vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, white varadero, camber, zamploutos

Twitter

Προτάσεις για διάθεση η.τ. (μιας χρήσης ή παρόμοιο) σε εστιατόριο!

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Η αδερφή μου πρόκειται να ανοίξει σύντομα ένα Ιταλικό εστιατόριο.

Η ιδέα είναι αντί να πληρώνει χώρο για κ.τ., να προσφέρει η.τ. μιας χρήσης ή κάτι ανάλογο. Έτσι όχι μόνο θα επιτρέπεται το άτμισμα αλλά υπάρχει περίπτωση να δημιουργούνται νέοι ατμιστές από το εγχείρημα. Το θέμα είναι ότι δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ τέτοια η.τ. και γενικά μπήκα στον χώρο των επισκευάσιμων πολύ γρήγορα.

Θα ήθελα την γνώμη σας αν πιστεύετε ότι μπορεί να πετύχει ένα τέτοιο εγχείρημα και κατά δεύτερο ποια τέτοιου τύπου η.τ. έχετε δοκιμάσει και μείνατε ικανοποιημένοι.
Παίζει αρκετά μεγάλο ρόλο η τιμή και φυσικά θα πρέπει να είναι ένα προϊόν που να μπορεί να καλύψει έναν νυν καπνιστή χωρίς να ρουφάει μαζί με τον ατμό και υγρό.


Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Αλλαγή τίτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2014, 23:50 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες/προτάσεις. Πρωτότυπη ιδέα σε Ιταλικό εστιατόριο!
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 19:47 »
Για να είναι  βιώσιμη αυτή η ιδέα θα πρέπει να πάρεις μεγάλη ποσότητα απο Κίνα
διάφορες γεύσεις ( όχι πολλές 5- 6 είναι αρκετές)
 και με ποικιλία νικοτίνης


Πολύ ωραία και πρωτότυπη ιδέα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες/προτάσεις. Πρωτότυπη ιδέα σε Ιταλικό εστιατόριο!
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 19:58 »
Η ιδεα τα σπαει!!
Καλες δουλειες να εχει!!
Τωρα για τα η/τ μιας χρησης οσα δοκιμασα στο παρελθον με απογοητευσαν,αλλα επειδη εχει περασει αρκετος καιρος και η τεχνολογια προχωραει..


(σε φορουμ ατμιστων λογικο ειναι να παρεις θετικες απαντησεις για το ολο εγχειρημα :laugh1: κανε και μια ερωτηση σε φορουμ καπνιστων :tongue_smilie: )

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες/προτάσεις. Πρωτότυπη ιδέα σε Ιταλικό εστιατόριο!
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 20:13 »
και οταν ημουν καπνιστης θα εβρισκα πολυ καλη την ιδεα!! :thumpup: :thumpup:
το θεμα ειναι το κοστος και η ποιοτητα ... δεν δοκιμαζεις κανενα δειγμα απο fasttech μερια ;

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες/προτάσεις. Πρωτότυπη ιδέα σε Ιταλικό εστιατόριο!
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 20:20 »
Ναι ουσιαστικά εκείνο που ζητάω εδώ είναι προτάσεις από άτομα που έχουν δοκιμάσει τα συγκεκριμένα προϊόντα για να μην παραγγείλω στα κουτουρού.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες/προτάσεις. Πρωτότυπη ιδέα σε Ιταλικό εστιατόριο!
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 20:23 »
Θα χρειαστείς χορηγό... καλύτερη τιμή + διαφήμιση + αξιοπιστία.

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Γνώμες/προτάσεις. Πρωτότυπη ιδέα σε Ιταλικό εστιατόριο!
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 20:47 »
προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα`χουν πρόβλημα οι καπνιστές να δοκιμάσουν κάτι καινούριο για αυτούς
ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για την πρωτότυπη ιδέα σου για τα Ελληνικά δεδομένα!!!
σίγουρα θα χρειαστείς κάποιον/ους σαν χορηγούς

ελπίζω να μας ενημερώσεις που και πότε θα ανοίξει το Ιταλικό ;)

 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Γνώμες/προτάσεις. Πρωτότυπη ιδέα σε Ιταλικό εστιατόριο!
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 21:05 »
Παράθεση
να προσφέρει η.τ. μιας χρήσης ή κάτι ανάλογο
Το κάτι αναλογο μπορει να μην ειναι μιας χρησης, αλλά μικρα 510 διαμετρου στυλ ce3-ce2, κι ενα κουτι με αναλωσιμα ντριπτιπακια - οπως κανουν στο δοκιμαστηριο του replace smoke για οποιον εχει παει.

Και συμφωνω για χορηγο.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες/προτάσεις. Πρωτότυπη ιδέα σε Ιταλικό εστιατόριο!
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 21:21 »
Πολύ ωραια ιδέα και καλή επιτυχία στην αδερφή!

Ομως τωρα σκέφτομαι πιτσα σαλάμι μοτσαρελα.. :wall:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Γνώμες/προτάσεις για ηλεκτρονικά τσιγάρα μιας χρήσης
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 23:38 »
Πολύ ωραία ιδέα. Αυτά τα μιας χρήσης θα τα παίρνουν μαζί οι πελάτες μετά; Γιατί θα είναι άχρηστα. Οπότε θα πρέπει συνεχώς να αγοράζονται καινούρια... Μήπως πχ να γίνει αγορα καμια 80αρια επαναφορτιζόμενες 510 μπαταριες (που θα μενουν στο μαγαζι μετα για επαναφόρτιση) και να βάζει πάνω προγεμισμένα κάρτο μιας χρήσης; Μήπως θα γίνει φθηνότερα έτσι η δουλεια;

Εδιτ: Μετά απο λίγο πρόσεξα πως ο Πολυκράτης έκανε την ίδια πρόταση νωρίτερα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2014, 00:21 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Γνώμες/προτάσεις. Πρωτότυπη ιδέα σε Ιταλικό εστιατόριο!
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 23:41 »
Eχω δοκιμάσει πριν ενάμισυ χρόνο αυτό: http://www.apolloecigs.co.uk/Apollo-Electronic-cigarette-disposables-p/ad500.htm αλλά τότε δεν μου έκανε καθόλου καλή εντύπωση, τώρα μετά από τόσο καιρό ίσως και να το έχουν βελτιώσει...

Πολύ καλά λόγια έχουν ακουστεί γι' αυτά: http://www.whitecloudelectroniccigarettes.com/disposable-ecigarettes/


P.S: Πολύ καλή ιδέα πάντως, εύχομαι καλή επιτυχία στην αδελφή σου!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2014, 00:29 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Γνώμες/προτάσεις. Πρωτότυπη ιδέα σε Ιταλικό εστιατόριο!
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 23:50 »
Το κάτι αναλογο μπορει να μην ειναι μιας χρησης, αλλά μικρα 510 διαμετρου στυλ ce3-ce2, κι ενα κουτι με αναλωσιμα ντριπτιπακια - οπως κανουν στο δοκιμαστηριο του replace smoke για οποιον εχει παει.
Και συμφωνω για χορηγο.

Θα συμφωνήσω.
Το μιας χρήσης έχει απαίσια μυρωδιά, εκτός αν βελτιώθηκε και κοστίζει 5 ευρώ.
Ένα ντριπ με καινούργιο επιστόμιο, που θα ανοίγεται παρουσία του πελάτη (σαν τα ποτά) θα κοστίζει πολύ λιγότερο. Αφήστε που μπορεί να υπάρξει ξεχωριστό μενού (καπνικά, φρουτένια, γλυκά, σοκολάτες, μίξεις), οπότε ίσως χρειαστεί επιπλέον άτομο και βρει δουλειά κάποιος από το φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες/προτάσεις. Πρωτότυπη ιδέα σε Ιταλικό εστιατόριο!
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 09, 2014, 23:56 »
Είναι κι αυτά http://www.nobacco.gr/el/productsgr/e-cigsgr/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%B1/nobacco-disposable

Δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά δεν νομίζω να είναι κακά.

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γνώμες/προτάσεις. Πρωτότυπη ιδέα σε Ιταλικό εστιατόριο!
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 00:23 »
Ευχαριστώ πολύ για τις μέχρι τώρα προτάσεις.

Για τα υγρά δεν ανησυχώ είμαι σίγουρος πως με την ανάλογη διαφήμιση όλο και κάποιος σπόνσορας θα βρεθεί. Στην χειρότερη περίπτωση, θα φτιάχνω δικά μου υγρά, ούτως ή άλλως φτιάχνω για τον εαυτό μου και μου έρχονται πολύ φθηνά.
Συμφωνώ με τους CE2 ή CE3 (πολύ καλή ιδέα) είναι πολύ φθηνοί και απ' ότι έχω ακούσει δίνουν ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Θα πάρω κάποια δείγματα για να το διαπιστώσω και ο ίδιος. Έτσι δε χρειάζεται να πάρω ολόκληρο στόλο. Καμιά 20αριά μπαταρίες και άλλους τόσους ατμοποιητές (και μπόλικες κεφαλές) για αρχή τουλάχιστον. Αν δούμε στην πορεία ότι πιάνει το κόλπο είναι εύκολο να αυξήσουμε την ποσότητα.

Επίτηδες δεν έχω πει κάτι για το μαγαζί γιατί δεν είναι ο σκοπός μου σε αυτό το νήμα να κάνω διαφήμιση (ούτε καν το όνομα δεν έχει οριστικοποιηθεί ακόμα) αλλά να επικεντρωθούμε στην καλύτερη λύση για έναν τέτοιο σκοπό. Ελπίζω να παρακινήσω και άλλους μαγαζάτορες να κάνουν μια ανάλογη κίνηση και έτσι να βάλουμε κι εμείς το λιθαράκι μας στην καλύτερη υγεία πολλών συνανθρώπων μας. Επίσης από την εμπειρία μου είμαι σίγουρος πια ότι πολλοί καπνιστές έχουν σκεφτεί να δοκιμάσουν η.τ. αλλά για διάφορους λόγους δεν έχουν πάρει την απόφαση.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Γνώμες/προτάσεις για ηλεκτρονικά τσιγάρα μιας χρήσης
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 10, 2014, 00:41 »
Δες και τους Gemini Mini 510 & S510 Nano clearomiser που είναι πιό εύκολοι σε ενδεχόμενο "σπονσοριζάρισμα" από τους CE2 & CE3 ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2014, 12:13 από zacharis1955 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9202 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364