vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

50 επισκέπτες, 6 χρήστες
marauder800, ahill2, Sergios, nightdream, bloodlessz, johnath

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #900 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 23:42 »
Επίσης, o mini v2 στην μικρή εσοχή του αέρα είναι αρκετά σφιχτός θα ήταν καλύτερα να ατμιζω με τον mini v2 και αντιστάσεις πάνω απο 1ohm για τσιγαρίσιες τζούρες και να μην προχωρήσω σε αγορά καινούριου; τι προτείνεται;
Περιληπτικά γιατί τα 'χω γράψει και στο Subtank Mini topic.

5 ή 6 σπείρες σε 2άρι τρυπανάκι (ή το μπλε το κατσαβιδάκι ή οδοντογλυφίδα)
με 28mm σύσμα, βγαίνει κάπου στα 1-1.2ohm. Μπορείς να κάνεις το ίδιο και σε
2.5άρι άξονα να σου βγεί 1.2-1.4ohm. Μεσαία (ή άμα συνηθίσεις) ή μικρή τρύπα
και οπωσδήποτε ένα μακρόστενο drip-tip (8mm-10mm τρύπα, 22mm+ ύψος).
Έτσι τον παίζω για τσιγαρίσιες εδώ και μήνες. Δεν σου δίνει την ίδια αίσθηση με
kayfun (με σφιχτή βίδα στον αέρα μάλιστα), αλλά κάνεις τσιγαρίσιες, δοκίμασε τό.

Αποσυνδεδεμένος PaulosChania

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλησπέρα και καλή βραδιά!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #901 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 23:56 »
Μάλιστα..το kanthal κάνει για την περιπτωση μου; παίζω σε power mode! πάντως είδα και κάτι reviews για τον kayfun...το μόνο που με χαλάει είναι το πλαστικό τανκ..κατα τα άλλα απο ότι λένε όλοι΄είναι καλός και ευκολος!   

Αποσυνδεδεμένος trn600

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα τραγουδια μου
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #902 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 10:08 »
Είμαι νέος χρήστης Η.Τ Αύριο θα κλείσω δυο βδομάδες! Έχω δύο ατμοποιητές τον Summit της nobacco και τον kangertech mini v2! To πρόβλημα μου είναι το εξής..και οι δύο ατμοποιητές μου είναι για πνευμονικές τζούρες! ειδικά ο summit! θέλω έναν τρίτο που να είναι κατάλληλος για τσιγαρίσιες έχετε να μου προτείνεται κάποιον επισκευάσιμο αν είναι δυνατόν; ΄


Επίσης, o mini v2 στην μικρή εσοχή του αέρα είναι αρκετά σφιχτός θα ήταν καλύτερα να ατμιζω με τον mini v2 και αντιστάσεις πάνω απο 1ohm για τσιγαρίσιες τζούρες και να μην προχωρήσω σε αγορά καινούριου; τι προτείνεται;


 

Το εχω γραψει κι αλλες φορες , κατα την προσωπικη μου γνωμη (αλλα και φιλων που τον εχουν παρει μετα απο προτροπη μου) υπαρχει ενας "αρχαιος" ατμο , ο iclear 30s που ειναι μακραν οτι πιο κοντινο σε τσιγαρισια τζουρα,

https://www.fasttech.com/product/1512900-authentic-innokin-iclear-30s-dual-coil-tank-3-0ml

Ενδεικτικα ειμαι και πρωην κατοχος των:
1. eleaf gs
2.vivi nova
3. subtank nano
4. nautilus mini
5. triton 2

edit: Μολις παρατηρησα οτι ψαχνεις για επισκευασιμο . Σορυ , αυτος δεν ειναι.

Αποσυνδεδεμένος lemon3

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #903 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 15:56 »
Ποιός το περίμενε μετά από 2 σχεδόν χρόνια να γράφω πάλι στην ενότητα των εργοστασιακών, αλλά εδώ είμαστε  :D

Αυτό που χρειάζομαι είναι ένας ατμοποιητής για χρήση stand-by. Πολλές φορές έτυχε σε έξοδο, σε μεγάλη διαδρομή με το αυτοκίνητο, στη δουλειά, να αρχίσει να μας κάνει νούμερα ο επισκευάσιμος. Ξέρετε, δεν πατάει καλά το o-ring, ξέσφιξε η βιδούλα, ακόμα και να πέσει και να σπάζει το τζαμάκι  :wall:

Στις συγκεκριμένες στιγμές όπως καταλαβαίνετε σου έρχεται να πετάξεις το σετάκι μαζί με το μοντάκι στο πλησιέστερο ντουβάρι  :))

Τώρα θα μου πείτε γιατί δεν κρατάς έναν στημένο έτοιμο καβάτζα για τέτοιες περιπτώσεις. Για να τον δοκιμάσω πρέπει να βάλω έστω και λίγο υγρό μέσα, και να αφήσω τώρα ατμοποιητή καλό μέσα στο αυτοκίνητο, γεμάτο, να κάθεται για όταν θα χρειαστεί πρώτον είναι κρίμα και δεύτερον με τις αλλαγές θερμοκρασίας θα τα κάνει όλα πουτ@να  :))

Προσανατολίζομαι λοιπόν στην εύκολη και απλή λύση ενός φθηνού εργοστασιακού ατμοποιητή, σε σακουλάκι, καθαρού χωρίς υγρό, πακέτο με μιά/δυό ανταλλακτικές κεφαλές ως εφεδρεία της εφεδρείας. Επειδή έχω χάσει λίγο την μπάλα με τους εργοστασιακούς, ποιόν προτείνετε;

Και για να πούμε την πάσα αλήθεια, μου έχει λείψει η απλότητα των πάλαι ποτέ bvc/bdc που άνοιγες/γέμιζες/άτμιζες...

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #904 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 16:03 »
@lemon3 Δεν μας λες κιόλας αν θες τσιγαρίσιες, πνευμονικές, σφιχτές, αεράτες, κλπ. να ξέρουμε τι θα σου προτείνουμε;

Αποσυνδεδεμένος lemon3

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #905 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 16:14 »
Σωστός ο προλαλήσαν, αμέλησα!  :))

Πνευμονικές και αεράτες  :)

Αποσυνδεδεμένος kachilas13

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #906 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 16:56 »
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος.
Έχω πάρει έναν ατμοποιητή Freemax dvc ο οποίος παίρνει αντιστάσεις DVC. Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποια άλλη αντίσταση λ.χ. BVC της Aspire ή από κάποια άλλη εταιρεία.


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #907 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 17:36 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,28637.msg945447.html#msg945447
Δες αν είναι στη λίστα (νομίζω είναι)

Αποσυνδεδεμένος kachilas13

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #908 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 17:57 »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αναφέρεται ο Freemax Starre Pro. Εμένα είναι ο freemax i20.
Παραθέτω και link
http://smokemarket.gr/el/ifree-20-dual-vertical-coil/
και αντίστοιχα και οι αντιστάσεις που χρησιμοποιώ μέχρι στιγμής,
http://smokemarket.gr/el/freemax-dvc-dual-vertical-coil/




Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #909 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 18:13 »
Στην όψη μοιάζουν με τις aspire, τις απλές, αλλά όρκο δεν παίρνω και info δεν υπάρχει. Αν σου περισσεύουν τα 2€ πάρε μια να δοκιμάσεις.

Αποσυνδεδεμένος kachilas13

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #910 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 18:23 »
Βρήκα το παρακάτω από ένα site,


http://ecigarettes.ca/products/ifree20-1-5-ohm-dvc-atomizer-by-freemax


υπάρχει δλδ πιθανότητα να κάνουν. Θα πάρω 1 να δοκιμάσω.
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #911 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 08:04 »
καλημερα σε ολους ειμαι νεος στο φορουμ και δεν μπορεσα να βρω κατι αντιστοιχο.
επι του θεματος τωρα, εχω ενα vtc mini και εναν ατμοποιητη ijust 2 με αντισταση 0.3
μπορω να χρησιμοποιησω τον συγκεκριμενο ατμοποιητη για mouth to lung ατμισμα
αλλαζοντας την αντισταση σε 1.8 του triton 2 καθως κι ενα πιο στενο drip tip
(οι αντιστασεις του ατλαντις και του τριτον ταιριαζουν μια χαρα)
Ευχαριστω προκαταβολικα!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #912 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 12:38 »
Αυτή τη στιγμή δουλεύω το ίδιο σετ, με κεφαλές ccell vaporesso 0,9Ω.
Με τις οπές του αέρα καλυμμένες με το δαχτυλίδι και στενότερο επιστόμιο, κάνεις mouth to lung.
Την 0,3 δεν την δοκίμασα ακόμα

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #913 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 20:01 »
@lemon3
Πάρε έναν Aspire Cleito να βρεις το φως σου. Απλά πρόσεχε, γιατί μπορεί να σου αρέσει και περισσότερο από πολλούς επισκευάσιμους! :fight_hammered2:


Ορίστε και το νήμα περί Cleito: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,28404.0.html


Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #914 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 18:15 »
Καλησπέρα,
έχω έναν GS Air MS, Σήμερα που πήγα να τον γεμίσω μου ξεβίδωσε το τανκάκι έγινε 3 κομμάτια.
Είδα ότι εκεί που βιδώνουν τα 2 μέρη που συγκρατούν το τζαμάκι είxe κάτι σαν κόλλα, μια ψιλή γραμμή στο σπείρωμα.
Το έπλυνα και το βίδωσα πάλι.
1. Ξέρει κανένας αν αυτό το είχαν για τυχών διαρροές ή για το κρατάει πιο σταθερό; Χρειάζεται να βάλω κάτι εκεί πάλι;
2. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το σταθεροποιήσω-στεγανοποιήσω καλύτερα; Επειδή είναι μικρός γυρίζει και το τσαμάκι όταν πας να ξεβιδώσεις για να το γεμίσεις.
Ευχαριστώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios