vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

50 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, nightdream, bloodlessz, johnath, giorgos1999

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1245 στις: Μαρτίου 19, 2018, 22:47 »
Βέβαια,τρομερός για την εποχή του. Ακόμα και τώρα εγώ έχω 3-4, ετοιμοπόλεμους. Βέβαια συρτάρι είναι χρόνια τώρα,αλλά είναι έτοιμοι,με spares, με αντιστάσεις,με τα όλα τους. Πρέπει να,'χουν περάσει καμμιά δεκαριά- δεκαπέντε e go one  από τα χέρια μου γιατί ήταν το all day vape μου για πάνω από 2   μισυ χρόνια. Πρέπει να θελα καμμιά δεκαριά- το χρόνο. Ο άτμο είναι σκύλος,εγώ τον είχα του κλώτσου και του μπάτσου.
Και της ovale καλός, και της joyetech. Ακόμα και σήμερα μπορεί να τον προσέξεις στα χέρια κάποιου, και τα περισσότερα ιντερνετομάγαζα δέν τόν έχουμε σε τίποτα ιδιαίτερα χαμηλές τιμές δεδομένης της παλαιότητας του.

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος steft

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1246 στις: Απριλίου 14, 2018, 15:45 »
Παιδιά μια ερώτηση. Μπορώ να πλυνω τον ατμοποιητη στο πλυντήριο πιάτων ή θα έχω κάποιο προβλημα ;

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1247 στις: Απριλίου 14, 2018, 16:05 »
Οι ταμπλέτες των πλυντηρίων πιάτων δεν είναι κατάλληλες για τα orings. Τα βγάζεις πρώτα όλα, αν γίνεται. Αν όχι, δεν τον βάζεις στο πλυντήριο. Εκτός αυτού, στους περισσότερους άτμο υπάρχει συνήθως "κρυμμένο" λαστιχένιο μονωτικό στον 510 πόλο. Οπότε, αν τον βάζεις κάθε τόσο στο πλυντήριο, κάποια στιγμή θα ξεραθεί το λάστιχο και θα έχεις διαρροές από τον πόλο του άτμο μέσα στον πόλο του μοντ.

Αποσυνδεδεμένος steft

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1248 στις: Απριλίου 14, 2018, 16:47 »
Αυτό με τα o-rings το φαντάστηκα και εγώ, οπότε ο Κ3 δεν μπαίνει εφόσον έχει λάστιχα που δεν λύνονται. Να δω πως θα βγάλω την μυρωδιά που κόλλησε από υγρο που είχα μέσα. Ο doggy όμως δεν θα εχει θέμα χωρίς τα λαστιχα.

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1249 στις: Απριλίου 14, 2018, 17:12 »
Εγώ βάζω λίγο απορρυπαντικό πιάτων με λίγο ζεστό νερό σε ένα μπολ και προσθέτω λίγο ξύδι. Σε μια ώρα(και λιγότερο), ο ατμοποιητής έχει καθαρίσει. Μυρωδιά υγρού δεν υπάρχει.
Για να καθαρίσω δύσκολα σημεία, χρησιμοποιώ μπατονετα με λίγο οινόπνευμα πριν το πλύσιμο. 

Αποσυνδεδεμένος pakitis

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Αλλαγή αντίστασης.
« Απάντηση #1250 στις: Απριλίου 27, 2018, 20:12 »
Κάθε πότε αλλάζετε αντίσταση;

Απ: Αλλαγή αντίστασης.
« Απάντηση #1251 στις: Απριλίου 27, 2018, 20:17 »
Σε εργοσστασιακό έχω ξεχάσει, μάλλον -τι μάλλον σίγουρα- παίζει ρόλο:
Τα watt, το υγρό και φυσικά τα ml.
Όποτε αισθάνεσαι υποτονική γεύση ή ατμό είναι μια καλή αρχή.

Σε επισκευάσιμο, αν είναι από αυτές που στρίβω εγώ, κάθε βδομάδα σίγουρα. 
Αν είναι χειροποίητη, μπορεί να πάει και 3μηνο, με την ανάλογη περιποίηση φυσικά.

Βαμβάκι, 2 φορές την εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης94

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή αντίστασης.
« Απάντηση #1252 στις: Απριλίου 27, 2018, 20:18 »
Καθε μερα η μερα παρα μερα βαμβακι(εξαρταται το υγρο και ποσα τανκακια θα κανω) και συρμα λιγοτερο συχνα. Ατμισμα σε unfollow calix και παρομοιους ατμο.

Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pakitis

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή αντίστασης.
« Απάντηση #1253 στις: Απριλίου 27, 2018, 20:37 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Βάζω εργοστασιακές αντιστάσεις για την ώρα.

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή αντίστασης.
« Απάντηση #1254 στις: Απριλίου 27, 2018, 20:56 »
Εάν πεις και ποιον ατμο έχεις και τι αντιστάσεις βάζεις μπορεί να σου απαντήσει κανείς εμπειρικά πόσο τραβάνε.
 
Σε έναν που συντηρώ για την γυναίκα μου επειδή δεν μπορώ να ξέρω τη χρήση κάνει, μηδενίζω τον counter σε κάθε αλλαγή και ανοίγω την αντίσταση για να τσεκάρω το βαμβάκι εάν άντεχε λίγο ακόμα ή θα έπρεπε να έχει ήδη αλλαχτεί.
 
Μέχρι στιγμής μια φορά μόνο παραπονέθηκε για καμένο και αυτό ήταν πολύ πριν της ώρας του (αστοχία αντίστασης)

Αποσυνδεδεμένος pakitis

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλλαγή αντίστασης.
« Απάντηση #1255 στις: Απριλίου 27, 2018, 21:04 »
Authentic Eleaf EC Coil Head for Melo Ijust 2 Aspire Atlantis Aspire Triton
0.3 Ohm

Το υγρό που κάνω αυτόν τον καιρό είναι το SnV Τέντυ μπόυς. ;)

Αποσυνδεδεμένος galandar

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1256 στις: Μαΐου 14, 2018, 13:05 »
Υπάρχει περίπτωση από ατμοποιητή σε ατμοποιητή να αλλάζει η γεύση ενός υγρού; Έχω τον NRG tank της Vaporesso. Όποιο υγρό κι αν έβαλα μου βγάζει μια απαίσια γεύση. Έχω αλλάξει και 3 κεφαλές (2 κεραμικές 0.5Ω και μία GT2 0,4Ω). Δοκίμασα 3 διαφορετικά υγρά (Nobacco #2, American Stars R2Y2, After8 Creamy Strawberry Pancakes, τα οποία τα έχω δοκιμάσει σε ατμομάγαζο πριν τα πάρω-βέβαια δεν πήρα και τόση γεύση από τον εξοπλισμό τους εκει, αλλά όχι πάντως αυτή την ξινίλα) και σε διαφορετικά Watt. Μου βγάζει πολύ χάλια γεύση κάτι σαν ξινίλα - χημικίλα. Πραγματικά αναπόλησα το κ/τ.
Υπάρχει περίπτωση να είναι ο ατμοποιητής;; Υπάρχει περίπτωση να μου έδωσαν "μαϊμού" κεφαλή (από τις επιπλέον που πήρα).

Έχει κάποιος εμπειρία να μου πει;;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1257 στις: Μαΐου 14, 2018, 13:09 »
Σίγουρα επηρεάζεται η γεύση από τον ατμοποιητή.

Θα σου έλεγα πρώτα απ' όλα να δοκιμάσεις μήπως ο ατμοποιητής έχει μπίχλα να την καθαρίσεις. 

Οι κεφαλές οι κεραμικές της Vaporesso είναι μια χαρά. Είχα παλιά έναν που τις έπαιρνε και είχαν καλή γευσούλα, οπότε τις θεωρώ οκ, εφόσον δεν έχει ελλατωματικές.

Τα υγρά δεν τα ξέρω, μήπως έχουν αυτά την "χημικίλα";

Αποσυνδεδεμένος galandar

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1258 στις: Μαΐου 14, 2018, 13:24 »
Ζήτημα να κανε 15ml o ατμοποιητής. και όποτε άλλαζα κεφαλή τον καθάριζα κιόλας. Λες να φταίει που χρησιμοποίησα κρεμοσάπουνο και όχι καθαριστικό πιάτων;; Αλλά ξέπλενα καλά και καθάριζα και με χαρτί κουζίνας.

Τα πρώτα υγρά που έκανα ήταν όλα καλά!  Τι να πω, δεν ξέρω!

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1259 στις: Μαΐου 14, 2018, 13:35 »
Αν δεν ξέβγαλες καλά μπορεί να οφείλεται και εκεί. Εγώ τους ατμοποιητές μου τους καθαρίζω με σκέτο χλιαρό νεράκι βρύσης και ουδέποτε είχα πρόβλημα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios