλεύει;;;;;;
Ενώ δούλευε άψογα;;;;;
Γιατί το έπλυνα;;;;
Και τί στο καλό δεν πήγε καλά;;;;;  :dontknow:

Αν δε δουλεύει παντελώς απλώς κάτι πήγε στραβά στο πλύσιμο και πιθανώς έκοψε κάποια επαφή.
Τυχαίο ήταν.Πιθανώς κάπου είχε κάποια ευαισθησία η οποία δεν άντεξε στο πλύσιμο.Γιαυτό Σένια μην απογοητεύεσαι.Δεν φταις εσύ.
Εκτός και αν του έβγαλες το λάδι στο πλύσιμο ή τον έριξες σε κανά πλυντήριο. :dontknow:
Έχω πλύνει thor πάνω από 10 φορές και μετά λειτουργούσε όπως πριν.Για αυτό συνιστώ  συχνό πλύσιμο στις κεφαλές . :yes:

Άσχετο (όπως οι 29 κατασκευαστές πλυντηρίων) :yes: Δεν μπορώ φαίνεται τόχω στο DNA. :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2013, 08:28 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #95 στις: Απριλίου 03, 2013, 11:06 »
Έχει καμιά 10αριά μέρες που μου έχει χαλάσει το πλυντήριο  :'( , αλλιώς εκεί θα τον είχα βάλει!  :laugh1:
Κάτω από τη βρύση τον έπλυνα, αφού τον αποσυναρμολόγησα, αλλά έβαλα και μια υποψία σαπουνιού στα φιτίλια  Τα ξέβγαλα όμως καλά. Αλλά όπως μου έγραψε μια φίλη σε πμ, θέλει καλό στέγνωμα. Εγώ στο στέγνωμα δεν έδωσα σημασία  καθώς ούτως ή άλλως σε υγρό μπαίνει η φιτιλοαντίσταση. (έτσι νόμιζα τουλάχιστον).
Μαζί μου δεν τον έχω (καθότι δε δούλευε). Γυρνώντας το απόγευμα θα πέσει μαστόρεμα, θα κοιτάξω πρώτα μήπως δουλεύει τυχόν τώρα (λέω, μήπως...) και αν καταφέρω κάτι θα σας πω!!!
Αν πάει υπέρ πίστεως .... ελπίζω τη δεύτερη φορά που θα είμαι και .... πιο διαβασμένη.... να τα πάω καλύτερα!
Πάντως δε θα το ξαναδοκιμάσω σε σχετικά καινούρια φιτιλοαντισταση....
Τώρα που τα γράφω αυτά.... μάλλον θα δοκιμάσω και τη βότκα την επόμενη φορά... Πιο κεφάτη και χαρούμενη λύση μου ακούγεται!!!! Ξέρει κανείς, ουίσκι κάνει ή μόνο βότκα; Γιατί και το ουίσκι έχει οινόπνευμα...
ΑΑΑΧΧΧΧ, papoys, με φάγαν οι 29 κατασκευαστές!!! 29 είναι αυτοί, τι να σου κάνω εγώ μόνη μου, ε;;;;!!! :D
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2013, 11:11 από Σένια »

Αποσυνδεδεμένος pefotismenos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #96 στις: Απριλίου 07, 2013, 05:34 »
ξερει κανεισ αμα υπαρχει καταστημα στ θεσσαλονικη να πουλαει ανταλακτικεσ κεφαλεσ για bcc vape only???  αναγκη :helpsmilie:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #98 στις: Απριλίου 09, 2013, 22:29 »
ξερει κανεισ αμα υπαρχει καταστημα στ θεσσαλονικη να πουλαει ανταλακτικεσ κεφαλεσ για bcc vape only???  αναγκη :helpsmilie:
εχει και εδω φιλε μου...

http://www.vapeclub.gr/index.php?id_product=227&controller=product&id_lang=7

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #99 στις: Μαΐου 14, 2013, 14:11 »
Συγνώμη αν κάνω λάθος που χρησιμοποιώ αυτό το topic, αλλά ως νεούδι, δε μπορώ να ανοίξω καινούργιο... Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω για προβλήματα με clearomizers. Είχα το Hybrid της Νabacco με κάρτο για ένα μήνα περίπου και είπα να αναβαθμιστώ. Προμηθεύτικα λοιπόν μία μπαταρία ego 1300mHa και δύο clears, το Thor και το Evod (Delirium). Ήθελα να δοκιμάσω top και bottom coil για να δω τι μου ταιριάζει. Για υγρό πήρα το Red Bull της Natura, VG και το συνδίασα με Μέντα της Oval, PG. Δοκίμασα πρώτα το Delirium γιατί, με αυτά που έχω διαβάσει, υπέθεσα ότι θα μου πήγαινε καλύτερα. Τον παράτησα σε 2 λεπτά μέσα γιατί η τζούρα του είναι ΠΑΑΑΡΑ πολύ σφικτή! Έβαλα το Thor, άψογη τζούρα αλλά με έντονη γεύση πλαστικού! Κόντεψα να βάλω τα κλάματα από τα νεύρα μου! Πρώτη φορά με καλή μπαταρία και clearo και να με πάει έτσι?!? Μέχρι που σκέφτηκα να επιστρέψω στο κάρτο του Hybrid! Τι μπορεί να φταίει για την πολύ σφιχτή τζούρα του Delirium και για την πλαστικούρα του Thor?  :(

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #100 στις: Μαΐου 14, 2013, 14:23 »
Γιατί σφιχτή τζούρα, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να προσαρμόσεις ένα αντάπτορα 510-ego στη μπαταρία σου και να βθδώσεις εκεί τον ατμοποιητή σου. Ίδιο πρόβλημα είχα συναντήσει εδώ και πολύ καιρό με τους αγαπημένους CE4+ και το έλυσα με αυτό τον τρόπο. Θα γίνει λίγο κλαρίνο το ητ σου αλλά θα λύσει το πρόβλημά σου.

Για την πλαστικούρα, μάλλον έχει να κάνει με ελλειπή τροφοδοσία. Πότισε καλά το φυτίλι σου και στάξε και μια σταγόνα στο κέντρο, όχι παραπάνω όμως γιατί θα έχεις πλημύρα! Τράβα και κάνα δύο κούφιες (χωρίς να πατάς το κουμπί) ώστε να πάρει καλή τροφοδοσία και άτμισε με την ησυχία σου.

Αποσυνδεδεμένος Bensoz

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
  • It's kinf of FUN to do the impossible
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #101 στις: Μαΐου 14, 2013, 14:38 »
δυσκολεύεσαι χωρίς λόγο πάρε C5 από "οπαδιποτε" κατάστημα η πάρε τον έψιλον από nobacco μιας και είδα πως ψωνίζεις από εκεί και απόλαυσε το atmizma σου !!!!!
Όσο για να διόρθωσης τα τωρινά προβλήματα νομίζω πως θα συμφωνήσω με τα παραπάνω σχόλια αν και πριν πας για αντάπτορα δοκίμασε να χαλάρωσης τις βόλτες του atmopoihth από τις βόλτες τις μπαταρίες να κάνει επαφή αλλα να μην είσαι τόσο σφιχτό και δες αν τραβάει καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #102 στις: Μαΐου 15, 2013, 11:46 »
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, ακολούθησα τις συμβουλές σας αλλά κανένα αποτέλεσμα... Ξέσφιξα το delirium αρκετά μέχρι να αρχίζει να παίζει πάνω στη μπαταρία αλλά η τζούρα αρνείται πεισματικά να ξεσφίξει! Πάρα πολύ σφιχτή... Αντάπτορα δεν έχω να δοκιμάσω... Το Thor παίζει λίγο καλύτερα σήμερα, λιγότερη πλαστικίλα αλλά ανά διαστήματα μου πετάει υγρό στο στόμα... Και είναι κρίμα γιατί, από τζούρα, είναι αυτό ακριβώς που θέλω...  :(

Αποσυνδεδεμένος savvis66

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Carto με λεμόνι στο μπαλκόνι κ' η pg μου φουντώνει
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #103 στις: Μαΐου 15, 2013, 11:52 »
Για κοίταξε φίλε μου στην βάση του evod(delirium) είναι οκ και οι τρείς τρυπούλες.Μήπως έχει βουλώσει καμία?Αν ναι καρφίτσα.Μου κάνει εντύπωση οι evod έχουν αρκετα αεράτη τζούρα.Αλλιώς θα ευθύνονται μάλλον τα σπειρώματα

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #104 στις: Μαΐου 15, 2013, 12:17 »
...Προμηθεύτικα ...μία μπαταρία ego 1300mAh και δύο clears, το Thor και το Evod (Delirium)...
Δοκίμασα πρώτα το Delirium ...η τζούρα του είναι ΠΑΑΑΡΑ πολύ σφικτή!
Έβαλα το Thor, άψογη τζούρα αλλά με έντονη γεύση πλαστικού! 
Τι μπορεί να φταίει για την πολύ σφιχτή τζούρα του Delirium και για την πλαστικούρα του Thor?

Eπειδή εγώ χρησιμοποιώ τον συγκεκριμένο ατμοποιητή και με μπαταρία eGo και με αντάπτορα 510 to eGo με τζούρα από αρκετά έως πολύ αεράτη για την πολύ σφιχτή τζούρα του EVod Delirium σου:
 
-ίσως παίζει κάτι με το σπείρωμα της μπαταρίας σου και φράζει τις τρύπες εισαγωγής αέρα που είναι στη βάση του ατμοποιητή...
 
ή
 
- ίσως έπεσες σε ελαττωματικό ατμοποιητή με φραγμένες τις τρύπες εισαγωγής αέρα...
 
ή
 
- ίσως έπεσες σε ελαττωματική κεφαλή που φράζει τις τρύπες εισαγωγής αέρα...
 
Δοκίμασε τον με αντάπτορα ή σε άλλη μπαταρία ή με άλλη κεφαλή κάνοντας συνδυασμούς...
 

Η πλαστικίλα στους CE4 Thor (και στους clearomiser γενικά) φεύγει συνήθως μετά από 1-2 γεμίσματα & αν τους πλύνεις με καθαρό οινόπνευμα ή με απορρυπαντικό κουζίνας πριν τους χρησιμοποιήσεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2013, 23:43 από zacharis1955 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364