vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 10 χρήστες
vasim, camber, Sergios, nXtLs, Ελένη Π, th3ofilos, Ribot, maprix, I.P, Jorge

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2535 στις: Ιουνίου 23, 2017, 09:35 »
Καλησπέρα παιδιά
Δεν ξερω αν γραφω στο σωστό νήμα αλλά ψαχνω αρώματα έτοιμες συνταγες τυπου flavour boss και σε μικρότερη κλίμακα πχ 100μελα να φτιαξω
Δοκιμασα τα flavour sluts (έφτιαξα και ένα lemon art) και ψαχνω και αλλα παρομοια ισως και κάπνικα
Περα απο εγκοιστ παιζει τίποτα άλλο Θεσσαλονίκη?
Υπάρχουν one shots από big mouth, revolut high end, vampire vape και από άλλες εταιρείες.

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2536 στις: Ιουνίου 26, 2017, 10:48 »
Παιδιά ξέρουμε καμία συνταγούλα για ry6 από Hexocell Natura?

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2537 στις: Ιουνίου 26, 2017, 11:04 »
Ποσες μερες ωρημανση η συνταγη για το supreme που αναφερθηκε παραπανω;

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2538 στις: Ιουνίου 26, 2017, 11:35 »
δεν ξέρω για ποιό supreme λες, αλλά γενικά αυτού του είδους τα υγρά το λιγότερο είναι μήνας

Αποσυνδεδεμένος George0tsn

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2539 στις: Ιουνίου 26, 2017, 23:24 »
Καλησπερα, εδω και εναμιση μηνα που εκοψα το καπνισμα και ατμιζω εχω δοκιμασει αρκετες γευσεις σε μαγαζια αλλα μου αρεσε πολυ ο Americano της alter ego. Γνωρίζει κανεις πως θα μπορουσα να κανω δικο μου υγρο με τετοια γευση? Η alter ego δεν παρεχει γευση για DIY του υγρου αυτου, αρα μονο μιξεις και δοκιμες μπορω. Η γευση θυμιζει λιγο τα πουρακια βανιλια που κανουν 2-3€ στα περιπτερα και αγοραζουν οι πιτσιρικαδες και φορανε γυαλια μηγας και παιζουν ποκερ με φασολια νομιζοντας οτι ειναι γκανγστερ, αν σας κατατοπισα.
Επισης κατι που θα μου αρεζε και δεν εχω βρει σε ετοιμο υγρο απο οσα δοκιμασα ειναι τα τσιγαρα Black Devil αν τα γνωριζετε που εχουν εντονη γευση βανιλιας οταν τα καπνιζεις.
Μηπως γνωριζει κανεις πως θα μπορουσα να φτιαξω κατι σε αυτες τις γευσεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2017, 13:52 από George0tsn »

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2540 στις: Ιουνίου 26, 2017, 23:50 »
. Η γευση θυμιζει λιγο τα παρουκια βανιλια που κανουν 2-3€ στα περιπτερα και αγοραζουν οι πιτσιρικαδες και φορανε γυαλια μηγας και παιζουν ποκερ με φασολια νομιζοντας οτι ειναι γκανγστερ, αν σας κατατοπισα.

:)) πλήρως , σόρυ δεν εχω ιδεα τι γράφεις , αλλα για περιγραφή υγρού , γουστάρω , τόσα και τοσα διαβάζω σαν περιγραφές

Για να εχει και μια καποια χρησιμοτητα το ποστ μου , Αμερικανο δοκίμασα , δεν με ενθουσίασε τοσο πολυ , αλλα κοντά (?) σαν υγρό απ'οτι εχω δοκιμασει και προσοχή η γευση ειναι πολυ ατιμο και προσωπικο πραγμα , αλλος θα πει τελειως τα αντιθετα , καπως μου το θύμισε το Humo Tipo απο Abouelos  , οι γευσιγνωστες θα ( μπορεί να)  σου κανουν πολλές άλλες προτάσεις  και πιο επιτυχείς στο "στόχο" σου  
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 27, 2017, 00:07 από Orion »

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2541 στις: Ιουνίου 28, 2017, 00:46 »
ειχα ρωτησει και παλιοτερα αλλα δεν..
ενας μαγειρας να μας δωσει τη συνταγη του odin 101 ρε παιδια! :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2542 στις: Ιουνίου 28, 2017, 01:23 »
Δεν. Κανένας. Πουθενά._

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2543 στις: Ιουνίου 28, 2017, 15:28 »
 Η γευση θυμιζει λιγο τα παρουκια βανιλια που κανουν 2-3€ στα περιπτερα και αγοραζουν οι πιτσιρικαδες και φορανε γυαλια μηγας και παιζουν ποκερ με φασολια νομιζοντας οτι ειναι γκανγστερ, αν σας κατατοπισα.

Τ' είναι αυτά τα παρούκια ρε παιδιά?   :o  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2544 στις: Ιουνίου 28, 2017, 19:32 »
Ειναι κάτι σαν πουράκια. Τα χρησιμοποιούν περισσότερο στις στέπες της νότιας Κίνας.
Το υπόλοιπο μήνυμα το εμπέδωσες, ε;

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2545 στις: Ιουνίου 28, 2017, 22:38 »
Καλησπερα, εδω και εναμιση μηνα που εκοψα το καπνισμα και ατμιζω εχω δοκιμασει αρκετες γευσεις σε μαγαζια αλλα μου αρεσε πολυ ο Americano της alter ego. Γνωρίζει κανεις πως θα μπορουσα να κανω δικο μου υγρο με τετοια γευση?
Αν υπάρχει άρωμα λευκής κρυσταλλικής ζάχαρης... πιστεύω θα παρομοίαζε σε μεγάλο βαθμό τη γεύση του Americano..  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος George0tsn

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2546 στις: Ιουνίου 29, 2017, 13:57 »
Ποποποπο :-[....ηταν ποσες μερες παρουκια αντι για πουρακια και εμπαινα καθε μερα στη σελιδα να δω μηπως μου απαντησε καποιος και χαμπαρι δεν πηρα οτι ειχα γραψει οτι να 'ναι    :-[

Αν υπάρχει άρωμα λευκής κρυσταλλικής ζάχαρης... πιστεύω θα παρομοίαζε σε μεγάλο βαθμό τη γεύση του Americano..  :dontknow:
Υπαρχει τετοια γευση-αρωμα? Ξερεις που μπορω να βρω? Αν δεν υπαρχει τοτε πως μπορεις να πεις οτι μοιαζει στη γευση τον Americano?

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2547 στις: Ιουνίου 29, 2017, 15:33 »
Υπάρχει σίγουρα καστανή, αλλά για λευκή δεν ξέρω δεν έχω πετύχει πουθενά. Από το 10μελο που είχα πάρει παλιά μόνο αυτό γευόμουν, ατόφια λευκή ζάχαρη λες και είχα αποστάξει το βαζάκι του ντουλαπιού. Μου άρεσε πολύ πάντως, το ξεζούμισα το 10μελο. Αν καταφέρει κανείς να προσομοιάσει τη γεύση του, πιστεύω ότι θα χρειαστεί σίγουρα άρωμα ζάχαρης σε μεγάλη ποσότητα μαζί με την καπνική βάση. 

Ένα παράδειγμα είναι η καραμέλα της ecig. Μεταξύ των άλλων που γράφει έχει μια πιστή περιγραφή στη γεύση (ενώ συνήθως γράφει μπούρδες σε αυτόν τον τομέα που δεν έχουν σχέση με το υγρό):

Παράθεση
κρύσταλλοι ακατέργαστης ζάχαρης από ζαχαροκάλαμο

Η ζαχαρίλα είναι τόσο έντονη που η εισπνοή είναι ολόιδια με το americano. Μέχρι την εκπνοή που γλυκαίνει το σύμπαν.

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2548 στις: Ιουλίου 03, 2017, 23:33 »
Το κάνω πολύ καιρό το americano ,ένα χρόνο και παραπάνω ,το παλιό μπουκαλάκι ήταν πολύ καλύτερο από τα καινούργια μπουκαλάκια (μάλλον κάτι αλλάξανε στην σύνθεση) . Όντως βγάζει κάτι σαν ζάχαρη καμένη αλλά έχει και κάποιο άλλο υγρό καπνικο που δεν ξέρω τι είναι ..

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #2549 στις: Ιουλίου 07, 2017, 13:06 »
Το diy Lemon Tart είναι το κύριο υγρό μου καθώς είναι ωραίο για adv και έχει μία φρεσκάδα, αλλά τελειώνει αυτό που έχω φτιάξει. Σκέφτηκα να πάω σε άλλο υγρό αφενός λόγω της ζύμης που με ψιλοανησυχεί από θέμα διακετυλίων κλπ και αφετέρου λόγω του μεγάλου ποσοστού αρώματος, 15%. Κάποια από τα αρώματα είναι TPD, οπότε θεωρητικά πάντα είναι εντάξει. Θα μπορούσα να δοκιμάσω να φτιάξω μία εκδοχή χωρίς τα ύποπτα αρώματα με λιγότερο συνολικό ποσοστό αρώματος ή να πάω σε άλλο υγρό. Οπότε το ερώτημά μου είναι διττό. 
Α) Έχει να προτείνει κάποιος κάποια εκδοχή του Lemon Tart βάση αυτού του σκεπτικού;
Β) Όσοι δεν κάνετε πλέον Lemon Tart σε τί υγρό πήγατε; 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63687 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix