vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, Lazy Dog, camber, tasos1976

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #990 στις: Μαΐου 28, 2016, 13:05 »
Ναυτίλο είχα, ήταν από τους πρώτους ατμοποιητές που αγόρασα και δεν με βόλεψε καθόλου, μου έσπασε το γυαλί 2 φορές...

ΥΓ ξέχασα να αναφέρω ότι τον T-DUX τον χρησιμοποιώ με αντιστάσεις 1Ω

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #991 στις: Μαΐου 28, 2016, 13:09 »
Υπαρχει και με μεταλλικο περιβλημα τανκ

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #992 στις: Ιουνίου 04, 2016, 20:30 »
Εχει δοκιμάσει κάποιος τον aspire k3; Προορίζεται για νεοεισερχόμενο και με ανησυχεί που το drip-tip του, απο όσο είδα στο youtube, είναι ενσωματωμένο.
Θετικό το ότι παίρνει τις αντιστάσεις του ναυτίλου, αλλά η τζούρα του είναι σφιχτή;

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #993 στις: Ιουνίου 04, 2016, 20:52 »
izamel εδώ φαίνεται ότι είναι ξεχωριστό το driptip

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #994 στις: Ιουνίου 04, 2016, 21:22 »
Εχει δοκιμάσει κάποιος τον aspire k3; Προορίζεται για νεοεισερχόμενο και με ανησυχεί που το drip-tip του, απο όσο είδα στο youtube, είναι ενσωματωμένο.
Θετικό το ότι παίρνει τις αντιστάσεις του ναυτίλου, αλλά η τζούρα του είναι σφιχτή;


Tον εχω λιγες ημέρες.
Δεν είναι ενσωματωμένο το drip tip και είναι και καλής ποιοτητας.

Eιναι καλοφτιαγμενος ,ατσαλι +γυαλι. Εχει σταθερό(το μονο που δεν μου αρεσει), αιρ φλοου.
Εύκολος στη χρηση , γεμιζει ευκολα , εχει καλη γεύση , ντουμάνι αφθονο. Τον βρίσκω πολύ αεράτο , (προτιμώ πιο σφικτές τζούρες) για τα γούστα μου.


Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #995 στις: Ιουνίου 04, 2016, 21:28 »
Α ευχαριστώ πολύ.
Αν τον βρίσκεις αερατο, μάλλον δεν μας κάνει,  την στιγμή που δεν θα μπορεί να ρυθμίσει και τον αέρα.


Στάλθηκε από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #996 στις: Ιουνίου 04, 2016, 21:33 »
Για νεοεισερχόμενο πιο εύχρηστος είναι ο Triton mini γιατί γεμίζει πολύ εύκολα από πάνω, αρκεί ο χρήστης να θυμάται να ανοίγει ξανά την είσοδο του υγρού μετά το γέμισμα, αλλιώς τρώει καμένο. Κι αυτός τις ίδιες αντιστάσεις (του Ναυτίλου) παίρνει και είναι το ίδιο αθόρυβος.
Α! Και η τζούρα ρυθμίζεται άνετα τσιγαρίσια και δουλεύει σαν τον Ναυτίλο.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #997 στις: Ιουνίου 04, 2016, 22:33 »
Ναι έχω στο νου μου και αυτόν.
Το κατά πόσο θα θυμάται να κλείνει και να ανοίγει τα υγρά, είναι ένα θέμα.
Ευχαριστώ πολύ!

Στάλθηκε από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Geo1

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #998 στις: Ιουνίου 04, 2016, 23:52 »
Λογικά ο k3 αφού παιρνει την  1.8 nautilus θα έχει σφικτή τζουράς.θέλω και εγώ να το πάρω για δεύτερο,για πρωτο έχω ναυτίλο μίνι.

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #999 στις: Ιουνίου 12, 2016, 01:53 »
Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο νημα, μου συνέβη το εξής: εβαλα τον ατμοποιητή μου σε νερό με σόδα και ξύδι για να καθαρίσει απο άλατα..μετά τρεις ωρες που τον έβγαλα ειχε γεμισει λεκέδες το μέταλλο, η βάση και το χρώμα αρχισε να ξεφλουδίζει απο το πάνω μερος..με λιγα λόγια εγινε σαν να τον ειχα χρόνια ή σαν να τον έβγαλα απο καμινάδα. Τον ετριψα ελαφρα με αλκοολουχο λοσιόν αλλα η βελτιωση ηταν ανεπαισθητη. Γιατι συνέβη αυτο? Υποτίθεται ειναι stainless steel..συγκεκριμένα μιλαω για τον tron-s. Ευτυχώς οι επιδόσεις του εμειναν ανεπηρέαστες, προς το παρον τουλαχιστον

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1000 στις: Ιουνίου 12, 2016, 04:42 »
Δεν υπάρχει λόγος καθαρισμου από άλατα, απο τη στογμη που δεν ατμοποιεί νερό. Οι μικροποσότητες νερου που έχουν τα υγρά, ειναι τύποι που δεν έχουν άλατα. Εγώ τον βάζω σε σόδα με ξύδι για κανά 5λεπτο για να φύγει καμιά δυνατή μυρωδιά και η μάκα από σκούρα υγρά, αλλά και πάλι μάλλον υπερβολή το θεωρώ.
Στη θέση σου πάντως δε θα τον άτμιζα αν είχε ξεφλουδίσει...

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1001 στις: Ιουνίου 12, 2016, 14:11 »
Τον καθαρισα μ αυτο τον τρόπο γιατι εκανα το λαθος να αραιωσω με φυσιολ. ορό που εχει άλατα αντι με ενεσιμο το υγρό μου. Το ξεφλούδισμα ειναι εξωτερικό και μονο λιγο στο μερος που βιδώνει η βάση με το τανκακι. Για ποιο λογο δεν θα επρεπε να ξαναχρησιμοποιηθεί οπως λες δεν καταλαβαίνω. Επισης δεν μπορω να εξηγήσω και τους λεκέδες κατω απο τη βάση του tron. Τωρα αν εκανε λεκέδες η καμπανα δεν μπορώ να το ελεγξω γιατι ειναι ενσωματωμένη. Αδυνατώ παντως να καταλαβω γιατι το stainless steel κανονικα δεν οξειδώνεται. Μιλαμε για αυθεντικο ατμοποιητή. Επισης και χωρις να ειχα το πρόβλημα απο τα αλατα, ισως να τον καθαριζα παλι ετσι μια φορα το διμηνο. Με σκέτο νερό πως να φύγει η μάκα? Σ ευχαριστώ @Foyle αλλα οι απορίες μου παραμένουν

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1002 στις: Ιουνίου 12, 2016, 15:21 »
Τι σχέση έχει το ξεφλούδισμα με την οξείδωση? Ανοξείδωτος είναι ναι μεν, αλλά και βαμμένος επίσης από πάνω.

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1003 στις: Ιουνίου 12, 2016, 16:25 »
Ενταξει σ αυτο εχεις δικιο, αρα η βαφή δεν ηταν καλη να υποθέσω? Και τους λεκεδες σαν καπνισμένο, κατω απο τη βάση που δεν ειναι βαμμένη αλλα σκετο μέταλλο πώς να την εξηγήσω?

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1004 στις: Ιουνίου 14, 2016, 14:19 »
πέρασε μια εβδομάδα με τον melo 3 στο pico και αποφάσισα να αλλάξω κεφαλή. το πρόβλημα είναι δεν μπορώ να λύσω τον ατμοποιητή από τη κάτω πλευρά,  κάποια συμβουλή??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364