vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

288 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, Aoratix, Chris66, Jorge, dkostas, lounik, manoslykos, Βασίλης Γ, Milarepa

Twitter

Λόξυγγας με το η.τ

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Λόξυγγας με το η.τ
« στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 13:05 »
Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"





Παιδιά έχω καμιά εβδομάδα που πήρα ένα έτοιμο υγρό από μαγαζί, όχι δικό μου της atmos σε balanced στα 12mg και έχω παρατηρήσει ότι κάπου κάπου με πιάνει ένας λόξυγγας συνήθως με τις πρώτες πρωινές τζούρες ενώ σε mist δεν το είχα αυτο! Είναι φυσιολογικό?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 19:41 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 13:07 »
Μάλλον η pg θα φταίει
για ξαναδοκίμασε mist

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 13:11 »
Μήπως φταίει που άλλαξα ατμοποιητή (iclear16) με ποιο ζεστό ατμό ενώ είχα συνηθήσει ποιο δροσερό (mini protank 2)? Να σου πω την αληθεία μου αρέσει περισσότερο το χτύπημα της balanced απο σκέτη VG!

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 13:12 »
Δεν νομίζω να φταίει ο ατμοποιητής
λογικό να έχεις περισσότερο χτυπημα απο την mist

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 13:48 »
Παιδιά έχω καμιά εβδομάδα που πήρα ένα έτοιμο υγρό από μαγαζί, όχι δικό μου της atmos σε balanced στα 12mg και έχω παρατηρήσει ότι κάπου κάπου με πιάνει ένας λόξυγγας συνήθως με τις πρώτες πρωινές τζούρες ενώ σε mist δεν το είχα αυτο! Είναι φυσιολογικό?

Εχεις λοξυγγα ακριβως τη στιγμη που παιρνεις τη τζουρα κι αμεσως μετα σταματα?
Αν ναι, αυτο γινεται λογω της νικοτινης, το παθαινουν κι αλλοι συνατμιστες, τα παθαινα και με το κ.τ. αυτο.
Αν σε ενοχλει τοσο, δοκιμασε να κατεβασεις νικοτινη το πρωι να δεις αν σου εμφανιστει ξανα.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 13:54 »
Αυτό με τον λόξυγγα το παθαίνω κι εγώ μερικές φορές. Και με διάφορα υγρά. Ακόμα και με υγρά που είναι μόνο VG.
Κρατάει για λίγα λεπτά και μετά φεύγει. Αλλά είναι έντονος. Μου συμβαίνει κυρίως όταν μετά το φαγητό τραβάω βαθιές και λίγο απότομες τζούρες.
Είναι ίδιος με τον λόξυγγα που μας πιάνει καμιά φορά αν ανοίξουμε το κουτάκι ή το μπουκάλι του αναψυκτικού και πιούμε αμέσως και από το ανθρακικό μας πιάνει αυτός ο απότομος λόξυγγας.
Δεν έχω δώσει και μεγάλη σημασιά γιατί δεν συμβαίνει συστηματικά αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 14:10 »
Ναι αυτο γίνεται και μετά απο λίγο σταματάει ο λόξυγγας παιδιά και γιαυτό σας είπα με τις πρώτες τζούρες για να καταλάβετε! Πάλι καλά που δεν είναι συχνός! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 14:25 »
Αυτόν τον λόξυγγα τον είχα και με το τσιγάρο -και μάλιστα αρκετά συχνότερα.
Συμβαίνει σχεδόν μόνο όταν έχω ώρα να ατμίσω. Πιστεύω πως προέρχεται από απότομες βαθιές τζούρες που κάνουμε ενστικτωδώς όταν μας λείπει για ώρα το άτμισμα.
Αν οι πρώτες τζούρες είναι πιο ήπιες και "υπομονετικές", συνήθως τον γλυτώνουμε.

Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 14:27 »
Το παθαίνω συνεχώς και είναι εκνευριστικό  :angry_orange: στο θέμα νικοτίνης ή μάλλον
στην εισαγωγή ατμού στον πνεύμονα οφείλεται

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 14:30 »
Κάτι με την αναπνοή και τον πνεύμονα παίζει, είμαι σχεδόν σίγουρος.
Δεν μοιάζει να παίζει ρόλο η νικοτίνη αλλά η κοφτή ανάσα όταν ρουφάμε.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 14:32 »
το πάθαινα συχνά και με το τσιγάρο
ειδικά μετα το φαγητό
τωρα σπάνια αλλα με πιάνει καμια φορά
αν λέμε το ίδιο

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 14:33 »
Κάτι με την αναπνοή και τον πνεύμονα παίζει, είμαι σχεδόν σίγουρος.Δεν μοιάζει να παίζει ρόλο η νικοτίνη αλλά η κοφτή ανάσα όταν ρουφάμε.  :hmmm:

Οταν με πιανει ο λοξυγγας αυτος εχω δοκιμασει να παρω τζουρες ειτε με το η.τ. ειτε με το κανονικο χωρις να ειναι αναμενα ομως,
απλα να προσομοιωνω τη διαδικασια του ρουφηγματος χωρις να μπαινει στους πνευμονες μου ατμος ή καπνος.
Ε λοιπον δε γινεται τιποτα. Το επομενο δευτερολεπτο που θα πατησω το κουμπι και θα παρω τζουρα απο ατμο, να τος παλι.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 14:37 »
Μοιάζει λες και όταν μπαίνει η "ατμισμένη" τζούρα, μια μικρή ποσότητα αέρα εγκλωβίζεται στα πνευμόνια (δεν το λέω σωστά αλλά κάτι τέτοιο συμβαίνει στον λόξυγκα). Η ένταση της ρουφηξιάς παίζει ρόλο. Ως καπνιστής δοκίμαζα διάφορα για να το αποφύγω. Οι πολύ απαλές πρώτες τζούρες συχνά με γλίτωναν αλλά ήθελαν υπομονή και... να το θυμηθώ!

το πάθαινα συχνά και με το τσιγάρο
ειδικά μετα το φαγητό
τωρα σπάνια αλλα με πιάνει καμια φορά
αν λέμε το ίδιο
Το ίδιο λέμε. Παραδόξως είναι συχνό μετά το φαγητό και όχι μετά τον ύπνο όπου είμαστε πολλές ώρες χαρμάνια. Γι αυτό δεν θεωρώ βασικό ένοχο την νικοτίνη. Ίσως κάποιος με μηδενική να έχει το ίδιο θέμα και να το επιβεβαιώσει.

Αποσυνδεδεμένος Angel81

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 14:38 »
Και εγώ πιστεύω πως είναι συνδιασμος νικοτίνης-χτυπήματος-τζούρας που το προκαλεί αυτό απλά είπα να ρωτησώ αν είναι φυσιολογικό ή μήπως έπαιζε ρόλο η αλλάγη του ατμοποιητή!

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Λόξυγγας με το η.τ
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 16, 2014, 16:45 »
επειδη πολλοι το εχουμε πιπιλα ειναι θεμα λαθος του εγκεφαλου.....
εξηγουμε.............


οταν ειμαστε καθιστοι το φαινομενο ειναι ποιο συνηθες..διοτι οι τζουρες μας ειναι ποιο βαθιες και τα πνευμονια ερεθιζουν το διαγραγμα.......μετα απο παρατεταμενες τζουρες ο εγκεφαλος νομιζει οτι το διαφραγμα πρεπει να ακολουθει την αναπνοη και το εκλαμβανει σαν μερος του αναπνευστικου συστηματος...............
οτι γινετε και στα μωρα που γελανε και τρανταζονται .........μετα απο πολυ γελιο το μωρο παντα εχει λοξυγγα........







ελπιζω να τα ειπα καλα διοτι δεν ειμαι και γιατρος..............




το διαφραγμα ''ερεθιζετε'' ειτε απο γεματο στομαχι ειτε απο μεγαλυτερη διαστολη του πνευμονα απο οτι συνηθως...............

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34464 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556727 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 234 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181502 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 101 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60382 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238622 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 934 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139052 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz