vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

368 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Ποντικός, xloupas, camber, TasMan, zamploutos

Twitter

Απίστευτο... Club vs Η.Τ σημειώσατε 1

Απίστευτο... Club vs Η.Τ σημειώσατε 1
« στις: Μαρτίου 13, 2011, 17:47 »
Καλά αν δεν το έβλεπα με τα μάτια μου δεν θα το πίστευα με τίποτα... Με λίγα λόγια πήγα εχθές , Σαββάτο , σε clubάκι για ποτάκι και πολλούς ακόμα διάφορους λόγους.... Τέσπα , εκεί που έπινα το ποτάκι μου πάω να τραβήξω και καμία τζουρίτσα απο το η.τ μου (njoy) και δεν δούλευε... Κοίτα να δείς λέω που μου το μάτιασε ο κολλητός μου ο οποίος με παρακαλάει χρόνια ,σαν φανατικός αντικαπνιστής, να το κόψω και μόλις του το έδειχνα και του εξηγούσα πως δούλευε... Παραξενεύτηκα λίγο γιατί η μπαταρία του ήταν σχεδόν φορτησμένη... Βγάζω απο την τσέπη την άλλη η οποία μόλις είχε βγεί απο την φόρτηση και τίποτα πάλι... :confused1: Βγάζω καινούργιο cart το βάζω στην μπαταρία και.... :confused1: Τίποτα πάλι... Το αφήνω στο τραπεζάκι να του περάσει και ξαφνικά το βλέπω να ανάβει μόνο του... :hmmm:  Προσπάθεια πάλι...τίποτα... Κάποια στιγμή που έπεσαν τα μπάσα της μουσικής και έπεζε εισαγωγή κομματιού δηλ χαλαρό σε μπασα ρουφούσα και....ΘΑΥΜΑ... δούλεψε...Σε 1 λεπτό πάλι φούλ μπάσα στο μαγαζί ...τίποτα το η.τ...  :o  Βγαίνω έξω απο το κλαμπάκι δόυλευε το η.τ άψογα...και το ένα και το άλλο... Μπάνω πάλι μέσα...τίποτα...
Το κακό είναι ότι πήγα και πήρα μετά απο 3 μέρες πακέτο πάλι γιατί δεν την πάλευα με το ποτό χωρίς τσιγάρο... Το καλό είναι οτι δεν μπορούσα να τα καπνίσω με την ευχαρίστηση που κάπνιζα πριν 3 μέρες... Μου φάνηκε απίστευτο... τα έσβηνα στις 3-4 πρώτες τζούρες...
Ποιός μπορεί να μου δώσει εξήγηση για όλα αυτά? Το μόνο που βγάλαμε συμπέρασμα με τον φίλο είναι ότι κάτι παίζει με μεμβράνη που υπάρχει λογικά μέσα στο njoy για να ενεργοποιεί το τσιγάρο με το ρούφηγμα ενώ τα η.τ που δουλεύουν με κουμπί ενεργοποιούνται έτσι χειροκίνητα και δεν παίζει μάλλον τέτοιο πρόβλημα γι αυτά...
Για βγάλτε σας παρακαλώ συμπεράσματα...

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Απίστευτο... Club vs Η.Τ σημειώσατε 1
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 13, 2011, 18:00 »
Αυτό είναι ένα από τα λίγα μειονεκτήματα του Njoy Npro κατά την γνώμη μου :( Για αυτόν τον λόγο αγόρασα και 2 manual μπαταρίες, για να μην έχω πρόβλημα σε club και στο αυτοκίνητο. Το πρόβλημα του Njoy είναι πως ενεργοποιείται μέσω ενός μικροφώνου. Έτσι ενεργοποιείται και σε θορυβώδες περιβάλλον αλλά και από δυνατό αέρα (αυτοκίνητο με ανοιχτό παράθυρο). Η προσωρινή λύση μέχρι να πάρω τις χειροκίνητες μπαταρίες ήταν να ξεβιδώνω ελάχιστα το cartomizer από την μπαταρία ώστε να μην κάνει επαφή και να μην ανάβει.

Edit: Συγκεκριμένα πήρα αυτήν την μπαταρία http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=125 αυτόν τον φορτιστή http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=146 και αυτόν τον αντάπτορα http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=160 για να βιδώνω πάνω το cartomizer του njoy npro.

Απ: Απίστευτο... Club vs Η.Τ σημειώσατε 1
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 13, 2011, 18:04 »
Καλά μιλάμε μου φάνηκε απίστευτο... Δεν μπορούσα να το φανταστώ οτί θα γινόταν τέτοιο πράγμα... zalare για πές μου απο πού αγόρασες τις manual μπαταρίες? Εννοείτε οτι είναι για το njoy έτσι? Και τί μέγεθος έχουν?


Απ: Απίστευτο... Club vs Η.Τ σημειώσατε 1
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 13, 2011, 18:09 »


Edit: Συγκεκριμένα πήρα αυτήν την μπαταρία http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=125 αυτόν τον φορτιστή http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=146 και αυτόν τον αντάπτορα http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=160 για να βιδώνω πάνω το cartomizer του njoy npro.

ΑΑ δηλαδή δεν κάνει ο φορτηστής του njoy γι αυτην την manual μπαταρία? Θέλει άλλο φορτιστή? Και ούτε τα cart βιδώνουν κατευθείαν πάνω στις μπαταρίες? Δηλαδή μοντιφιές θα κάνουμε εεε?

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Απίστευτο... Club vs Η.Τ σημειώσατε 1
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 13, 2011, 18:10 »
Η μόνη χειροκίνητη μπαταρία για το njoy pro είναι αυτή http://www.bestecig.com/product_view.asp?id=95  ;) Δεν την έχω δοκιμάσει όμως. Ή πατέντα/mod ή παραγγελία από εξωτερικό 8)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απίστευτο... Club vs Η.Τ σημειώσατε 1
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 13, 2011, 18:13 »
Αυτό είναι ένα από τα λίγα μειονεκτήματα του Njoy Npro κατά την γνώμη μου :( Για αυτόν τον λόγο αγόρασα και 2 manual μπαταρίες, για να μην έχω πρόβλημα σε club και στο αυτοκίνητο. Το πρόβλημα του Njoy είναι πως ενεργοποιείται μέσω ενός μικροφώνου. Έτσι ενεργοποιείται και σε θορυβώδες περιβάλλον αλλά και από δυνατό αέρα (αυτοκίνητο με ανοιχτό παράθυρο).

Για ολες τις auto μπαταριες ισχυει αυτο οχι μονο του Njoy !!!

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Απίστευτο... Club vs Η.Τ σημειώσατε 1
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 13, 2011, 21:25 »
Για ολες τις auto μπαταριες ισχυει αυτο οχι μονο του Njoy !!!
Όλες οι auto με μικρόφωνο νομίζω ;) Γιατί οι παλιότερες με μεμβράνη δεν νομίζω να είχαν τέτοιο πρόβλημα. Είχαν βέβαια άλλα προβλήματα σοβαρότερα :yes: Για αυτό άλλωστε βγήκαν οι manual με κουμπί για να μην έχουμε τέτοια προβλήματα. Όσο αφορά το npro της njoy, πιστεύω πως το πρόβλημα της μπαταρίας καθώς και η τσιμπημένη τιμή του είναι και τα μοναδικά του μειονεκτήματα ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απίστευτο... Club vs Η.Τ σημειώσατε 1
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 13, 2011, 21:59 »
ακόμα πιο ευαίσθητες είναι οι αυτόματες μπαταρίες του evo, Σε πολύ θόρυβο είναι αδύνατο να κάνεις τζούρα  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος nikosThess

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απίστευτο... Club vs Η.Τ σημειώσατε 1
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 17, 2011, 01:20 »
οντως μολις το διαπιστωσα και εγω. απιστευτο :hmmm:

Απ: Απίστευτο... Club vs Η.Τ σημειώσατε 1
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 17, 2011, 11:42 »
για αυτό Τζίτζικας και πάλι τζίτζικας (full mechanical) ;)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Απίστευτο... Club vs Η.Τ σημειώσατε 1
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 10, 2011, 05:57 »
Για οσους νεους διαβασουν αυτο το θεμα...πλεον αυτα τα "τρελα" του η/τ δεν υπαρχουν πια.Ακομη κ οι αυτοματες μπαταριες τυπου Hybrid(nobacco) δεν αντιδρουν δυσαρεστα στο θεμα θορυβου ειτε αερα οταν ειστε σε μερος που φυσαει. 8) ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63023 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3696 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 982 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem