vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, giorgos1999, Lazy Dog, camber

Twitter

Προτάσεις για διάθεση η.τ. (μιας χρήσης ή παρόμοιο) σε εστιατόριο!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες/προτάσεις για ηλεκτρονικά τσιγάρα μιας χρήσης
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 00:58 »
Ωραια σαν ιδεα, πρωτοτυπη (για τα ελληνικα δεδομενα τουλαχιστον) κι ευχομαι να στεφθει με επιτυχια.
Αλλα πιστευω οτι θελει προσοχη το ολο εγχειρημα γιατι αντι για διαφημιση του η.τ. στους μη γνωστες να μετατραπει σε δυσφημιση.

Αν η ποιοτητα των η.τ. που θα προτιμησεις ειναι χαμηλη
(πραγμα λογικο για να μειωσεις το κοστος τους οσο το δυνατον περισσοτερο),
τοτε μπορει να εχουν προβληματα και η αποδοση ατμου και γευσης να ειναι κακη.
Ετσι αυτοι που εχουν ηδη μια αρνητικη προδιαθεση για το η.τ. να σκεφτουν:
"αυτη η ανοησια ειναι το η.τ.? καλα κανω και δεν το χρησιμοποιω τοσο καιρο"
κι να εχουμε τα αντιθετα αποτελεσματα απο αυτα που ελπιζαμε.

Δυστυχως δεν εχω να σου προτεινω καποιο ποιοτικο η.τ. μιας χρησης μιας και δεν εχω ιδεα απο αυτου του ειδους τα ητ.
Αρκετα καλη η ιδεα του Πολυκρατη, αλλα θα μου αρεσει το η.τ. που δοκιμαζει ο καθε πελατης
να ειναι κατι που θα μπορεσει να το παρει σπιτι του σε περιπτωση που του αρεσε,
να το μελετησει με την ησυχια του, να προβληματιστει πανω στο αντικειμενο.

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: Γνώμες/προτάσεις για ηλεκτρονικά τσιγάρα μιας χρήσης
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 01:24 »
Νομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι τα μιας χρήσεως..με μια διακριτική διαφήμιση (σπόνσορα) μπορεί να σου βγαίνουν 1 ευρώ το ένα. Μου φαίνεται ότι με μπαταρίες και ατμοποιητές και αντιστάσεις που άλλες φορές θα είναι εντάξει και άλλες φορές θα φέρνουν καμένο, θα μπλέξεις! Απλό και εύκολο στη χρήση και όποιου του αρέσει ας το ψάξει μετά..
Εσένα ο σκοπός σου δεν είναι να τους κάνεις να κόψουν το κάπνισμα..
Και στην τελική όσοι μπαίνουν στο μαγαζί καπνιστές θα είναι?? :))

Αποσυνδεδεμένος d3r3Lict

  • **
  • 119
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες/προτάσεις για ηλεκτρονικά τσιγάρα μιας χρήσης
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 01:25 »
πολύ ωραία ιδέα  :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες/προτάσεις για ηλεκτρονικά τσιγάρα μιας χρήσης
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 10:29 »
Oι ce3 ήταν η μόνιμη επιλογή μου πριν πάω στους επισκευάσιμους, τους θεωρώ εξαιρετικά καλή επιλογή (ιδανική ποσότητα υγρού, κεραμικό για καλύτερη γεύση). Από έξω με κόστος 2-2,5ευρώ ο ένας, αλλά με αυτούς δύσκολο να βρεις χορηγό ελληνικό κατάστημα, εκτός αν κάποιος ενδιαφέρεται ανεξάρτητα από το αν είναι προϊόν που εμπορεύεται να διαφημιστεί (π.χ. δίνοντας φυλλάδια με το ητ στους πελάτες). Η ιδέα πάντως είναι πολύ καλή. Φυσικά και μας ενδιαφέρει πιο είναι το μαγαζί, είμαι σίγουρος ότι οι συνφορουμίτες θα θέλουν όλοι να δουν από κοντά έν τέτοιο εγχείρημα και γιατί όχι να προπαγανδίσουν λίγο υπέρ του η.τ.  :thumpup: . Καλό θα ήταν πάντως να έστελνες πμ με τα βασικά της ιδέας στα καταστήματα που φιλοξενούται στο φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Γνώμες/προτάσεις για ηλεκτρονικά τσιγάρα μιας χρήσης
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 11:31 »
Φοβερή ιδέα, μπράβο ! Εύχομαι κάθε επιτυχία και για το εστιατόριο αλλά και για το εγχείρημα με το ητ !

Στο θέμα, πριν λίγο καιρό είχα πάρει μέρος στην τελευταία έρευνα του κ. Φαρσαλινού. Εκεί, μας είχε δώσει να ατμίσουμε υγρό της FA με την συσκευή V2. Το V2 είναι ένα ητ σε μέγεθος σχεδόν κτ, με επαναφορτιζόμενη μπαταρία και προγεμισμένα ή επαναγεμιζόμενα carto. Η μπαταρία βέβαια δεν άντεχε και πολύ, αλλά η απόδοση της γεύσης με εντυπωσίασε πραγματικά, γι' αυτό και το αναφέρω. Δεν έχω εμπειρία από ητ μιας χρήσης, αλλά αυτό μοιάζει σε μέγεθος με τα μιας χρήσης, κι ίσως αξίζει να δεις κάτι ανάλογο δεδομένου του ρίσκου ποιότητας που αναφέρουν κι άλλοι συνατμιστές.
Το site είναι αυτό : http://www.v2cigs.eu/
Όπως έμαθα αργότερα, η συσκευή είναι ίδια με το mini της nobacco, απλώς η nobacco έχει αντικαταστήσει πλέον το carto με μικρό clearo.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Είχα αλλάξει τον τίτλο μιας και δεν είχαμε θέμα για η.τ. μιας χρήσης αλλά από ό,τι βλέπω η συζήτηση επεκτάθηκε γενικά και σε mini μοντέλα που δεν είναι μιας χρήσης, οπότε επανέφερα τον τίτλο σχετικά με την ιδέα περισσότερο.

Γνώμη μου πάντως είναι υπέρ των μιας χρήσης. Εκτός από τις απώλειες που θα έχεις, θα πρέπει να τα συντηρείς, ο πελάτης θα νιώθει ότι πήρε κάτι που το είχε και άλλος πριν στα χέρια του, θα πρέπει να φορτίζεις ένα κάρο μπαταρίες, θα πρέπει να γεμίζεις ατμοποιητές ή να αλλάζεις φιλτράκια... Γενικά θα έχεις έναν μπελά στο κεφάλι σου.
Με τα μιας χρήσης τα γλιτώνεις όλα αυτά. Μια συμφωνία με κάποιο ελληνικό μαγαζί σε στιλ προμόσιον πιστεύω θα έδινε καλά αποτελέσματα.


Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Για να πω και εγω την γνωμη μου το προβλημα που θα παρουσιαστει θα ειναι απλα των γευσεων καποιοι θα την ''βρουν'' καποιοι οχι  :)  θα το δεχτουν θελω να πιστευω  αλλα το τι θα ακολουθησει δεν ξερω αν ειναι υπερ η κατα του ΗΤ    8)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Φίλε gpanos αφου σου πώ πως βρίσκω την ιδέα σας εξαιρετική να προσθέσω (όπως είπαν και προηγούμενοι συνφορουμίτες) ότι -γιατί όχι- να μην πάρεις χορηγία απο μια απο τις μεγάλες ελληνικές εταιρείες?


Από όσο ξέρω και η Nobacco και η ecig έχουν η.τ. μίας χρήσης και -γιατί όχι- (σε περίπτωση που σας κάνουν χορηγία)να υπάρχει ένα stand με το λογότυπο της εταιρείας σε μια γωνιά του μαγαζιού και μαζί με το τσιγαράκι ο πελάτης του εστιατορίου να παίρνει και μια κάρτα της εταιρείας-χορηγού!


Για κοιτάξτε το λίγο... Πιστεύω πως και οι εταιρείες θα το βρουν πολύ καλή ιδέα για τους λογούς που αναφέρεις και κυρίως για την πολύ ισχυρή πιθανότητα να προκύψουν νέοι ατμιστές! πόσο μάλλον όταν οι πελάτες που θα καπνίσουν το η.τ. μιας χρήσης και θα ικανοποιηθούν ,αν αποφασίσουν να την ψαξουν με το η.τ. λογικά θα καταφύγουν στην εταιρεία-χορηγό!  :dontknow:


υ.γ. Ειμαι και εγω της άποψης πως πρεπει να χρησιμοποιησεις η.τ. μιας χρησης που θα το παιρνει ο πελατης μαζι του φεύγοντας, είναι πολύ πιο Large απο το να του δωσεις μια συσκευη που θα ξερει οτι εχουν χρησιμοποιησει και αλλοι! Ασε που αυτα τα μιας χρησης διαρκουν για 400 εισπνοες (ετσι λενε) αρα ο πελατης σου θα το παιρνει μαζι του και θα εχει ολο τον χρονο να το φουμάρει με την ησυχια του και να αποφασισει αν του αρεσει τελικα η οχι...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2014, 02:35 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Προώθηση του ΗΤ μέσω εστιατορίου....Δεν ξέρω λίγο μπερδεμένο μου ακούγεται. Το ΗΤ δεν είναι σαν το γλυκό που σερβίρεις μετά το φαγητό και μένουν οι περισσότεροι ικανοποιημένοι. Αν κάποιος δεν έχει έρθει καθόλου σε επαφή με το ΗΤ και πάει να τραβήξει τζούρα μάλλον θα αρχίσει να βήχει και να λέει από μέσα του γαλλικά. Εκτός αυτού υπάρχουν πολλοί πλέον μη καπνιστές. Τι εντύπωση θα προκαλέσει σε αυτούς να βλέπουν άλλους να ατμίζουν; Δε γνωρίζει ο κόσμος πως ο ατμός από το ΗΤ δεν είναι ο κάπνος του ΚΤ που κάνει κακό. Μπορεί ακόμη και κάποιοι πελάτες να ζητήσουν να "σβήσουν" το ΗΤ οι καθίμενοι σε διπλανό τραπέζι.

Αποσυνδεδεμένος ChloeQueen

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
καλή ιδέα αλλα δεν θα πιάσει..ειδικά στο φαγητό ο καπνιστής απολαμβάνει το πιο ευχάριστο/a τσιγάρα τις ημέρας..
δεν νωμιζο οτι ο αλλος θα σνομβαρη το prince η το malboro που εχει στην τσεπη του για να δοκιμαση γευσεις με φρουτα..


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Μπορώ να σου προτείνω εύκολα το JSB J100 disposable. E-cigarette.hk

Στάλθηκε από Sony XPERIA M μέσω TAPATALK.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9139 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364